Jump to content

- - - - -

Depresija + Hipotireoza

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 11 December 2017 - 04:11

Da li ima neko joÜ da ima udru×enu depresiju sa poremećajem rada Őtitaste ×lezde?

Da li ste vi koji ste dugo depresivni proverili hormone ove ×lezde? Meni je sasvim slučajno otkriveno pri rutinskom pregledu. A depresija me prati joÜ od srednje Ükole, mislim negde od bombardovanja...

#2 pogresna

pogresna

gospod┼ża

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 11 December 2017 - 04:45

Kako ti se to manifestuje Lustina..?
Evo sad opet malo pro─Źitah, ima dosta sli─Źnosti sa depresijom, pa kako zna┼í kad je jedno a kad drugo?
Ja jedino ┼íto bih mogla da imam od ovih simptoma, a da ne spada u depru, je preterana zimogro┼żljivost... dakle, rekla bih da nemam problema sa ┼ítitastom... :unsure:

#3 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 389 posts

Posted 11 December 2017 - 06:32

Evo ja sam ta,imam hasimoto,i vrlo je moguce da moja depresija ima veze sa stitastom zlezdom.To je inace opste poznato.

#4 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 444 posts

Posted 11 December 2017 - 06:55

Operirala sam stitnjacu...prije operacije sam imala hiper a poslije povremeno hipo....ali moje je misljenje da je stitnjaca prolupala od mog stanja a ne obrnuto

#5 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 11 December 2017 - 08:07

Pa to je ono pitanje, ┼íta je starije koko┼íka ili jaje. Ali jeste povezano, mo┼że bit da se depresija nadove┼że na hipotireozu ili obratno.

Ne znam da li je opšte poznato, samo sam primetila da nema o tome teme, a meni je dijagnostikovano nakon dugo vremena pod antidepresivima koji nisu zaista delovali.

@pogresna
Pa ni ne znam kad je ┼íta zapravo, samo znam da dugo dugo traje to stanje i da antidepresivi nisu pomagali tj jesu, ali su donosili boljitak u magnovenju. Od simptoma koji su ba┼í samo povezani sa ┼ítitnom imam suvu ko┼żu i lo┼íu koncemtraciju... Ali i ko┼ża mi je takva oduvek, i dok nisam bila u depri...

#6 Grani─ŹniHisterDistimi─ç

Grani─ŹniHisterDistimi─ç

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 11 December 2017 - 13:40

moja majka je patila od problema ┼ítitaste ┼żlezde u trudno─çi sa  mnom i mislim da sam ja nasledio ne┼íto od tih problema .
Nisam se nikad  testirao ali svi isti simptomi su tu .

Pojma nemam bre ---nemam ┼żivaca vi┼íe za ni┼íta

#7 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 December 2017 - 15:38

Meni je pre 8 meseci receno da imam hipertireozu i za 8 meseci redovne terapije i provera nista se nije pomerilo. Pila sam propranolol + Tirozol + Bromazepam svakoga dana po 2-3 puta. Bukvalno se nista poboljsalo nije. Na kraju sam otisla psihijatru i dobila sam dijagnozu afektivnog bipolarnog poremecaja i psihijatar je uveren da mi je stitna otisla upravo od nelecenja BP-a. Tek sam pocela sa novom terapijom za BP ali mislim da nema sta trece da bude. Kroz neku nedelju cu opet ici da proverim hormone i iskreno se nadam da ce biti bar malo poboljsanja.

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,503 posts

Posted 11 December 2017 - 15:53

Ja imam hoshimoto i lje─Źim se od psihoze..Nalazi ┼ítitnja─Źe konstantno lo┼íi i samo pove─çavaju dozu.Moram opet raditi ultrazvuk.E sad,kad se lo┼íe osje─çam neznam jel to zbog stitnja─Źe ili zbog psihi─Źke bolesti.Nikako ne mogu razlu─Źiti te dvije bolesti i koja je ve─çi uzrok,nikad ni ne─çu mo─çi vjerojatno.

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,829 posts

Posted 12 December 2017 - 01:17

Nije ista ┼żlezda, ali sam imala dugu epizodu atipi─Źne depresije koja nije odgovarala na lekove (hvala bogu, bila sam 90% funkcionalna), dok su me zezali pankreas/gu┼ítera─Źa i jajnici. Prestalo posle par sedmica na metforminu, nisam koristila nikakve druge lekove od aprila 2014. do decembra 2016.

#10 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 17 December 2017 - 19:16

@Hyperdrive

Po┼íto si na drugoj temi spomenula policisti─Źne jajnike... I ja ih isto imam i meni su preko njih do┼íli prvo do dijagnoze insulinske rezistencije, pa onda do hipotireoze.

#11 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 18 December 2017 - 04:44

View PostMarginalna, on 17 December 2017 - 19:16 , said:

@Hyperdrive

Po┼íto si na drugoj temi spomenula policisti─Źne jajnike... I ja ih isto imam i meni su preko njih do┼íli prvo do dijagnoze insulinske rezistencije, pa onda do hipotireoze.

Meni su prvo dosli do dijagnoze hipotireoze, pa do policisticnih jajnika, pa onda insulinske rezistencije.

#12 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,829 posts

Posted 18 December 2017 - 13:46

Meni je hipotireoza "subklini─Źka".

#13 Biljanam

Biljanam

Napredni ─Źlan

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 27 December 2017 - 14:47

Po savetu lekara interniste operisala sam ┼ítitnu ┼żlezdu. Psihi─Źki problemi nastali su nakon pojave ─Źvori─ça u mojoj ┼ítitnoj ┼żlezdi. Sada le─Źim i jedno i drugo. Ugojila sam se, otromila se, umaram se preterano, organizam preterano zadr┼żava te─Źnost. Ose─çam da i ┼żenski hormoni divljaju. Davno je nastupio klimaks. 47 godina, imam neredovne cikluse, 5-6 puta godi┼ínje. Lo┼íu seksualnu aktivnost i umanjenu ┼żelju za tim. Terapija:
letrox 75mg ujutro
haloperidol od 2mg 1i1/2+1+0
mendilex od 2mg 1+1+0
rivotril od 2mg 1/4+0+0
zalasta Q tab od 10 mg uve─Źe

#14 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 30 December 2017 - 22:29

Jel neko eksperimentisao sa le─Źenjem hipotireoze na prirodan na─Źin? Ishranom, homeopatijom... Ja razmi┼íljam da poku┼íam...

#15 Jefimija30

Jefimija30

Napredni ─Źlan

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 16 January 2018 - 15:09

i ja imam Hashimoto

#16 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,503 posts

Posted 16 January 2018 - 18:05

I ja imam hashimoto,,ne vjerujem da se prirodno mo┼że ne┼íto u─Źiniti kod hashimota.Mo┼żda kod nekog bla┼żeg poreme─çaja da,,ali hashimoto je kroni─Źna bolest.

#17 Jefimija30

Jefimija30

Napredni ─Źlan

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 16 January 2018 - 19:52

http://alternativa-z...toimune-bolesti

#18 Jefimija30

Jefimija30

Napredni ─Źlan

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 17 January 2018 - 07:49

Ima nas puno sa problemom ┼ítitne ┼żlezde udru┼żenim sa psihi─Źkim problemima, bilo depresija, bilo bipolarni bilo shizoaektivni. Na┼żalost da je to tako malo ispitano. Mo┼żda ─çe kroz nekih 10-20 godina saznati da smo psihi─Źki problem mogli le─Źiti kortikosteroidima i sli─Źno. ─îitala sam u jednom ─Źlanku kako se kod Hashimota javljaju i antitela protiv nekih struktura u mozgu tako da izazivaju kao neki subklini─Źki encefalitis koji izaziva nespecifi─Źnu psihozu. Zanimljivo je sve to jako.

Mo┼żda je ishrana ipak bitna.(ovo su neka moja razmi┼íljanja) Ako se koristi genetski modifikovana hrana, tipa gen neke morske ribe koja ┼żivi u dubokoj hladnoj vodi na dnu okeana; dat u paradajz da bi se mogao uzgajati zimi. Recimo da bi se taj mali izmenjeni DNK mogao pretvoriti u alergen i proizvesti neki nered u imunom sistemu.Puno je toga za ispitivati. Najlak┼íe je re─çi autoimuna bolest. A ┼íta stoji iza toga? Do tad ─çemo da ─çutimo i trpimo.

#19 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 18 January 2018 - 19:10

Pa zato ba┼í i pitam da li je neko ne┼íto isprobavao... Ube─Ĺena sam da se mnogo toga mo┼że otkriti eksperimentisanjem. A ta je bolest poprimila oblik pandemije koliko je rasprostranjena. Plus ┼íto je to jo┼í dublji oblik depresije kada su i hormoni toj meri poreme─çeni...

#20 Biljanam

Biljanam

Napredni ─Źlan

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 01 February 2018 - 13:01

Ja imam operisanu ┼ítitastu ┼żlezdu, jer se nije vi┼íe mogao kontrolisati njen rad sa lekovima. Prvo ┼ítitasta ┼żlezda a zatim sve mogu─çe dijagnoze. Sada sam F25.1. Da sam je na vreme operisala mo┼żda bih spre─Źila ovo drugo. Uglavnom iza svega se krije veliki problem, zbog kojeg sam obolela u oba slu─Źaja, O problemu ne bih da pri─Źam jerrrrr ja sam F25.1. Sve ┼íto sam imala da ka┼żem rekla sam neuropsihijatru. A vama ┼żelim da ka┼żem da se ┼ítitna ┼żlezda ne le─Źi antidepresivima, antipsihoticima ili sedativima. Agresivnost mo┼że da izazove lo┼ía funkcija ┼ítitne ┼żlezde, jer izaziva bol i gu┼íenje. Zbog toga ─Źovek postaje nervozniji nego li ina─Źe.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users