Jump to content

Trenutna dijagnoza i terapija

• Please log in to reply
2154 replies to this topic

#1821 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 28 October 2017 - 15:24

Foggy, on 28 October 2017 - 14:28 , said:

Elicea je skroz bezopasna, samo ne smeš da jedeš GEJFURF.

wat :laugh4:

#1822 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,141 posts

Posted 28 October 2017 - 17:11

Meni Elicea qtab super!
Cak i nuspojave u pocetku nisu bile ni 10% kakovznaju biti.

#1823 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts

Posted 28 October 2017 - 17:19

weirdo, on 28 October 2017 - 15:24 , said:

wat :laugh4:

Posted Image

#1824 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 28 October 2017 - 17:48

-bensedin
-flormidal
-lyrica
-actawell

#1825 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,870 posts

Posted 28 October 2017 - 18:07

Riot, on 27 October 2017 - 08:35 , said:

Dobila sam i lekove al ih necu piti

Jel zaj*bavaš? :huh2: Reci mi da se zaj*bavaš... :dry:

#1826 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,870 posts

Posted 28 October 2017 - 18:19

(Mislila sam da ce biti izbegavajuci ili Aspergov sindrom...ono ispalo adolescentska kriza...meh)

Adolescentna kriza ni u kom slučaju nije nešto što je "meh",niti je to bilo kakva "beznačajna krizica" koju treba ignorisati samo zbog toga što nije u pitanju neka od "zvučnih" dijagnoza (tipa bipolar,Asperger i ne-znam-ni-ja)...Pa znate li koliko samo mladih ljudi u tim nekim prelomnim,adolescentnim godinama završava svoj život tako što u jednom trenutku izvrše suicid. :dry:

#1827 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 28 October 2017 - 18:28

archaic_tiger, on 28 October 2017 - 18:19 , said:

Adolescentna kriza ni u kom slučaju nije nešto što je "meh",niti je to bilo kakva "beznačajna krizica" koju treba ignorisati samo zbog toga što nije u pitanju neka od "zvučnih" dijagnoza (tipa bipolar,Asperger i ne-znam-ni-ja)...Pa znate li koliko samo mladih ljudi u tim nekim prelomnim,adolescentnim godinama završava svoj život tako što u jednom trenutku izvrše suicid. :dry:

Iz adolescenske krize u borderline iz borderlina u bipolar iz bipolara šizofrenija iz šizofrenije propali život. Zašto?? Greška lekara. E mnogo je takvih grešaka!!!

#1828 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 29 October 2017 - 13:45

*
POPULAR

Disordines accomodationis F43.2  (Zvanicno neprilagodjena :D )
Depressio F32

Dobila sam i lekove al ih necu piti :D
Elicea
Eftil R
Rivotril

(Mislila sam da ce biti izbegavajuci ili aspergov sindrom...ono ispalo adolescentska kriza...meh)
prvo nije bas 'meh' jer posto nisi punoletna ne moze ti ni dati drugu bas dg.meni je to prva dg evo me sad sa shizom (shizoafektivni)borim se sa zivotom iz dana u dan..ti u svojim godinama smatras da si 'posebna' zbog F dg..ali veruj mi to nije pecat koji zelis da nosis kroz zivot...sve je to jedan negativno zacarani krug..godinama od lekara do lekara,od leka do leka , dg do dg,na kraju od bolnice do bolnice. To je jedan pakao,pakao da udjes u stvarni iz ovog jezivog sveta,jer ne znas ni sam da razlucis koji je jeziviji,pogledaj oko sebe da li ti to treba? zalim dan sto sam usao kod psihijatra sa svojih 16god i dobio dg 'samo' adolescentske krize...sad mi je 24. i samo je gore,hronicno,ubija.ne znam kakav ce mi svaki dan biti..los ili osrednji za dobar ne znam. Ne funkcionisem sa ljudima,poslovni plan ne vidim ni buducnost,ne funkcionisem sa sobom. zalim prvi popijeni lek,zalim sto me je neko obelezio tako.sve je u glvai,postoji klik bori se da klikne na vreme koliko god to zvucalo kao klise jer s godinama postaje teze.Ne zelim ovo ni najgorem neprijatelju.
Lekovi su hemijska lobotomija,kad pocnes nema stajanja moze ali postepeno i tesko..ti si samo neprilagodjena sto ne znaci da si 'caknuta' i za dg..mlada si,trazi svoj put na drugom mestu ne u psihijatrijskoj ustanovi...bezi dete dok je vreme.

#1829 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 29 October 2017 - 15:56

michella, on 20 June 2008 - 14:11 , said:

Xanax, Zoloft, Cipralex, Moditen, Leponex, Zyprexa, Zalasta

haha daj ne zafrkavaj se, 4 ista antipsitoika u isto vreme... + 3 ista leka protiv depre i snksioznosti ili se zajebavas ili ti je doktor lud do besvesti

- tek sad videh da je napisana poruka 2008 ... fail -.-

#1830 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,870 posts

Posted 29 October 2017 - 23:04

FreakElixir, on 29 October 2017 - 13:45 , said:

prvo nije bas 'meh' jer posto nisi punoletna ne moze ti ni dati drugu bas dg.meni je to prva dg evo me sad sa shizom (shizoafektivni)borim se sa zivotom iz dana u dan..ti u svojim godinama smatras da si 'posebna' zbog F dg..ali veruj mi to nije pecat koji zelis da nosis kroz zivot...sve je to jedan negativno zacarani krug..godinama od lekara do lekara,od leka do leka , dg do dg,na kraju od bolnice do bolnice. To je jedan pakao,pakao da udjes u stvarni iz ovog jezivog sveta,jer ne znas ni sam da razlucis koji je jeziviji,pogledaj oko sebe da li ti to treba? zalim dan sto sam usao kod psihijatra sa svojih 16god i dobio dg 'samo' adolescentske krize...sad mi je 24. i samo je gore,hronicno,ubija.ne znam kakav ce mi svaki dan biti..los ili osrednji za dobar ne znam. Ne funkcionisem sa ljudima,poslovni plan ne vidim ni buducnost,ne funkcionisem sa sobom. zalim prvi popijeni lek,zalim sto me je neko obelezio tako.sve je u glvai,postoji klik bori se da klikne na vreme koliko god to zvucalo kao klise jer s godinama postaje teze.Ne zelim ovo ni najgorem neprijatelju.
Lekovi su hemijska lobotomija,kad pocnes nema stajanja moze ali postepeno i tesko..ti si samo neprilagodjena sto ne znaci da si 'caknuta' i za dg..mlada si,trazi svoj put na drugom mestu ne u psihijatrijskoj ustanovi...bezi dete dok je vreme.

FreakElixir,nisam baš sigurna šta si želeo da kažeš sa ovim svojim postom (a nažalost,zatrčala sam se da ga lajkujem već nakon što sam pročitala prvih par rečenica...Ali kad sam na kraju došla do ovog dela koji kaže: "Beži,dete,dok je vreme",tu sam se pokajala što sam lajkovala post). Mislim,šta si ti sa ovim svojim postom zapravo hteo da kažeš i šta je bila poenta...? Da Riot zapravo nije trebala da potraži stručnu pomoć za svoje probleme,nije valjda to? :huh2: I da sve ovo radi zbog toga da bi bila "posebna" (mislim,wtf)?

P.S. I samo da napomenem da svi mi znamo da Riot uopšte nije maloletna osoba,tako da si je po tom pitanju očigledno pomešao sa nekim drugim forumašem...

#1831 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,870 posts

Posted 29 October 2017 - 23:10

FreakElixir, on 29 October 2017 - 13:45 , said:

zalim prvi popijeni lek,zalim sto me je neko obelezio tako.sve je u glavi,postoji klik bori se da klikne na vreme koliko god to zvucalo kao klise jer s godinama postaje teze.

Drugim rečima,pretpostavljam da bi ovo u prevodu trebalo da znači: "Trgni se" :rolleyes:

Edit: Ne mogu da verujem da ti je (pored mene koja sam ti greškom lajkovala post),isti taj post lajkovalo još 5-oro ljudi...Pa šta je ovo,ljudi moji.

(+ svih 5-oro spadaju u one koji svakodnevno gutaju psihijatrijske lekove.)

#1832 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts

Posted 29 October 2017 - 23:31

I ja sam tek sad videla šta sam lajkovala. I posle toga videla *onaj* status. Sad se pitam šta se dešava.

S jedne strane, mislim da je terapija prejaka i da bi psiholog mogao mnogo više da učini za Riot nego sedativ za konje poput Rivotrila. S druge mi je donekle jasna ideja o tome da jedna bolest sledi drugu, makar kao hipoteza. Ali...ono...bolje je gutati drenjine nego lubenice. Neka bitka sa neprilagođenošću i blagodepresivnom epizodom svaku mogućnost od povratne depresije, poremećaja ličnosti i ostalih grozota.

#1833 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 30 October 2017 - 00:02

možda da se izjadate na ovom topiku:

http://www.depresija...+pogrešan +lajk

#1834 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 30 October 2017 - 07:35

Apsolutno se slažem sa tigričom i Foggy....

#1835 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,370 posts

Posted 30 October 2017 - 09:17

Nisam otisla da bih bila posebna nego da bih pomogla sebi...
Ali da, shvatila sam da mi niko nikada nece pomoci i da cu sve morati sama, i da drugi imaju mnogo mnogo vece probleme i da treba da se pokrijem po usima i cutim.

#1836 WANNABE

WANNABE

nefunkcionalno stabilan

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,843 posts

Posted 30 October 2017 - 09:24

korisno je da tako staviš svoje probleme u perspektivu...
ali ne treba da ćutiš i ne tražiš pomoć jer ako osećaš da te neki problemi ograničavaju onda je svaka pomoć dobrodošla

#1837 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 30 October 2017 - 09:44

Riot, on 30 October 2017 - 09:17 , said:

Nisam otisla da bih bila posebna nego da bih pomogla sebi...
Ali da, shvatila sam da mi niko nikada nece pomoci i da cu sve morati sama, i da drugi imaju mnogo mnogo vece probleme i da treba da se pokrijem po usima i cutim.

Pusti nebitne komentare. Imaš jednako pravo kao i svi ostali.

#1838 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,296 posts

Posted 03 November 2017 - 13:20

Bio sat vremena kod psihijatra.

Dijagnoze:

Schizophrenia paranoides F20.0

Depressio recurrens F33.2

Epilepsio - G40

S06 - Laesio traumatica intracranialis

Terapija:

Rispolept 4 mg 1 + 0 + 1

Bipodis 15 mg 2 ujutru

Treana 10 mg 2 uveče

Mendilex 2 mg 2 + 2 + 0

Rivotril 3 x 2

Lamictal 100 mg 2 + 1 + 1

Alventa 150 mg 2 + 1 + 0

Beviplex 1 x 1

OligoSe (Pharmavital) 1 x 1

Eto... To je moja th i moje dg...

Nadam se boljitku, dr je rekao da ranije od 5 meseci moram doći, nipošto ranije, jer ovim lekovima treba dosta vremena da prodeluju.

#1839 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 07 November 2017 - 09:59

Dg. Borderline Personality Disorder
       Generalized Anxiety Disorder

Th: Aripiprazol 30 mg
      Prozac ( fluoxetine) 60 mg
      Tegretol CR ( carbamazepine ER) 1000 mg
       BuSpar (buspirone) 30 mg

Terapija+lijekovi= stabilna remisija

#1840 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts

Posted 07 November 2017 - 16:58

30 mg aripiprazola za BPD??? Pa toliko uglavnom ne uzimaju ni shizofreničari. Koje je objašnjenje za to? Šta lekar kaže?

Ja sam bila na 10 dok mi je dijagnoza bio bipolarni, kad je lekarka shvatila da ipak imam BPD, potpuno je ukinut, jer se ovde ne daje za poremećaje ličnosti.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users