Jump to content

* * * * * 2 votes

Nesanica

nesanica spavanje

• Please log in to reply
1235 replies to this topic

#1221 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 25 December 2018 - 23:40

pa to ti je antipsihotik, pitaj i ti dr da ti da remeron a iskljuci taj, mala doza bas uspavljuje a moze da se kombinuje sa raznim drugim antidepresivima

#1222 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 26 December 2018 - 18:07

Isto joj je ili mala doza mirtazapina 7.5-15 mg ili kvetiapin 25-50 mg oba lijeka u tim dozama djeluju na histaminske receptore.
Ja sastavim 3-4 h u 3 noći i ovo je pakao.
Ja sam siguran da me SSRI bude usred noći i nedaju zaspati,ali ne, psihijatrica to neda reći,od danas mi je podijelila po pola tbl ujutru i uvečer.
SSRI uvečer!!WTF!!
pošto ja njih ne slušam sad ovaj put ću je poslušati ali sam siguran da će onda stanje biti gore,jer vidim da mene SSRI dižu toliko da ja uopšte nmg zaspati.
Onda nema drugog lijeka,sva 3 mi djeluju tako.

#1223 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Skituljko

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 596 posts

Posted 05 January 2019 - 04:10

https://www.national...uspavljuje.html

Ne znam da li je vec bilo na temi nesto u vezi relacije muzikoterapije i nesanice, ali evo neka se nadje ovaj text. Možda nekome pomogne.

#1224 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,388 posts

Posted 03 March 2019 - 10:40

Opet je krenulo sranje od nesanice.
Osećam jako stezanje i vratnim mišićima, izgleda da me baš drma stres i budim se kao vampir oko tri ujutru.
Pijem flormidal, drugo ne mpomaže ništa.

Ima li šta efikasnije, da nije flormidal, sanval?

#1225 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,962 posts

Posted 03 March 2019 - 10:59

Mislim da nema,jedino antipsihotik ,a to tebi ne treba. Meni je lorazepam pomagao, ali je izazvao veliku ovisnost. Imaš još mirtazapin,ali mislim da si ga pila,jedini antidepresiv za spavanje.

#1226 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,388 posts

Posted 03 March 2019 - 11:04

Remeron razmatram kao opciju bar na neko vreme, jer se meni ova faza nesanice javlja periodično pa prođe.
Jedino što onda trpim glad ceo dan, ali valjda bolje glad, nego da padam od manjka sna.

Antipsihotik - pila sam Largaktil 50 mg i samo što nisam pala u nesvest, Serokvel me ne uspava, morala bi veća doza.
Radi mi samo Flormidal, ali mi smeta jer je ipak jak lek i tako...

#1227 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,388 posts

Posted 03 March 2019 - 11:17

Lorazepam me ne usava, smao ako popijem 4 tablete. :(
1/4 Nozinana, ima li ko iskustva?

Naravno, neću na svoju ruku, nego da imam neku ideju kada odem kod dr.

#1228 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,962 posts

Posted 03 March 2019 - 12:04

Ako mi olanzapin prestane djelovati,ja ću tražiti nozinan, nisam ga nikad pio ali ima jaka sedativna svojstva.I ja imam problema sa spavanjem i ne tražim ukidanje antipsihotika samo iz tog razloga.

#1229 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 03 March 2019 - 14:33

View PostAruena, on 03 March 2019 - 11:04 , said:

Remeron razmatram kao opciju bar na neko vreme, jer se meni ova faza nesanice javlja periodično pa prođe.
Jedino što onda trpim glad ceo dan, ali valjda bolje glad, nego da padam od manjka sna.

Antipsihotik - pila sam Largaktil 50 mg i samo što nisam pala u nesvest, Serokvel me ne uspava, morala bi veća doza.
Radi mi samo Flormidal, ali mi smeta jer je ipak jak lek i tako...

Nipam? jesi probala 5 ili 10 mg
Remirta pola tablete od 30 ce te uspavati sigurno, ima drugacije dejstvo od benzosa koji deluju na GABA, dok Largactil deluje antagonisticki na serotoninske receptore i tako ostvaruje sedativni efekat, a Remirta deluje na H1 histaminske

#1230 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,388 posts

Posted 03 March 2019 - 14:55

Nipam možda probam ponovo, a Remeron meni na spavanje deluje samo ako popijem celu, od 30 mg, 15 mg ništa.
Largaktil mi dala jednom doktorka, baš zbog ovakve faze nesanice, samo što na sred ulice nisam pala.
Toliko mi oborio pritisak.

#1231 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 03 March 2019 - 15:07

OK, moze i cela tbl, ja uzimam pola uvece.

Largactil moze pola tbl a moze i cela za spavanje, umesto 2, ja sam probao pola tj. 12.5 mg i fino uspavljuje.

Probao sam i Actawell 25mg isto dobar za spavanje.

Te jake AP bih ti preporucio da ne isprobavas.

#1232 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 06 March 2019 - 10:49

Nemojte djevojci davati predloge šta i kako.
Aruena imaš valjda psihijatra pa šta ti preporuči.
I ja sam gutao sve i svašta i sad me uspava ali se budim kako i da nisam spavao.
Moj slučaj insomnije je misterija niko mi ne može pomoći.
Aruena si razmišljala o rivotrilu,to je najjači benzos,mnoge uspava.
Ali opet problem kao i sa svim benzosima vode povećanju doze tako da nisam pametan ni ja.
Isto je i sa antipsihoticima barem atipičnim.
Kako god ne želim biti negativan al nije dobro,ja se evo patim skoro 4 god.

#1233 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,388 posts

Posted 06 March 2019 - 14:17

Neka daju predloge jer ionako ne može lek bez recepta ili izveštaja, svejedno mora doktor da napiše.
Sada sam bolje, spavam uz 15 mg Bensedina.

#1234 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 06 March 2019 - 15:26

Pa dobro, ništa strašno...a zašto ne piješ remeron u dozi koju si navela,mada to je doza za depresiju?
Meni djeluje kombo rivotril+trazem ali sranje je to što se budim kao i da nisam spavao.a eto mnogi se osjećaju ujutru "normalnim".

#1235 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 19 March 2019 - 09:23

NIšta,ovako više ne ide.1 mg rivotrila+7.5 mg trazema spavam ja 6-7 h u komadu ali budim se pregažen,umoran i iscrpljen kao sada.
Jučer ujutru sam imao suicidalne ideje kao i jutros.
Jutros evo kao da me neko pregazio,ogroman umor.
Ne znam šta da radim.Moram na posao u drugu smjenu.
Budim se ko navijen u 5 sati.
Ići ću psihijatrici ali ona nema riješenje reći će hospitalizacija a tamo sam bio ukupno 6x.
Ili da dam otkaz s posla,jer ni privremeno bolovanje nije riješenje,vjerovatno se ni tad neću naspavati.
Ako me pošalju na invalidsku tu ostajem invalid rada i posao više nikad neću naći.

#1236 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 01 April 2019 - 15:10

Otišao sam kod poznatijeg stručnjaka ovde u svom gradu.Po profesiji je neurolog/neuropsihijtar.
Pregled je trajao 20-ak minuta.
Na bazi svih silnih nalaza lijekova dijagnoza rekao je da imam nekakvu cirkadijalnu disritmiju,kad sam ga pitao kako se to liječi,nije ništa odgovorio.
Napisao je da obavim "nekakvu" pretragu van svog grada i da dođem sa tim nalazom.Terapiju nije ništa mjenjao,samo je u nalazu napisao na šta se žalim.
Gledajući na netu izgleda da se ovo ne može izlječiti,niti znam ikoga ko liječi ovo stanje...
Onda sam otišao kod drugog neurologa na predlog prijatelja ovde,on je pregledao sve silne nalaze prepisao dijagnozu F51 i traži da uradim iz krvi serotonin,dopamin i noradrenalin.Međutim izgleda ovde nema reagenasa za to,odnosno moram platiti a ovde je to jako skupo,znam samo da je serotonin sam 50 eur.Pojačao mi je dozu eglonyla i dao neke tablete Neuroforte.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users