Jump to content

- - - - -

Izneveriti roditelje

porodica roditelji roditeljstvo potomci ocekivanja razocarenje gorcina bol odbacivanje uzas

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,516 posts

Posted Yesterday, 18:26

Ali ja hoću savršene roditelje!! :oioi: Hoću da mi život sve nadoknadi...Najbolje bi bilo kada bi nekim čudom mogli da se potpuno podmlade,počnu sve iz početka (i život,i roditeljstvo,i brak i sve,dakle-sve ono što su zabrljali)...Te da ovaj put konačno sve (ili barem nešto,ne mora čak ni sve-ali da makar nešto!) urade kako treba...

I da,znam :rolleyes: Sad će mi neko reći: "Ali sada si upravo ti ona koja danas-sutra sa svojom vlastitom decom možeš da uradiš sve onako kako smatraš da treba,te da njima sve nadoknadiš"...Ali ja više nemam snage ni volje ni za šta,i u tome je najveći problem :unsure:

#22 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,850 posts

Posted Yesterday, 19:29

Ne znam kolko tigrice imaš godina,jer sve u vezi sebe kriješ kao zmija noge,ali vjerujem da nisi više jako mlada.Ne znam što bi ti sad htjela od roditelja,da se odjednom promjene?.Ako ništa drugo,a želiš neke promjene,probaj popričati s njima što želiš,što planiraš.Ako te vole,a siguran sam da je tako,možda se iznenadiš njihovim postupcima,Ovako,da se sami od sebe promjene,da počnu neke stvari ispočetka,jako teško.Što se tiče mojih roditelja.Da su radili greške,jesu.Da su me povrijedili,jesu.Sad su stari i sve je to prošlost.Ne znam kad smo se zadnji put svađali,svi smo u istome sranju što se preživljavanja tiće.Dal  bi imali protiv toga da se zaposlim,,niti malo.Dal  bi im smetalo da odem živjeti s curom,isto ne bi bilo problema.Ne očekuju da se ja brinem o njima,nisu posesivni,kako će sve to biti još jednog dana kad još više onemoćaju,iskreno ne znam,Znam samo da sestra ima obitelj u Njemačkoj,tamo živi i od nje ne bude koristi,Dakle sve će biti na meni,ali o tom,potom kad do toga dođe.

#23 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,516 posts

Posted Yesterday, 19:32

Ti kao da nisi baš najbolje shvatio,Joed,da rečenica: "Najviše bih volela da se najednom podmlade" ne znači da ja sad zaista i očekujem da ću sutra ujutro da se probudim i odjednom pronađem podmlađene roditelje,LOL :dry:

A da se tu nikada ništa neće promeniti-to je i meni u potpunosti jasno,i to odavno...Problem je samo u tome što u mom mozgu očigledno postoji neki deo koji nipošto nije spreman da se sa tom činjenicom i pomiri.

#24 offspring

offspring

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted Yesterday, 19:33

Savrsene roditelje je malo ko imao, a mi ostali, a samosvesni, moramo da se zadovoljimo nekim drugim stvarima, na primer umecem izgradnje prihvatanja nepromenljive proslosti i ublazavanjem stresa koje nam taj udes sa neidalnom prosloscu nanosi. To sto navodis su zelje mnogih, verovatno vecine, verovatno i velike vecine koje su roditelji (obicno nenamerno) zeznuli na ovaj nacin, a nisu u stanju da opusteno prihvate posledice.
Prednost je sto si svesna veceg dela problema.

Cini mi se po tom vrcavom stilu i koriscenju smajlija da nemas bas toliko mnogo godina koliko se tebi cini da imas. Isto tako mi se cini da bi mogla imati  uspeha kod nekog psihoterapeuta. Ako si ikako u finansijskoj mogucnosti. Samo obavezno utrosi mnogo vremena na to da proucis kako koja vrsta psihoterapije funkcionise, na cemu se zasniva, na kakvim pretpostavkama, kakva je metodologija, da li cenis da bi ti prijala ili ne, da li to mozes finansijski da izdrzis i, jako bitno, da li ti taj neki buduci terapeut odgovara posle prve ili druge posete. Ili nekoliko poseta.

Za regulaciju stresa prva je kbt terapija, za preostali deo problema mozda kbt, mozda neka druga, to ces morati da procenis sama.
Ako nisi u mogucnosti sa novcem, onda bar pokusaj da izvuces neki savet od nekog pristojnog drzavnog.

#25 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,850 posts

Posted Yesterday, 19:47

Tigrice,sve sam dobro shvatio :) .Ne znam koje želje imaš, tj što je ono što ti smeta,ili što bi htjela promjeniti u životu.Mislim da smo jednom pričali,ili si spomenula,a to je da bi možda htjela raditi,ali su roditelji kao protiv.To mi ostalo negdje u glavi,ako sam u krivu onda moja greška.No,da ne duljim,mislim da bi to bilo super,ako bi uspjela raditi,imali bi jedan prihod više,plus,ne vjerujem da bi roditelji puno izgubili time,I dalje bi bila s njima,mogli bi se i dalje osloniti na tebe.Ispunila bi neke socijalne i društvene potrebe na poslu.

#26 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,516 posts

Posted Yesterday, 19:56

View Postjoed, on 17 March 2019 - 19:29 , said:

nisu posesivni...

E onda,Joed,bez uvrede,nije ni čudo što veliki deo ove moje problematike ti nisi ni blizu da možeš da ukapiraš (i ovo ti kažem sasvim iskreno,bez ikakve namere da se osetiš uvređenim ili bilo šta slično). Štaviše,tvoji saveti povremeno svakako da znaju da budu veoma korisni i sve to stoji,ali opet...Znam ja da moju problematiku malo ko može istinski da ukapira,što u stvari i jeste najveći problem u celoj ovoj priči.

Inače bih ja na Forumu daleko više pisala o tome...

#27 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,850 posts

Posted Yesterday, 20:14

Naravno da ne mogu da ukapiram kad malo toga pišeš o problemu.Tako da nisam potpuno upoznati,i nisam se našao ni malo uvređenim :) ,Ne vređam se ja samo tako,plus ti znaš najbolje situaciju i nitko osim tebe ne može to razumjeti.Ja sam komentirao ono što sam se malo prisjetio,a to je daleko od prave cjeline.

#28 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,728 posts

Posted Yesterday, 21:20

Ne postoje savršeni roditelji, ni mi sami nismo savršeni..Tigrice, savršeni ljudi ne postoje.

Inače, nikada nisam imala probleme sa roditeljima..da, možda su me previše štitili, razmazili, ali to je možda i razumljivo..

Nisu me izneverili a ni ja njih.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users