Jump to content

Aromaterapija

opuštanje

• Please log in to reply
230 replies to this topic

#41 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 21 March 2008 - 15:52

Još malo za nesanicu . Ovo je za raspršiva? koji se stavi na jastuk ili posteljinu.
Za one iz Zagreba bo?icu možete kupiti  na ovom sajtu http://www.kemig.hr/
E sad kako napraviti
u 100 ml destilirane vode i 5-10 ml 75% alkohola staviti  100 kapi lavande. I kad se sve to utrpa u flašu i smu?ka samo stisneš pa na jastuk i posteljinu. I tako ne trebate za to trošit Xanaxe i sl za uspavljivanje. Osim toga lavanda je baš opuštaju?a.

#42 vjetrenjaca

vjetrenjaca

lusty bitch

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,086 posts

Posted 21 March 2008 - 17:00

gdje je ova aromaterra cija stranica ima? njihova ulja mi se cine kvalitetna, znam da im je sjediste u zagrebu, samo ne znam gdje... a jeftinije je otic po to nego narucivat postom :icon_blushing:

haubice, koja si ti uzela ulja za pocetak?

#43 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 21 March 2008 - 17:07

Što se ti?e ulja napisala sam ve? adrese di ih ima za kupit. Uzela sam ružmarin i ?ajevac i još dva koja ?u ti re? kad do?em doma.Dakle  Ilica 72,Draškovi?eva 28 i Vlaška 7 kao i u "Aromari" Istarska 45 ( to ti je tam kod tvornice piva ulica) Ne znam di je sjedište "Aromaterre" jer ne piše,pošalji im mail.

#44 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 21 March 2008 - 19:04

Ovako ulja koja imam su:brgamot,ylang-ylang,mandarina i ?ajevac. Zeznuh se za ružmarin. Najbolje je ne kupovati ih previš dok ih ne upoznaš pa bi neki minimum bio  10 ulja.

#45 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 21 March 2008 - 22:20

Preporu?ila bi knjigu koju i ja ?ekam ,a Jeki mi se ne javlja .
Slobodanka Pošti?:Aromaterapija-?arolija eteri?nih ulja

#46 vjetrenjaca

vjetrenjaca

lusty bitch

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,086 posts

Posted 21 March 2008 - 22:31

View Posthaubica, on 21 Mar 2008, 07:04 PM, said:

Ovako ulja koja imam su:brgamot,ylang-ylang,mandarina i ?ajevac. Zeznuh se za ružmarin. Najbolje je ne kupovati ih previš dok ih ne upoznaš pa bi neki minimum bio  10 ulja.
pa ne bi ni bilo preporucljivo preko 3-4 jer bi inace... bankrotirala  :lolcina: :lolcina: :lolcina:

#47 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 21 March 2008 - 22:42

Pa ne kupiš ih sve odjednom pobogu,ovisi o financijama. Ionak zatvorena dulje traju neg otvorena.Mislim za internu upotrebu.Uglavnom traju cca 2 mjeseca otvorena pa valjda ih onda uspiuješ skupit 10.

#48 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 22 March 2008 - 20:29

sinusitis

a)?ajevac 3 kapi
limun 3 kapi
metvica 2 kapi

ili
b)timijan 1 kap
?empres 4 kapi
mirta 2 kapi

PMS
a)bergamot 3 kapi
lavanda 3 kapi
sandal 2 kapi
ili
b)kadulja 2 kapi
geranij 3 kapi
grejpfrut 3 kapi

Inhalacije se preporu?uju za emotivno uravnotežene osobe i smirivanje naglo ispoljenih emocija.Koriste se svakodnevno u drugoj polovici ciklusa.

#49 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 29 March 2008 - 21:38

Aromaterapijska njega lica  

Aromamaske na bazi zelene gline

Intreres za aromaterapiju svakodnevno raste, kako u svijetu tako i kod nas. Jedan od razloga je suvremeni na?in života, koji odvaja ?ovjeka od prirode. Svakodnevno sjedenje pred ekranom ra?unala, stres, duhanski dim, suhi zrak u zatvorenom prostoru izrazito nepovoljno utje?u na ljepotu i zdravlje kože. Koža postaje beživotna, gubi sjaj, treba posebnu njegu. Posljedice toga ?esto se vide na licu, najizloženijem dijelu tijela.

Na tržištu ljepote i wellnessa rijetko se na?u ku?e koje nude pravu aromaterapiju odnosno 100 % ?istu aromakozmetiku. Aromakozmetika je relativno novi termin a predstavlja dio aromaterapije koji podržava ljepotu odnosno zdravlje kože ?istim eteri?nim uljima kombiniranim s prirodnim sastojcima. Prednosti aromakozmetike su u tome što se svi pripravci kreiraju na temelju individualnog pristupa klijentu, neposredno prije same upotrebe.

Jedan od visokovrijednih aromakozmeti?kih tretmana je i tzv. aromamaska spravljena od zelene gline oplemenjene eteri?nim uljima. Zelena glina kao i eteri?na ulja sve više se koriste u tretmanima za njegu lica, tijela pa ?ak i kose. Ona dubinski ?isti, izvla?i ne?isto?u, njeguje i blago pilingira te ju stoga ?esto koristimo u tretmanima proljetnog ?iš?enja kože. Ovisno o tipu kože, zelenoj glini dodajemo eteri?na ulja. Kod mješovite i masne kože sklone aknama upotrijebit ?emo eteri?no ulje ?ajevca (Melaleuca alternifolia), suhoj i zreloj koži odgovarat ?e Ružino drvo (Aniba rosaeodora), dok ?e eteri?no ulje sjemenki mrkve (Daucus carota) pogodovat ?e svim tipovima kože. Nakon skidanja maske, kožu ?emo nahraniti biljnim uljima. Masnoj i mješovitoj koži odgovarat ?e jojoba, osjetljivoj badem, suhoj i zreloj ulje avokada ili marelice. Rezultat je vidljiv neposredno po završetku tretmana: glatka koža, blistav i svjež izgled!

Iako se aromamaske od zelene gline mogu koristiti za sve tipove kože, najbolje rezultate imat ?e kod masnog i mješovitog tipa. Prilikom izvo?enja svih aromaterapijskih tretmana bitnu ulogu igra i atmosfera. Bilo da je rije? o velikim wellness centrima ili malim salonima od svega nekoliko kvadrata, klijent mora imati osje?aj da je odvojen iz svakodnevice. Posebnu pažnju treba posvetiti mirisnoj animaciji prostora, glazbi i bojama. Stru?nost, visokovrijedni prirodni sastojci i atmosfera su faktori pomo?u kojih utje?emo na osloba?anje od stresa, poti?emo na duboko opuštanje i odmor te na taj na?in indirektno podržavamo ljepotu lica i svjež, zdrav izgled kože.

© Sva prava pridržana; Laurus - studio za aromaterapiju

#50 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 29 March 2008 - 22:31

ja sam veceras kupila etericno ulje narandze, u aromatici. ono smije na kozu? ne vidim da se pominjalo..  a imala sam izbora :sadangel:

#51 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 30 March 2008 - 00:03

Ulja ne idu na kožu direktno dakle samo u kombinaciji sa baznim uljem. Zna?i da ga možeš koristiti u lampici.

#52 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 30 March 2008 - 00:21

Glina prija mojoj kozi, ali iskreno, retko se setim da napravim tu tako dobru masku za lice. Pravim je tako sto otprilike jednu kafenu kasicicu gline pomesam sa par kapi nekog baznog ulja i par kapi nekog hidrolata (na pr. ruzine vodice), tako da se dobije smesa koja se moze lepo naneti na lice. Svakako, na predeo oko ociju ne stavljam masku (umesto hidrolata moze se koristiti i obicna voda).
Kada se osusi (ne presusi!) skidam je lagano mlakom vodom.
Ovo je stvarno dobar tretman za kozu.
Za negu kose nisam probala glinu i ne znam kako se u te svrhe koristi.

#53 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 30 March 2008 - 00:36

Pa sad ako te nije frka ništa te ne košta da probaš.

#54 dRiFtEr

dRiFtEr

sEnTiNeL

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,766 posts

Posted 30 March 2008 - 02:57

malo budem sad otišel OT,ali ova tema me podsjetila na nekaj kaj sam nedavno po?el prakticirat. ima jedan wellness centar u zg koji ima kadu u mra?noj prostoriji potpuno izoliranu od zvuka i u kojoj plutaš.finta je da su ti sva osjetila nepodražena.imaš filing da lebdiš u toj kadi jer je voda jako slana pa te drži na površini.enivejz,ro?eno za uklanjanje stresa. na pola sata sva tvoja osjetila imaju potpun odmor.
preporu?am.

#55 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 30 March 2008 - 09:23

haubice faja na ovako iscrpnim podacima...

#56 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 30 March 2008 - 12:08

@ Drifteru pa ima u welnessu aromaterapije mislim ?ak masaže.

#57 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 02 April 2008 - 18:15

je li tko pravio ulje od brsljana?

#58 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 02 April 2008 - 19:27

Zar to postoji?

#59 nadja

nadja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 506 posts

Posted 03 April 2008 - 12:11

da, listovi brsljana se stavljaju u bazno ulje samo ne znam koja kolicina i koliko se dana drzi...

#60 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 03 April 2008 - 12:14

Meni to potpuno nepoznato.

Also tagged with opuštanje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users