Jump to content

Lorazepam (LORAZEPAM)

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#41 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,530 posts

Posted 21 June 2017 - 20:36

View Postkruška, on 14 June 2017 - 20:46 , said:

najgora ideja u životu popiti lorazepam prije posla

View PostPrimal Pain, on 21 June 2017 - 17:58 , said:

OOOOOO da. Ne znaš ni gde si pošao ni kad si došao. A posao zahteva brzinu i spretnost. :facepalm:

A je li to čudo služi samo za spavanje...? Mislim,nije ni za kakvo smirenje,jel? :huh2:

Hoću reći,nije "da se malo opustiš",nego samo ko ima problema sa spavanjem,jel?

#42 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,503 posts

Posted 21 June 2017 - 20:49

ja nemam problema sa spavanjem, ma ne znam ni što meni daju ta čuda, nije da da sam uznemirena, to se rijetko desi, kad sam ga popila bila sam sva usporena, misli se usporile skroz i nije me bilo briga ni za što što se dešava oko mene :D

#43 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts

Posted 23 June 2017 - 12:59

Meni je prepisan malopre.

3 x 1 od 2,5 mg.

Ne znam kako će delovati na mene.

U bolnici kad su mi ga davali, pola tablete od 2,5 mg, bilo je to kao maljem udarac u glavu.

Baš baš baš jak benzodiazepin.

Ali tako nešto mi i treba.

Dao mi ga doktor umesto Rivotrila.

#44 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,009 posts

Posted 23 June 2017 - 13:20

Meni je Riv uvek bio najjači benzo, bez konkurencije.
A Lor samo za spavanje mi je bio dobar, mada sam primetila da posle par dana uzimanja imam potrebu da ga uzmem opet i onda prestadoh.

#45 Wanderer

Wanderer

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 23 June 2017 - 20:52

Ja sam jedan period života malo zloupotrebljavao taj lek, čak dolazio i u situacije da ga mešam sa alkoholom, na šta nisam ni malo ponosan jer sam bio svestan da je opasno, al eto dešavalo se. Jako zeznut lek kad se na svoju ruku radi, stvori zavist lako i vodi u neka užasna umna stanja kad se jednom prestane sa uzimanjem, bar je to moje iskustvo, iskustvo zloupotrebe tog leka. Jednom sam se i onesvestio, probudio se tipa posle desetak sati u kupatilu na pločicama i samo zveknuo još jedan ko da ništa nije bilo xd
Srećom nije ostavilo fatalne posledice po život i mozak, jer sam se nekim čudom zaustavio.

#46 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,503 posts

Posted 23 June 2017 - 21:04

popila jednu tabletu i nemam više nikakve želje ni potrebe za ovim, bezvze sam ga i kupila

#47 Mark1

Mark1

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 16 August 2017 - 14:16

Po mom skorasnjem misljenju najslabiji lek koji je delovao na mene niti me je uspavao niti oslobodio napetosti.Bromazepam od 3mg jace otice na mene nego 2.5 mg lorazepama.
Ja sam reko shrinku to on se smeje.
Po meni nikakvu zavisnost ne izaziva niti efekat.Ne preporucujem ga uopste to je bar moje misljenje.
Xanax me je od 0.5 obarao a ovo od 2.5 ne moze

#48 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,009 posts

Posted 18 August 2017 - 15:32

5 mg ovoga, super, strava za spavanje.
Samo ne sme uz liriku, a i ne sme često.

#49 Mark1

Mark1

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 18 August 2017 - 17:18

ja ga pre 5 dana uzeo prvi put.Ni jedan benzos nisam pio pre toga 2 meseca.Kao da sam popio kafu ama nikakav efekat nema.
dok lexilium ume itekako da osamuti

#50 Mardel

Mardel

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 13 December 2017 - 15:32

Aruena, zasto lorazepam ne sme sa lirikom?

#51 ĐeneĐene

ĐeneĐene

correct me!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,896 posts

Posted 13 December 2017 - 15:40

ej baš sam malopre čitao o ovome

potencira sedativno delovanje lorazepama
inače pregabalin (lirika) ima jako slabe interakcije jer joj je takav metabolizam i farmakokinetika
ali lorazepam etanol i oksikodon su izuzeci izgleda

#52 Mardel

Mardel

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 13 December 2017 - 16:15

Mozes malo poblize da mi objasnis? Sta znaci sedativno? Bas sam uplasen od ovih lekova a ko zombi sam. A ne zelim u bolnicu , zelim da radim ali osecam da nisam u stanju.

#53 ĐeneĐene

ĐeneĐene

correct me!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,896 posts

Posted 13 December 2017 - 16:31

pa sedacija je tromost uspavanost kad si kao zombi itd
ne znam koju dg imaš i koje lekove piješ a i da znam ne znam kako bih te posavetovao oko bolnice
to su stvari koje moraš da vidiš sa psihićem

#54 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts

Posted 13 December 2017 - 16:49

Meni nije prijao.

Kao da sam pio AP, vratio se na Rivotril, Aliluja!

#55 Mardel

Mardel

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 13 posts

Posted 13 December 2017 - 20:31

Pijem Lorazepam , liriku i calixta. Lepo si opisao osecam se kao Zombi. Spavam ko lud od calixte, od lirike me valjda boli glava, a lorazemap uopste nedeluje onako kao kad sam ga pio samo njega. Na nogama ne mogu da stojim , hodam, usporava razmisljanje , otupljuje me, ne znam vise nepoznajem sebe. A bolnicu ne bih preziveo nikako. Ovaj psihicki pakao bih odmah menjao za fizicki pakao. Jos mi se muti vid boli lice , ptezava bilo kakvo razmisljanje. Znam da mi ne mozes pomoci nego me interesuje da li ima neko u slicnoj situaciji da mi kaze kako se protiv ovog boriti.

#56 Slučajna domaćica

Slučajna domaćica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts

Posted 13 January 2018 - 01:22

Moja ex psih je imala običaj da menja ansiolitike posle nekog vremena, tako da sam pila i Rivotril i Bromazepam, a sada trenutno pijem Lorazepam od 2,5mg tri puta dnevno.

Pitala sam tu lekarku za zavisnost od lekova. Rekla je da ne postoji zavisnost sve dok su lekovi potrebni.

Nemam nikakve nuspojave od Lorazepama. Sasvim normalno funkcionišem. I ne zloupotrebljavam ga. Pijem kako je prepisano, ni manje ni više.

Svako od nas individulno reaguje na lekove. Nismo svi isti. Nekoga će Lor da uspava nekog drugog neće.

I mislim, ne mogu da tvrdim, nisam psihijatar, da sve zavisi od kombinacije lekova, AD+ansiolitik+antipsihotik ili neki stabilizator raspoloženja..

#57 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts

Posted 13 January 2018 - 09:01

View PostSlučajna domaćica, on 13 January 2018 - 01:22 , said:

Moja ex psih je imala običaj da menja ansiolitike posle nekog vremena, tako da sam pila i Rivotril i Bromazepam, a sada trenutno pijem Lorazepam od 2,5mg tri puta dnevno.

Pitala sam tu lekarku za zavisnost od lekova. Rekla je da ne postoji zavisnost sve dok su lekovi potrebni.

Nemam nikakve nuspojave od Lorazepama. Sasvim normalno funkcionišem. I ne zloupotrebljavam ga. Pijem kako je prepisano, ni manje ni više.

Svako od nas individulno reaguje na lekove. Nismo svi isti. Nekoga će Lor da uspava nekog drugog neće.

I mislim, ne mogu da tvrdim, nisam psihijatar, da sve zavisi od kombinacije lekova, AD+ansiolitik+antipsihotik ili neki stabilizator raspoloženja..

Za ovo ti je dobro rekla.

Kad uđeš u remisiju (izostanak simptoma), redukuju se i smanjuju, nekad čak i ukidaju lekovi.

Ja sam muku mučio dok nisam pronašao odgovarajući neuroleptik i AD.

Sretno!!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users