Jump to content

Bruksizam

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,728 posts

Posted 21 January 2019 - 22:07

Ne znam za glavobolje, ali ja to radim pre spavanja..i psih i stomatolog kažu da je to deo ankcioznosti...Glavobolje imam, ali imam i neurološku Dg za njih..i nemaju veze sa ovim..

#22 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,588 posts

Posted 21 January 2019 - 22:22

Moguce. Ja ne skripim u smislu da se cuje (nitko se ne zali)  ali se probudim ukocene vilice i nekad bole misici. Obrusio sam zube i neke polomio. :(

#23 M&M

M&M

Čisti šećer

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,326 posts

Posted 22 January 2019 - 02:54

Imao sam samo fazu u životu.

Tada je bilo grozno, navodno su me i ljudi u drugim sobama čuli (cimeri u studentskom stanu).

Ja sam čak i imao glavobolje.

Samo kako je sve bila faza (kako došlo tako kao rukom odnešeno i otišlo), meni je bio stres za vrijeme faxa (kažem to je bio toliki užas da sam i sanjao kako drobim zube), pa se zato pitam da li su glavobolje povezane. Mene je glava mogla boljeti i od samog stresa povezanog sa studiranjem nevezano za stiskanje zubi.

Hvala bogu nemam posljedice koje je Mačak naveo no da sada škripim zubima kupio bih si onu zaštitnu gumu za zube (majke mi) čisto prevencije radi.

#24 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 22 January 2019 - 03:44

To ti moze biti  nezeljeno dejstvo SSRI antidepresiva ukoliko ih pijes....evo jednog slucaja lecenja bruksizma u snu izazvanog Paroksetinom:

https://www.ncbi.nlm...les/PMC3275112/

#25 Entering The Unknown

Entering The Unknown

if { } else { }

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 posts

Posted 22 January 2019 - 07:52

Ja to radim, nabavi zastitu od zubara obavezno.

#26 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,120 posts

Posted 22 January 2019 - 08:32

Povezala sam Markovu temu sa postojećom temom o bruksizmu.

#27 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 22 January 2019 - 12:19

Poznato nezeljeno dejsto antidepresiva,to svi da znate,a redje anksioznosti,stvarno mora da bude ekstremna,a da bih angdotalno pokazao o cemu se radi,i sta prekomerna kolicina radi oragizmu,pogledajte ovaj spot gde su svi na MDMA(ekseri,esktazi,bombon)

koji kad se uzme dovodi do ogromnog oslobadjanja serotonina,najvise kolicine koju mozak moze da ispusti,videcete da u spotu SVI ALI SVI ZVACU ZVAKE,razmislite zasto je to tako,da bi mogli da odblokiraju vilicu jer dolazi do neverovatnog grcenja a kasnije i do moguce subluksacije temporomandibularnog zgloba

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users