Jump to content

- - - - -

Shizoafektivna psihoza F 25

• Please log in to reply
597 replies to this topic

#581 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,190 posts

Posted 25 July 2017 - 14:35

View Postcaka 41, on 24 July 2017 - 22:25 , said:

da li sam u pravu ono sto sam rekla za ispovedanje? pa ziv sam covek (tj zena) ljudski je gresiti al ne treba samo visiti u ispovedaonici pogotovu sto nista lose nisam uradila samo mi je jezik malo duzi ali boze moj ljudi svasta govore i kada bi se za svaku rec ispovedali redovi bi bili kilometarski ud crkve.
cuj ti se ispovedi Bogu reci Njemu sta te muci On jedini moze da oprosti i da oslobodi krivice, On razume sta je bolest
racuna se ono sto mozes svesno da kontrolises za to si moralno odgovorna za svesne odluke a ne za simptome bolesti...
Bog je milostiv, zalostiv, spor na gnev i obilan milosrdjem i istinom
Bog nas je oslobodio i iskupio od greha i mi mu sluzimo iz ljubavi a ne iz straha od kazne, Bog nije takav da nas posmatra i ceka gresku da bi je kaznio, On zeli da pomogne i uzdigne

#582 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted 25 July 2017 - 22:35

xO poslusacu tvoj savet, za ono za sta se osecam odgovorno i za sta sam svesna, ispovedicu se Bogu i zamoliti oprostaj i verujem da ce mi On kao covekoljubiv i milostiv oprostiti, naravno da Bog nije sudija koji trazi kaznu vec je punota ljubavi, i ja Mu verujem i volim Ga.puno ti hvala na savetu pomaze mi da sagledam neke stvari, medju njima i sledece-nikoga vise necu osudjivati apsolutno prastam svima koji su me povredili.ko sam ja da sudim, obicno gresno ljudsko bice kao i svi a samo je nas Bog u Svetoj trojici bezgresan kao i precista Majka Njegova i Andjeli i Sveci.
svako dobro ti zelim, pozz :) :) :)

#583 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted 26 July 2017 - 14:20

cao svima

juce smo bili kod psihica, i rekao mi je da ja minimalizujem svoje uspehe i nisam svesna koliko sam postigla, i napredovala i da sam jaka. zadovoljan je bio kao nikad do sada, al za sve to Bogu hvala.

takodje smo radili i bilo je uspesno, ( a doktor me pohvalio sto i pored mojih simptoma uspem i da zaradim)

Bogu hvala i slava za sve!

mnogo pomaze za psihicko stanje kad vidi covek da nesto moze, samo treba i truda. eto mi zaradili za hranu i dzeparac na moru.
imamo,al nije nam palo s neba malo smo se potrudili jer kad covek hoce da nesto dobije mora sam da poradi na tome, a i Bog ce pomoci, naravno.
neki pacijenti samo piju kafu i puse a kukaju kako nemaju. pa sto puse ako nemaju ni za hranu?! pa cigare su na zapadu luksuz, a ovde bi i od hrane odbili samo da imaju da puse. a muz i ja izracunali da neko kad mesec dana ne bi pusio imao bi za more.
ali zavisi sta je kome prioritet, nekom je cigara vaznija nego hrana,i to mi je neshvatljivo, a ne samo to nego neki nemaju interesovanja nizasta, ja ne bih mogla da vodim takav zivot, da jednu knjigu u zivotu nisu procitali, niti odgledali film, bilo sta...

a sto je covek aktivniji i ima ispunjeniji zivot to je bolje, i to svima zelim... pozz svima... :)

#584 Ethsethera

Ethsethera

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Posted 26 July 2017 - 15:01

Cako vi ste meni jedno veliko sunce,nemam f25 ali citam ovu temu samo zbog vas,vratite mi uvek nadu u ozdravljenje. Vi ste dokaz da se moze uprkos svemu. Svaka vam cast i svako dobro!

#585 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,190 posts

Posted 26 July 2017 - 15:14

View Postcaka 41, on 26 July 2017 - 14:20 , said:

cao svima

juce smo bili kod psihica, i rekao mi je da ja minimalizujem svoje uspehe i nisam svesna koliko sam postigla, i napredovala i da sam jaka. zadovoljan je bio kao nikad do sada, al za sve to Bogu hvala.

takodje smo radili i bilo je uspesno, ( a doktor me pohvalio sto i pored mojih simptoma uspem i da zaradim)

Bogu hvala i slava za sve!

mnogo pomaze za psihicko stanje kad vidi covek da nesto moze, samo treba i truda. eto mi zaradili za hranu i dzeparac na moru.
imamo,al nije nam palo s neba malo smo se potrudili jer kad covek hoce da nesto dobije mora sam da poradi na tome, a i Bog ce pomoci, naravno.
neki pacijenti samo piju kafu i puse a kukaju kako nemaju. pa sto puse ako nemaju ni za hranu?! pa cigare su na zapadu luksuz, a ovde bi i od hrane odbili samo da imaju da puse. a muz i ja izracunali da neko kad mesec dana ne bi pusio imao bi za more.
ali zavisi sta je kome prioritet, nekom je cigara vaznija nego hrana,i to mi je neshvatljivo, a ne samo to nego neki nemaju interesovanja nizasta, ja ne bih mogla da vodim takav zivot, da jednu knjigu u zivotu nisu procitali, niti odgledali film, bilo sta...

a sto je covek aktivniji i ima ispunjeniji zivot to je bolje, i to svima zelim... pozz svima... :)/>
E bas to covek mora da se pokrene,najlakse je sedeti i valjati se u sopstvenoj prvaljstini i zaliti se kako nista ne valja..borci uspevaju
Slazem se sa tobom i vidis uspevas da isplivas iako se nekada čini da neces...

View PostEthsethera, on 26 July 2017 - 15:01 , said:

Cako vi ste meni jedno veliko sunce,nemam f25 ali citam ovu temu samo zbog vas,vratite mi uvek nadu u ozdravljenje. Vi ste dokaz da se moze uprkos svemu. Svaka vam cast i svako dobro!
I ona i Api oni se bore kao lavovi i dokaz su da se moze :)

#586 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,959 posts

Posted 26 July 2017 - 15:18

Evo i ja da istovarim novosti.

Bio juče kod psihijatra.

Dobio 23 tablete dnevno da pijem.

Vraćena mi je dijagnoza F20 - schizophrenia, obrisana ova shizoafektivna F25.

Teška trauma unutrašnjosti glave, epilepsija i povratna depresija su mi ostale dijagnoze.

Molim Boga da se Pričestim na praznik Svetog Proroka Ilije.

Čeznem za Pričešćem...

#587 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted 26 July 2017 - 23:08

hvala vam puno Ehsethera i xO ! :) :) :)
hvala na lepim recima i podrsci :)
i meni svane sunce kad vidim da bar malo doprinesem i pomognem drugima :)
to smatram da je moja misija jer covek vredi onoliko koliko moze pomoci bliznjima (a to su svi ljudi) jer svi smo braca i sestre i Tvorac je jedan.

ima puno dobrih ljudi i to sam i videla. evo danas smo dobili dva lepa iznenadjenja, posle uspesnog rada seli smo da popijemo kafu i kelner nam je rekao da kuca casti, a to je vec 4 put.

i od ljudi kojima prodajemo bilo je lepih gestova.
i poslodavac nas je pozvao na zurku i rostilj za rodjendan.

Bogu hvala za sve. i ja svima vama zelim da se lepo oporavite da budete pozitivni, i da budete srecni u zivotu.
dace Bog :)

nikad se ne zna zasto je nesto dobro, eto mene je moj tezak zivot od ranije ojacao i naucio da se borim za bolje sutra uz Boziju pomoc hvala Mu i slava za sve. svako dobro vam zelim i veliki pozdrav dragi prijatelji, i vi ste meni mnogo pomogli jer reci podrske mnogo znace. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

#588 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted 26 July 2017 - 23:12

Api, zelim ti da se pricestis i neka ti je na zdravlje i spasenje sveta pricest.
ne sekiraj se zbog lekova, bice sve dobro trpljenjem svoju dusu spasavas
svako dobro :) :) :)

#589 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,959 posts

Posted Yesterday, 08:16

View Postcaka 41, on 26 July 2017 - 23:12 , said:

Api, zelim ti da se pricestis i neka ti je na zdravlje i spasenje sveta pricest.
ne sekiraj se zbog lekova, bice sve dobro trpljenjem svoju dusu spasavas
svako dobro :) :) :)

Hvala draga Caka 41. :)

Juče sam bio na večernjoj službi, i popričao sa mojim sveštenikom.

Dao mi je blagoslov da postim 7 dana do Svetog Ilije, na belom mrsu, i da se onda mogu Pričestiti.

Bože daj, jedva čekam, bukvalno.

#590 hajvan

hajvan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted Yesterday, 10:43

Cako, svaka ti čast na svemu. Koliko se boriš i ne odustaješ, pa mogla bi posramiti i mnoge "zdrave" ljude. Želim ti što više uspjeha i dobrote u životu

#591 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted Yesterday, 12:05

hajvan puno ti hvala :) :) :)
ja tebi takodje zelim sve najbolje u zivotu

ali meni ova borba dodje kao psihoterapija, meni pomaze kad vidim da nesto ipak mogu i zaista mi je to lekovitije nego sve hospitalizacije razgovori itd, meni treba nesto konkretno u zivotu, necu da zivim ko invalid jer i ako na papiru pise da jesam, ja nisam invalid.samo treba da se naviknemo da zivimo sa bolescu sto kvalitetnije i bice nam bolje uz Boziju pomoc i nas trud :) :) :) :) :)

#592 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted Yesterday, 12:07

Api, i tebi veliki pozdrav i da se lepo pricestis i da ti bude bolje :) :) :)

#593 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted Yesterday, 12:17

Pozdrav i drugima tj svima na ovom forumu, da vam svima bude dobro, i da budete srecni :P :P :P
samo pozitivno ljudi, jeste nekad tesko ali moramo to prevazici, meni kada je tesko ja se isplacem da mi bude lakse a onda opet osmeh na lice, ali moram priznati da nisam uvek bila takva, na pocetku bolesti ja sam samo kukala i nista nisam preduzimala da mi bude bolje, a onda me zivot naucio da je za sve potrebna borba, BBogu hvala, i koliko god da je tesko posle kise uvek dodje sunce :) :) :)

#594 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted Yesterday, 12:19

Mozda ovo zvuci otrcano al ipak je istina (ovo za sunce i kisu)

#595 caka 41

caka 41

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted Yesterday, 23:24

Cao svima. danas je Bogu hvala bilo jako uspesno, razvili smo novu strategiju za prodaju.
ali sve je to Bozija milost i ljubav uz nas trud.
stekli smo i mnoga nova poznanstva, sa ljudima koji rade tu gde smo mi, i to mnogo znaci, uvek su prijateljski nastrojeni prema nama.
eto ima divnih ljudi, koji isto posteno rade svoj posao i svaka im cast.

sutra imamo slobodan dan. idemo na zurku-rostilj u Zvezdarskoj sumi, prijace nam druzenje sa prijateljima i boravak u prirodi.
Bogu hvala i za sve te prijatelje.

zadovoljna sam jer imam posle svega, jedan lep zivot uz muza, posao, prijatelje, knjige, crkvu, porodicu,i sve ostalo.
nekad mi je zivot bio pakao a sada ne mogu da verujem da sam i ja srecna i zadovoljna i ispunjena.
najvise mi znaci sto dobijam puno ljubavi od ljudi i bliskih i onih koje manje znam.

i zaista i ja sam zavolela ljude, ranije sam imala strah jer sam imala samo losa iskustva i dozivljavala samo uvrede ponizenja izdaje
maltretiranja nasilje u svakom obliku, ali sve to je proslost i prebolela sam. sada toga vise nema, a mesto toga sada sam napokon voljena i ispunjena radoscu, moje traume su isceljene Bogu hvala.
i vama dragi prijatelji sa foruma svako dobro zelim :) :) :)

#596 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 782 posts

Posted Yesterday, 23:45

Jao Cako, kako je ovo lepo pročitati, samo neka se nastavi tako a i mi svi ostali da dođemo na to :)

#597 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,190 posts

Posted Yesterday, 23:58

drugari sve vas citam :) tu sam iako ne pisem
Cako ti si dokaz da se moze sve pregurati uz Bozju pomoc :)
Api drago mi je da si bolje, jos kad si izvadio zub ima da budes ko nov :D
Pogresna ti si bas dobar moderator da znas :)

#598 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,959 posts

Posted Today, 06:19

Samo napred Cako!!

Hvala ti puno ~xO~, preporodio sam se od kako je izvađen zub...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users