Jump to content

Modafinil (PROVIGIL)

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,505 posts

Posted Yesterday, 19:11

View PostFantastik, on 19 March 2017 - 19:56 , said:

Concerta je ozbiljna droga koja stvara ozbiljne nuspojave. Lekari je zovu i "kokain za decu".
  Sastav, generičko ime je Metilfenidat. Concertu sam koristio godinu i kusur meseci, od 36mg, povremeno od 18mg zbog alergijskih reakcija.
Mogu da kažem da je to najjači psihostimulans koji sam probao iza Kokaina (kokain sam probao jednom 2010 negde u europi).
Stvara jaku psihičku zavisnost i konstantno stimuliše CNC kroz 10-12 sati zahvaljujući svom super-sporootpuštajućem efektu, samo zbog toga se i razlikuje od Ritalina koji deluje svega oko 3h pa su ga deca morala uzimati 2,3 puta na dan, a i veliki je rizik za zloupotrebu dok se Concerta ne može zloupotrebljavati tako lako.

Ja sam se lično odrekao Concerte i posegnuo za nečim lakšim, trenutno konzumiram Modafinil modafokus i odmorih dušu.

Mada me privlači i taj Ladasten. Mada prema tome da poštujem svoje principe morao bih naći razlog da prestanem sa Modafinilom, jer verujem da je jedino ispravno konzumiranje lekova monoterapijom, odnosno samo jednim lekom - nikad ne mešati lekove.
:)

Nikada nisam probala nijedan stimulans, ali me je uvek kopkalo kako deluje kokain?
Ako ti nije glupo, bilo bi kul da napišeš.
Neću ga uzeti, niti imam para za to, niti se krećem u tim krugovima, a i pijem lekove koji su kontraindikovani.
Samo me jako zanima.

#62 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,063 posts

Posted Yesterday, 20:24

to na pm nek ti piše haha

#63 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted Yesterday, 21:28

View PostAruena, on 26 March 2017 - 19:11 , said:

Nikada nisam probala nijedan stimulans, ali me je uvek kopkalo kako deluje kokain?
Neću ga uzeti, niti imam para za to, niti se krećem u tim krugovima, a i pijem lekove koji su kontraindikovani.
Samo me jako zanima.

Kokain je SNDRI.  This substance acts as a reuptake inhibitor and prevents dopamine from being recycled, causing excessive amounts to build up in the synapse, or junction between neurons. The result is an enhanced and prolonged post-synaptic effect of dopaminergic signaling at dopamine receptors on the receiving neuron. To a lesser extent, cocaine also exhibits functionally similar effects of reuptake inhibition upon the neurotransmitters of serotonin and noradrenaline.

Najbrži efekt postiže se intravenozno (djelovanje počinje kroz par sekundi). Osjeti se jaka stimulacija, fizička i psihička euforija, pojačana energija i motivacija, pojačan seksualni nagon. Intranazalno odnosno "šmrkanjem" efekt se postiže kroz 5-10 minuta. Učinak kokaina traje između 60 i 90 minuta.
Nakon toga nastupa tzv. "crash" odnosno stanje anksioznosti, depresije, niskog samopouzdanja, umora i problemi sa spavanjem.

Terapeutski potencijal po meni ravan je nuli budući da efekt traje manje od sat vremena, a nakon toga nastupa stanje sniženog raspoloženja i depresije.

#64 Fantastik

Fantastik

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 9 posts

Posted Today, 11:06

View PostAruena, on 26 March 2017 - 19:11 , said:

Samo me jako zanima.

Šta da velim o toj drogi. :rolleyes:
Probao sam je samo jednom i mislim da je štetnija od Heroina (koji naravno nisam probao).
Ovisnici, pajdomani mogu očuvati svoju inteligenciju godinama (to ne znači da odobravam Heroin, lično nemam nikakvu emociju prema toj vrsti konzumenata i droga), a kokainomani vrlo brzo razore nervni sistem i pucaju od psihoza, ludila i najtežih psihijatrijskih oboljenja.

- Dejstvo je trajalo između pola sata i 45 minuta. Spuštanje je naglo i odmah se javlja želja za ponovnim uzimanjem.
Sećam se, konzumirao sam ga celu noć na svakih 45 minuta od 23h do 8-h ujutru, bio sam pijan, pijan a ne pripit pre nego što sam uzeo kratku liniju. Nakon 5-7 sekundi sam se razbistrio, otreznio, kao da nisam ništa ni pio. Ujutru sam imao par jačih zahvata grčeva u predelu vrata i teško sam zaspao.
Bio je poprilično čist, sigurno nekih 70% (da vam ne objašnjavam ovde iz kog razloga i zbog čega).
  Kod nas u SRB nema čistijeg Kokaina od 30% na ulici.
Priča da Kokain deluje duže od 45 minuta nije istinita. Oni koji mogu da kažu da dejstvo traje više od 60 minuta, varaju se.
Delovanje u tom slučaju, kad je produžen osećaj zadovoljstva mora biti posledica neke druge supstance koju mešaju sa kokainom kako bi dobili kvantitativnu vrednost i zaradili više novca (inače, kilogram kokaina da se napravi košta oko 1000-1200$ a kada se taj isti kilogram rasturi na ulici, ima ukupnu vrednost od oko 120.000$ čistog Kokaina).  Kokain je veoma skup 1 gr pure kokaina je oko 100e od tog jednog grama se prave 4, možete zamisliti šta se dobija i kakva je kvaliteta.
  Sve u svemu to je razarač CNC. Složio bih se sa Zevsom da je terapeutski potencijal ravan nuli :Laie_44: .

Mene zapravo trenutno iznimno interesuju psihostimulansi kao i halucinogeni, ali u samom startu sam odbacio teške droge, razarače mozga.
- Kokain je loša droga - isto koliko je loš i Heroin.
Ja sam nameravao da nabavim lišće žbuna Koke, to bi imalo smisla isprobati.
:)

#65 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,505 posts

Posted Today, 18:47

Hvala na opisu. :)
Da, čitala sam da su ti stimulansi daleko opasniji za mozak od opijata, koji su depresori CNS.
I da su od kokaina teške psihoze i da se teško leče, da razara mozak. Ali i ovi ostali stimulansi, tipa amfetamini, takođe.

Zanimljivo je da ti je posle uzimanja bio osećaj kao da nisi pijan. Sećam se da su davno reklamirali kokain kao lek protiv alkoholizma, i protiv zubobolje. :) Dok nisu skapirali koliko je opasan.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users