Jump to content

Ja sam Nini...i ovo je moja priča

hipohondrija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#41 ljubicica_mica

ljubicica_mica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 20 February 2014 - 21:17

View PostNienor Niniel, on 29 November 2013 - 14:39 , said:

Nini je tu, došla sam vam mahnuti i reći da sam ja i dalje super, napadi su samo blijeda sjena, imam naravno stresove (posao, ljudi..) ali više ne primam to k srcu...oguglala sam i ojačala, i dalje sam jako empatična i osjetljiva ali sam bačena u struku (zdravstvo) u kojoj svaki dan svašta vidim i naučila sam dozirati osjećaje...pod kontrolom su 99% vremena a taj 1% - ah pa to je šarm, zar ne?

uglavnom - mislim ja na vas i šaljem vam pozitivnu energiju i ZNAM da ćete i vi ubrzo pisati ovakve postove - mi smo jači od svega toga, WE HAVE MORE BLOOD THEN WE THINK!

hrabro i veselo u život

ljubi vas Nini!

Bas mi je drago da se neko spravio sa panicnim napadima bez terapije. Moje moto je isto, moras da promenis stanje svjesti da bi uspeo u tome,
Draga Nini, bas se radujem na tvom uspehu, ne samo zbog tebe nego i zbog sebe jer ima nade :), Ako si ti uspela da se izboris za depresiju, hipohondriju itd onda moze svako ali treba puno volje i hrabrosti. Naravno moram reci da onaj ko nije prosao ovaj put i ne zna kako je biti tamo i kako je tesko boriti se necim nerealnim, boriti se sam sa sobom.
Zivot je lep, radijem se svakom danu, radujem se suncu, radujem se svemu sada, pocela sam sa kognitivno bihejvioralnom terapijom i svake nedelje se bolje i bolje osjecam. Razlika se primetila vec nakon 2 nedelje, treba jos vremena da bi sve doslo na mestu ali, trenutno se bolje osjecam, jedino me jos muci taj osjecaj da cu se srusiti ili onesvestiti. Ali proci ce i to nadam se uskoro. I kako neki kazu mi anksiozni previse jadikujemo za sebe da bi dobili paznju od drugih, mozda je i tacno, kao da nam je samopouzdanje palo i trazimo da nam ga drugi podignu. Stvar je u glavi a samopouzdanje se podize samo tamo, niko osim nas samih nemoze da nam pomogne.
Svaka cast Nini na uspehu i nadam se da cu i ja uspeti da savladam ovo stanje i budem kako ti.
Puno pozdrava ti saljem.

#42 BlackyBandit

BlackyBandit

Baby

• Members
  • Pip
  • 22 posts

Posted 21 February 2014 - 22:38

Drago mi je što si ovo podelila sa svima. Svaka čast, i samo napred.