Jump to content

* * * * * 1 votes

Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

• Please log in to reply
121 replies to this topic

#121 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,581 posts

Posted 21 May 2018 - 05:18

Ja žalim zbov mojih. Što moraju da gledaju kada totalno stondiram od depre i zabuljim s3 u neku tačku
....

#122 Ank

Ank

MOSSAD

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 posts

Posted 21 May 2018 - 16:49

Postoje predrasude o nama, ne ogranicavam se samo na depresivne, nego na sve, da se laicki izrazim psiho-bolesnike. Moj pad u bolest se poklopio sa dolaskom kuci iz inostranstva, gdje sam bio tri godine, uglavnom alkoholisao se - to mi je bio jedini lijek. Kasnije, desilo se da sam napravio neku mini-katastrofu u stanu od djevojke, dosla policija, kako vec oni dignu uzbunu oko svega, upalo 5 policajaca sa automatskim puskama i uperilo ih u mene. Vezali me i odveli u psihijatrijsku bolnicu koja je po svemu sasvim drugacija od nasih, komfornija i od nasih hotela. Uglavnom, kad sam se vrtatio kuci, nije se moglo sakriti od komsiluka i rodbine, a nasa sredina je primitivna, jedva ceka nesto takvo da bi te nagrdila, kao da je covjek sam kriv sto je obolio. Svi su mi okrenuli ledja, kako prijatelji tako i rodbina, prije dvije godine sam se posvdjao i sa starijom sestrom i dalje ne kontaktiramo. Nije mi zbog nje, ona je budala, nego mi ne dopusta da vidim sestrice, koji su mi bii jako bliski.
Znaci, totalna izolacija i desocijalizacija, nema drugara, nema djevojki, kontaktiram porukama sa nekim dobrim momcima koje sam upoznao u bolnici i to je sve. Kad se razbolis, nikome nijesi dobar.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users