Jump to content

* * * * * 3 votes

Da li napredujemo? (za sve sa svim poremećajima ličnosti)

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,437 posts

Posted 04 February 2019 - 14:42

Warrior je na temi o izbegavajućem poremećaju rekla da ne možemo da se izlečimo i da nema napretka, manje više.

Šta vi mislite o tome, drage kolege i koleginice poremećene ličnosti? Da li napredujemo? Da li ste vi napredovali?

Ja na osnovu svojih poslednjih godinu-dve imam utisak da je epizoda sve manje što sam starija. Sad, ja sam graničarka, ne znam da li ljudi sa ostalim poremećajima ličnosti imaju išta što bi se moglo nazvati epizodom.

#2 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,479 posts

Posted 04 February 2019 - 14:47

Ne. Kako pored porodičnr okoline da napredujem koja je zarazna...

#3 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,762 posts

Posted 04 February 2019 - 14:54

O da, napredujem prilično, više nego što primjetim. Kad vidim stare nalaze razlika je drastična. Kad se sjetim da sam bio kao biljka i kad se sjetim onog kaveza u Vrapču, ajme.

Pitanje je hoću li ikada biti zadovoljan i hoću li smatrati da sam skroz izliječen jer uvijek se može još bolje a moji se orijentiri pomalo pomiču.

Zapravo, prošlog ljeta sam se osjećao potpuno zdrav, opet sam radio, družio se, putovao.

Ovaj zimski val crnila nas je sve zapljusnuo. Da je bar bila poštena zima, smrznuti snijeg, zubato sunce, bio bih bolje.

Još da je ljubav potrajala, ma sve 5.

#4 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 February 2019 - 14:58

Napredovala sam. Vise se ne rezem...ne samoubijam se...ne mrzim se.
Malo se ponekad ne volim. Malo si ponekad idem i na zivce. Malo se i posvadjamo ja i ja.
Da su mi okolnosti zivota stabilnije bila bi i ja jos stabilnija. Al jbg...neki napredak je ipak tu. A neko totalno ozdravljenje ni ne ocekujem.

#5 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 717 posts

Posted 04 February 2019 - 15:01

Da. Uz osvescivanje, rad na sebi i dobru psihoterapiju, moze se itekako napredovati.

Cvrsto verujem da svako ima u sebi potencijal, mogucnost i sansu da se menja na bolje. Maladaptivni nacini funkcionisanja su podlozni promeni, neki lakse, neki teze. Ali se moze na bolje i ka zdravijoj integraciji licnosti.

#6 borderija

borderija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,114 posts

Posted 04 February 2019 - 16:13

Jbg....sad moram googlat maladaptivni :P

#7 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 717 posts

Posted 04 February 2019 - 16:24

Hahahahaha

I tako napredujemo :pPp

#8 Warrior

Warrior

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 19 posts

Posted 04 February 2019 - 16:44

Pozz za Hyperdrive! :)
Ok, mozda sam malo preterala. Ima napretka ako ne neko ko nikad ne izlazi nigde smogne hrabrosti za tako nesto i pocne da komunicira sa ljudima. Mozda svaki poremecaj licnosti ima neke epizode koje gotovo lice na psihozu.
Drago mi je sto ste napredovali!
Verovatni je jednim delom roblem u nadi da se mozemo potpuno izleciti.
I da bi se napredovalo veoma je bitno promeniti okolinu na sta se zali jedan clan iznad.

#9 lupus

lupus

Stockholm syndrome

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,314 posts

Posted 04 February 2019 - 17:04

Ne napredujem. Prilagodjavam se.

#10 maza

maza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,069 posts

Posted 04 February 2019 - 22:17

*
POPULAR

Lupus, gde ćeš većeg napretka. Ozbiljna sam.
Moramo da se prilagođavamo, život to nemilosrdno zahteva, a naše uviđanje zahteva koje život stavlja pred nas i prilagođavanje istim, govori u korist našeg napretka na psihičkom planu.

#11 lupus

lupus

Stockholm syndrome

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,314 posts

Posted 05 February 2019 - 19:16

Ja sam mislila na bolest. Dobro nisam akutno bolesna, ali hronicno jesam i to ne sa dvotacke nego velikom tackom. Nece biti bolje, ali kao sto rekoh prilagodjavam se prventsveno na svoje hronicno stanje pa tek onda na zivotne situacije. Jer kad se covek ne prilagodjava sebi, onda dodje u situaciju da tapka u mestu. Ili hoda u krugu. U tom smislu prilagodjavati, zaobilaziti i zezati bolest.

#12 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,751 posts

Posted 05 February 2019 - 19:23

Ja ni ne znam da li uopšte imam bilo kakav poremećaj ličnosti (a kako vreme prolazi,sve više mislim da možda uopšte i nemam).

#13 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,098 posts

Posted 06 February 2019 - 13:23

Moj psihijatar je izbrisao dijagnozu trajnog poremećaja ličnosti zbog traume.

Odavno sam u remisiji što se depresije tiče.  Dođu ti mračni trenuci ponekad, ali sve su ređi.  I tada kratko traju.

Naučila sam da se borim i sa flešbekovima. Teško je, ali nemam izbor..

Ukratko- napredovala sam, a bilo je i vreme..više od deset godina se borim i idem kod psih.

#14 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 09 February 2019 - 16:18

Zavisi od dosta faktora.. U mom slučaju za sada baš i ne.. Kažu da nakon 26 godina bar adolescentska kriza slabi.. A za naše poremećaje kažu da vremenom simptomi postaju blaži uz terapiju..

#15 aenimabinned

aenimabinned

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 09 February 2019 - 22:31

U sljedecem tjednu ce biti ukupno 50 dana bez lijekova ,tako da ono  ,mislim da je moguce..Neznam ni sta bi jos napiso ,imam  i sad nekih poteskoca vezano uz to pio sam ih skoro 9 god .Mada mogu rec da  je bilo  zajebano  zadnjih 5 god.. : )

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users