Jump to content

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

• Please log in to reply
312 replies to this topic

#301 Infrastructure

Infrastructure

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 28 February 2017 - 05:52

Olanzapin je atipican Ap tj hibrid AP/AD

#302 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,100 posts

Posted 28 February 2017 - 08:15

View PostAruena, on 27 February 2017 - 16:02 , said:

Ne razumem se u antispihotike toliko, osim što znam da su opasni.
Ali se razumem u benzodiazepine i znam gde to neumereno kljukanje tabletama vodi i šta pravi.
A vodi u bolničku detoksikaciju, krizetine, moguće epi napade i ostale lepote.

@gianni
Iskreno, ne znam zašto piješ antipsihotik.
Ako ga piješ kao stabilizator, ima toliko drugih stabilizotora koji ne spadaju u antipsihotike, tako da mi nije jasno zašto ti je doktor dao olanzapin.

Hvala aruena, pijem ga kao za smirenje umjesto xanaxa ali mi ne pomaze i dalje pijem xanax i to u velikim kolicinama :(

#303 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 01 April 2017 - 20:18

Sme li se onzapin lomiti??Piše da je filmom obložena tableta pa na netu sam našao da se takve tablete ne smiju lomiti.
Drugo,ima li nešto što pomaže preko dana od njegove sedacije?Kreno sam sa 2.5 mg dat mi je ovaj lijek za san.
Sada pijem 10 mg i ošamučen sam preko dana pogtovo ujutru poprilično,kao da mi neko navuče kesu na glavu i kao da mi pola glave ne funkcioniše.

#304 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,100 posts

Posted 03 April 2017 - 09:42

View Postpparazzo79, on 01 April 2017 - 20:18 , said:

Sme li se onzapin lomiti??Piše da je filmom obložena tableta pa na netu sam našao da se takve tablete ne smiju lomiti.
Drugo,ima li nešto što pomaže preko dana od njegove sedacije?Kreno sam sa 2.5 mg dat mi je ovaj lijek za san.
Sada pijem 10 mg i ošamučen sam preko dana pogtovo ujutru poprilično,kao da mi neko navuče kesu na glavu i kao da mi pola glave ne funkcioniše.

Mislim da se smije lomiti, zasto ne.

#305 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,587 posts

Posted 04 April 2017 - 12:04

Ja sam zbog ovog lijeka dobila 10 kg i što neko napisa jela sam čokoladu umjesto hljeba.
Požalila sam se doktoru, a on je bio u fazonu da nisam gojazna po medicinskim standardima.... ne znače mi ništa dedicinski standardi, hoću da bude zadovoljna svojim odrazom u ogledalu.
Ali ipak mi je zamijenio lijek. Već osjećam da mi apetit nije luđački, a vježbam pa se nadam da ću izgubiti koji kilogram.

#306 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 04 April 2017 - 17:16

View Postgianni, on 03 April 2017 - 09:42 , said:

Mislim da se smije lomiti, zasto ne.
Zato jer je film tableta,a one se po pravilo ne lome.

#307 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,100 posts

Posted 05 April 2017 - 08:09

View Postpparazzo79, on 04 April 2017 - 17:16 , said:

Zato jer je film tableta,a one se po pravilo ne lome.

Radi se samo o gramazi koliko si uzeo.

#308 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 05 April 2017 - 18:39

Na netu piše da se film tablete ne smiju lomiti.A ja pijem ovu od 10 mg koju lomim jer m treba doza od 7.5 mg.
http://www.cybermed...._tablete_lomiti

#309 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 15 April 2017 - 14:35

Da li je moguče da od dva proizvodjača ovog lijeka,od jednog proizvodjača mi lijek djeluje na san( uspijem zaspati) a od drugog ne?
Recimo dosada sam bio Onzapin,koji mi je davan u dnevnoj bolnici,a sada sam kupio Zalastu koji je lijek od fabrike Krka,i posljednje 2 noći ne uspijevam zaspati.
Išao sam u apoteku i farmaceutkinja mi reče nešto placeboo nemam pojma šta je mislila.

#310 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,544 posts

Posted 15 April 2017 - 15:01

Moguće je.

Cipralex i Lata su oba po sastavu Escitalopram, antidepresiv, ali u mom slučaju se Cipralex pokazao puno bolje.

Sizap i Treana su po sastavu Olanzapin, antipsihotik, Sizap mi je mnogo bolje delovao.

Rispolept i Risperidon su po sastavu Risperidon, Rispolept mi je puno bolji.

Rivotril Roshe, Rivotril Galenika i Klonazepam, su po sastavu Klonazepam, ne mogu se porediti.

#311 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 15 April 2017 - 15:08

Kako je to moguče??Ako je ista supstanca tj generik u pitanju.

#312 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,587 posts

Posted 15 April 2017 - 15:10

Nije isto Maskarpone sir i Imlekov sir za kolače, iako im je sastav sličan.
Tako i sa lekovima.
Brendovi drže do kvaliteta i neće da ošljare sa aktivnim i pomoćnim supstancama, jer ih taj kvalitet prodaje kada im istekne licenca i kada svi počnu da prave te lekove.
Tako se Lundbeck-u, koji pravi Cipralex, ne isplati da ga pravi loše, jer će ljudi kupiti taj lek zbog kvaliteta, a ne generički.

Recimo, Lexilium i Bromazepam Hemofarmov, ni blizu, ovaj prvi mnogo jači.

Ne znam zašto svi doktori i farmaceuti kao papagaji tvrde da je svejedno ko pravi lek, kada nije.

Ista je supstanca, ali može da se ide do mislim 20% u njenoj količini, toliko može da varira.
Negde sam čitala na netu, pisao je neki psihijatar da su one tablice za skidanje sa benzodiazepina kod nas neupotrebljive, jer naše fabrike ošljare sa količinom aktivne supstance pa je nemoguće uspostaviti zamene kada se neko skida.

#313 pparazzo79

pparazzo79

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 15 April 2017 - 15:15

Pa jbt dao sam 25 eura u Zalastu,koja ne može da me uspava,sad trebam još dati na Zapin 35 eura koliko košta kutija Zapin-a od 30 tableta po 10 mg a meni je doza 15 mg što znači da mi može biti 20 dana.I nakon 20 dana još da dam 35 eura.Pa jbt ne serem ja pare...
Kud kupi ovu Zalastu jer nisam mogao naći Zapin koji sam do sad pio.
Pa po nekoj logici nadao sam se da je Krka jača fabrika od Zade koja je naša bosanska.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users