Jump to content

- - - - -

Autodestruktivnost

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 hicks

hicks

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 28 March 2015 - 18:57

View PostLongRoadHome, on 15 March 2015 - 18:13 , said:

(Jest da je stara tema, ali pada mi malo češće na pamet ovih dana.)

Neispoaljavam autodestrukciju baš u ovom maniru - ali više kao nekoa samosputavanje (npr. ne trudiš oko nečega da to nešto ne bi uspjelo i sl.) Na neki način, autodestrukciju doživljavam kao mentalni otpor ili način da ostanemo u comfort zoneu. Samosputavajući sebe u pravljenju nekih poteza koji bi nas izveli iz iste. Dugoročno ima ograničavajući efekat.
Malo dizem temu, oduvjek sam imala u sebi neku auodestrukciju, npr na neki pervezan nacin, jos ko mala se mucila, tipa citala djevojcicu s sibiciama i zamisljala sebe i plakala. Od malena sam se osjecala nevoljeno, usamljeno i tuzno. Kasnije u zviotu sve vise cinizam , otrov prema sebi, pa kasnije npr trcanje sam obozavala, mucenje sebe. Naravno u pubertetu sam izabrala najgoreg decka kojeg sam mogla. Nesvjesno. Jedva se iskobeljala, ali tada sam vec bila debelo osoba bez samopuzdanja koja misli da ne zasluzuje nista, i duboka mrznja prema sebi. Naravno uz to ide i izabiranje najjadnijeg posla, losih veza ,svaka susa se izdrkavala ne mene, i godinama tako. Anksioznost je bila sve jaca, a bjes ispod toga sve jaci.nakon 25 polako shvacam da sam odrastala uz otrovnog roditelja, da se moram spasavati jer je postalo ozbiljno. Zavrsila na ad, nasla konacno normalan posao, odselila se i nasla predivnog partnera uz kojeg sam se prvi put osjecala voljeno, vrjedno ,sigurno, pametno.
I povrjedim ga kao nikoga u zivotu. Tim jednim potezom, glupim, nejasnim jos uvjek, Umalo unistim jedino dobro u zivotu, jedino zdravo ikada.i posao, i stan, i sve sto smo imali. Sve.
Imala sam slom zivaca, jos uvjek ne mogu da shvatim zasto sam to ucinila. I kad se sjetim sto sam mu sve ucinila, ja ne mogu vjerovati da sam to ja. Odvratna izdaja, ne mogu da si oprostim nikako. Idem kod psihijatra, ali gadjenje i panika koja me uhvati kad se sjetim sto sam mu ucinila, sto sam nama ucinila. I kako nisam imala uopce kontrolu nad sobom. I kako sam bila nesretna dok sam to radila, ali se nisam mogla zaustaviti.
On mi je oprosti. Pricamo o tome. Ali ja nikako ne mogu dalje. Gadim se sama sebi. Bojim se sebe. I ne mogu dalje jer ne shvacam kako sam to mogla nekom uciniti, a pogotovo jedinoj osobi uz koju sam prvi put bila sretna i sigurna.
Tesko mi je. :(
Da li je netko imao slicno iskustvo?da li cu ikada ponovo osjecati srecu?

#22 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 29 March 2015 - 03:01

Da li ti je stvarno oprostio? Ako jeste, nastavimo dalje.
(Šta se tačno desilo, da li je bitno za priču?)
Idi na psihoterapiju zato što to što te muči može da se reši (ako ti je on stvarno oprostio).

Moje mišljenje je da se tvoja autodestruktivnost očitava upravo u ovome

On mi je oprosti. Pricamo o tome. Ali ja nikako ne mogu dalje. Gadim se sama sebi. Bojim se sebe. I ne mogu dalje jer ne shvacam kako sam to mogla nekom uciniti, a pogotovo jedinoj osobi uz koju sam prvi put bila sretna i sigurna.
Ti se zadržavaš u toj situaciji koja je destruktivna po tebe, a i po vaš odnos, tvojim zadržavanjem u ovom problemu.

Treba razmisliti koji vid terapije bi bio najbolji za tebe, ali potrebna ti je psihoterapija da prihvatiš da se to desilo, oprostiš sebi, naučiš lekciju i ideš dalje gradeći taj odnos koji je ranije bio tako dobar.

Naravno da možeš da se ponovo osećaš srećno!

#23 hicks

hicks

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 29 March 2015 - 08:55

View Postempire-of-dirt, on 29 March 2015 - 03:01 , said:

Da li ti je stvarno oprostio? Ako jeste, nastavimo dalje.
(Šta se tačno desilo, da li je bitno za priču?)
Idi na psihoterapiju zato što to što te muči može da se reši (ako ti je on stvarno oprostio).

Moje mišljenje je da se tvoja autodestruktivnost očitava upravo u ovome

Ti se zadržavaš u toj situaciji koja je destruktivna po tebe, a i po vaš odnos, tvojim zadržavanjem u ovom problemu.

Treba razmisliti koji vid terapije bi bio najbolji za tebe, ali potrebna ti je psihoterapija da prihvatiš da se to desilo, oprostiš sebi, naučiš lekciju i ideš dalje gradeći taj odnos koji je ranije bio tako dobar.

Naravno da možeš da se ponovo osećaš srećno!
Hvala ti, zelim zivjeti, vec sam ionako propustila pola zivota rjesavajuci egzistenciju i obiteljske probleme.
On mi je oprostio, ali sama sebi ne mogu. Isla sam na terapiju, jedva ispricala teraputkinji, plakala, raspadala se,  ali terapeutkinja se skupa sa mnom vrtila u krug. Imala sam osjecaj da sam pretezak slucaj za nju. Pricale smo o tome, bilo joj je zao, smatra da trebam svakako nastaviti terapiju, pijem ad, i trazim teraputa medjutim tesko mi je jer ne znam gdje i kamo dalje.  Bojim se za sebe, jednostavno vidim da sam se skroz zatvorila od ljudi, nemam prijatelja jer osjete ljudi ocaj, imam osjecaj kao da sam nekoga slucajno ubila u automobilskoj nesreci, i trebam zivjeti s time. Pijem i ad, na poslu sam se maknula od svih, samo radim vise od svih jer nemam snage za nikakve konflikte, ni cavrljanje o nicemu, radje radim ko konj. ujedno se bojim da ce to sto sam izvela isplivati nekako na poslu, (jednom prijatelju sam u tom ludilu kada je trajalo i ispricala, jer sam bila izgubljena, savjetovao me je, pomogao puno time, ali kasnije se udaljio skroz, previse je to bilo za njega, kune se da nece nikome ispricati i ssm je svjestan da bi me na poslu razapeli )i da ce me ogovarati i ismijavati..i da to i zasluzujem. Nitko to ne bi mogao povezati sa mnom, da sam ja sposobna za nesto takvo.U zivotu su me puno puta razocarali bliski ljudi, ali ovaj pakao je gori od bilo kakvog razocaranja u druge. Kada sam sebe razocaras, kada ti povrjedis nekoga i ne mozes se pogledati u ogledalo.
Zapela sam i ne mogu si razumski ni emotivno objasniti zasto imam pravo da si oprostim. Drzavni psihijatar kod kojeg idem jednom mjesecno, na pola sata, mi kaze da moram sama sebi oprostiti, da je to moj izbor, moram pred njim to naglas izgovoriti, ali to nikako ne funkcionira. Jer ne shvacam kako i zasto sam to izvela. Bila sam sretna, sigurna, zadovoljna a sada sam na dnu. Dosla sam do zakljucka da je najveci problem sa neimanjem samopuzdanja sa odgojem da budem pasivna, roditelji isto nisu nikada znali se zauzeti za sebe, tako su i nas odgojili, ja sam uvjek uvjerena da sam nesto kriva, nikada nisam radila probleme nikome, uvjek sastrane, radila ono sto se od mene i ocekuje...pretpostavljam da to sto sam prvi puta u zivotu bila sretna, u stabilnoj vezi, dobar posao i negdje sam podsvjesno to htjela unistiti ili sam konacno kogla postati ono sto jesam unutra. Sjebana i ko zna sto jos.
Uplasilo me to da je moguce da podsvjest ima tako jak utjecaj na mene, nas, da sam skoro unistila i posso ( da to netko sazna) , povrjedila sebe i partnera i sve lijepo sto smo imali gradili, bila spremna otici iz stana kojeg smo prvi put oboje imali ..iako je proslo dve godine od toga, ja sam jos u stanju soka.
Zivim zivot, pocela ssm vjezbati, pijem ad, citam, jako trebam mir u zivotu da se saberem.
Da li cu to i uspjeti, da li je netko uspio sebi oprostiti neoprostivo?

#24 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 April 2015 - 12:00

Promeni terapeutkinju, sigurno ima neka koja se nece s tobom vrteti u krug. Licno sam sebi oprostila stosta sto mi je bilo tesko oprostiti, a i sto drugi nisu. Mora se. Drzi se!

#25 hicks

hicks

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 03 April 2015 - 19:12

View Postempire-of-dirt, on 03 April 2015 - 12:00 , said:

Promeni terapeutkinju, sigurno ima neka koja se nece s tobom vrteti u krug. Licno sam sebi oprostila stosta sto mi je bilo tesko oprostiti, a i sto drugi nisu. Mora se. Drzi se!
Hvala ti. Puno. Vec se spremam na gfupnu terapiju, cekam da me pozovu.

#26 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 27 November 2016 - 21:39

rakija+bromaz :wub:

#27 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,192 posts

Posted 28 November 2016 - 09:18

Opet se drogiraš... Nemam komentar. Rakija sa benzosom...

#28 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 28 November 2016 - 09:21

hahah 3mg i dve čašice ništa strašno

ali dont do this at home

da se ne bi ugušili u snu :wacko:

#29 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,017 posts

Posted 28 November 2016 - 09:39

2B kako se usudiš biti takav primjer dječici?! Treba tebe po turu :P

#30 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 28 November 2016 - 09:52

šta da ti kažem živim ludo i brzo i biću lep sladak i podgojen leš :D

#31 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,192 posts

Posted 28 November 2016 - 09:57

Dao si recept suicidalnima. Rekao si da mogu da se uguše u snu. Briši postove.

#32 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 28 November 2016 - 10:05

:rolleyes:  to svi znaju

#33 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,192 posts

Posted 28 November 2016 - 10:06

Ne znaju, veruj mi. Poznajem osobu koja nije na ovom forumu i ne zna za tako nešto.

#34 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 981 posts

Posted 28 November 2016 - 10:16

@2b
Svaka zloupotreba lekova je strasna, ma koliko malo ili retko bilo, i sam znas. Zajebi to, ok se i ostani tako

#35 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 28 November 2016 - 10:28

benzos i alkohol ne proizvodi high nisi nadrogiran
samo se brže uspavaš što mi je i bio cilj
da legnem ranije ne bi li ustao ujutru na vreme

jbte ne postoji tema gde mogu da prebacim ove postove neverovatno

1 user(s) are reading this topic