Jump to content

samopostovanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#21 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 05 November 2016 - 11:00

Blago tebi što si takva. Samo napred i nemoj nikad potonuti.
Ja se smatram skromnim, modesty je moja odlika.
Što sam manji među ljudima, veći sam u Hristu.
Religiju ne praktikujem.
Ne odlazim na liturgije i druge obrede, ali se molim kući.
I ima efekta, hvala Bogu dragome...

#22 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 05 November 2016 - 13:56

View PostApoptosis, on 05 November 2016 - 11:00 , said:

Blago tebi što si takva. Samo napred i nemoj nikad potonuti.
Ja se smatram skromnim, modesty je moja odlika.
Što sam manji među ljudima, veći sam u Hristu.
Religiju ne praktikujem.
Ne odlazim na liturgije i druge obrede, ali se molim kući.
I ima efekta, hvala Bogu dragome...
Takođe. Crkva sve upropasti. Bolje u sebe i svoje kljuse. :D

#23 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 05 November 2016 - 13:58

View PostPrimal Pain, on 05 November 2016 - 13:56 , said:

Takođe. Crkva sve upropasti. Bolje u sebe i svoje kljuse. :D

Ali stvarno, Crkva uči da što si veći jado i bednik to bolje. A ja mislim da se može živeti normalnim životom i biti blizu Boga.

#24 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 05 November 2016 - 15:54

View PostApoptosis, on 05 November 2016 - 13:58 , said:

A ja mislim da se može živeti normalnim životom i biti blizu Boga.

I ja tako mislim.

• Guests
  • 0 posts

Posted 05 November 2016 - 17:01

iz nekog razloga mi quote ne radi, za one koje su pitali kako povecati samopouzdanje, jednostavne i brze metode ne postoje, niko nije izgubio samopouzdanje preko noći neće ga ni dobiti. Samopouzdanje i samopoštovanje su dvije različite stvari, samopouzdanje znači da vjeruješ da nešto možeš, vjeruješ u svoje sposobnosti, a samopoštovanje znači da se prihvačaš, voliš i cijeniš bez obzira na svoje sposobnosti.
Samopouzdanje se stiće dobrim iskustvom i pohvalama, samopoštovanje se stiče ljubavlju. Ko hoće samopuzdanje povećati ima vježbi za to, neke od tih su:
  • pisati sve svoje uspjehe, ma kako oni mali bili i koliko se činili smiješnima
  • pratiti svoj unutrašnji govor (ono što govorimo sami sebi svakodnevno) to bude nešto kao nesposobna si, ne znaš ništa i sl. kod ljudi koji nemaju samopouzdanja
  • pisati sve te rečenice koje govorimo sebi, onda naći dokaze za i protiv toga, pa naći pozitivnu alternativu tim rečnicama
  • ako se krenete uspoređivati s nekim, onda nakon što mu izlistate sve vrline krenite i s manama, onda neće izgledati tako super osoba u odnosu na nas
  • napišite svoje snage, svoje vrline, ako se ne možete sami sjetiti nikakvih, onda se prisjetite svega lijepog što vam je neko rekao, zapišite i čitajte
  • potrebno je promijeniti negativna iskustva, pa krenite raditi nešto u čemu ste dobri, to može biti nešto sasvim obično, kao kuhanje, pisanje, izrada jednostavnih predmeta, šta god imate priliku, pa čak i pomaganje nekom
  • postavite sebi male ciljeve koje ćete ostvarivati to jača samopouzdanje
ovo sve sam našla na internetu i čula od psihologa, neke sam savjete primjenjivala sama, ali sam onda naišla na jedan dobar teks psihologa koji tvrdi da je za sreću najvažnije voljeti sebe, a to se postiže bezuvjetnim samopoštovanjem, samopouzdanje je uvjetno, ono ovisi o vanjskim okolnostima koje nisu uvijek u našoj moći, dok je samopoštovanje bezuvijetno, ono ne ovisi o našim uspjesima. Ne znam što bi rekla kako praktično to uvježbati meni je došlo samo od sebe čitajući tekstove na navedenom linku i sad mi je daleko ugodnije s ljudima jer više ne razmišljam tako opsesivno da li me neko prihvaća ili ne. Eto nadam se da će nekome ovo pomoći jer je to ipak najvažniji uvjet za sreću

#26 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 05 November 2016 - 17:03

Ja sam bio upisao srednju školu Bogosloviju (Sjemenište).
Razočarao se, odustao posle 2 i po dana.
Nisu se znali prekrižiti, prekrstiti, Oče naš itd.
Sve deca sveštenika pa na vezu upisani, a propaliteti totalni.
A Crkva je kao institucija jako korumpirana i puna nedoslednosti.
Tako da ja odlučih Bogu da se posvetim sam u sebi...

#27 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 13 November 2016 - 06:13

Meni se to menja. Od prevelikog samopouzdanja do totalno suprotnog.

#28 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 13 November 2016 - 06:22

Kod mene je ovisno o situaciji. Ako radim što znam i volim ponosan sam na to. Ili raditi najbolje ili nikako.
Ako moram raditi što ne znam, ne ide me ili nisam siguran onda je nisko. Isto promjenjivo.

#29 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,287 posts

Posted 13 November 2016 - 07:50

Ne poštujem sebe zato što znam i verujem da sve što radim radi Gospod kroz mene.

#30 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,557 posts

Posted 12 March 2017 - 20:37

Evo jednog interesantnog i duhovitog spotića na temu samopoštovanja,odnosno o tome na koji način se možemo potruditi da ispravimo negativnu sliku koju imamo o sebi i svojim sposobnostima:

#31 Riot

Riot

Let's find the road to Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,296 posts

Posted 12 March 2017 - 22:28

View Postarchaic_tiger, on 12 March 2017 - 20:37 , said:

Evo jednog interesantnog i duhovitog spotića na temu samopoštovanja,odnosno o tome na koji način se možemo potruditi da ispravimo negativnu sliku koju imamo o sebi i svojim sposobnostima:

Jedino se može promeniti promenom uverenja, ponavljati sebi 200 puta dok ne postane preovađujuća misao u podsvesti
Ana Bučević mi se zgradila....

#32 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,557 posts

Posted 12 March 2017 - 22:34

Ja sam tek nedavno čula za nju,i koliko vidim po reakcijama na njenom YT kanalu-deluje kao da je ljudi naprosto obožavaju...Inače,meni lično je baš simpatična. :happy:

#33 Peti Element

Peti Element

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 580 posts

Posted 12 March 2017 - 22:51

NE OPRAVDAVAJ SE NIKOME NIZAŠTA I NIKADA !!!!!

Ako smatraš da si u pravu!

• Guests
  • 0 posts

Posted 12 March 2017 - 22:53

kad sam prestala da gradim ikakve slike o sebi tad sam i počela poštovati sebe. Cijeli život želim da me ljudi vide na jedan određeni način jer sam mislila da će me samo tako prihvatiti i svaki put kad bi mi neko uputio uvredu to bi bilo najbolnije na svijetu jer bi rušilo tu sliku o meni koju sam željela da drugi vide, nije bilo bitno što sam ja mislila o sebi, bilo je bitno kako me drugi vide zato sam uvijek bila ko preplašena među ljudima, uvijek napeta zbog strah da neću uspjeti održati tu laž među drugima. Kad sam shvatila da me ljudi svakako ne prihvačaju počela sam se pitati kog se vraga onda trudim :D

nakon samo tog jednog shvatanja da ne mogu utjecati na to što će drugi misliti sav taj jad, očaj i stid je nestao gotovo pa u trenu. Ne mogu reći potpuno jer svako ima dozu pretvranja pred drugima, ali mogu reći da me 60% manje dotiće sve što drugi kažu o meni jer jebote ionako i ovako nemam nikoga

#35 sweetygirl

sweetygirl

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 16 March 2017 - 12:03

Imate li neku preporuku za knjigu na srpskom ili preporuku sta ciniti povodom resavanja problema samopostovanja?
U Boga verujem i da nisam izlazila na pauzi svakog dana dok sam bila u depresiji i isla u crkvu palila svecu i ljubila ikone mislim da ne bih nikad prevazisla taj problem, mislim da kada se molimo Bogu to ujedno i sebi govorimo, i svakom bih preporucila da pokusa takav nacin prevazilazenja depresije uz naravno terapiju, knjige i sve sto vam prija. Meni je na primer dosta pomagalo i pomaze inace slusanje video klipova Vesne Biorac na you tube tako da praktikujem da je slusam uvek kad sam bezvoljna.