Jump to content

kako da odrastem?

okp anksioznost histronicnk

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 snupi

snupi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 24 April 2015 - 13:05

sj'bana sam do daske...kao da sam tu da unistim sve sto volim zbog svoje nezrelosti,gluposti,potrebe za paznjom...i svih ostalih sranja...uspela sam da oteram mnogo ljudi od sebe a ocajnicki zelim paznju i zavisna sam od nje...neodgovorna sam i prema sebi i prema drugima...nepostujem nista...ponasam se kao da imam 12 godina...ne znam koji k'rac sam i ziva...jadni ovi moji roditelji zasluzuju mnogooo bolje od mene...ja sam samo teret i sebi i drugima...jbt kao da nemam kontrolu nad sopstvenim postupcima...

#2 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 24 April 2015 - 13:07

koje su ti dg

#3 focus

focus

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 204 posts

Posted 24 April 2015 - 13:28

Šta te tera da se tako ponašaš?

#4 snupi

snupi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 24 April 2015 - 13:40

ne znam...taman mislim da sam dosla sebi napravim glupost...gadim se sebi...

#5 focus

focus

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 204 posts

Posted 24 April 2015 - 13:52

Iz tvoje priče sa da zaključiti da ti je život u neredu. Jesi li počela da radiš na rekonstrukciji svoje psihe?

#6 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 April 2015 - 14:34

Mozes li da das neke primere?

#7 Apache

Apache

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 24 April 2015 - 15:54

Aj' na pivo, ja častim.

#8 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 24 April 2015 - 16:43

Ima li veze to periodicno uprskavanje stvari sa alkoholisanjem ili konzumacijom nekih drugih psihoaktivnih supstanci ili se desi tek tako?

#9 snupi

snupi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 24 April 2015 - 17:51

generalno brljavim...idem na kbt obzirom da imam okp i histronicna sam licnost...tako da radim sve da dobijem paznju...da pijem ponekad ali mislim da njima tesko pada sto me vide kako se mucim sa opsesijama, sa svojim postupcima...

#10 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 April 2015 - 18:20

Koliko imas godina? Koliko dugo ides na kbt? Mislim da je taj osecaj da nje pod tvojom kontrolom tvoje ponasanje karakteristican za klaster B poremecaje licnosti (histrionski i granicni su tu)... ja sam bezbroj puta to osecala (imam granicni).
Ali uz terapiju sam stekla vecu kontrolu nad svojim ponasanjem nego ranije. Sad i dalje nekad imam osecaj da je "jace od mene", ali mnogo redje.

#11 Sale81

Sale81

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 24 April 2015 - 20:57

Isto me zanima koliko imas godina? Mislim da bi pomogla sebi da se potrudis malo oko sebe. Recimo, da poradis na fizickom izgledu, cak i ako izgledas dobro, da steknes sigurnost u sebe kroz neki rad ili usavrsavanje i da pokusas da malo razvijes nezavisnost u razmisljanju u odnosu na druge ljude.

Trebaju ti aktivnosti oko sebe kako bi ojacala zadovoljstvo sobom. Time ces podici svoju sigurnost i izgraditi stav da ti ne treba centar paznje kao simbol sopstvene vrednosti.

Nisam strucnjak, ali mislim da vredi pokusati....

#12 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 24 April 2015 - 21:34

imam iskustva sto se tice potrebe za paznjom

mogu ti reci da moras da pruzis sama sebi ono sto ocekujes da ti pruze drugi, da dokazes sebi neku surovost nesto, pisacu opsirnije kasnije

#13 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 April 2015 - 22:39

Ne rešava se problem sa samopouzdanjem tako što neko sebi dokazuje da vredi, da izgleda lepo, da je pametan/pametna...
Problemi sa samopouzdanjem se rešavaju tako što prihvatiš mogućnost da zaista i nisi pametna koliko bi volela, niti lepa, niti bilo šta, ali to ti je što ti je.
Tako su mene naučili na rebt, i to je odlična životna lekcija.
Ja sam patila od ogromnog kompleksa da sam glupa i nesposobna i inferiorna u odnosu na svoje kolege. I nije mi pomagao ni prosek 10.0 posle druge godine, ni pohvale, ni ništa. Nisam mogla sebe da ubedim u to. Onda na rebt: "pa šta i ako jesam glupa? šta onda? što je to tako strašno?"
Kompleks mora da se dekonstruiše spolja, jer dok god  si ti na istoj osi na kojoj je i on (npr. na osi pamet-glupost, dokazuješ sebi da si jedno a plašiš se da si drugo i sl) nećeš ga se rešiti.
Analogno važi i za sve drugo, ovo sam pisala iz iskustva na osnovu svog problema sa samopouzdanjem...

#14 Sale81

Sale81

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 25 April 2015 - 00:06

Slazem se i sa time. Sigurno da je jednostavnije, a mozda i zdravije, reci da si covek kao i svi drugi sa svim vrlinama i manama. Tako eliminises potrebu da se nameces drugima i da sebi dokazujes da si pametniji i bolji od drugih. Ja sam samo izneo drugi pristup.

#15 snupi

snupi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 27 April 2015 - 18:56

hvala vam svima na odgovorima...imam 27 godina i glavna dijagnoza mi je opsesivno kompulzivni poremecaj...najveci problem mi je stone mogu da budem zadovoljna sama sa sobom...

#16 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,612 posts

Posted 28 April 2015 - 05:47

Snupi, pa nemoj da odrastes, iz iskustva mogu da ti kazem da je to bas Bljak.
I normalno je da se roditelji brinu za tebe ali nemoj da zivis na nacin d anjima bude dobro, treba pre svega tebi da bude dobro. Moras da nekako smislis sta tebi treba, da se boris protiv opsesija i tih svojih neuroza, da se boris... da sama sebe volis i prihvatis i takvu kakva mislis da jesi, a bolja si sto pouta od toga kakva ti mislis da jesi... moras da se nekad nasmejes pred roditeljima, ako si srecna oni su srecni, prosto kao pasulj. Nije vazon ni sta radis ni kako ni s kim ako si srecna. Ne daj se i nemoj da se mucis da odrastes, nego probaj da volis sebe, bas takvu kakva si, molim te!

#17 snupi

snupi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 29 April 2015 - 14:48

View Postempire-of-dirt, on 24 April 2015 - 18:20 , said:

Koliko imas godina? Koliko dugo ides na kbt? Mislim da je taj osecaj da nje pod tvojom kontrolom tvoje ponasanje karakteristican za klaster B poremecaje licnosti (histrionski i granicni su tu)... ja sam bezbroj puta to osecala (imam granicni).
Ali uz terapiju sam stekla vecu kontrolu nad svojim ponasanjem nego ranije. Sad i dalje nekad imam osecaj da je "jace od mene", ali mnogo redje.

View PostSale81, on 24 April 2015 - 20:57 , said:

Isto me zanima koliko imas godina? Mislim da bi pomogla sebi da se potrudis malo oko sebe. Recimo, da poradis na fizickom izgledu, cak i ako izgledas dobro, da steknes sigurnost u sebe kroz neki rad ili usavrsavanje i da pokusas da malo razvijes nezavisnost u razmisljanju u odnosu na druge ljude.

Trebaju ti aktivnosti oko sebe kako bi ojacala zadovoljstvo sobom. Time ces podici svoju sigurnost i izgraditi stav da ti ne treba centar paznje kao simbol sopstvene vrednosti.

imam 27 godina i mrzim samu sebe sto sam tuzna i nesrecna bez gomile paznje...i borbe za istu cesto od ljudi koji toga nisu vredni...ne mogu da nadjem sebe u nekom hobiju bilo cemu sto bi me ispunilo...jos na sve to histronicno ludilo koje mi je objasnilo mnoga svoja ponasanja iz proslosti imam okp i to mi je prva i osnovna dijagnoza...imam utisak da moram da uradim nesto nenormalno da bih se osecala normalno...jedan deo mene hoce da budm odgovorna, razumna, dok drugi vristi idi napij se...zovi nekog frajra...luduj...pa griza savesti...upravo u ovom momntu imam opsesiju da ce se nesto lose desiti jer pisem sve ovo...grize me savest sto sam nezadovoljna...

#18 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 29 April 2015 - 17:02

Donekle se pronalazim u tome sto pises. Da li si ikada bila prinudjena da budes samostalna? Da zivis sama ili putujes negde skroz sama i sl.

#19 snupi

snupi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 29 April 2015 - 18:39

View Postempire-of-dirt, on 29 April 2015 - 17:02 , said:

Donekle se pronalazim u tome sto pises. Da li si ikada bila prinudjena da budes samostalna? Da zivis sama ili putujes negde skroz sama i sl.

jako kratko tokom studiranja...ali je i tada non stop neko bio tu...doktor mi je rekao da mi je zadatak za ovo leto putovanje skroz samostalno...bas se razumes u tematiku...sada mi je mnogo lakse...hvala...

View PostSale81, on 24 April 2015 - 20:57 , said:

slazem se ali nikako da pocnem sa tim necim a i tu su naravno opsesije koje su kocnica...

View Postruzza, on 28 April 2015 - 05:47 , said:

Snupi, pa nemoj da odrastes, iz iskustva mogu da ti kazem da je to bas Bljak.
I normalno je da se roditelji brinu za tebe ali nemoj da zivis na nacin d anjima bude dobro, treba pre svega tebi da bude dobro. Moras da nekako smislis sta tebi treba, da se boris protiv opsesija i tih svojih neuroza, da se boris... da sama sebe volis i prihvatis i takvu kakva mislis da jesi, a bolja si sto pouta od toga kakva ti mislis da jesi... moras da se nekad nasmejes pred roditeljima, ako si srecna oni su srecni, prosto kao pasulj. Nije vazon ni sta radis ni kako ni s kim ako si srecna. Ne daj se i nemoj da se mucis da odrastes, nego probaj da volis sebe, bas takvu kakva si, molim te!

najveca zelja u zivotu mi je da imam dete...moram da se stabilizujem da bih to mogla...verujem da je odrastanje bljak i dosadno...i da dete u sebi nikada ne treba izgubiti...ali ako nastavim sa ovakvim ponasanjem necu uraditi nista od svog zivota...a najveci problem i jeste sto ja ne znam bas sta hocu...totalno sam zbunjena...a i tesko mi je da se volim kada vidim da svaki cas neko pati zbog mojih sr'nja...hvala na podrsci...i primeni je malo i na sebe jer znam da si divna majka i osoba...a nisi ni svesna toga...ti si borac i zasluujes mnogo ljubavi od strane sebe same...