Jump to content

* * * * * 1 votes

Vasa iskustva sa psihozom

psihoza sizofrenija sizoafektivni

• Please log in to reply
298 replies to this topic

#281 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 30 January 2018 - 19:56

Goksy
uvod u remisiju znaci uvod u poboljsanje, tj dobro stanje toka bolesti
svi kada smo dobro kazu da smo u remisiji, a kada smo lose onda se to naziva epizoda.

#282 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 30 January 2018 - 19:59

joed, nema ljutis :)
znam ovo pa sto ne bih rekla ako je coveku od pomoci, tu smo jedni za druge

#283 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,079 posts

Posted 30 January 2018 - 20:03

Zašto bih se ljutio?..Ništa se ja ne ljutim :)

#284 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 30 January 2018 - 20:22

ljudi, jos nije sve tako sjajno
otezano disem a imam i bolove
jedino sto ne crkosem u krevetu nego sam aktivna
borim se
ali bice jos puno borbe
mislim da su mi pluca pomalo vec ostecena
pre neki dan me sam tumor boleo i gusio
sada pluca rasturaju i borim se za vazduh
popila sam brufen
joj nije mi lako nimalo....

ok joed :)

#285 Hyperdrive

Hyperdrive

PLAŠIM LJUDE

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,485 posts

Posted 30 January 2018 - 22:10

joed je rekao ono što sam htela da kažem, samo na drugi način (bar mislim?): Cako, ljudi razumeju i podržavaju te - nemoj u to nikad da posumnjaš, ali najveći deo nas na forumu nije imao i nema psihoze, tako da često ne znamo kako da reagujemo, kad treba uskočiti, šta da radimo kad jednog dana pročitamo jedno, a sledećeg nešto drugo. U mnogim situacijama ne možemo da budemo ništa više do moralne podrške.

#286 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 30 January 2018 - 23:47

Ma, jebu me u mozak uzduž i popreko, ubeđuju me da sam dobila dijagnozu psihoze, samo da bih dobila AP na recept., dakle, kao da je nisam ni imala . Pa kako možeš lupiti tu etiketu zdravom čoveku za ceo život?
Na poslednjoj kontroli je skinuo dg F23.9 in obs. i napisao novu dg F23.8, kada sam rekla da je greška, rekao je da mi je stavio lakšu dg i napisao je novi izveštaj, dakle samo F60.3. Ovo bi značilo da imam još jednu psihotičnu epizodu?
Tehničar u bolnici me je nazvao duševnim bolesnikom i oterao u sobu zato što sam plakala, prećutala sam, zato što su bili u raspoloženju vezivanja.
6 godina su tvrdili da imam samo adolescentnu krizu, sve do moje 20. godine.
Godinama svakog dana razmišljam o samoubistvu, jer nemam posao, funkcionalnu porodicu i stabilnu vezu, a to mi je ulaznica za skidanje sa lekova. Menjali su do sada 10-11 vrsta lekova, a ja i dalje razmišljam crno, život mi je i dalje besmislen. Sada su mi se pojavile i fizičke nuspojave.
4-5 F dijagnoza kasnije.... A krenula sam kod psihijatra zbog prekomernog vremena na internetu i krenula sam sa bromazepamom po potrebi i prošla kroz osmogodišnji pakao. Mrzim da pijem terapiju, jer mi samo odmaže, nisam navikla da živim kao biljka.
Promenila sam 5 psihologa i 3 psihijatra, i svi te posmatraju sa nekim podsmehom, u fazonu ''nije to ništa, ti nemaš problem, samo dramiš'' i samo klimaju glavom ''da, da, da, da''. To su za mene čobani, budale koji te muzu za pare i uništavaju ti mozak kojekakvom Bog zna na čemu testiranom hemijom.

#287 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 31 January 2018 - 13:14

Hiperdrive, hvala i na moralnoj podrsci, to upravo i znaci, mi nismo lekari i ne znamo o bolestima ali moralna podrska je itekako znacajna, cak i vise od druge :)

#288 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 31 January 2018 - 13:22

Uzalud je Budim

potpuno te razumem, prosla sam kroz isti pakao, psihoza jedna, druga....bolnice 20 puta vezivanje za krevet, upravo i mene isto ko tebe terali su sto sam plakala, meni su pretili i vezivanjem----a plakanje nije nikoga ugrozavalo jer je bilo tiho,,,,isto 100vrsta lekova ko da sam zamorce i tako me jebu vec 22 godine.
sta da ti kazem...probaj da uskladis zivot sa lecenjem koliko mozes, da prihvatis situaciju ali da se boris za jedan kvalitetan, doduse koliko je moguce zivot.
zelim ti svako dobro :)

#289 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 31 January 2018 - 13:43

Hiperdrive

a jedno mi nije jasno zar nije ovaj forum Apoptosis otvorio za one sa shizoafektivnom psihozom i dr psihozama od f20--f29 ?
a sada sam se nasla u cudu---vecina nema psihozu, pa gde sam ja to zalutala???????????????????

#290 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 31 January 2018 - 13:45

i ova tema na koju pisemo zove se vasa iskustva sa psihozom?????????????????????????????

#291 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 31 January 2018 - 14:14

View PostUzalud_je_budim, on 30 January 2018 - 23:47 , said:

Ma, jebu me u mozak uzduž i popreko, ubeđuju me da sam dobila dijagnozu psihoze, samo da bih dobila AP na recept., dakle, kao da je nisam ni imala . Pa kako možeš lupiti tu etiketu zdravom čoveku za ceo život?
Na poslednjoj kontroli je skinuo dg F23.9 in obs. i napisao novu dg F23.8, kada sam rekla da je greška, rekao je da mi je stavio lakšu dg i napisao je novi izveštaj, dakle samo F60.3. Ovo bi značilo da imam još jednu psihotičnu epizodu?
Tehničar u bolnici me je nazvao duševnim bolesnikom i oterao u sobu zato što sam plakala, prećutala sam, zato što su bili u raspoloženju vezivanja.
6 godina su tvrdili da imam samo adolescentnu krizu, sve do moje 20. godine.
Godinama svakog dana razmišljam o samoubistvu, jer nemam posao, funkcionalnu porodicu i stabilnu vezu, a to mi je ulaznica za skidanje sa lekova. Menjali su do sada 10-11 vrsta lekova, a ja i dalje razmišljam crno, život mi je i dalje besmislen. Sada su mi se pojavile i fizičke nuspojave.
4-5 F dijagnoza kasnije.... A krenula sam kod psihijatra zbog prekomernog vremena na internetu i krenula sam sa bromazepamom po potrebi i prošla kroz osmogodišnji pakao. Mrzim da pijem terapiju, jer mi samo odmaže, nisam navikla da živim kao biljka.
Promenila sam 5 psihologa i 3 psihijatra, i svi te posmatraju sa nekim podsmehom, u fazonu ''nije to ništa, ti nemaš problem, samo dramiš'' i samo klimaju glavom ''da, da, da, da''. To su za mene čobani, budale koji te muzu za pare i uništavaju ti mozak kojekakvom Bog zna na čemu testiranom hemijom.

Pa to su akutne i prolazne psihoze to f23. A konačnu dijagnozu što ti je dao. to je granični poremećaj  neka neuravnoteženost emocija. Znači nije toliko strašno-valjda. Verujem da bi bilo bolje piti lekove nego trpeti sa tim emocijama i nositi ih u sebi i razmišljati o samoubistvu. MOžda ti emotivno stanje bude bolje kad se rešiš tih egistencijalnih problema, a do tad ja bih pila lekove da sam na tvom mestu. Zašto bi trpela. Eto, da znaš da je neko pročitao šta si pisala, ali savet neki osim ovog nemam.

#292 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,079 posts

Posted 31 January 2018 - 14:51

@caka41...Vecina ljudi na forumu nema psihozu,ti si na dobrom mjestu.Tu gdje pišeš pišu  ljudi sa psihozom,ali takvih ljudi nema puno na forumu.To ti je Hyperdrive htjela reći.

#293 caka 41

caka 41

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 976 posts

Posted 31 January 2018 - 16:11

hvala joed :)

#294 Hyperdrive

Hyperdrive

PLAŠIM LJUDE

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,485 posts

Posted 31 January 2018 - 17:02

Cako, ovo je tema na podforumu drugog foruma, koji je prepun tema vezanih za mentalno zdravlje. Apoptosis je član foruma kao i ti, forum nije njegov,  otvorio je prethodnu temu na kojoj ste pisali, a ovu je otvorila Iimitless, kako bi svima koji žive sa psihozama bilo omogućeno da podržavaju jedni druge, pišu o svemu što ih muči, razgovaraju kako sa onima koji su iskusili to isto, tako i sa nama ostalima koji možda ne možemo sebi da predstavimo psihozu (na to sam mislila), ali vas I TE KAKO volimo i podržavamo.

Evo, ja pišem iz toaleta, jer mi je slava i već tri dana se ne zaustavljam koliko trčim tamo-amo, kuvam, pečem i čistim. No, bar jednom u dva dana svratim na ovu temu da vidim da li si dobro. :)

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

#295 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 31 January 2018 - 23:11

View Postcaka 41, on 31 January 2018 - 13:22 , said:

Uzalud je Budim

potpuno te razumem, prosla sam kroz isti pakao, psihoza jedna, druga....bolnice 20 puta vezivanje za krevet, upravo i mene isto ko tebe terali su sto sam plakala, meni su pretili i vezivanjem----a plakanje nije nikoga ugrozavalo jer je bilo tiho,,,,isto 100vrsta lekova ko da sam zamorce i tako me jebu vec 22 godine.
sta da ti kazem...probaj da uskladis zivot sa lecenjem koliko mozes, da prihvatis situaciju ali da se boris za jedan kvalitetan, doduse koliko je moguce zivot.
zelim ti svako dobro :)
Hvala, draga, mnogo mi znači podrška, i ja Vama želim sve najbolje u životu, držite se. :) Ipak je samo jedan.

#296 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 31 January 2018 - 23:12

View PostJefimija30, on 31 January 2018 - 14:14 , said:

Pa to su akutne i prolazne psihoze to f23. A konačnu dijagnozu što ti je dao. to je granični poremećaj  neka neuravnoteženost emocija. Znači nije toliko strašno-valjda. Verujem da bi bilo bolje piti lekove nego trpeti sa tim emocijama i nositi ih u sebi i razmišljati o samoubistvu. MOžda ti emotivno stanje bude bolje kad se rešiš tih egistencijalnih problema, a do tad ja bih pila lekove da sam na tvom mestu. Zašto bi trpela. Eto, da znaš da je neko pročitao šta si pisala, ali savet neki osim ovog nemam.
Hvala, mnogo znači i kada čovek nije sam i neko ga sasluša, hvala Vam puno. :flower:

#297 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 02 February 2018 - 15:47

Kako ste danas ljudi?

#298 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,732 posts

Posted 08 February 2018 - 18:26

Ja sam bio apsolutno komiran 700 mg Leponexa...

Danas sam bio na konzilijumu 3 psihijatra i mog psihijatra.

Dodeljenja mi je dg : F 25.2 - Shizoafetivna psihoza, mešovitog tipa, i F33.3 - Povratna depresija, težeg stepena, sa psihotičnim elementima.

Dobio sam adekvatnu th, i tako...

Ja imam shizofreiju udruženu sa bipolarnim poremećajem.

Pijem: 400 mg Lamictala, 12 mg Rivotrila, 20 mg Treane, 30 mg Bipodisa, Mendilex 4 mg, Metoten 15mg...

#299 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 14 February 2018 - 09:52

Ja mislim da je f25 nešto između šizofrenije i bipolarnog. NIje toliko loš tok kao kod čiste šizofrenije. ILI....? zato što npr. postoji jedan oblik bipolarnog koji je teži oblik to je kad je udružena sa nekim psihotičnim elementima. i ima prava f25. Pa mi nije jasna ta razlika ta dva. Gadnog bipolarnog i f25

kao što si ti dobio eto depresiju sa psihotičnim elementima....nije mi to jasno

Also tagged with psihoza, sizofrenija, sizoafektivni

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users