Jump to content

FOBIJE

• Please log in to reply
388 replies to this topic

#381 plavonebo

plavonebo

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 03 January 2017 - 23:21

A,sto Bog mora imati odlike coveka osecati kao i mi .Sa jedne strane imamoBogocoveka Hrista koji stvarno jeste idealni Bog koji strada za svoja stvorenja iz ljubavi ali meni je trenutno nekako bliza zamisao da je Bog sve sto postoji i da nema osecanja kao mi ljudi odnosno Bog je Zivot a zivot je realno borba ali mislim da u toj borbi ima nekog reda.

#382 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 04 January 2017 - 05:50

View Postkruška, on 03 January 2017 - 20:25 , said:

ima ona teorija da su vanzemaljci stvorili naš svijet, onda su oni sadisti :D

Poštujem, no kako bi se i mi odnosili prema eventualnoj umjetnoj inteligenciji koju stvaramo. Pa bili bi totalno bezosjećajni prema njoj, a takva bića bi nam vjerojatno i služila samo kao robovska radna snaga ;)

#383 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 04 January 2017 - 12:20

View Postplavonebo, on 03 January 2017 - 23:21 , said:

A,sto Bog mora imati odlike coveka osecati kao i mi .Sa jedne strane imamoBogocoveka Hrista koji stvarno jeste idealni Bog koji strada za svoja stvorenja iz ljubavi ali meni je trenutno nekako bliza zamisao da je Bog sve sto postoji i da nema osecanja kao mi ljudi odnosno Bog je Zivot a zivot je realno borba ali mislim da u toj borbi ima nekog reda.

većina religija kažu da je čovjek stvoren na sliku Boga, pa valjda zato. kad razmišljam o Bogu najprije bi mogla vjerovati da je Bog energija koja stvara sve oko nas i nas

View Postisolatedpawn, on 04 January 2017 - 05:50 , said:

Poštujem, no kako bi se i mi odnosili prema eventualnoj umjetnoj inteligenciji koju stvaramo. Pa bili bi totalno bezosjećajni prema njoj, a takva bića bi nam vjerojatno i služila samo kao robovska radna snaga ;)

Zavisi, ako bi ja stvarala umjetnu inteligenciju, ne bi joj dala osjećaj boli, patnje, straha i sl. Svi ti osjećaji imaju neku svrhu u čovjeka, da se zaštitimo, ali u velikoj većini situacija mi se ne možemo zaštiti i onda sve te emocije gube svoju svrhu i ostane nam samo da se uzaludno patimo. Ako razumiješ šta sam htjela reći. Mogli smo biti stvoreni jačima, sposobnijima, mogao je svijet biti stvoren s manje opasnosti ili bez opasnosti i onda ne bi trebali takve emocije, sve je moglo puno drukčije, pa zato tvrdim da ja nikad ne bi stvorila nešto na taj način, okrutno je.

#384 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 04 January 2017 - 20:44

View Postkruška, on 04 January 2017 - 12:20 , said:

većina religija kažu da je čovjek stvoren na sliku Boga, pa valjda zato. kad razmišljam o Bogu najprije bi mogla vjerovati da je Bog energija koja stvara sve oko nas i nas

Zavisi, ako bi ja stvarala umjetnu inteligenciju, ne bi joj dala osjećaj boli, patnje, straha i sl. Svi ti osjećaji imaju neku svrhu u čovjeka, da se zaštitimo, ali u velikoj većini situacija mi se ne možemo zaštiti i onda sve te emocije gube svoju svrhu i ostane nam samo da se uzaludno patimo. Ako razumiješ šta sam htjela reći. Mogli smo biti stvoreni jačima, sposobnijima, mogao je svijet biti stvoren s manje opasnosti ili bez opasnosti i onda ne bi trebali takve emocije, sve je moglo puno drukčije, pa zato tvrdim da ja nikad ne bi stvorila nešto na taj način, okrutno je.

Ne bi ti ..... ali pogledaj sve te svjetske sileđije, pa u jednoj Švicarskoj žene nisu imale pravo glasa do 1971. tek toliko ..... sada svijet gazi Bliski Istok, zbog čega, zbog svojih sebičnih interesa .... da ne pričamo o Africi i "krvavim dijamantima", uostalom o trgovini "bijelim robljem" ovdje kod nas. Još smo mi presadistička vrsta, proći će još nešto vremena dok ne evoluiramo u malo humanija stvorenja, bar se naivno nadam da će se to stvarno i dogoditi ....

#385 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 04 January 2017 - 21:04

jedno istraživanje tvrdi da polovica ljudi ima manjak empatije, naravno nisu snimali mozak polovice ljudi na svijetu, nego polovica ispitanika je imala vrlo mali ili nekativan onaj centar za suosjećanje u mozgu, pa ne čudi šta sve ljudi rade. empatija je kod čovječanstva zakazala

#386 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 posts

Posted 04 January 2017 - 21:13

View Postkruška, on 04 January 2017 - 21:04 , said:

jedno istraživanje tvrdi da polovica ljudi ima manjak empatije, naravno nisu snimali mozak polovice ljudi na svijetu, nego polovica ispitanika je imala vrlo mali ili nekativan onaj centar za suosjećanje u mozgu, pa ne čudi šta sve ljudi rade. empatija je kod čovječanstva zakazala

Pogledaj samo politicare. Pa i neke lekare koji nece bez mita da te operisu. I razne druge. Kakva empatija.  Ne znam kako oni nocu spavaju. Ja ne spavam kad nisam sigurna da li je trebalo detetu u skoli da dam 3 ili 4. Ali ko mi je kriv sto prezivljavam sve njihove muke kao svoje.

#387 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 04 January 2017 - 21:18

meni je empatija nešto najljpše, sva se rastopim kad vidim da je neko suosjećajan i da pomaže nekome, a opet kad vidim koliko ljudi tolerira i smatra normalnim uraditi nešto loše drugoj osobi zgrozim se, pogotovo se zgrozim činjenice da takvih ljudi ima puno, da su bar manjina pa hajd

#388 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 04 January 2017 - 21:30

View Postparadis, on 04 January 2017 - 21:13 , said:

Pogledaj samo politicare. Pa i neke lekare koji nece bez mita da te operisu. I razne druge. Kakva empatija.  Ne znam kako oni nocu spavaju. Ja ne spavam kad nisam sigurna da li je trebalo detetu u skoli da dam 3 ili 4. Ali ko mi je kriv sto prezivljavam sve njihove muke kao svoje.

oni, oni spavaju fenomenalno, na žalost :( a provalio sam, tu već jednom, da kuda stvari vode "empatija" će uči u onu F-klasifikaciju kao psihički poremečaj :/

#389 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 537 posts

Posted 04 January 2017 - 23:07

View Postisolatedpawn, on 04 January 2017 - 21:30 , said:

oni, oni spavaju fenomenalno, na žalost :( a provalio sam, tu već jednom, da kuda stvari vode "empatija" će uči u onu F-klasifikaciju kao psihički poremečaj :/

Da znas, krenulo sve nekim ludim putem...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users