Jump to content

"Ne ide mi se"

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,637 posts

Posted 15 July 2015 - 11:52

Evo pišem pa brišem ovaj topic drugi put već.

Dešava li vam se da treba da idete negdje a da vam se BAŠ BAŠ nikako ne ide i da biste sve uradili da ostanete kod kuće?
A od kuće ćete razmišljati kako vam je život promašen, ništa vam se ne dešava i sl.

Konkretno:
Juče me je koleginica sa fakulteta pozvala da sutra dođem kod nje u susjedni grad i da idemo na jedan festival koji se tamo održava i da prespavam u njenom stanu.
I ja pristanem jer uvijek na prvu pristanem i svaka ideja mi se čini dobrom u početku...

Zatim, kreće mučenje. Ne ide mi se i gotovo. Sve bih uradila da ne odem.
I ne znam što da idem kad mi je sve besmisleno svakako.

I još postoji jedan problem: ja nisam pronašla sebe (a ako do sad nisam, ne znam kad ću) i uvijek pristajem da idem na mjesta na kojima se drugima ide a meni to ne predstavlja zadovoljstvo. Štaviše, predstavlja mi patnju.
A opet...proći će još jedno ljeto a meni se ništa nije desilo i ništa nisam radila. A godine idu. :(

Čak i ne znam kako da kažem da neću doći (TO je tek panika svaki put jer imam užasan strah da će se drugi ljudi naljutiti na mene).
Tu bi bile nas tri. Sa ovom jednom drugaricom sa bliska i njoj bih mogla nešto nagovijestiti što ne bih došla. A sa ovom, koja me je i pozvala, nisam baš bliska i ne znam šta bih njoj rekla ako ne dođem.
A ne volim lagati nikako. I kad moram slagati nešto, i to mi je panika.

Da zažmirim pa da odem? To sam uradila mnogo puta. Protiv sebe, stalno protiv sebe...

Da zaustavim ovaj glupi život i pustim sebe da dotaknem dno? Ili da se nastavim forsirati?

#2 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,713 posts

Posted 15 July 2015 - 12:42

def mi se dešava... i ne volim da se silujem.... zato valjda i ne idem skoro nigde, osim ako baš ne moram, tipa da platim neki račun i sl. .... bolje sačekati da ti nešto iznutra kaže " e sad mi se ide".... ali može proći dosta vremena do toga, mada nema veze.... trenutno mi se ne ide, i tako je....

#3 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,637 posts

Posted 15 July 2015 - 12:47

Da, sve je bolje nego siliti se.
Opet, ja ne znam kad će mi taj unutrašnji glas to reći i uvijek me je strah da ću do tad ostati bez prijatelja.

#4 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,713 posts

Posted 15 July 2015 - 12:57

ja sam to rešio tako što sam im rekao da dolaze kod mene.... tako mi je lakše.... a i njima je ok.... a kad mi se ide u šetnju, možda jednom u 2, 3 sedmice ili ređe, onda ja nazovem... sad u subotu me zvao drug da izađemo u grad.... al mi se stvarno ne ide.... nzm šta da radim.... ma vrv neću ići, ako se nešto ne promeni do tad..... ne mož na silu

#5 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 15 July 2015 - 13:00

meni se nekad bas nekud ne ide, ali natjeram se i ispadne super.  
nekad mi se ne ide pa se natjeram pa ispadne katastrofa.
nekad mi se ne ide pa i ne odem i onda mi zao sto nisam otisla.
nekad mi je pak drago sto sam uspjela izbjeci.

nekad mi se ide pa odem i ispadne lose.
nekad ispadne super.
nekad mi se ide i ne uspijem otici pa se grizem.
nekad mi se ide pa ne odem i svejedno mi bude dobro.

ne mozes znati. kako god okrenes, il ce bit dobro il ce bit lose. otisla il ne otisla.

ali ono bitno: ako nisi u stanju ici, mislis da ces poludjeti ako odes i muciti se, ne trebas imati griznju savjesti sto odbijas.
e sad, za laganje razumijem, ni ja ne mogu lagati, a glupo mi reci da nisam raspolozena. ako to kazes, reci ce dodji pa ces bit bolje.
ono sto je zanimljivo, kad kazes ljudima: lose mi je, automatski misle na mucnicnu povracanje i to. a ja taj izraz koristtim kad sam psihicki lose. to ti mozda upali. ako stvarno ne zelis ici i znas da ce ti biti to mucenje.

ali, ako postoji sansa da se zabavis i bude ti dobro, natjeraj se. moze biti dobro, samo se moras natjerati ne ocekivati da ce biti lose, nego ostati otvorena: sto se dogodi, dogodi se.

#6 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,713 posts

Posted 15 July 2015 - 13:21

View Postgreen_eye, on 15 July 2015 - 13:00 , said:

ali, ako postoji sansa da se zabavis i bude ti dobro, natjeraj se. moze biti dobro, samo se moras natjerati ne ocekivati da ce biti lose, nego ostati otvorena: sto se dogodi, dogodi se.

možda si u pravu.... možda se i ja napijem dobro pa izađem u sub. u grad.... ne mogu drugačije...

#7 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 15 July 2015 - 13:26

moj skroman savjet: idi

#8 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,637 posts

Posted 15 July 2015 - 13:57

Javila sam upravo da neću ići.
Ovoj drugarici sa kojom sam bliža sam rekla šta i kako. I shvatila je. ( :wub: )
Ali me i dalje drma neka sramota što sam tako čudna ali i olakšanje...

Hvala svima puno na odgovorima.
Sad ćete mi reći, što sam pokretala temu kad sam tako brzo odlučila.
Ali nastavljamo je, pišite  o svojim iskustvima.

#9 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 15 July 2015 - 14:26

pa evo ti moje glupo iskustvo/a
100 puta mi se nije islo van kad me netko zvao
ali sam isao tek toliko da se odrzi kontakt s tom osobom

#10 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 15 July 2015 - 14:32

lijepo od kolegice da je shvatila. ako znas da bi ti bilo lose ok, i navela si gore da si hrpu puta isla na takve stvari pa ti je bilo mucenje.
i necu ti pametovati sad, ali svaki dozivljaj je u zivotu vrijedan, bio dobar ili los. uvijek vodi prema necemu, ili bar popuni jednu od rupa. nadam se da ces naci nekoga/nesto za sto ces biti spremna i moci uzivati  ;)

#11 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,713 posts

Posted 15 July 2015 - 14:38

ja se def. često viđam sa 2 prijatelja (tolko imam), ali u 95 posto slučajeva - kod mene.... tako mi odgovara, nisam outdoor type... tako da možda može i ta opcija da se razmatra... mada nisam više ni tako mlad da bih često izlazio, tako da, ako si mlađa, moja iskustva smuti pa prolij....

#12 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,637 posts

Posted 15 July 2015 - 16:08

View PostExley, on 15 July 2015 - 14:26 , said:

pa evo ti moje glupo iskustvo/a
100 puta mi se nije islo van kad me netko zvao
ali sam isao tek toliko da se odrzi kontakt s tom osobom

Pa ista sam.
Ali znaš šta je tu najgore? To sad govorim u svoje ime: mislim da gubimo priliku da istinski uživamo u toj osobi i druženju sa njom jer kad pomislimo na viđanje, pomislimo na stres.

View Postgreen_eye, on 15 July 2015 - 14:32 , said:

i necu ti pametovati sad, ali svaki dozivljaj je u zivotu vrijedan, bio dobar ili los. uvijek vodi prema necemu, ili bar popuni jednu od rupa. nadam se da ces naci nekoga/nesto za sto ces biti spremna i moci uzivati  ;)

Ne pametuješ jer to je sve istina. I duboko sam svjesna toga ali hoću bar nekad da dočekam da ne idem negdje jer mi se ide a ne više da se forsiram.

View Postweirdo, on 15 July 2015 - 14:38 , said:

ja se def. često viđam sa 2 prijatelja (tolko imam), ali u 95 posto slučajeva - kod mene.... tako mi odgovara, nisam outdoor type...

Super je što je očigledno i prijateljima to ok pa dolaze kod tebe.

#13 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 15 July 2015 - 18:04

no za razliku od tebe, meni ja sam toj osobi okrenuo ledja jer je bio kasnije sve veci shupak :)

#14 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,013 posts

Posted 15 July 2015 - 21:22

Moje je skromno misljenje da treba svuda ici, jer nam trebaju ljudi, treba nam socijalni kontakt, ne ide to kad se osamimo.

#15 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 15 July 2015 - 21:39

je al nije opet uvijek tako jednostavno :P

#16 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,713 posts

Posted 15 July 2015 - 21:45

nekad nam treba i samoća, pogotovo kad dođe do zasićenja u nekim međuljudskim odnosima... socijalni kontakt je i forumašenje, četovanje i ostalo netovanje npr. ... šta fali... ne treba baš prekinuti rl kontakte ali treba raditi ono što ispunjava, a to se često menja.... nekad je to i samoća....

#17 doomaaciin

doomaaciin

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,068 posts

Posted 16 July 2015 - 01:10

Ja sam se danas natjerao da odem na jedan rodjus i milion puta sam se pokajao. Takva panika me spičila da sam jedva čekao da idem kući. Ne valja ići na silu nikako, bolje da blejim kući svakako ću biti u šajzetu nego da se ovako brukam pred svijetom...

#18 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,826 posts

Posted 16 July 2015 - 04:32

ako je ikome za utehu, evo mene matore, meni se Nikada Nigde ne ide. Ali apsolutno. Medjutim kad moram ja krenem. Nekad se ispostavi da je dobro ici negde. Ali da mi se ne ide, ne ide mi se nigde.

#19 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 398 posts

Posted 16 July 2015 - 09:01

Evo i kod mene je problem sa tim odlascima.. Većinom je to tipa da i ja pristanem na prvu loptu da idem negde ( jer verujem da je to dobro za mene ), ali sa približavanjem datuma i sata odlaska napetost raste velikim tempom i dodje do toga da makar me taj dogadjaj gde bi trebao da idem u suštini interesuje, blokiram se, ispaničarim i ubedljivo najjači osećaj je da ne odem i po svaku cenu se povučem.
Pre sam se i ja silio da idem, ali većinom sam sebi napravio užas od tog odlaska i to mi je ostalo valjda kao neka asocijacija, koja prva dodje, kad negde treba ići.

#20 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 16 July 2015 - 15:23

ja npr. bih rado isla svuda. ali nemam s kim. decko se izdivljao u zivotu i prestao izlaziti, uostalom u drugim smo pravcima, on je isao po partyjima, ja po punk koncertima i festivalima. sad je bio exploited u ponedjeljak i nisam mogla ici... 2 mjeseca vec govorim za to i tu vecer isto joj svira tamo... ajd to sto nemam para, otisla bih bar ispred kluba brijat s ekipom, koliko puta sam tako u neki drugi grad cak isla, svercala se vlakom samo da bih bila ispred gdje je ta svirka vec, ali ne mogu zbog njega. jer on ne uziva u tome. par puta je isao sa mnom i jedva je cekao da odemo (iako dvaput mu je bilo dobro, a dvaput je bio prisutan i moj bivsi, mislim da se cak toga najvise boji, jer je i on u tim krugovima). a meni super, al ne mogu se ni ja opustiti normalno kad njemu nije dobro. tako da razumijem i vas kojima se ne da ici, isto tako se meni na neke druge stvari ne da ici pa istrpim. rekla sam mu sad samo za jos jedan bend, koji obozavam, a nikad nisam vidjela, kad dodju da moramo ici. za ostalo samo ako bude i on raspolozen.
sad sam ga nagovorila da idem sama na jedan festival, ali kad dodje do toga bit ce sranja i necu moci ici, jer je ljubomoran ko vrag. a i bolje mi je da ne idem jer ce se on muciti sto ja radim, a ja sto on. jebote i te veze kad stalno brines za drugoga, htio-ne htio.