Jump to content

Neobjasnjiv strah od trudnoce

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#21 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 29 July 2015 - 19:55

Ako išta znači, mislim da mnogima ovde nije smešno ;)

#22 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 23 August 2015 - 11:10

Tokofobija, da li je moguce izlijeciti??

#23 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 23 August 2015 - 12:17

Boja,
mislim da mnoge zene imaju strah od trudnoce samo sto je to kod nas (anksioznih) to 'malo' pojacanije i izrazenije..

Ja potpuno kapiram sta hoces da kazes i o kakvom strahu govoris..Nije tebe strah od porodjaja nego od trudnoce
posebno kako ona bude odmicala i beba bude rasla..Pitanja - kako cu se osecati kad osetim da se nesto mrda u meni,
sta ako me uhvati nemir zbog toga, i sve sto trudnoca sto vise odmice nosi sa sobom
a opet to nije nesto sto mozes da kazes - e, ovo mi se ne svidja, necu ovo..nego moras da izdrzis do kraja..

Nije to torba pa kad ti je teska samo je skines, nego je to citav proces u koji kad udjes nema povratka dok se ne zavrsi.

#24 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 23 August 2015 - 22:41

Znas kako,ako budes razmisljala o posledicama nikad to neces uraditi.Samo uradi pa posle razmisljaj.Pricam iz licnog iskustva.Tako ja pokusavam da radim stvari,nekad ide nekad ne ide...

#25 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 August 2015 - 00:38

Pa da, najbolje bez razmišljanja o posledicama napraviti dete, taman da za 15-20 godina dobijemo novog člana ovog foruma sa clusterfuckom psihičkih problema izazvanih nerazmišljanjem roditelja :rolleyes:

(ne mislim na tebe, boja, naravno)

#26 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 12 September 2015 - 13:44

Bila sam kod dr, moje skidanje sa rivotrila ide sporo, dobila sam zamjenu praxiten 1/2 od 15 mg. Jucer sam ga popila, ni blizu Rivotrila. Dalje, dr je na moje ja vise ne mogu ovako, predlozio bolnicu, sto kod mene izazaiva uzasnu paniku, depresiju. Kaze nije to kod vas teska klinicka slika, cisto da vidimo kako protice vas dan. Jer sam spomenula da mi je pregurati dan sve teze, ali borim se, mislim na posao i obaveze. Ovo mi je novi dr. Imala sam dr cetiri godine. Ne mogu se navici na njega nikako.

Cijeli dan lezim...bojim se

#27 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 19 September 2015 - 12:47

Boja, jel pijes jos nesto sem Rivotrila?

#28 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 26 September 2015 - 20:15

Draga moja, pijem loquen zbog OKP, i Zoloft od 100mg. Mada mislim da mi ne pomaze, ili ja nedovoljno cinim da budem bolje

#29 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 27 September 2015 - 11:56

Iksreno, znajuci te malo i preko pp-a, mislim da nije tacno da ne radis nista da ti bude bolje.
Nije da te tesim, nego stvarno tako mislim. Ja bih rekla da se zaista trudis.

Sta je to sto te najvise muci a lekovi ti tu ne pomazu?

#30 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 25 October 2015 - 11:27

atina :) sve teze mi je ici na posao, mislim da je stanje kao 2011. kad sam otisla na bolovanje. malo me dijeli od toga. zivim konstantno u strahu. panika konstantno. ovo ukidanje rivotrila traje jako dugo. i to me muci. muci me strah od trudnoce. pitam se, koliko ce moj muz tolerisati moje iracionalne strahove. pitam se hocu li ovo pobijediti, ili se poslije cijeli zivot kajati, sto se nisam ostvarila kao majka.

muci me to sto i na ovom forumu nema niko ko ima bar slican problem. voljela bi cuti da se neko izborio sa tokofobijom...moj dr kaze da nikad nije imao pacijenta sa ovim problemom. dodatno me to opterecuje. kako ce mi onda pomoci. ukljucio mi je novi AD, plasim se poceti sa njim. seroxat je u pitanju. bojim se nuspojava..evo svasta ti napisah...

#31 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 29 October 2015 - 13:40

Boja,

mozda je deo tvog straha od trudnoce deo tvoje anksioznosti a ne bas tokofobija, ako me razumes.
Mi imamo strahove od svega i svacega i od mnogo toga strepimo (a sto obicni ljudi ne primecuju),
a posebno mislim da imamo strahove od neceg novog i nepoznatog (to primecujem kod sebe) a trudnoca je upravo to.

Sta mislis da potrazis nekog terapeuta da ides malo na razgovore oko straha od trudnoce?

#32 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 29 October 2015 - 17:07

Ne znam Atina. Nisam pametna. Pogotovo sto mi je ovaj novi dr rekao da se nije ranije susretao sa ovim. :-( Ne znam zaista. Kod njega sam od maja, i kazu da je strucnjak. Ja se navikavam jos...nedostaje mi moja stara doktorka. Ali ona nije bas u zadnje vrijeme bila posvecena meni. Mogla sam da joj kazem bilo sta. Ali eto. Kad sam joj rekla da zelim ukinuti rivotril zbog trudnoce, dala mi je apaurin, bez ikakve sheme, 16 dana pakla. Kocenja vilice, drhtanja, placa, slabosti....i onda su muz i moja sestra insistirali na novom doktoru. Vrlo je direktan i iskren ali nemam tu povezanost s njim. Raspisah se ja. ;)

Ovaj doktor je rekao ovako cilj nam je da tebe dovedemo na zelenu granu. :-) Onda cemo rjesavati trudnocu.

#33 Lynn

Lynn

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 29 October 2015 - 23:26

Slucajno sam ugledala ovu temu i moram se ukljuciti jer imam i ja strah od trudnoce i poradjanja i ne zelim da mi se to ikad desi. U osnovi mog straha je fobija od medicinskih ustanova i svega vezanog za to. Takodjer, imam i podsvjesnu averziju prema radjanju zbog nekih filozofskih ubjedjenja. Gledala sam dosta snimaka porodjaja na youtube i jos mi se vise zgadilo. Znam da je to sasvim normalna pojava, ali najradije bih da me mimoidje.

Iako je nekim osobama ovo smijesno i cudno, ja cvrsto stojim iza svega i tesko da cu promijeniti misljenje. Sreca u svemu tome je sto nisam udata :D

#34 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 30 October 2015 - 11:22

Boja,
meni se svidjala tvoja stara dr :), ne znam zasto, mozda zato sto sam imala utisak da te razume i prica sa tobom
a i prosla je sa tobom onaj jako tezak period.
Ne kazem da je ovaj dr. los, ali svaki od njih ima svoj pristup (a i svoje mane, moram da kazem)

Najbitnije je kako se ti osecas kod novog doktora.

Iz svog licnog i na zalost veoma bogatog iskustva mislim da je kod tebe taj strah dobrim delom deo anksioznosti.
Verujem da ima zena koje strepe i boje se trudnoce kao nesto ti se prvi put desava, nepoznato, itd, ali one to vrlo lako uspeju da prevazidju,
dok je to kod nas i predimenzionirano i izrazeno i otezava nam stvari.

Meni je nekad problem banalna stvar, cesto mi je cak i ovde, na forumu, neprijatno da napisem, neko ce reci -''jbt, koji kreten!''
ali zaista mi je nekad problem (ili pravim problem) oko neke sitnice i/ili gluposti.

Poslacu ti nesto na pp.