Jump to content

MOJ PUT KA POBJEDI

agorafobija

• Please log in to reply
110 replies to this topic

#21 maxim666

maxim666

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 19 August 2007 - 18:39

super...šta re?

proslavit ?eš sa sinom i svoj "ro?endan".
?estitam obojici :wub:

#22 vavilon

vavilon

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 168 posts

Posted 19 August 2007 - 20:56

najiskrenije me raduje tudji uspeh a narocito kad je ovako nesto u pitanju sve najbolje zelim. :whistling:

#23 leticia

leticia

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 412 posts

Posted 19 August 2007 - 21:43

Sretna sam zbog tebe, guraj dalje, bit ?e padova ali ne odustaj. Ovo je velika stvar, nakon 2 godine pobjediti strah! Još jednom SRETNA SAM ZBOG OVOG POSTA!
Bilo bi zanimljivo da tvoja supruga iz svoje perspektive opiše taj doživljaj, vjerujem da je i ona dobila novu životnu motivaciju. UŽIVAJTE!

#24 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 19 August 2007 - 21:44

I još jednom jer ne mogu se suzdržati. Živio izlazak kroz vrata!!!!!

#25 potro

potro

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 19 August 2007 - 21:46

Tesko mi je pisati o pozitivnim  osjecajima koji naviru kada vidim da postoji izlaz iz takve situacije.
Sretan sam ParadoX....  sto si nasao izlaz.
Sigurno ti je bilo full tesko te 2 godine, stovise kad imas i sina i zenu.
Takodjer sam sretan sto su i clanovi ovog foruma sretni.
Sretan sam jer i ja vidim izlaz u svemu tome.

nedaj se  ParadoX....

Živio

#26 Prometheus

Prometheus

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 19 August 2007 - 22:30

promeni avatar. Neka više ne bude panic attack, nego baš "ATTACK!!" (verujem da bi se i Malmsteen složio sa ovim).
Ali ok, to je bio prvi korak, hajde dalje. Treba ti što je mogu?e više potvrda da možeš i da ti se ne?e ništa desiti napolju.
Baš me interesuje kako se sada ose?aš.

#27 ParadoX

ParadoX

Jednoruki Jack

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts

Posted 19 August 2007 - 22:58

Dragi moji.Opet neznam kako poceti...
Ponekad cijelu pjesmu napisem za dva minuta.Ali na ove postove i na vase rijeci podrske sam stvarno ostao bez teksta.Hvala vam svima jer znam da ovo od srca mislite i pisete.I nemozete ni zamisliti kolika mi je ovo podrska i koliko mi znaci.Vasi postovi prijasnji i sadasnji su donekle utjecali na 50% mog izljecenja,jer da nije tako nebi ni bio na ovom forumu.
Svjestan sam toga da sam jos daleko od pravog cilja.Ali vec ga osjecam,mogu ga namirisati...:wub:....Jer  znam da mi je cilj puno blizi od ponovnog pada.I necu pokleknuti.Evo maloprije sam se opet vratio iz setnje.Ono sto bi htio naglasiti jeste to da sa svakim novim izlaskom napolje osjecam sve vecu sigurnost.Jer kad se spremam da izidjem onog starog sebe ostavim u kuci,a novi ja izlazim napolje.Dok setamo ja i supruga razgovaramo o meni kao o trecem licu nekom nepoznatom.o onom licu koje je ostalo kod kuce da se zabavlja sa agorafobijom i socijalnom fobijom...) zvuci smijesno ali tako treniram mozak i privikavam ga da on slusa mene ovaj put.U svemu ovome htio bi ljudima koji prolaze kroz isto skrenuti paznju na to da kad se spremaju da izidju van,netrebaju se uopce opterecavati time dali ce stici do one bandere ili do one kuce.Netreba sebi stvarati granice nego idite dokle mozete i dok se osjecate ugodno.iz dana u dan ce ti izlasci biti sve duzi i duzi vjerujte mi...
Meni je takodje puno pomogao i kondicioni trening ili vjezba kod kuce,tako da nisam imao problema da se zadisem ili previse umorim iako u protekle dvije godine kad se sve sabere nisam napravio zavidnu kilometrazu osim na kucnom biciklu.
I jos da nebih ostao duzan odgovoriti nekim osobama ovdje.
@ivkis.....kako je doslo do volje..??!!   Ovako,kad sam izvadio sve moguce nalaze i oni se pokazali uredni,onda sam znao da je problem psihicke prirode.Znao sam ko' mi je neprijatelj.Nisam ga morao puno traziti jer sam brzo shvatio da sam sam sebi neprijatelj.Znaci poceo sam rasciscavati sam sa sobom,jer sam takvog karaktera da jedino sam sebe mogu izbaciti iz takta...ivkis iako mozda imamo iste probleme mozda situacija ili okolnosti koje su nas dovele tu gdje jesmo nisu iste..Mozemo imati isti problem i iste terapije koristiti ali razlicito reagovati na njih..A kako je doslo do volje..? Da ti kazem jednostavno sam poceo mrziti sebe ovakvog kakav jesam i nisam se htio s'tim pomiriti da cijeli zivot nedaj Boze ostanem u kuci..Covjeku je od samog postanka usadjena volja za opstankom i prezivljavanjem i to me je svijesno i nesvijesno vodilo naprijed...
@Mato  jarane...Pitas se kad ces dozivjeti taj dan..??!! Vjeruj mi da sam ja isao na spavanje i isto tako se budio sa tom mislju..Kad ce doci taj dan...??!!!..Mato jarane ni sami nismo svijesni koliko smo takvih dana propustali..Ja sam shvatio jednu stvar,a nadam se da ces je i ti donekle ili u potpunosti shvatiti...Taj dan nece doci nikad ako sjedimo kod kuce skrsteni ruku i kukamo nad svojom sudbinom misleci kako je nama najgore na svijetu.Taj dan nece doci nikad osim ako ga nekrenemo sami ganjati,jer on uvijek osvice i ali nas neceka nego prolazi,a mi smo ti koji ga moramo uloviti i boriti se..
Jer na kraju krajeva svaki dan jeste borba pa bio covjek depresivan ili ne...
Puno puno puno puno vam hvala svima..:)
Sve vas voli vas ParadoX..

#28 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 19 August 2007 - 23:13

:tuzna: Pla?em ali od sre?e  :jipi: srce mi je puno :srcka:  napravio si veliki korak, možda najve?i u svom životu i toliko je toga pred tobom :dance:  jako sam ponosna na tebe. Nije ovo samo tvoja pobjeda, ovo je pobjeda prvo tvoje porodice a onda i svih nas koji smo prošli kroz taj pakao i svih onih koji prolaze ili ?e se tek na?i u njemu. ?estitam ti od srca i samo naprijed   :friends:

#29 Majolina

Majolina

Queen of the Wolves

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,980 posts

Posted 20 August 2007 - 16:59

Ja ?u ti samo još jednom ponoviti, mada sam ti to ve? i nekoliko puta rekla  :icon_blushing: , jakoooo sam sre?na zbog tebe i toga što si se izborio sa samim sobom :kiss:
Sada nema nazad, samo napred, korak po korak... i cilj je tu  :jeei:

#30 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 16 October 2007 - 19:18

svaki komenttar je suvisan.cestitam... :(

#31 UnaS

UnaS

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 16 October 2007 - 20:25

Iako sam tek nekoliko dana na ovom forumu jako me razveselio tvoj post. CESTITAM!!! Od srca. :(

#32 Straška

Straška

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 17 October 2007 - 12:51

Pridruzujem se cestitkama i zelim ti da napredujes svaki dan sve vise, a da te ne ohrabruju manja nazadovanja koja ce se pojaviti.
Sorry, nova sam ovdje pa moram pitati- koje lijekove sada koristis (ili si isao van bez njih) i kako si komunicirao s psihoterapeutom ako nisi izlazio?
Ovaj tvoj post daje nadu mnogima od nas...

#33 ParadoX

ParadoX

Jednoruki Jack

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts

Posted 17 October 2007 - 13:36

View PostStraška, on 17 Oct 2007, 01:51 PM, said:

Pridruzujem se cestitkama i zelim ti da napredujes svaki dan sve vise, a da te ne ohrabruju manja nazadovanja koja ce se pojaviti.
Sorry, nova sam ovdje pa moram pitati- koje lijekove sada koristis (ili si isao van bez njih) i kako si komunicirao s psihoterapeutom ako nisi izlazio?
Ovaj tvoj post daje nadu mnogima od nas...
Hvala na cestitkama Straška....:(  Ovo je vec sad daleko iza mene...Puno sam napredovao u posljednje vrijeme,cak sta vishe,velikim dijelom sam opet onaj stari...:(..Naravno zahvaljujuci lijekovima,ljekarima,i prije svega mojoj porodici..

Sad trenutno koristim samo Seroxat..Mada sam isprobao milion nekih varijanti on mi je pomogao da se sad osjecam kako se osjecam....
Psihoterapeut,psihijatar...hahahaha..Da nisam izlazio,ali su oni dolazili kod mene kuci...Ali to je vec druga prica..
Drago mi je ako ce vam ovaj Topic pomoci,kao sto su i meni pomogli mnogi prije ovog....

HALLOOOOOOOOO...!!!!....De ba Seroxat uplati koji Euro na ovaj Forum...Vidis kako te falimo...hebem ti skrtice...

Neki dan covjek kuka nema jednu jebenu tabletu Seroxata,a gdje ste vi SEROXAT  d..o.o.
:wipe:

#34 Straška

Straška

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 17 October 2007 - 17:50

I opet sam zadivljena, samo sa Seroxatom izlazis...wow. Ja uzimam Zoloft ali bez benzo dodatka ne smijem van, iako sam svjesna da je problem (opet) u mojoj glavi posto mislim da bez Lorama i slicnih pomagala ne mogu hodati. Nekada se osjecam sasvim ok, ali sama pomisao da idem van me prestravi, a nekada i sa Loramom budem uzasno ali opet idem jer sam ga uzela...cudno je sve to

#35 Nermina.s

Nermina.s

zanesena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,715 posts

Posted 17 October 2007 - 19:28

View PostStraška, on 17 Oct 2007, 06:50 PM, said:

I opet sam zadivljena, samo sa Seroxatom izlazis...wow. Ja uzimam Zoloft ali bez benzo dodatka ne smijem van, iako sam svjesna da je problem (opet) u mojoj glavi posto mislim da bez Lorama i slicnih pomagala ne mogu hodati. Nekada se osjecam sasvim ok, ali sama pomisao da idem van me prestravi, a nekada i sa Loramom budem uzasno ali opet idem jer sam ga uzela...cudno je sve to
jesam ovo ja pisala :(

#36 ParadoX

ParadoX

Jednoruki Jack

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts

Posted 17 October 2007 - 20:56

View PostStraška, on 17 Oct 2007, 06:50 PM, said:

I opet sam zadivljena, samo sa Seroxatom izlazis...wow.
Znam ponekad izici i sa nekom djevojkom,mada cesce puta samo sa Seroxatom...:(

Da,samo sa Seroxatom....Vjerujem da cu uskoro izlaziti i bez njega,nadam se..Ali ako bude potrebe da pijem lijekove koliko god da treba,ja cu ih piti...Moze covjek sasvim normalno funkcionisati i raditi kad se sva ta hemija/kemija poslozi i dodje do onog chipa u mozgu za koji je namijenjena...:(

Upozorenje...Nemojte slusati Nerminu.S ...Ona je simulant.... :diduli:

#37 SRETNA

SRETNA

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 17 October 2007 - 21:46

Ajme...ovo sam tek sada procitala i ne da sam se najezila...nego!
Uh!
Kako to volim! Samo naprijed...jos dalje i dalje......!

#38 ParadoX

ParadoX

Jednoruki Jack

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts

Posted 17 October 2007 - 23:33

SRETNA...Nadam se da ce biti jos ovakvih topica ili postova gdje ce ljudi pisati kako su uspjeli prevazici svoje probleme..
Svaki od tih postova ucinice me jos sretnijim...i uvijek cu biti tu da pruzim podrsku svim onima koji je trebaju...Jer i meni je puno znacila.... :aha:

#39 HAZE

HAZE

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 18 October 2007 - 00:57

Svaka cast, jos da ja delim tvoj entuzijazam sto se tice sopstvenog sranja..........samo napred!

#40 ParadoX

ParadoX

Jednoruki Jack

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts

Posted 18 October 2007 - 01:15

HAZE....ma pusti sranja..za njima uvijek mozes pustiti vodu...
Entuzijazam bi trebao biti prisutan..i to najvise kod problema..Kako nas lako ponese euforija kad su u pitanju neke lijepe stvari,tako im se lako prepustimo....
Isto tako lako terba nastojati odbacivati sranja od sebe...Koliko god da se trudimo,njih ce nazalost uvijek biti
Hebi ga okliznes se na ulici na koru od banane i kazes sranje,ali zato odes malo dalje u prodavnicu,kupis kilo banana i kazes super...i vec ces zaboraviti na onu koru sto si se okliznuo...:( il' ces se barem slatko prisjecati tog dogadjaja dok uzivas u njegovim plodovima...Tako isto sa problemima,,prevazidjes ih i poslije im se slatko smijes,kako su sitni i beznacajni...

Also tagged with agorafobija

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users