Jump to content

Menstruacija, PMS i srodni problemi

• Please log in to reply
124 replies to this topic

#1 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 21 August 2017 - 08:44

Ne nađoh ovu temu nigde. Ako postoji, izvinjavam se. Spojite,brišite, kako već ide.

Ne bih da uvijam u oblande  ono  što nam se realno dešava. Ako se muškima gadi, nek ne čitaju.

Kako se osećate onih 4, 5, 6 dana koliko već traje krvarenje? Ja bez brufena ne preživljavam. Da se ne kljukam brufenima, ne znam kako bih radila.... Osim toga pospana sam strašno. Sad sam uzela kontracepciju SAMO da mi menstruacije budu lakša jer imam ovih meseci puno posla i jedva stižem i ovako....

Ima li nešto što vam ublažava bolove osim lekova? Neki čaj, ne znam.... Upravo ludim.

Mnogo su mi mučna prva dva dana na poslu. Naročito kad je leto. Kako se radujem kad dobijem tokom vikenda....

A PMS? Jeste li nervozne, jedete li? Ja se onda osećam ko neko bure puno tečnosti.

Inače se često osećam kao neka mašina u kojoj se smenjuju hormoni.....

Ako će neko o menopauzi ovde, mislim da može da se objedini, jer sve je to deo ovog našeg ženskog organizma, koji proklinjem vrlo  često. Moja majka se sa menopauzom borila pet godina....

Edited by Hyperdrive, 12 January 2018 - 23:41 .
Promenjen naslov.

#2 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 273 posts

Posted 21 August 2017 - 10:39

Nema nista prirodno, bez minimum dva diklofena duo sam potpuno nesposobna za bilo sta. PMS- razdrazljiva, preosetljiva i fizicki.. mozda ta kontracepcija nije lose resenje, neko mi je nekad savetovao isto.

#3 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 444 posts

Posted 21 August 2017 - 11:03

Pms mi je grozan....kao slom zivaca...a pocela menopauza...cisto uzivanje 😜

#4 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 21 August 2017 - 11:55

View Postneprilagodjena1, on 21 August 2017 - 10:39 , said:

Nema nista prirodno, bez minimum dva diklofena duo sam potpuno nesposobna za bilo sta. PMS- razdrazljiva, preosetljiva i fizicki.. mozda ta kontracepcija nije lose resenje, neko mi je nekad savetovao isto.

Nekad pila Rapten K, ali vie ne pomae. Samo ibuprofen....

Peticija da imamo pravo na dva slobodna dana u toku meseca. :D Bilo bi zloupotrebe, ali... Kako bi bilo lepo...

#5 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,404 posts

Posted 21 August 2017 - 12:09

Meni se pogorsaju simptomi odn. pojacaju.
O nervozi i razdrazljivosti da ne pricam, apetit mi je pojacan posebno za slatkim.

Ali najteze mi pada sto mi se stanje pogorsa.

#6 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 21 August 2017 - 12:22

Već 15-tak godina nemam ciklus :)  eto još jedne pogodnosti od starenja :rolleyes:  uu al sam se odmorila od te napasti :dry:
Dok sam imala, retko su bile bolne menstruacije, više kao neki pritisak u donjem stomaku i osećaj nelagode... ali apetit 3-4 dana pre nego što dobijem, majko mila, pojela bih pečenog vola, čini mi se, žeđ isto - mislim da sam pila 3-4 l vode dnevno... bila sam sva naduvena kao balon... :lol:  i odmah,čim dobijem sve to splasne i nestane...

#7 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 21 August 2017 - 13:03

View Postatina, on 21 August 2017 - 12:09 , said:

Meni se pogorsaju simptomi odn. pojacaju.
O nervozi i razdrazljivosti da ne pricam, apetit mi je pojacan posebno za slatkim.

Ali najteze mi pada sto mi se stanje pogorsa.

I meni se pogora... Pijem lorazepam cesce. I koncentracija nula.

#8 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 21 August 2017 - 13:11

View Postpogresna, on 21 August 2017 - 12:22 , said:

Već 15-tak godina nemam ciklus :)  eto još jedne pogodnosti od starenja :rolleyes:  uu al sam se odmorila od te napasti :dry:
Dok sam imala, retko su bile bolne menstruacije, više kao neki pritisak u donjem stomaku i osećaj nelagode... ali apetit 3-4 dana pre nego što dobijem, majko mila, pojela bih pečenog vola, čini mi se, žeđ isto - mislim da sam pila 3-4 l vode dnevno... bila sam sva naduvena kao balon... :lol:  i odmah,čim dobijem sve to splasne i nestane...

Jedva čekam da se odmorim.... Jel ti bila teška menopauza, taj prelazni period?

#9 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 21 August 2017 - 13:47

Joj, jeste, jedino što je rano počela, imala sam tek 40-41 godinu, bila sam mlađa pa sam još uvek sve dobro podnosila...
Prvo ti valunzi, toplotni udari :unsure:  to je jako neprijatna pojava, nekako počne neka vatra u stomaku pa udari u glavu, imala sam osećaj da će mi se skuvati mozak :D  a celog života imam hladne ruke i noge, da je bar htelo tamo da udari, nego neće prokletinja, sve u glavu nekako i skoči mi pritisak čini mi se na 300 :wacko:
Drugo, taj smrad znoja, ne samo što je jak bio nego potpuno drugačiji, kao da nije moja koža, ma užas... stalno mi je tašna bila puna onih valžnih maramica i dezodoranasa, dok sam radila, bar 2-3 puta u toku radnog vremena, odem u toalet da se brišem po vartu i ispod pazuha i namirišem, sve sam bila u tripu da se ''osećam'' okolo :D
Da li da pominjem nervozu i nadrkanost..? Bolje ne, mada nije ni tako loše kad si neko ko celog života se sklanja i prećutkuje razne nepravedne stvari, uh kad suknem i pustim glas iz grlo :oioi:   da vidiš kakva promena na terenu :lol:
I kod mene - smanjenje libida, u užem smislu te reči, eto nekim ženama se poveća, meni ode na nulu maltene, al dobro, u neku ruku sam zahvalna svom telu što nema više tih prohteva :glasses: :rolleyes:
Bilo je još ''sitnica''  ako se setim, dopisaću :)  ali sve u svemu i nije bilo toliko staršno, da se preživeti, mada naravno nismo sve iste kod nekog je sigurno bilo teže, ja sam dobro prošla, možda i zato što nisam dramila ni oko čega :happy:

#10 maza

maza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 21 August 2017 - 15:41

Ja drmnem orahovaču. Toliko od prirode.  Ja inače trpim fizički bol dosta dobro, imam priličnu toleranciju na fizički bol. Ali kad dobijem, nekad je  sačuvaj Bože, nekad skoro ništa ne boli. Isto kao kod atine, psihički simptomi mi se pogoršaju, pa sve i što sam trpela i ćutala, ne mogu da trpim i da prećutim kad treba da dobijem, nego svakome tresnem u lice šta mislim.

#11 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 21 August 2017 - 16:04

View Postmaza, on 21 August 2017 - 15:41 , said:

Ja drmnem orahovaču. Toliko od prirode.  Ja inače trpim fizički bol dosta dobro, imam priličnu toleranciju na fizički bol. Ali kad dobijem, nekad je  sačuvaj Bože, nekad skoro ništa ne boli. Isto kao kod atine, psihički simptomi mi se pogoršaju, pa sve i što sam trpela i ćutala, ne mogu da trpim i da prećutim kad treba da dobijem, nego svakome tresnem u lice šta mislim.

Ozbiljno za orahovaču? Imam, pa pitam. :D

Svaka ti čast, ja ne trpim fizički bol. Ali kad me nešto boli setim se kako mi je bilo kad sam bila psihički loše. Onda sam molila Boga da me nešto boli, samo da mi ne bude više mutno u glavi.

Toliko sam pospana danas, toliko neproduktivna, mislim kao i obično. Ne trpim nikog, o tome da i ne pričam. A da je još i vruće, taman bih popizdela.

#12 maza

maza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 21 August 2017 - 17:15

Ozbiljno, paradis, to meni tako smiruje grčeve da ja nemam reči. Kad ne deluju ni analgetici, orahovača me ne izdaje.

#13 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 563 posts

Posted 21 August 2017 - 17:46

Ooo, jeeej. Gucnuću malo. :)

#14 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,030 posts

Posted 21 August 2017 - 17:47

Takodje imam prejake bolove i jako mi je iziritiran nervni sistem, nervoza, bes, plakanje..

A slusala sam nekog doktora na tv-u, ne secam se iz koje grane medicine je bio ali pamtim da je rekao da svaka zena upada u neuroticno stanje u tom periodu meseca, da je naucno dokazano da smo poremecene sve od reda. :D

#15 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,404 posts

Posted 24 August 2017 - 20:31

View Postparadis, on 21 August 2017 - 13:03 , said:

I meni se pogor�a... Pijem lorazepam cesce. I koncentracija nula.

Meni to uzasno ide na zivce..

Jel vam se desilo nekad da se dovedete (psih.) u redu, koliko toliko, a onda dodje pms i sve upropasti?

Inace ovih dana sam u tim danima plus me zeza..i sve me strah od pogorsanja..

#16 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 25 August 2017 - 12:42

evo meni danas došli "oni dani", baš kada treba psihički da se pripremim za događaje koli slede
nije da imam posebno bolove, ali čudno se osećam već nekoliko dana unazad

#17 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 25 August 2017 - 14:41

nemam menstruacijeske bolove već godinama, prije sam imala nestali su s promjenom prehrane, gotovo da nemam fizičkih simptoma menstruacije, nekad me iznenadi da sam dobila, sve žene imaju neke naznake kod mene odjednom ko kiša iz vedra neba :D
nekad sam imala bolove u leđima, pa bolne grudi, dobro i sad se znaju napuhati, ali rijetko, nisam mogla ništa raditi, tablete protiv bolova nisu ništa djelovale uglavnom mi ni za kakve bolove u tijelu ne djeluju. Sad ne osjećam nikakvu bol i isto mi dođe i kad imam i kad nemam

moji problemi su sad gotovo svi psihičke prirode, izuzev zadržavanja vode u stomaku i osjećaja umora. Ali kad razmislim često sam nešto umorna i najradije bi samo ležala. Apetit mi se poveća užasno, voda mi se pije neprestano, imam jedan obrazac koji se ponavlja, dva tjedna prije menstruacije počinje sklonost maštanju, kad samo fantaziram i potpuno sam okupirana time. Tjedan prije opada raspoloženje, počinje nervoza i svakim danom sve više padam u depresiju. kako mi obično kasni to potraje. Kad dobijem sve se to ublaži ali se i zadrži, pa mi tako menstruacija uvijek upropasti sve, uvijek prekinem dijetu tad, uvijek prekinem sve tad zbog užasnog raspoloženja, pogorša mi depresiju za 50%

sad pijem Macu koja mi je definitivno najbolja biljka za menstrualne probleme i najružnija :lol: tj. pomaže mi oko neredovnog ciklusa, kad sam ju pila 3 mjeseca pomogla je i oko ovih psihičkih problema u to vrijeme, sad sam ju počela opet piti i pit ću je kroz duže vrijeme da vidim hoće li se to sve riješiti.

#18 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,404 posts

Posted 26 August 2017 - 11:55

Mene zeza pretezno psihicki ali i to sto nekad nikako da dobijem pa se nalivam cajevima k'o kreten
tj. kao ovih dana.. :rolleyes:

I uvek mi se pogorsa, makar malo.

#19 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 30 August 2017 - 09:26

strahota...par dana pre uzasna depresija, pospanost, placljivost...kad dodje, nepodnosljivi bolovi, godinama sam primala baralgin, jer mi tablete nisu pomagale, povracanje, bolovi koji se recima ne mogu opisati...sad je malo lakse, uspem da prebrodim prva dva dana uz rapidol...ali sam totalno neupotrebljiva, posebno drugi dan...

#20 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,842 posts

Posted 04 September 2017 - 20:54

Ja već godinama sumnjam da imam PMDD i da je sad redukovan do PMS-a samo zahvaljujući stabilizatoru raspoloženja. Znala sam i po deset dana da budem besna, depresivna, da mi ništa ne ide od ruke. Sad se to svelo na 2-3 dana.

I danas...sve klasično - glavobolja, pijem vode i Pepsi Maxa kao blesava, crne misli, neko kaže nešto relativno realno i ja se rastužim.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users