Jump to content

Bipolarni afektivni poremećaj vs. granični poremećaj ličnosti: sličnosti, razlike, dijagnostika, iskustva...

bpd bp granični bipolarni

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Poll: ... (5 member(s) have cast votes)

Šta, na kraju, imate?

1. Granični poremećaj ličnosti (borderline, emocionalno nestabilni...) (2 votes [40.00%])

Percentage of vote: 40.00%

2. Bipolarni afektivni poremećaj (I, II, ciklotimija) (1 votes [20.00%])

Percentage of vote: 20.00%

3. Oba (1 votes [20.00%])

4. Nešto treće (1 votes [20.00%])

Vote Guests cannot vote

#21 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 23 March 2018 - 20:52

Meni treba ukinuti da živim. Ja sam nus proizvod. Sve ono najgore je skoncentrisano u meni.

#22 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,877 posts

Posted 23 March 2018 - 21:21

Kako si to zakržljao u razvoju,ko ti je to napunio glavu tim glupostima,svega ti :rolleyes:

Određene poteškoće sa samopouzdanjem je očigledno da imaš,ali i pored toga-svejedno nemoj preterivati...Nema potrebe za omalovažavanjem sebe i svojih intelektualnih sposobnosti u baš tolikom stepenu.

Ja bih pre rekla da je osećaj neprijatnosti i iracionalnog straha od odbacivanja bio ono što te je na neki način "zakočilo" u tome da pred svojom doktorkom otvoreno i iskreno govoriš o svemu onome što ti narušava samopouzdanje i onemogućava tvoj lični razvoj i napredak.

#23 Eveline

Eveline

popcorn.gif

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts

Posted 23 March 2018 - 21:56

View PostStojke Hemija, on 23 March 2018 - 20:52 , said:

Meni treba ukinuti da živim. Ja sam nus proizvod. Sve ono najgore je skoncentrisano u meni.
Kao npr. sta?

#24 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted 24 March 2018 - 16:49

View PostStojke Hemija, on 23 March 2018 - 20:52 , said:

Poprilicno se razumemo.. :( i ja se tako osecam vec predugo da bi to bilo podnosljivo... A nmg nikome reci... Neda mi nesto..

#25 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 24 March 2018 - 20:44

U meni nema života. Lakše mi je da se ubijem nego da patim celog života. Ko garantuje da će mi biti jednog dana dobro kada sam ovakav od malena? Ja nemam budućnost. Nisam spreman da proživljavam ono što me čeka jednog dana.

#26 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,877 posts

Posted 24 March 2018 - 20:49

Stojke,pod uslovom da pitanje nije isuviše indiskretno: Kakve su to stvari sa kojima veruješ da nećeš biti u stanju da se sa njima jednog dana suočiš?...I generalno govoreći,zbog čega je tačno tvoja budućnost tebi toliko mrska i u tolikoj meri odbojna?

#27 Hyperdrive

Hyperdrive

BITCH BOŽIJA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,527 posts

Posted 15 April 2018 - 18:17

Hmmm...
https://pro.psychcen...mark-zimmerman/

#28 Hyperdrive

Hyperdrive

BITCH BOŽIJA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,527 posts

Posted 18 April 2018 - 18:32

Hajde ovako. Malo sam pročačkala po tome za "bipolar mood swings" i shvatila KOLIKO to može da dovede ljude do pogrešnog zaključka. Čak sam i pisala ovima sa BPHope da im kažem da lepo napišu jedan članak koji bi objasnio razlike.

Ti "mood swings" o kojima oni pričaju su ništa drugo do prelaska iz jedne epizode u drugu.

Za "mood swings" u graničnom uvek, ali uvek postoji neki trigger.

Eto.

#29 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted 19 April 2018 - 09:34

View PostHyperdrive, on 18 April 2018 - 18:32 , said:

Hajde ovako. Malo sam pročačkala po tome za "bipolar mood swings" i shvatila KOLIKO to može da dovede ljude do pogrešnog zaključka. Čak sam i pisala ovima sa BPHope da im kažem da lepo napišu jedan članak koji bi objasnio razlike.

Ti "mood swings" o kojima oni pričaju su ništa drugo do prelaska iz jedne epizode u drugu.

Za "mood swings" u graničnom uvek, ali uvek postoji neki trigger.

Eto.
Kod mene bi triger bio kada se nesti lepo desi da se osecam LOSE. I obrnuto kad je lose ja sam supeer.
Ei sad. Na racunu jedva nesto novca, zubobolja jebe, nemam skim da izadjem napolje, nemam para za velahibin, nerviram se sto ova sminka tj konture me jebu, imala sam paralizu sna i glasove, nemam posao. A ja? Ja suuuper.
Budala ostaje budala.

Obicno nemam trigere.

Also tagged with bpd, bp, granični, bipolarni

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users