Jump to content

- - - - -

Da li imam psihozu?

• Please log in to reply
117 replies to this topic

#41 Hermina

Hermina

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 121 posts

Posted 11 April 2014 - 00:39

Da odličan predlog od Rijada.
Secerlema molim te nemoj čekati, pozovi i pitaj šta treba za zakazati, Diligenski je odličan, em što je klinički psihijatar, em čovek je i sertifikovani psihoterapeut, ali koga god da ti daju, gore su jako dobri lekari, od naših institucija ova je najbolja.
Ako osećaš da ti nije dobro, bolje se javi na vreme, ništa ti neće biti od konsultativnog razgovora a znaćeš onda i šta dalje. Nemoj dopustiti da ti se kriza produbi.

#42 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 11 April 2014 - 08:28

Da ne citiram svakog posebno, hvala vam puno na predlozima i savetima, zovem jos danas broj da se jos raspitam. Dosta ste me smirili sa tim da necu morati opet na hospitalizaciju.

#43 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 11 April 2014 - 09:21

U Lazu po mom misljenju ne...Mnoge bolnice nize observacije mogu voditi tvoje lecenje...

#44 Hermina

Hermina

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 121 posts

Posted 11 April 2014 - 10:02

Secerlema naravno da je stvar na tvom dogovoru sa lekarom i nikakva prisila ne postoji da ostaneš u bolnici ako TI to ne želiš. Ponavljam, mnogi ljudi se bez problema leče i ambulantno, dakle odlazak na pregled nije znak da će te hospitalizovati. Zapamti, lekari koliko god izgledali nekad da nas ne razumeju, da nemaju vremena za nas i slično su u većini ipak postali to što jesu jer su imali duboku i iskrenu potrebu da pomažu drugima. Pravi lekar čini ono što je u isključivom interesu čoveka koji mu se obraća za pomoć. A ti si hrabra i bogu hvala da želiš pomoć. Pozdrav i cmok. :)

#45 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,925 posts

Posted 11 April 2014 - 13:14

Naravno nije nemoguće da ti tamo kažu da nemaš veze sa psihozom .. :P ... Ja se lečim u ragiše Mišović ... Pre toga sam u Palmotićevoj, Kliničkom centru... Kod raznih doktora.. Svi do jednog su rekli da imam psihozu ... I sad ova poslednja 'ma kakva psihoza, niti je imaš niti si je imala' .. Meni oči veće od face tada bile :shok:
xD
Hoću reći odliči ljudi :) Ništa sillom ne rade.. :))

#46 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 April 2014 - 12:16

Svih pet doktora koji su me detaljno ispregledali potvrdili su,na moju veliku zalost, moju dijagnozu. Najbolje je ne nagadjati i otici lepo da oni vide sta i kako. Ne verujem da mogu gresiti,nije psihoza nesto s cim se ne srecu cesto pa da ne mogu videti da li jeste ili nije ista u pitanju. Dobro, nekad napisu naizvestaj, tj na receptu za lek dg. za psihozu jer se neki AP koriste i za druge psih. probleme u manjim dozama. Ja bih volela da je moja dijagnoza samo anksioznost, a ne stotinjak drugih djavola, ali fazon je da onaj ko ima psihozu i nije je bas svestan, a ti se ipak pitas imas li? Nisam doktor, samo hipohondar tako da necu da dodeljujem dijagnoze. Moje licno misljenje je da nemas. isto tako i za Wrong- nemas 100%.

Meni su jednom dali neki AP koji se daje uglavnom bolesnicima koji boluju od paranoidne shizofrenije i ja sam naravno odmah pomislila da ja imam sch. ali da to taje od mene.. hipohondrija je cudo! Moj OKP i hipohondrija dosezu do psihoticnih granica :D

Sta god da jeste ili nije pridrzavaj se terapije i ukoliko se ne osecas bolje sve , ali SVE pricaj doktorima jer ce ti jedino tako biti bolje.

#47 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,925 posts

Posted 12 April 2014 - 14:36

View Postangela_delamorte, on 12 April 2014 - 12:16 , said:

Svih pet doktora koji su me detaljno ispregledali potvrdili su,na moju veliku zalost, moju dijagnozu. Najbolje je ne nagadjati i otici lepo da oni vide sta i kako. Ne verujem da mogu gresiti,nije psihoza nesto s cim se ne srecu cesto pa da ne mogu videti da li jeste ili nije ista u pitanju. Dobro, nekad napisu naizvestaj, tj na receptu za lek dg. za psihozu jer se neki AP koriste i za druge psih. probleme u manjim dozama. Ja bih volela da je moja dijagnoza samo anksioznost, a ne stotinjak drugih djavola, ali fazon je da onaj ko ima psihozu i nije je bas svestan, a ti se ipak pitas imas li? Nisam doktor, samo hipohondar tako da necu da dodeljujem dijagnoze. Moje licno misljenje je da nemas. isto tako i za Wrong- nemas 100%.

Meni su jednom dali neki AP koji se daje uglavnom bolesnicima koji boluju od paranoidne shizofrenije i ja sam naravno odmah pomislila da ja imam sch. ali da to taje od mene.. hipohondrija je cudo! Moj OKP i hipohondrija dosezu do psihoticnih granica :D

Sta god da jeste ili nije pridrzavaj se terapije i ukoliko se ne osecas bolje sve , ali SVE pricaj doktorima jer ce ti jedino tako biti bolje.

Angela nisi videla moje žute minute.. :rolleyes:  ... Ovde se poprilično dobro kontrolišem... Vežbam :) Sve držim u sebi i nikome ne kovorim moj pravi stv, moje mišljenje... Naučila sam kako drugi misle i tako sam i ja krenula... Ali to je kao moja druga veštačka 'ja' .... Mora čovek da se snalazi da me ne strpaju u Lazu xDDD

#48 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 April 2014 - 14:46

Najveci strah mi je da me opet strpaju u ludnicu. Toga se bojim jako

PS @secerlema,wrong vi ste po meni samo mlade osobe koje su zbunjene u odredjenom periodu zivota. Jbmu kad nisam doktor

#49 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 12 April 2014 - 14:49

View Postangela_delamorte, on 12 April 2014 - 14:46 , said:

Razumem.

#50 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 April 2014 - 14:54

A tad kad sam bila hospitalizovana osecala sam se kao da u zivotu nisam bila normalnija, no nisam imala istomisljenike ocigledno.

Ti kad si u tome ni ne znas da si u tome, to ono najgore uz osecaj da nesto nije ok ali ne sa tobom nego sa ostalima. Moje iskustvo.

#51 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 April 2014 - 15:20

Mene je bilo sramota i nisam mogla da pricam o tome, i dan danas ne mogu. Na forumu mogu jer ne gledam nikoga u oci i ne zna me niko licno.

#52 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,925 posts

Posted 13 April 2014 - 12:29

View Postangela_delamorte, on 12 April 2014 - 14:46 , said:

PS @secerlema,wrong vi ste po meni samo mlade osobe koje su zbunjene u odredjenom periodu zivota. Jbmu kad nisam doktor

Ma interupted girl... xDDD

#53 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 19 April 2014 - 17:27

Izvinjavam se sto se nisam ranije javila, skroz sam zaboravila na ovu temu....Uzasno sam zaboravna postala. Nisam jos ni zvala bolnicu u Paltmoticevoj, imam goste ovih dana, pa i ne mogu da zovem. I  tesko mi je, sto moram da se pravim da je sve ok, iako nije, volje ni za sta, osim za lezanje nemam.I imam osecaj da me gosti cudno gledaju, kao da osecaju nesto...I moji me pitaju sta mi je, ne znam o cemu pricaju, kad se ponasam normalno, samo mu mi misli smusene i nepovezane.
Pitam se da li mi truju hranu, i to me sada najvise muci...Jedem samo kad vidim da svi ostali to jedu, jer onda znam da nije otrovano...Ponekad logicki pitam sebe da li sam normalna, sto bi mi mama koja me voli najvise na svetu trovala, ali sumnja i dalje ostaje...Halucinacija ni glasova nemam nikakvih, Ne znam sta vise da radim, izguracu nekako do utorka pa cu zvati broj da se raspitam da li mogu tamo da idem, jer nisam iz Beograda, a ne bih kod doktorke u Lazi, zaista me, bez obzira na sve, strah od jos jedne hospitalizacije, svako ko je bio hospitalizovan ( a vidim da nisam jedina) zna koji je to horor.Javicu ovde sta su mi doktori rekli.

Hvala svima na broju bolnice i podrsci, posebno hvala angela_delamorte, njen post me malo umirio, sve vise verujem da je ovo samo faza i da ce me proci..

#54 WANNABE

WANNABE

muskoljubac

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,791 posts

Posted 20 April 2014 - 21:34

Ako nije faza, onda sebi cinis ogromnu stetu ako se ne javis psihijatru i zajedno sa njim ili njom ne pokusas da nadjes resenje sto pre. Ja sam sa slicnim simptomima cekao 15 godina da odem kod psihijatra i unistio sam sebi zivot tako. A sada mi je psihoza skoro skroz pod kontrolom i osecam se bolje. Nece te poslati u ludnicu ako ne pretis da ces se ubiti i slicno.

#55 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 April 2014 - 21:48

View Postsecerlema, on 19 April 2014 - 17:27 , said:

Izvinjavam se sto se nisam ranije javila, skroz sam zaboravila na ovu temu....Uzasno sam zaboravna postala. Nisam jos ni zvala bolnicu u Paltmoticevoj, imam goste ovih dana, pa i ne mogu da zovem. I  tesko mi je, sto moram da se pravim da je sve ok, iako nije, volje ni za sta, osim za lezanje nemam.I imam osecaj da me gosti cudno gledaju, kao da osecaju nesto...I moji me pitaju sta mi je, ne znam o cemu pricaju, kad se ponasam normalno, samo mu mi misli smusene i nepovezane.
Pitam se da li mi truju hranu, i to me sada najvise muci...Jedem samo kad vidim da svi ostali to jedu, jer onda znam da nije otrovano...Ponekad logicki pitam sebe da li sam normalna, sto bi mi mama koja me voli najvise na svetu trovala, ali sumnja i dalje ostaje...Halucinacija ni glasova nemam nikakvih, Ne znam sta vise da radim, izguracu nekako do utorka pa cu zvati broj da se raspitam da li mogu tamo da idem, jer nisam iz Beograda, a ne bih kod doktorke u Lazi, zaista me, bez obzira na sve, strah od jos jedne hospitalizacije, svako ko je bio hospitalizovan ( a vidim da nisam jedina) zna koji je to horor.Javicu ovde sta su mi doktori rekli.

Hvala svima na broju bolnice i podrsci, posebno hvala angela_delamorte, njen post me malo umirio, sve vise verujem da je ovo samo faza i da ce me proci..

Isti problem sam imala sa hranom pa sam samoj sebi pocela kuvati

Javi sta je bilo i drzi se :wub:

#56 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 12 May 2014 - 14:05

Evo ja da se javim :)
Nisam isla u Palmoticevu nego su moji zvali privatnog psihijatra jer su mislili da mi ne treba jos negde psihijatrijski karton, a taj psihijatar mi je vec dosta pomogao posle izlaska iz Laze...
Rekao da ne mora da znaci da ce se moja sadasnja psihoza razviti u nesto vece, vazno je da se ne stresiram puno, da odmaram i mojima je rekao da mi treba sto veci mir u kuci,znaci bez ikakvih rasprava i puno razumevanja za mene. I uduplao mi je dozu Rispolepta( sada umesto 2 mg pijem 4 mg) i ponovo mi uveo Cipralex, i mnogo se bolje i stabilnije osecam od kada pijem vise Rispolepta, to moram da priznam.

#57 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 12 May 2014 - 14:57

Drago mi je što ti je bolje, bitno da je pomoglo ;)

#58 WANNABE

WANNABE

muskoljubac

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,791 posts

Posted 12 May 2014 - 15:05

Super! Sada krece potraga za pravim lekovima u pravim dozama.

#59 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 23 May 2014 - 20:39

Da li je neko od vas imao ovaj problem, dolaze mi neke cudne misli da sam na putu ka ludilu, bojim se da li sam ugasila cigaretu (iako se secam da jesam, prosto moram da proverim da li sam), kada hodam opsesivno pratim da mi korak bude jednak kao osobi sa kojom hodam, i pazim kad hodam da ne stanem nigde na ivicu...Jednostavno moram da hodam na odredjen nacin... Mislim, ne znam da li je neka glupost koju umisljam ili neki simptom?

#60 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 23 May 2014 - 22:48

Ovo da se ne sećaš dal si ugasila cigaretu il ne meni liči na nešto sa spektra disocijativnih simptoma, meni se to dešava kada sam pod stresom. Jednostavno nisam sigurna šta se desilo a šta nije, ili šta sam sanjala  a šta nisam, ili da li trenutno sanjam. Da li si pod stresom? Meni to nestane kada nisam pod stresom.
A ovo drugo mi zvuči kao opsesija, s tim nemam baš iskustva ali dosta ljudi ima.

Ovo je samo moje iskustvo podeljeno, dakle ne neka dijagnoza ili bilo šta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users