Jump to content

- - - - -

Moja priča o borbi sa shizofrenijom

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 aspire

aspire

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 25 January 2017 - 20:45

Budući da je stara tema arhivirana, otvaram novu. Moete mi odgovoriti ovdje ili komentirati blog-svejedno. Lijep pozdrav svima :)

http://www.nema-stopiranja.blog.hr/

#2 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 26 January 2017 - 06:51

Samo da ti se javim, ja se borim sa shizofrenijom od 2012. godine. Paranoidni tip.
Bio sam par puta hospitalizovan, lečen mega dozama lekova, promenio više psihijatara.
Sada su mi, hvala Bogu, pozitivni simptomi pod kontrolom ali me muče negativni.
Nastavi se boriti, i neka ti je Isus Gospod u pomoći.

#3 aspire

aspire

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 26 January 2017 - 11:42

Je, negativni su (za bolesnika) puno neugodniji nego produktivni. Ali da se i to srediti, bez brige ;) Nije lako, znam. Ja sam gotovo čitavo vrijeme imao i neki antidepresiv u terapiji. Zasad još nemam jer se ova zadnja psihoza nije do kraja smirila.
Ne gubi nadu da će biti bolje, život nije ničiji lagan, a pogotovo nas bolesnih. Kad to shvatiš, i da nisi usamljen u svojoj bolesti, bit će ti lakše. :) :)

#4 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 26 January 2017 - 11:44

View Postaspire, on 26 January 2017 - 11:42 , said:

Je, negativni su (za bolesnika) puno neugodniji nego produktivni. Ali da se i to srediti, bez brige ;) Nije lako, znam. Ja sam gotovo čitavo vrijeme imao i neki antidepresiv u terapiji. Zasad još nemam jer se ova zadnja psihoza nije do kraja smirila.
Ne gubi nadu da će biti bolje, život nije ničiji lagan, a pogotovo nas bolesnih. Kad to shvatiš, i da nisi usamljen u svojoj bolesti, bit će ti lakše. :) :)

Hvala ti puno na lepim rečima i ohrabrenju. :)

#5 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 26 March 2017 - 21:22

Kako je vama dijagnosticarana šizofrenija? Ja sam prično siguran da sam šizotip/šizoid. Išao sam kod psihijatra, ali mi je rekao da mi nije ništa. Ne znam šta sad da radim

#6 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 26 March 2017 - 21:24

kako si završio kod psihijatra?

ali ako ti kaže da ti nije ništa zašto bi sumnjao u to
imaš li razloge?

#7 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 26 March 2017 - 21:36

rekao sam opštem ljekaru da se ne osjećam dobro psihički te me poslala psihijatru. Naima žalio sam se najviše na problem sa koncentracijom, te manjkom volje i motivacije.
Radio sam neke online testove te je rezultat bio high schizotypal i high schizoid. Ona me samo pitala da li čujem glasove, ja sam rekao ne i posalal me kuci.

#8 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 26 March 2017 - 21:53

tetstovi na netu nisu merodavni
da li ti je zakazala kontrolu možda?

šizotipalni i šizoidni su različiti poremečaji ličnosti a šizofrenija je potpuno druga bolest različita od oba poremećaja

nedostatak volje i koncentracije i motivacije može značiti na primer depresiju
zašto si odmah skočio na šizu

#9 Alenko

Alenko

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 26 March 2017 - 22:01

Mater mi je šizofreničarka. Znam da može biti naslijedno. Našao sam se u mnogim simptomima šizotipalnog i šizoidnog poremećaja

#10 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 26 March 2017 - 22:07

probaj sa psihoterapeutom ne psihijatrom
to prvo

drugo
da šizofrenija teži nasledljivosti pod rizikom si
izbegavaj stimulante travu bilo šta što ti sjebava mozak

možeš da razmisliš i o ponovnom odlasku kod psihijatra (da kažeš za majku i da kažeš za to pronalaženje u šizo... simptomima ako već nisi)
ali ne očekuj mnogo od njih ako imaš poremećaj ličnosti

#11 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 05 April 2017 - 18:49

Ja sam mesani poremecaj licnosti sizoidni-izbegavajuci.

U jednu ruku mi je drago sto znam sa cim se borim, a sa druge strane je jako, jako tesko kada znas u kakvim si govnima. Ovo je bolest za ceo zivot

#12 aspire

aspire

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 06 April 2017 - 21:59

Uvijek sam smatrao da se sve skupine psihičkih bolesti mogu svesti na 3 osnovne: depresija, manična depresija i shizofrenija.
No, zapravo je to vrlo nepotpuno razmišljanje, jer postoji čitav niz drugih vrlo različitih poremećaja. Recimo poremećaji ličnosti mogu biti vrlo teški, a o njima znam vrlo malo. @Alenko, Iako je prava dijagnoza važna ne treba se previše hvatati za nju. Meni je počelo sa anskiozno-depresivnim poremećajem, pa bipolarni poremećaj, shizotipni, i zatim paranoidna shizofrenija. Zadnjih godina sam imao shizofreniju simplex, da bi se sad prije 2 mjeseca ponovno vratio na paranoidnu. Hoću reći da nijedna dijagnoza nije konačana i doživotna! :)

#13 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 07 April 2017 - 08:06

View Postaspire, on 06 April 2017 - 21:59 , said:

Uvijek sam smatrao da se sve skupine psihičkih bolesti mogu svesti na 3 osnovne: depresija, manična depresija i shizofrenija.
No, zapravo je to vrlo nepotpuno razmišljanje, jer postoji čitav niz drugih vrlo različitih poremećaja. Recimo poremećaji ličnosti mogu biti vrlo teški, a o njima znam vrlo malo. @Alenko, Iako je prava dijagnoza važna ne treba se previše hvatati za nju. Meni je počelo sa anskiozno-depresivnim poremećajem, pa bipolarni poremećaj, shizotipni, i zatim paranoidna shizofrenija. Zadnjih godina sam imao shizofreniju simplex, da bi se sad prije 2 mjeseca ponovno vratio na paranoidnu. Hoću reći da nijedna dijagnoza nije konačana i doživotna! :)

Auuu nisam ni znao da moze ici sve na gore i gore, zelim ti sve najbolje da se oporavis.

#14 aspire

aspire

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 04 May 2017 - 14:36

Ne bih rekao da ide na gore i gore, jer teška depresija koja se ne liječi na adekvatan način može biti puno destruktivnija od shizofrenije koja se lijeći na ispravan način. To je jedan primjer, nije shizofrenija kraj svijeta ili funkcionalnog života.

#15 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 04 May 2017 - 17:50

imaš baš dobre uvide aspire slažem se sa svim što si napisao na temi
slično gledamo na probleme

mene samo brine da li će mi odobriti vozačku dozvolu ako mi da psihićka dg šize a pomenula je tu mogućnost nekoliko puta
nije baš da je kraj sveta ali kako bez kola? baš je ograničavajuće kad od nekog zavisiš za prevoz
čak razmišljam da bi nekako preživeo i skidanje s lekova i četvrtu epizodu  ako bi to značilo dobijanje vozačke
posle nek mi da koju hoće dg haha

#16 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,554 posts

Posted 04 May 2017 - 18:00

2bavailale..I mene muci to s vozackom iako mi vazi do 2042 jer sam ko mladic polagao za kamion i bio zdrav..U najgorem slucaju ako se odreknem kategorije za kamion ne moram jos 5 godina na ljecnicki.Dobro da kod nas psihijatri se ne zamaraju s time pa ne obavjeste policiju...Bar zasas.

#17 aspire

aspire

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 11 May 2017 - 21:25

Joj ljudi, ja ću skoro 30 godina, i uopće ne razmišljam o vozačkome. Najviše me brine hoće li mi to smetati kod dobivanja posla, nakon faxa. Inače i nemam neku želju voziti...

#18 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 12 May 2017 - 14:48

Zavisi kakav posao ces imati, ako si tipa farmaceut i budes radio u apoteci nece ti trebati. iz mog iskustva svako na ozbiljnijim pozicijama ima vozacki i auto (tu su posete drugim firmama u drugim gradovima, razni sastanci i slicno)i nekako se podrazumeva da vozis.
I meni je to problem mada radim, vadim se na to da me strah od voznje (sto i jeste tacno) i da imam spore reflekse (sto i jeste tacno), pa se stalno vozim sa nekim ili moljakam nekoga u firmi da me vozi do npr, knjigovodje i tako to...

#19 aspire

aspire

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 12 May 2017 - 15:52

Inženjer mehatronike (mašinska branša :))
No, znam da i dalje to ne govori kakav ću posao imati. Hoću reć ima različitih poslova za istu stuku. Imam još barem 2 godine faxa, pa ćemo vidjeti.

#20 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 20 July 2017 - 15:53

psihotičan od 17. godine nenormalna još od pre
bez remisije do 32. godine kada sam počeo da se lečim

držali mi f23.1 godinama i sad promenili u f29 ali dr htela i danas da mi da f20
što se mene tiče baš me briga koja je dg samo da mogu da polažem vožnju
pa sam je molio da me sačuva te dg bar na papiru još neko vreme dok ne prođem lekarski
i učinila mi je ali kaže da ne može tako unedogled
jbg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users