Jump to content

- - - - -

oduzimanje poslovne sposobnosti i nametanje staratelja

• Please log in to reply
100 replies to this topic

#1 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 19 May 2017 - 14:21

LJUDI IMAM SOKANTNA VESTI BILA SAM NA KONGRESU U INSTITUTU DRUSTVENIH NAUKA TEMA PRAVA PS PACIJENATA I SAZNALA DA SU DONELI ZAKON DA BEZ PRISUSTVA PACIJENTA NA VESTACENJU MOGU DA PACIJENTU ODREDE STARATELJSTVO A KO TO IMA JADNIK NEMA NIKAKVA PRAVA TRETIRA SE KAO DETE; NE MOZE DA RASPOLAZE PARAMA; DA PREDJE GRANICU; DA ODLUCUJE O SEBI TJ IMA STATUS KAO ROB: DRUGO JEDNOG DECKA SU STRPALI U DOM; I STAVILI BGA BUKVALNO U KAVEZ SA RESETKAMA KO MAJMUNA U ZOO VRTU I KROZ OTVOR MU DAJU HRANU VODU I POSUDU DA PISKI; KO U SREDNJEM VEKU!MAMU IM JEBEM; SAMO DONOSE ZAKONE PROTIV NAS! KAD BI MOGLI DA ORGANIZUJEMO POBUNU...

#2 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 19 May 2017 - 14:25

ta osoba koja je stavljena u kavez dozivela je to u tom domu za ps pacijente u Curugu.

#3 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 19 May 2017 - 14:28

jos ako je nekome staratelj socijalni radnik, moze da mu oduzme stan i strpa ga u neki od tih uzasnih domova, a ovaj nema pravo zalbe

#4 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 19 May 2017 - 14:30

da organizujemo pobunu?

i mi smo ljudi majku mu jebem!

#5 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,141 posts

Posted 19 May 2017 - 15:20

Naravno da smo ljudi, Dođite  kod mene, sve ću vas posvojiti i braniti ću se za vaša prava kao laf.
Nećete biti u kavezu, Imati će svatko svoj ležaj, ručnik, četkicu za zube, čašu, wifi obavezno. I dobiti cete najmanje 5 obroka u danu.
Ziva Dobije 3 obroka, eto, u prednosti ste pred domaćima :D

#6 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 19 May 2017 - 22:05

Na zalost to se ovde radi pogotovo u jednoj psih.ustanovi u bgd.namirisu pacijenta koji je sam ima stan,imovinu itd.proglase ga teskim slucajem dakle daju mu tesku sifru iako to nije.To rade zajedno u timu psihijatar socijalni radnik i imaju advokate.Tj.vise psihijstara i socijalnih radnika npr.ova iz bolnice sa ovim iz opstine.Tako to ide.

#7 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 19 May 2017 - 22:58

View Postmerion, on 19 May 2017 - 22:05 , said:

Na zalost to se ovde radi pogotovo u jednoj psih.ustanovi namirisu pacijenta koji je sam ima stan,imovinu itd.proglase ga teskim slucajem dakle daju mu tesku sifru iako to nije.To rade zajedno u timu psihijatar socijalni radnik i imaju advokate.Tj.vise psihijstara i socijalnih radnika npr.ova iz bolnice sa ovim iz opstine.Tako to ide.

#8 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 22 May 2017 - 10:00

glupost. izvinite. zavisi od funkcionalnosti osobe,mozete imati dve osobe sa istom dg,dok ce jedna mozda imati dozivotnu remisiju a druga je nikad nece postici.

#9 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,308 posts

Posted 22 May 2017 - 10:15

View Postcaka 41, on 19 May 2017 - 14:21 , said:

LJUDI IMAM SOKANTNA VESTI BILA SAM NA KONGRESU U INSTITUTU DRUSTVENIH NAUKA TEMA PRAVA PS PACIJENATA I SAZNALA DA SU DONELI ZAKON DA BEZ PRISUSTVA PACIJENTA NA VESTACENJU MOGU DA PACIJENTU ODREDE STARATELJSTVO A KO TO IMA JADNIK NEMA NIKAKVA PRAVA TRETIRA SE KAO DETE; NE MOZE DA RASPOLAZE PARAMA; DA PREDJE GRANICU; DA ODLUCUJE O SEBI TJ IMA STATUS KAO ROB: DRUGO JEDNOG DECKA SU STRPALI U DOM; I STAVILI BGA BUKVALNO U KAVEZ SA RESETKAMA KO MAJMUNA U ZOO VRTU I KROZ OTVOR MU DAJU HRANU VODU I POSUDU DA PISKI; KO U SREDNJEM VEKU!MAMU IM JEBEM; SAMO DONOSE ZAKONE PROTIV NAS! KAD BI MOGLI DA ORGANIZUJEMO POBUNU...

Ja sam šokirana i užasnuta.
A pod kojim uslovima to donose, kada počine neko krivično delo ili?

#10 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 22 May 2017 - 19:00

Aurena, nazalost u svakom slucaju moze usled hospitalizacije a znam osobu koja je optuzena za delo koje nije ucinila ali joj nisu verovali jer je ps i osudili je na pet godina zatvorske bolnice gde je uzasno a ako nema ko da brine za nju ostaje dozivotno. na srecu neko se nasao da je prihvati ali je morao da joj bude staratelj tj da izgubi poslovnu sposobnost. i ona sada zeli da ide na more a ne moze jer bez staratelja ne moze da predje drzavnu granicu! katastrofa.

#11 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 22 May 2017 - 19:10

takodje znam osobu koja je imala 50000 porodicnu penziju a staratelj je uzimao celu sumu i davao joj 200 din nedeljno i nosila ja leti i zimi iste cipele, pocepanu jaknu i druga sranja sve zbog staratelja. a posle je taj staratelj strpao u dom za ps bolesne, uzas, mi nemamo nikakva prava ako nam oduzmu poslovnu sposobnost, kao u doba robovlasnickog drustva. a sta da vam kazem kada su mene vezali za krevet na odeljenju pre pet sest godina a nista nisam ucinila, samo sam plakala i zato su me vezali, a ja sam samo tiho jecala nisam bila ni histericna!

#12 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 22 May 2017 - 19:14

i dva sata su me drzali vezanu mamicu im jebem ali i to nije nista naspram sledeceg, mog drugara su celu noc drzali vezanog samo zbog toga sto je krupan pa ko fol iz straha, mamicu im jebem prokletu izvinite sto psujem ali mnogo sam besna. pobogu ljudi, nismo zivotinje da nas tako tretiraju,

#13 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 22 May 2017 - 19:21

FFreak elixir ne zavisi uvek od osobe koliko samo ima namestaljki, zbog novca imovine i dr cak i ne obaveste osobu za vestacenje samo joj jednom obaveste da je rob ( tako ja nazivam osobe pod starateljstvom) jedino treba staviti staratelja osobi koja je stvarno nesposobna za zivot a nazalost ima i toga.

#14 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,308 posts

Posted 23 May 2017 - 09:22

Ne mogu psihijatri da smeste nekog u zatvorsku ludnicu, nego sud.
Prvo moraju da dokažu krivično delo, pa drugostepena žalba, pa tek onda pravosnažna presuda.
A svako ima pravo na advokata, na odbranu, a ako nije počinila delo, ne vidim kako bi je osudili, čak i da je prvi sud osudi (recimo, podmićen sudija), drugi će već teže.
A za oduzimanje poslovne sposobnosti, mislim da ide isto tako, ne mogu psihijatri da oduzmu nekom poslovnu sposobnost, mada ne znam dovoljno o samoj proceduri.
Ima nameštaljki, slažem se, ali je važno jako da znamo svoja prava, jer oni to neznanje mogu da iskoriste protiv nas.

Znači, pročitati zakon koji se tiče nas i zapamtiti bitno, da ne bi neko zloupotrebio boravak u bolnici i dijagnozu.

P.S: Mogao bi 2B da ovo izdvoji kao posebnu temu.

#15 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 649 posts

Posted 23 May 2017 - 10:50

A za oduzimanje poslovne sposobnosti, mislim da ide isto tako, ne mogu psihijatri da oduzmu nekom poslovnu sposobnost, mada ne znam dovoljno o samoj proceduri.
Moguce da salju prijedlog sudu da se oduzme poslovna sposobnost

#16 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 23 May 2017 - 11:56

Ja sam sad guglala dom Curug i izvinite ali meni to mesto uopste ne deluje lose

http://www.domcurug....enaZastita.html

Imaju radne i okupacione terapije, i mesto izgleda sasvim ok, puno drveca okolo, deluje mirno i bas ono sto hornicnim bolesnicima i treba.

edit: malo sam guglala, ipak imaju problema, klasican problem sa vecinom psihijatrijskih bolnica, sve staro, lose itd

Ovi deluju kao banja

http://domsvoc.rs/do...-obolelih-lica/

#17 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 23 May 2017 - 12:25

bila sam ja sa bolnicom u poseti Curugu, jeste lepo i ima zelenila, ali mi gosti smo dobili za stolovima slane pite, kafu, sokove i kolace a sticenici nisu dobili nista i nije im bilo dozvoljeno da sede sa nama , pa kakvu korist imate u zelenilu i cvecu i drvecu ako ih tretiraju kao zivotinje ili ljude nizeg ranga!!!

#18 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 23 May 2017 - 12:39

bila sam u poseti  Curugu sa bolnicom i jeste lepo i ima zelenila ali mi gosti smo sedeli za stolovima i dobili pite sokove kafu kolace, a sticenici su sedeli po coskovima i nisu dobili nista i sta onda vredi banja i zelenilo kad ih tretiraju kao osobe nizeg ranga!!!!!!!!!!!!

#19 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,168 posts

Posted 28 May 2017 - 10:40

evo mog drugara iz Duse su pre neki dan na silu strpali u vrsac u pravu ludnicu a nista nije uradio samo je ocu i sestri bio na smetnji jer je otac u testamentu sestri ostavio stan, a ovaj jadnicak je i leti i zimi po svim vremenskim uslovima boravio van kuce da ne bi smetao, pa opet bio je smetnja! i planirao je da radi i da iznajmi neki sobicak za stanovanje a nije stigo jer su ga na brzinu strpali i sad je gotov.ili ce mu oduzeti poslovnu sposobnost pa ga trajno smestiti u neki azil, ili ko zna sta ce drugo biti sa njim. a on miran dobar pozitivan fin a to su mu uradili.nesto mi pada napamet mozda bi mogli mi iz udruzenja i drugi ljudi koji saradjuju sa nama, da pisemo peticiju da ga oslobode. jer kao sto se borimo za nas uopsteno treba se izboriti da se pomogne i pojedincu koji je najebo.

#20 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 28 May 2017 - 11:54

E vidis ako je normalan da sam rasudjuje i razmislja ne smeju to da mu urade.A to se radi u mnogo slucajeva zbog otimanja imovine i novca.Ti lekari i soc.radnici trebali bi biti uhapseni u tom slucaju jer se profesija zloupotrebljava.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users