Jump to content

- - - - -

oduzimanje poslovne sposobnosti i nametanje staratelja

• Please log in to reply
100 replies to this topic

#21 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 28 May 2017 - 13:42

Ponavljam i upozoravam, ako itko od vas bude prisilno hospitaliziran:

Pamet u glavu!! Nemoj se otimati, nemoj vrijeđati, histerizirati, vrištati. Nemoj se tući tamo ni sa pacijentima ni sa osobljem, nemoj urlati ja sam normalan pustite me kući. Ne svađaj se, ne glumi advokata, ne kenjaj..

Zajebi priče o teorijama zavjere, čitaj pravila ponašanja, čitaj kućni red. Normalno popričaj sa ljudima oko sebe, o vremenu, prirodi, o cvijeću i proljeću, kako bi itko pričao sa bratom, najboljim prijateljem, sa mamom. Nema veze na šta tamo pacijenti liče. Budi čovjek prema njima. Kulturan i dobar.
Osoblje lijepo pozdravi. Sa doktorom pričaj kao sa ocem rođenim, mirno, opušteno, kulturno.

Ako si zdrav, koliko toliko normalan bez obzira na jebenu dijagnozu, budi normalan koliko god to možeš. Ako vidiš da netko nosi pune ruke nečega otvori mu vrata ili pomozi nositi. Ako ide netko za tobom, zadrži vrata, nemoj mu zalupiti u njušku.

Sa psihologom lijepo popričaj, ako si dobro reci da si dobro i pazi kako rješavaš testove. Misli ako imaš čime.

Misli. Sjedni, šuti i misli. Gledaj se šta radiš. Pokušaj biti svjestan sebe. Ako si normalan za par dana, najviše mjesec dana si vani.

Ako ti je terapija prejaka, ne vrišti da to nećeš, ne tuci se i ne kenjaj protiv sistema, ne glumi da si popio, pojedi, neće te ubiti. Ako je terapija prejaka reci to na viziti da  jedva gledaš od prejake terapije. Pomagajte doktori, jedva gledam, samo mi se spava od toga. Molim vas, smanjite mi, tlak mi padne. Kulturno ih zamoli, popričaj kao čovjek sa čovjekom.
Ako imaš mrvu inteligencije i možeš brinuti sam za sebe, kakvu god dijagnozu imao to nije uklesano u kamenu na svetoj gori.
Nema vražjeg jebenog načina da ti itko takvo nešta uradi ako imaš svijesti o sebi i svijetu i malo inteligencije.

Kad god sam bio hospitaliziran, išao sam bar dva puta kod psihologa na razgovor i testiranje. Viđao sam više doktora svaki dan, bar jednom dnevno ide vizita. Ne živi tamo jedan doktor koji te može držati u tamnici da nitko ne zna, Nema načina. Tamo su medicinske sestre, kuhari, med. tehničari, psiholozi, ostali doktori i pacijenti.. Na nekim odjelima i među pacijentima imaju doktore ili stažiste koji glume pacijente.
U bolnicama u kojima sam bio imaju na svim bitnim mjestima kamere, negdje imaju i u sobama. Samo u kupaonici i zahodu nisam našao nijednu. Ja sam od takve struke pa primjetim a imam i malo logike. Kako med. tehničari znaju točno trenutak kad treba uletiti u sobu i koga odvesti ako je izbio sukob.
Imaju kamere.. monitore. Čak i na psihijatriji u maloj urbanoj selendri.

Kad si tamo, živi kao kod kuće, sve normalno, uredno.. Ujutro te probude, složiš krevet, umiješ se, opereš, dotjeraš, počešljaš, popiješ kavu sa ostalima kao da normalno već sto godina s njima živiš. Ako čega imaš, podjeli, nema veze ako oni ne daju.
Doručkuješ. Ideš kud ti se kaže, ako treba neke nalaze, ako dođe sestra vadit krv nemoj se s njom šamarat, pusti je nek radi.

Moja imovina je bila prevelika da nebi netko pokušao biti moj skrbnik. Probali su, nije prošlo.
Nije uspio napraviti da je moj skrbnik zato što sam se držao ovoga o čemu vam pričam.

Zato što je psiholog napisao nalaz po kojem imam nadprosječnu inteligenciju, da jesam preživio gadne traume, da imam ponekad velike probleme u glavi ali sam dovoljno sposoban i odgovoran da se brinem za druge a ne samo da mi skrbnik ne treba. Svi nalazi su bili u moju korist. Nitko u bolnici nije imao sa mnom problema. Nisu imali baš nijedan razlog da me tamo duže zadrže.

Da će te doktor zadržati zato što netko želi tvoju imovinu je glupost.
Kakve god veze imao taj tko je htio biti moj skrbnik, moja vlastita imovina je od njegove teorije jača. Šta će doktoru neki postotak moje imovine koju bi mu skrbnik dao. Ja sam dovoljno inteligentan da sam sa doktorom pregovaram.

Ako imaš dovoljno inteligencije da sam sa doktorom normalno razgovaraš, sve teorije zavjere su magla na Jupiteru.

Ako zaista nisi u stanju brinuti se sam za sebe i svoju imovinu a pagotovo ako si nasilan i opasan za okolinu onda nema teorije zavjere, tamo si gdje trebaš biti.

Da zaključim svoju priču na ovu temu:
Gdje živimo mi, članovi foruma sa svim našim dijagnozama? Jesmo li svezani za neki krevet neke ustanove, jesu li nam zabili eksere među oči, je li itko od vas bio na elektro šokovima o kakvima pričaju teorije zavjere?
Ja kao djed sa trajnim poremećajem osobnosti zbog katastrofalnih događaja, sa svojom mirovinom i imovinom živim kod svoje kuće SAM bez obzira na sve događaje zbog kojih sam bio hospitaliziran.
Da ga vidim tko će mi donijeti ugovor o nekom tobože uzdržavanju. Nema jebene teorije da takav ugovor potpišem bez dogovora sa mojim odvjetnikom.

Misli.

#22 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 28 May 2017 - 13:51

Bravo Macak.

#23 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 28 May 2017 - 15:29

Wtf ??? Uplašio sam se čitajući ovo

#24 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 28 May 2017 - 16:37

I od mene bravo Macak.

#25 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 28 May 2017 - 17:31

Ok, sada znam da nikako i nikada ne smem ni u bolnicu ni kod državnog doktora.
Što je poražavajuće.

#26 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,162 posts

Posted 28 May 2017 - 18:45

U pravu si Merion ali tu radi korupcija, ko zna sta se sve jos radi a mi i ne znamo,

#27 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,162 posts

Posted 28 May 2017 - 19:02

Macak to bi trebalo tako da bude u svakoj pravnoj drzavi ali ovde donose zakon da se nekome oduzima poslovna sposobnost bez ucesca tog pacijenta na vestacenju, pa mu samo stigne obavestenje, a suprug mi je pricao da su u curugu se u kancelariju zatvorili lekar pravnik i socijalni radnik i u roku od pola sata 30 njih je oduzeta poslovna sposobnost. Zar je iko lud da veruje u pravdu u ovoj drzavi izvinite ali ja od 2009. god idem preko udruzenja na razne sastanke seminare konferencije i svasta sam saznala ipak se malo duze time bavim prema tome znam sta je istina a to je da smo diskriminisani i obespravljeni i nas glas ne vredi nista i sve je to tako da nismo ni svesni koliko je lose.

#28 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,162 posts

Posted 28 May 2017 - 19:03

Aurena, mozes ici kod doktora ako je posten i dobar covek koji nije korumpiran. eto moj doktor je super.

#29 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 28 May 2017 - 22:28

I dalje ne znam šta vidite tako strašno i zastrašujuće na psihijatriji.

Mene zapravo zanima, kokretno Aruena, jesi li bila na psihijatriji i jesi li bila u zatvoru da to možeš usporediti?

Kako zamišljate psihijatriju? Ne znam kakva vi iskustva imate ali ovdje baš moraš biti opasan da te prisilno hospitaliziraju.

Da hoćeš u bolnicu neće te primiti ako nisi baš... Katastrofa.

I zaboravih reći, moj rod rođeni je rekao doktoru da mi hoće biti skrbnik i dobro je da znam. Doktor bio pošten pa mi rekao.

Čega bi vas bilo strah? Prema meni su zaista bili dobri. Ako se ponašate kako sam napisao nema problema.

#30 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 28 May 2017 - 22:45

@caka41 na koju se državu ili države taj zakon odnosi ?

#31 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 28 May 2017 - 23:26

Ljudi, kako nekom oduzmu poslovnu sposobnost ako je zdrav i sposoban? Zato se itko uopće zamara s ičijom sposobnoću? Nema drugog posla, nema vie kave i novina?
To je u bilo kojoj državi na svijetu jednako lako i osporiti.
Ako si sposoban, jednako skupiš dokaze da si sposoban i radi.

Mislim da ste nesta pobrkali.
Ili vam previe ljudi lae na tu temu?

Ja bih sada vama mogao tvrditi da su meni tako oduzeli poslovnu sposobnost i to bi bilo djelomično istina. Ja sam zbog dijagnoze u mirovini.

Sa druge strane, istina je, zbog psihičke bolesti sam bio na bolovanju skoro godinu dana. Jednom mjesečno sam išao na povjerenstvo gdje doktor procjeni moje stanje i odluči ostajem li na bolovanju, idem li raditi ili idem na dalje povjerenstvo koje mi procjeni invalidnost i pošalje me u mirovinu. Sad sam u mirovini.

Ako se budem duže vrijeme osjećao dobro ili ako otkrijem da neki posao mogu raditi bez obzira na dijagnozu, odgodim mirovinu i radim dokle mogu.

Šta bi neki htjeli 50 godina biti na bolovanju, primati pola plaće koju netko drugi zaradi i da im ide staž i zdravstveno?

To više ni jedna od naših država neće i ne može podnijeti.

32% radne snage jedne države na bolovanju?
To vjerujte, više ne prolazi nigdje. Balkane moj.
Rješenje: sposobne tjeraj na posao a nesposobne šalji u penziju ili nek idu u Njemačku na baušteli probat otić na bolovanje.

Svaki stanovnik drave koji ne radi ili je na bolovanju teret je onima koji proizvode i izvoze. Ako imalo razmislite shvatiti ćete logiku procjene.
Tko vie ne uplaćuje u dravni budet nego to kota treba mu naći nekoga da od toga ivi i bude manji teret..

Nametanje staratelja je stvar inteligencije i sposobnosti procjenjene osobe.

Nema teorije da ti nametnu staratelja ako ima zrno soli u glavi.

#32 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 28 May 2017 - 23:32

I uostalom, ako si godinu dana na bolovanju, jednom mjesečno išao na povjerenstvo (komisiju) o tebi imaju toliko papira da je glupost da više ideš pred te ljude!

#33 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 29 May 2017 - 17:35

Macak sve to stoji, ali ja sam npr u Lazi videla zenu koja je bila vezana tri dana jer nije htela da pije lekove. Bukvalno je samo rekla da nece da pije lekove dok se ne konsultuje sa lekarom, na sta je dosao tehnicar koji je je ispred svih nas nasilno po podu vukao za kosu i tako je odvukao do kreveta, i vezana je BEZ PRISUSTVA LEKARA STO JE OBAVEZNO ZAKONOM. Znaci vezana je samo u prisustvu obicne sestre i tako je bila vezana TRI DANA  iako po zakonu treba da bude vezana SAMO PAR SATI DOK SE NE SMIRI. I mora po zakonu biti vezana u prisutvu lekara, a kog to lekara kad doktori sa odeljenje odlaze u jedan sat, a dezurnu lekarku niko nikad nije video.
Ovako joj je bila stavljena pelena, i sestre je hranile i to ne redovno nego kad se sete, ona se probudi od lekova i kaze da je gladna, mi ostale je necim nahranimo pa se sestre ljute jer to nije nasa obaveza. Zene koje su bile u Lazi u Padinskoj Skeli su pricale da tamo ima i fizickog zlostavljanje od strane osoblja.
Posle sam citala u novinama intervju sa lekarom iz iste te Laze kako prica da oni nikad ne vezuju nikoga kako to nije propisano zakonom.
Svojim ocima sam videla sve to.
Evo ta zena da odluci da tuzi i da me zove za svedoka sve bih rekla kako je bilo.

#34 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 30 May 2017 - 08:07

Strava :(/> Ovdje sam vidio svezane za krevet ali je bilo očito da je za njihovo dobro, nisu bili ničega svjesni. Jedan se tako tresao, skoro lebdio nad krevetom. Jedan je bio agresivni psihopata, ma katastrofa. Trazio vode, ja mu donesem flasu vode sa slamkom i dam da pije a on povuce pa posprica sve po meni, pokusao mi zagristi ruku. Zao mi ih je a ne mogu pomoci.

#35 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,162 posts

Posted 30 May 2017 - 19:05

Tako je Merion al nikako da to ljudi skapiraju, a mozda i kapiraju ali ih boli uvo za nas sirote jadne psihijatrijske bolesnike, (malo sam sarkasticna)

#36 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 30 May 2017 - 19:30

Meni je bilo teško gledati te svezane pacijente. Ti koje sam vidio nisu bili svezani duže od par sati ali tih par sati je puno ako si žedan, gladan, ako te boli, u lošem si položaju, imaš grčeve. Kako pomoći kad je agresivan? Kako spriječiti da se netko ne objesi u kupaonici, u zahodu ili napada druge. Nakon tih par sati on je odvezan, smiren, druži se s nama, priča, šeta.. sutradan napao čistačicu, opet svezan :(

I ja već rekoh, imam nas više u glavi, imam puno dana kad sam dobro ali onaj jedan tren a kamo li dan kad sam loše ostavi ružne tragove. Da me netko svezao trenutak prije na sat vremena ja mu ne bi puno zamjerio ali nemoguće je upasti baš u tom trenu.

Opet ja na ovoj temi. Vidim temu i sjetim se tih pacijenata i sebe ponekad.

#37 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 30 May 2017 - 21:51

Hoće li mi molim te odgovoriti na koje zemlje se taj zakon odnosi ?

#38 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,127 posts

Posted 30 May 2017 - 23:05

View Postdesing, on 30 May 2017 - 21:51 , said:

Hoće li mi molim te odgovoriti na koje zemlje se taj zakon odnosi ?
To i mene zanima jer nužda zakon mijenja. Po nijednom zakonu pa ni zakonu fizike, vući ženu za kosu po podu je zabranjeno ako ima lakši način da ne bude po život opasna i da je ne ozlijediš.

Jeste li ikad pali na leđa?
Uhvati s leđa za kragnu, cugne malo nazad, pridrži da ne omastiš glavom pod i tako blago šokiranog odvuče kud treba a da ti ne bude ništa. Nema modrica, kosa nije iščupana. Većina muškaraca ima kratku kosu i nitko neće ni pomisliti da ga vučeš za kosu jer se vidi da je za kragnu. Zato na strožim odjelima inzistiraju da nosiš njihovu pidžamu i još dobiješ onaj čvrsti frotirani mantil bez pojasa.

Ako ne vjeruješ probaj to napraviti nekome ali pazi da padne na mekano ako ga ne možeš zadržati. Treba malo vježbe.

Zamisli odjel sa stotinjak pacijenata, dva ili tri med. tehničara, jednog dežurnog doktora i pacijenticu koja na psihijatriji odbija uzeti tablete i ona odjednom hoće kreirati svoja pravila. (special snowflake) Nije li već bila kod doktora više puta prije te situacije i sutra ujutro opet prolazi vizita i opet može biti kod doktora kad doktor radi? Svo dostupno osoblje se treba cijelu noć brinuti samo za nju jer neće uzeti tablete? Misli da je u hotelu? Svađala bi se?
Znate li kakve sve psihopate ti tehničari prežive? Ne biste vjerovali. Nema vremena ni sekunde čekati doktora. Koji zakon? Zakon odjela koji poštuješ ili te spakuju.

Koliko nas ima na forumu? Kakve sve dijagnoze imamo? Tko može staviti ruku na srce, biti iskren i reći da su ga bez ikakvog razloga, potpuno zdravog i pristojnog držali na psihijatriji? Tko može reći da su prema njemu bili nasilni iako je poštivao pravila tog odjela? Nisi u hotelu da se natežeš sa osobljem ovo bi ono ne bi. Koliko bi koštalo da kupiš osoblje cijelog jednog psih. odjela sa svim smjenama? Tko ima toliko love da te njima "proda"?

#39 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,162 posts

Posted 31 May 2017 - 13:27

Evo sta ja strasno vidim na psihijatriji. mene su VEZALI ZA KREVET JER SAM TIHO PLAKALA; A JEDNOG SU COVEKA DRZALI VEZANOG CELU NOC JER JE KRUPAN PA KO FOL iz srtaha a bio je miran

#40 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,162 posts

Posted 31 May 2017 - 13:30

JA sam se posle pokusaja suicida probudila u lazi sa pelenom

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users