Jump to content

Kad jako zaboli glava

glavobolje

• Please log in to reply
49 replies to this topic

#41 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 05 May 2018 - 22:39

Meni neurolog nije tražio RG kičme i vratnog dela. Ni dopler krvnih sudova. Samo MR sa kontrasom.

Ali...ja imam te lezije na mozgu plus cistu, pa verovatno zato radim samo MR u junu, a pregled kod neurologa je u julu. I moram da spremim nalaze štitne žlezde i nalaz oftamologa.

By the way, ponovo me boli glava. :(

#42 caecus

caecus

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 18 posts

Posted 05 May 2018 - 23:15

View PostCicina gazdarica, on 05 May 2018 - 22:39 , said:

Meni neurolog nije tražio RG kičme i vratnog dela. Ni dopler krvnih sudova. Samo MR sa kontrasom.

Ali...ja imam te lezije na mozgu plus cistu, pa verovatno zato radim samo MR u junu, a pregled kod neurologa je u julu. I moram da spremim nalaze štitne žlezde i nalaz oftamologa.

By the way, ponovo me boli glava. :(

na mr mozga se vidi scan do prva dva pršljana-kraniocervikalni prijelaz.al nije nikakv problem da dobiješ uputnicu i za rtg vratne i doplera.
šta ti neurolog reče za te lezije?.meni su bile neke dvije točkice od 2mm.ostalo uredno.
ja moram uskoro na oct i vidno polje.dioptrija i tlak ok,al neki fundus na lijevom oku.,štitna mi ok i antitijela.
ja sam obavio čuda pretraga,mene i uha zezaju.šumovi

#43 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 06 May 2018 - 12:06

Neurolog misli da su te lezije od rođenja, pošto imam cerebralnu paralizu, a neuropsihijatar je takođe gledala prethodni MR nalaz i misli da ima novih lezija. I kaže da su verovatno te lezije krive i za glavobolju i za osećanja, tj psihu...ali čeka da vidi novi nalaz.

#44 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 12 May 2018 - 10:45

View PostStojke, on 29 March 2018 - 17:19 , said:

Ništa. Da se javim centru za glavobolje. Radio sam CT ali ništa nisu pronašli. U osmom razredu sam mislio da imam tumor na mozgu. Sada idem da kupim Kafetin.

Pazi se Kafetina i Plivadona. Sadrže kodein koji se u jetri pretvara u morfij a usput i oštećuje jetru. Ja sam zbog čestih glavobolja stalno uzimao Plivadon . Na kraju se to pretvorilo u ovisnost koju sam morao liječiti u bolnici

#45 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 12 May 2018 - 10:47

Ja sam obavio sve moguće pretrage što se tiče glavobolja. Ništa mi nisu našli. Čak sam dobio i Nalgesin koji se daje kod migrena. Ni on mi baš ne pomaže osim što šteti za želudac. Držim se šumećeg brufena  :unsure:

#46 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 12 May 2018 - 22:53

Gde ima da se kupi šumeći Brufen? Ja se trudim da što manje pijem Kafetin, trpim bol, ali kad postane nepodnošljiv onda tek uzmem Kafetin..ne pijem ga svakodnevno.

#47 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 14 May 2018 - 00:00

View PostCicina gazdarica, on 12 May 2018 - 22:53 , said:

Gde ima da se kupi šumeći Brufen? Ja se trudim da što manje pijem Kafetin, trpim bol, ali kad postane nepodnošljiv onda tek uzmem Kafetin..ne pijem ga svakodnevno.
U HR se može dobiti na recept uz nadoplatu od 17kn

#48 Ank

Ank

MOSSAD

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 14 May 2018 - 12:39

Kod samog nagovjestaja glavobolje popijem dvije tablete Rapten Duo i odmah blokira bol.

#49 Aleks81

Aleks81

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 270 posts

Posted 17 May 2018 - 11:09

Mene hoce od stresa da zaboli glava. Retko popijem neki lek za to, ali najbolje radi Diklofen-duo.

#50 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 17 May 2018 - 15:27

Aleks81, Diklofen -duo i Diklofenak-duo su na prvom mestu lekovi protiv reumatskih bolova. Ne leče na prvom mestu glavobolju. Ali, ok, ako ti pomaže.

Širok je spektar lekova protiv glavobolje. Panadol extra meni pomaže kada je glavobolja izuzetno jaka, ali Kafetin mi je na prvom mestu.

Kafebol treba izbegavati, uzimam ga retko, baš retko.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users