Jump to content

SKIDANJE SA RIVOTRILA

skidanje

• Please log in to reply
125 replies to this topic

#121 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,852 posts

Posted 25 February 2019 - 14:01

Ne slažem se Dreamcatcher sa tobom jer nije istina.Kad se više godina uzimaju lijekovi koji izazivaju ovisnost,riječ je i o fizičkoj ovisnosti,ne samo psihičkoj.Zato je proces skidanja dugotrajan, i postepeno se smanjuje doza,tako da ovo da se lako ostavljaju kad se rješi uzrok je po meni glupost.

#122 Mia

Mia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 05 March 2019 - 16:51

Već nekoliko dana ne pijem Rivotril. Umesto njega psihijatar mi je dao Lorazepam uveče, i seroxat u toku dana. Dobro spavam. Ali uplašena sam, depresivna, boli me stomak, grčevi, dijareja. Šumi mi u glavi, imam utisak da ću svakog trenutka da se ugušim, onesvestim. Rešila sam da izdržim dokle mogu. Ne znam samo da li su problemi koje osećam zbog skidanja sa rivotrila i da li može da bude i gore ili su problemi nuspojave Lorazepama.

#123 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 posts

Posted 05 March 2019 - 17:17

Deluje kao jaka anxioza.

Ja sam odjednom batalio Rileta i Alventu i kao posledica ostali mi neki tikovi i culo mirisa se uzjebalo.

#124 Mia

Mia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 07 March 2019 - 20:57

Deset dana terapije na Lorazepamu 2,5 mg posle Rivotrila. Danas takva kriza, takvu paniku i anksiozu nisam imala pre početka terapije, ličilo je na neki napad, kao zombi sam bila. Seroxat pijem ali ne osećam dejstvo. Drhtanje, nesvestice, bolovi u mišićima i kostima, problemi sa disanjem, svetlo, zvuk, svrab kože, to je trajalo dok nisam popila Lorazepam. Čitam iskustva i ne znam kako ću se izboriti. Pojma nemam kako ću na posao sutra ako se ovo navrati.

#125 Mia

Mia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 08 March 2019 - 14:35

Povećana mi je doza lorazepama. Kontrola sledeće nedelje. Po simtomima sam pomislila da je serotinski sindrom ali izgleda nije. Sledeće skidanje sa lorazepama i tako lek za lekom, ima li kraja

#126 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts

Posted 08 March 2019 - 21:09

Misljenja sam da 0.25 mg nije dovoljno mala doza za redukciju. Ja bih to skidao na svakih mesec dana po polovinu osmine, dakle 1/16, pa i nek potraje nekoliko meseci. Ta redukcija doze za nekoliko dana ne pije vodu, jednostavno lek iako je vrlo dobar, istovremeno je za skidanje jako gadan.

Mia  da sam na tvom mestu trazio bih povecanje doze Seroxata, moze ici do 40-50mg dnevno.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users