Jump to content

- - - - -

kako vidite depresiju?

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Peti Element

Peti Element

* Truly Madly Deeply *

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 posts

Posted 11 March 2017 - 10:15

Veliki crni pas

#22 kruška

kruška

Wanheda

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,653 posts

Posted 11 March 2017 - 12:07

Umorila sam se, bas sam umorna..

i ja :unsure:
maloprije sam vježbala, plesala sad se osjećam užasno, počelo je već tijekom toga, sad bi plakala, jebeš sve to samo tonem dublje šta god radila, da se vratim u krug još jednom pa da pijem ad ponovo, osjećam se dobro par mjeseci i onda isto sa dodatnim posljedicama, nemam više volje ni za to, a sve je dobro dok još idem na posao

#23 Peti Element

Peti Element

* Truly Madly Deeply *

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 posts

Posted 11 March 2017 - 13:32

kruška, on 11 March 2017 - 12:07 , said:

i ja :unsure:
maloprije sam vježbala, plesala sad se osjećam užasno, počelo je već tijekom toga, sad bi plakala, jebeš sve to samo tonem dublje šta god radila, da se vratim u krug još jednom pa da pijem ad ponovo, osjećam se dobro par mjeseci i onda isto sa dodatnim posljedicama, nemam više volje ni za to, a sve je dobro dok još idem na posao

Kruškice, pogledaj kroz prozor ujutru kao ja šta radim. Čim ne vidim sunce kažem sebi - ako i budeš sjeban, to ti je zbog toga. Teško je kad ne možeš sebi da pomogneš. A smatraš da si pozvan i prizvan drugome da pomogneš. Verovatno zato što u tom otklonu vidiš mnogo bolje. Čini mi se kao da su mi stavili crne naočare na oči. One zavarivačke. I onda mi osvetljavaju lice pitajući me koju boju vidim.

Odgovaram sa: tamnocrna! svetlocrna! svetlijecrna!

Ponekad se čini da druge ne postoje. u drugom trenu vidim celu paletu. Hiljade njih (welcome to the bipolar world...)! Sve ovo šta pišem je odgovor na pitanje kako vidim depresiju?
Rekao sam - veliki crni pas. Šta to znači? U uskom, mračnom i dugom hodniku ispred mene se stvori ogromna crna glava iskeženih zuba i užarenih očiju i kreće na mene. Niti prostora
za uzmak, niti brzine za beg. I onda jurnjava i ugrizi i moj beg....i ciklično ponavljanje. Sličan opis sam čitao mnogo puta. Od Čerčila pa do Steven Fry-a.... Ono što mi je danas cool već
sutra ne vidim tako. Stidim se svog izgleda, reči napisanih,svog glasa, dela učinjenih ili neučinjenih....Možda je to više opis bipolarnog sveta. Ali su kod mene te depresivne epizode izraženije.
Idiotska manija ih samo pojačava i doterava samokrivicu do savršenstva. Jebem mater i jednoj i drugoj. Eto.

#24 kruška

kruška

Wanheda

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,653 posts

Posted 11 March 2017 - 14:26

Rekao sam - veliki crni pas. Šta to znači? U uskom, mračnom i dugom hodniku ispred mene se stvori ogromna crna glava iskeženih zuba i užarenih očiju i kreće na mene. Niti prostora za uzmak, niti brzine za beg. I onda jurnjava i ugrizi i moj beg....i ciklično ponavljanje. Sličan opis sam čitao mnogo puta.

i ja se tako osjećam, donekle, a veći dio života sam se osjećala kao da sam zarobljena u nekoj kutiji i ne mogu napraviti ni koraka, šta god pokušam uvijek ostajem zarobljena

#25 pogresna

pogresna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 posts

Posted 11 March 2017 - 18:00

Ja se osecam kao neka ona krprena lutka, obesena o klin... sva visim oklembesena i pada prasina po meni.. :(

#26 kruška

kruška

Wanheda

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,653 posts

Posted 19 March 2017 - 15:02

trenutno ju vidim kao rezultat niza neuspjeha

#27 Infrastructure

Infrastructure

Napredni član

• Members