Jump to content

Zolpidem (SANVAL, AMBIEN, ZONADIN, BELBIEN)

• Please log in to reply
204 replies to this topic

#1 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 23:12

Zolpidem je noviji imidazopiridinski sedativni hipnotik s brzim početkom djelovanja. Benzodiazepini se neselektivno vežu za sve tri receptorske GABA podskupine, a za razliku od njih zolpidem selektivno aktivira samo podskupinu jednu GABA receptora.
Zato zolpidem gotovo ne djeluje miorelaksantno i antikonvulzivno, a zadržava fazu dubokog sna. Zolpidemom se skraćuje vrijeme uspavljivanja, povećava ukupno trajanje spavanja, sprječava rano buđenje te smanjuje broj i trajanje buđenja noću.
Čini se da ne izaziva ovisnost mada se ne prepuručuje njegovo uzimanje bez liječničkog nadzora.

#2 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 30 November 2005 - 09:41

Hvala ti za ove informacije o lijekovima, mislim da su jako korisne.
Kako si do njih došla?

#3 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 30 November 2005 - 10:42

View Postdemilucie, on 30 Nov 2005, 09:41 AM, said:

Hvala ti za ove informacije o lijekovima, mislim da su jako korisne.
Kako si do njih došla?

...surfajuci po netu...vec dugo vremena...ali mi jos fali dosta toga...polako, updatirati cu sa vremenom.

Hvala na pohvali...

:kiss:

#4 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 30 November 2005 - 10:58

meni je sanval bio dobar i onda sam odjednom dobila sve nuspojave od njega...sve što je manje štetno izazove kod mene nuspojave..koristi mi samo živi otrov(ladiomil, normabel, dormicum)...bog zna zašto :devil:

#5 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 30 November 2005 - 11:02

Mene je Sanval nabrijavao...kao da sam na bombonu...cijelu oc bi brijala po kuci i cistila po tiho da nikog ne probudim.
Od svih hipnotika...jedini koji me uspava je Fluzepam od 30mg...ali onda ujutro nikako se probuditi. Koristim ga samo u krajnjoj nuzdi...kad me vecernja doza Rivotrila i Prazine-a ne obori...

#6 Guest_Guest_Igor_* (Gost)

Guest_Guest_Igor_* (Gost)
  • Guests

Posted 10 December 2005 - 10:00

Prvo sam bio spaljen na živce i spavao sam previše, toliko da noću nisam mogao. Zatim nisam spavao, pa sam si kupio tablete za spavanje na prirodnoj bazi (Valerijana). Pa sam opet pao u depresiju. Onda sam ozdravio, pa opet nisam spavao. Pa sam završio na psihijatriji (shizofrenija). Pa su me spuštali sa seroquelima, toliko da sam opet pao u depru. Pustili su me doma, nisam u depri, ali sam nezadovoljan, i nekada sam toliko aktivan tokom dana da ne mogu spavati. Spuštam se seroquelima i prazinama (već 2 godine). Pa sam počeo gutat i sanvale (stvarno su dobri), i na kraju Valerijanom.

Seroquel ima negativne posljedice i lagano ih primjećujem, te se namjeravam skinuti sa istih.
Sanval, odličan, no ne znam posljedice dugotrajnog korištenja.
Valerijana, odlična, no nakon nekog vremena tijelo se navikne.

Depresija jest posljedica previše spavanja.
Shizofrenija jest posljedica premalo spavanja.
Stvari su jednostavne.

Trenutačno stanje: danas je subota, imam osjećaj da je petak - posljedica neodlaska na spavanje u pravi trenutak.
Pravi trenutak: izlazak i zalazak sunca.
Liječenje:
Spuštanje sanvalima u vrijeme izlaska i zalaska sunca.
Kada stvorite dojam da ste pospani i tokom dana, nastaviti sa uzimanjem sanvala.
To može potrajati danima, ovisno o vašem posvećenju tom cilju.
Morate se zatvoriti doma, i ne izlaziti, niti se javljati nikome na telefon. Ne smije Vas ništa odmjeriti od cilja, morate biti ustrajani.
Neizbježno je da ćete biti u depresiji, no to je samo rezultat kronične neispavanosti.

Cilj: spuštati se sve do tog dana, kada ćete se osjećati da je je život stvarno stvoren zbog Vas.
Vidjeti ćete blještavilo kreacije, a vašom kičmom će prolaziti trnci zadovoljstva, a da niste jeli nikakvu kemiju. Čisto stanje bitka! (prosvjetljenje)

Ako se previše spustite pilulama, to se očituje kao prava depresija, a ta je kada imate osjećaj da je 18:00 sati, no stvarno je oko 9:00 ujutro, isti dan ( potpuna agonija)

Tko se dovede u takvo stanje, izlaz je slijedeći:
Jesti sve što diže: xtc, antidepresive, piti kavu, baviti se aktivnošću.

Tko je hrabar i ima vremena neka proba.
Nagrada neće izostati, jer sreća prati hrabre.

Pozdrav,
Igor

#7 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 March 2006 - 00:12

...molim sve clanove i goste da preskoce prethodni post. Okarakterizirati ga glupim ili smijesnim bilo bi degradirajuce. Za sve.

Pozdrav! I puno lijepih snova...

#8 vjetrenjaca

vjetrenjaca

lusty bitch

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,086 posts

Posted 29 March 2006 - 10:17

meni sanval vec odavno ne pomaze. sad koristim xanax prije spavanja po preporuci psih. ali ne volim ni taj osjecaj, jer mi je nemoguce zaspati bez tablete i to me vec pomalo plasi. ne znam kako se toga rjesiti. idem svaku vecer u isto vrijeme u krevet, sa istom procedurom i ujutro se isto tako ustajem. a iako sam pospana, cak i kad tonem u san, podsvijest me trza i budi, kao da mi nesto u meni ne da zaspati... kao da padam i onda se trgnem i opet sam budna... ima li itko ideju kako to rjesiti? probala sam sa tehnikama  opustanja prije spavanja, aromaterapijom, ispitivanjem sto me to muci/prijeci/plasi, od brojanja preko praznjenja glave i nerazmisljanja, do mastanja... nista ne pali... ovo bi pisala na temi INSOMNIA, ali ne mogu je sad naci, ne sjecam se gdje je...

#9 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 08 December 2006 - 13:22

dobila sam ga jer teško zaspim..treba mi bar 3 sata (uz 2 xanaxsa 0,25 i ad) da teško zaspim..

sad mi je dr dao i ovo i smanjio xanaxse..

dali je moguće da sam sad u onoj fazi kad malo spavam ..od ad..pijem ih 1,5 mjesec..tu negdje..
nebi htjela ni počinjati sa tim..ne opet nove ljekove..bojim se..

#10 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 08 December 2006 - 13:38

Ja pijem Sanval kad osjecam da mi je potrebno...a u zadnje vrijeme je.
Doduse ja ne pijem ad.
Meni sanval djeluje brzo. Postoji vrlo zanimljiva , ja ju zovem "lelujava" faza kad pocnu djelovati, malo se izmjene boje i sve je nekako neobicno, leluja, ali nije neugodno ( pitaj Pospanog, mislim da se i njemu to svidja  :) ).. Ono sto je meni bitno je da tu fazu ne "probijem", tj. da legnem dok traje i onda stverno brzo zaspem.

#11 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 08 December 2006 - 14:07

http://www.depresija...?showtopic=1092

...meni nije bas pomogao, puno mi je bolji bio Fluzepam i Dormicum.

#12 Amiens

Amiens

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 31 January 2007 - 00:27

Evo vam jedan lijepi i ne-štetan lijek za nesanicu:
Jedno sat vremena prije spavanja popijte dvije tabletice magnezija. Magnezij nije štetan (dapače neophodan je), djeluje umirujuće na živčani sustav i samim time lakše uvodi u san. I to vam je puno bolje nego gutati ove otrovne tablete Sanvale ili Normabele ili slične gluposti.

#13 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 01 February 2007 - 18:29

Imam iskustva sa Sanvalom. Patila sam od nesanice prije par godina i stvarno mi je pomogao u tjedan dana da počnem normalno spavati. Nemoj ga piti predugo jer stvaraš ovisnost, pokušaj prvo s pola tablete možda će ti biti dovoljno i nikako ga ne kombiniraj s alkoholom. Isto tako naglo prekidanje dovodi do pogoršanja tj. javljana nesanice. Sviđa mi se onaj recept s magnezijem, probat ću ga, mada sam prije medikamenata probala svakakve "narodne" lijekove.

#14 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 01 February 2007 - 20:11

budem probala sa magneziijem.bojim se tableta, užasno.nisam pila sanval, rekla sam dr da se bojim..bojim se za bubrege, jetru..

evo danas me uhvatila gripa ili viroza, tako da sam morala piti 1/2 xanaxa, 3 ad coaxila, 4 andola jer imam 39,1 temp.. i bojim se popiti nešto za bolove a trga me svaki milimetar tijela..mrzim lijekove..ali bez ad, nebi se izvukla, to sam sigurna..ja sam inače se dugo godina borila sama, sa stresom, i jednostavno dođe dan kad se slomiš..

#15 vjetrenjaca

vjetrenjaca

lusty bitch

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,086 posts

Posted 01 February 2007 - 20:13

efekt magnezija ne da ne osjetim nego ni pod razno...
al doduse ja vec odavno ne osjecam ni sanval :) dok je funkcionirao bio mi je super :curica:

#16 Amiens

Amiens

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 04 February 2007 - 14:07

View Postgirlnextdoor, on 1 Feb 2007, 08:11 PM, said:

budem probala sa magneziijem.bojim se tableta, užasno.nisam pila sanval, rekla sam dr da se bojim..bojim se za bubrege, jetru..

evo danas me uhvatila gripa ili viroza, tako da sam morala piti 1/2 xanaxa, 3 ad coaxila, 4 andola jer imam 39,1 temp.. i bojim se popiti nešto za bolove a trga me svaki milimetar tijela..mrzim lijekove..ali bez ad, nebi se izvukla, to sam sigurna..ja sam inače se dugo godina borila sama, sa stresom, i jednostavno dođe dan kad se slomiš..

Bravo, svaka čast, konačno netko pametan na ovom forumu! Posted Image  Nemoj piti Sanval, otići će ti jetra, mozak i bubrezi.
Što se tiče gripe, imaš jedan fenomenalni homeopatski lijek, zove se Naturcoxinum. To su ti male ampulice sa posve prirodnim sastojcima. Kad osjetiš prve simptome viroze ili gripe, stavi si pod jezik jednu ampulu i za par sati bit ćeš posve zdrava! Ja nisam mogao vjerovati koliko je to efikasno! Već godinu dana ja i svi moji to uzmemo na prvi znak bolesti i od onda nitko nije obolio.
Aktivni sastojak Anas barbarae hepatis et cordis je prirodnog porijekla i potječe iz srca i jetre patke. U vrlo kratkom roku ti toliko pojača imunološki sustav da on može savladati viruse i zato ne nastane bolest.
Nema nikakvih nuspojava i posve je siguran.
Iako ako ti već imaš razvijenu gripu, možda ti neće odmah proći za par sati, ali sigurno će ti znatno smanjiti trajanje bolesti. Ali tako da znaš za drugi put kad budeš imala prve simptome!

#17 Dalibor

Dalibor

Član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 16 March 2007 - 21:57

Ja bez sanvala nebi mogao živjeti pijem ga od 2003godine tj. 4godine uglavnom 10mg navečer, u slučaju panike ili napada samo jedan sanval i sve prođe, ja sam ovisan o sanvalu i svjestan sam toga ali, ili to ili patnja
SANVAL=ŽIVOT  Posted Image

#18 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 16 March 2007 - 23:55

Nemoj se toliko navikavati na Sanval.
Iako nije neki savjet,povremeno ga zamijeni nekim hipnotikom...sedativom.
Trujes se,a tijelo se privikava.
I sam povremeno posegnem za Sanvalom.
Pijem ga 7-10 dana,a tada jednostavno prestane djelovati.
Nakon toga 4-5 dana popijem Normabel...pa 4-5 dana Xanax.
Sve je to trovacina i  nije za pohvaliti se.
Ipak mi dodje i par dana kad mogu zaspati bez icega...na nista se nisam navukao.
U svakom sluycaju,kad vidim da me dva dana tableta ne uspavljuje...da nema lelujanja...ili je mijenjam ili odbacujem.

#19 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,162 posts

Posted 19 March 2007 - 22:03

Uzmem ga samo ponekad, bas kad me spopadnu nesanice i kad ostali trikovi ne vrijede.
Ako caj ili nesto slicno pomaze to i nije nesanica.

#20 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 29 April 2007 - 18:00

već drugi dan mi ne djeluje pardon večer. A pijem 5 mg.ne uspijem uspavat  sve u komadu već me probudi u 4 sata. Dalje neću. Da uzmem dva ili da popijem vodu do kraj kad već popijem tabletu. Jer čim popijem odmah legnem tak da ne osjećam nikakvo lelujanje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users