Jump to content

10 znakova da ste psihički snažniji i stabilniji od drugih

snaga stabilnost psiha težnje

• Please log in to reply
8 replies to this topic

Poll: Šta je vaša snaga? (16 member(s) have cast votes)

izaberite sve ono što se odnosi na vas

1. Uravnotežene emocije i logika (3 votes [5.17%])

Percentage of vote: 5.17%

2. Aktivnosti koje nisu produktivne troše vreme (4 votes [6.90%])

Percentage of vote: 6.90%

3. Sigurni ste u to da možete podneti svaku vrstu promene (2 votes [3.45%])

Percentage of vote: 3.45%

4. Suočavate se sa strahovima koji vas sputavaju (8 votes [13.79%])

Percentage of vote: 13.79%

5. Učite iz svojih grešaka (7 votes [12.07%])

Percentage of vote: 12.07%

6. Samoprihvatanje je usaglašeno sa radom na sebi (9 votes [15.52%])

Percentage of vote: 15.52%

7. Istinski se radujete uspehu drugih ljudi (3 votes [5.17%])

Percentage of vote: 5.17%

8. Živite u skladu sa vrednostima za koje se sami zalažete (7 votes [12.07%])

9. Fokus vam je na poboljšanju vrlina, a ne njihovom neprestanom isticanju (7 votes [12.07%])

10. Živite autentičan život (8 votes [13.79%])

Percentage of vote: 13.79%

Vote Guests cannot vote

#1 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,570 posts

Posted 20 November 2016 - 21:30

1. Uravnotežene emocije i logika
Psihički jaka osoba shvata koliko emocije mogu uticati na razmišljanje i rasuđivanje, stoga se trudi da prilikom donošenja odluka uravnoteži svoje emocije i logiku.
2. Aktivnosti koje nisu produktivne troše vreme
Ovako glasi jedna od zapovesti koju poštuju psihički jake i stabilne ličnosti. Nemoguće je izbeći teške okolnosti, ali trošenje vremena na stvari na koje se ne može uticati nije rešenje.
3. Sigurni su u to da mogu podneti svaku vrstu promene
Psihički jaki ljudi znaju da, iako promene mogu biti neugodne, one jesu deo života i što ih brže i lakše prihvatite, biće vam lakše da funkcionišete u novonastalim okolnostima.
4. Suočavaju se sa strahovima koji ih sputavaju
Ništa što radite ne trebate da činite kako biste drugima pokazali da možete! Suočavanje sa ličnim strahovima je samo vaša borba.
5. Uče iz svojih grešaka
Psihički jaka osoba ne krije svoje greške niti traži opravdanje za njih. Umesto toga oni iz grešaka uče.
6. Samoprihvatanje je usaglašeno sa radom na sebi
Prihvatite ono što jeste, ali nemojte tu stati, razvijajte se svakoga dana i prihvatajte novog/novu sebe.
7. Istinski se raduju uspehu drugih ljudi
Psihički jaka osoba sarađuje, umesto da se takmiči sa drugima. Tuđi uspeh nije minus za njihove, svako trči svoju trku!
8. Žive u skladu sa vrednostima za koje se sami zalažu
Psihički jaka osoba donosi odluke s relativnom lakoćom, jer dobro razume svoje prioritete i živi u skladu sa njihovim vrednostima.
9. Fokus im je na poboljšanju vrlina, a ne njihovom neprestanom isticanju
Dok neki ljudi traže potvrdu od drugih ljudi, mentalno jaki su manje zabrinuti po pitanju hoće li drugi u njima prepoznati vrednosti. Umesto toga oni su motivisani da zbog sebe postanu bolji.
10. Oni žive autentičan život
Psihički jaka osoba je pre svega verna sebi. Ono što govore u skladu je sa onim što rade.

Mentalnoj snazi potrebno je mnogo više vremena da se razvije, nego što biste to očekivali. Važno je da znate da to nije genetska karakteristika koju imate ili nemate, već je reč o nečemu što kroz svakodnevnu praksu možete razviti i osnažiti. Pitate se kako, a neki i zašto… Održavanjem realnog optimizma na svakodnevnom nivou, postavljanjem malih i zdravih ciljeva, čovek koji se može smatrati psihički jakom i stabilnom ličnošću pažljivo će birati svoje bitke, i slobodno vreme neće provesti u sažaljevanju sebe.

Kako da znate da li vam treba još malo da „uđete“ u kategoriju uravnotežene i psihički jake osobe, ili vas čeka dug put, kroz „pustinju i prašumu“ nesigurnosti, kako biste dosegli, željeni balans. Psihoterapeutkinja Amy Morin, koja je i autorka čuvene knjige 13 Things Mentally Strong People Don’t Do, je pokušala da sažeto objasni u čemu se razlikuju oni „stabilni“ od nas koji se još uvek borimo sa sobom…
http://citymagazine....lniji-od-drugih

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,570 posts

Posted 20 November 2016 - 22:00

kod mene 6 7 i 9 su snage
slabosti su def 2 i možda 1
ostalo je tu i tamo
a za 10 ne znam šta da mislim nadam se da živim autentičan život

#3 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 382 posts

Posted 20 November 2016 - 22:17

4 7 8 9 jake strane. Najslabija trojka. Promene su mi katastrofa.

#4 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 20 November 2016 - 22:21

iskreno me baš briga za psihičku snagu i stabilnost volim malo oštećene ljude pa i sebe i malo oštećenu :D

#5 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,570 posts

Posted 20 November 2016 - 22:24

pa svi smo ovde demidžovani psihički a neki i fizički
to ne znači da nemamo nekih snaga u sebi

View PostPrimal Pain, on 20 November 2016 - 22:17 , said:

4 7 8 9 jake strane. Najslabija trojka. Promene su mi katastrofa.

blago tebi za osmicu :(
kad bih ja tako mogao

#6 Riot

Riot

I am God.

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 814 posts

Posted 20 November 2016 - 23:58

Znaš da si promašen slučaj kada se pronađeš samo u jednoj stavci, od deset ponuđenih. :lol:

#7 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 22 November 2016 - 09:18

Promašen slučaj. :D Vodim autentičan život.

#8 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 972 posts

Posted 22 November 2016 - 12:17

Sta zakljuciti kada se ne pronalazim u samo 2 od 10 stavki, a u haosu sam? Stavka 2 i 3 su mi slabe tacke, tu se ne pronalazim nikako.

#9 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 16 December 2016 - 02:13

čovek koji se može smatrati psihički jakom i stabilnom ličnošću pažljivo će birati svoje bitke - kako je meni ovo odlika licemjera a ne nekakvih snažnih osoba. Šta, ratovat ću samo za ono što je povezano za moju korist ili di vidim da mogu imati pobjedu u šaci... Drugo, (ali i pod brojem dva hehe) što se treba baviti samo produktivnim stvarima? Zašto se ne bih bavio baš nečim apsolutno neproduktivnim, zašto ne bih recimo pola noći blejao u zvijezde? To drugo mi zvuči apsolutno materijalistički! Uravnotežene emocije i logiku imaju samo hladnokrvni psihopati i to čisto zato što nemaju emocija tako da mi je i to totalno stjupidno. Emocije, pa i one koje divljaju su apsolutno normalne i dio normalnih ljudi. Na ekonomiji imaš predmet - Organizacijske promjene pa se onda jedan dio odnosi i na teoriju otpora tim promjenama, tamo je opet spika da oni psihički najčvršći imaju najviše problema s promjenama dok se oni labilni prilagođavaju iz straha.  Sve ovo mi izgleda kao da je pisao Donald Trump za nekakav motivacijski govor svojim pripravnicima. No, ok, to je samo moje mišljenje, tj. mišljenje totalno zbrkane osobe, ali da mi je sve ovo onak malo bljuc-pljuc je. Sorry, jebat ga samo sam iskren ;) Ništa osobno...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users