Jump to content

Razgovor sa duhovnikom

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 AxlRose

AxlRose

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 08 January 2017 - 01:14

Da li je neko od vas o svom problemu razgovarao sa duhovnikom, monahom, svestenikom i da li mu je to pomoglo?

#2 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,528 posts

Posted 08 January 2017 - 01:27

Bio sam u samostanu. Prekrasan vrt vani, sjenica i klupa. Sjeo sam odmoriti. Dosao je svecenik, pricali smo i doslovno me navukao na osjetljivu temu. Razvalio me emocionalno, mislim da sam plakao dva dana nakon duuge suse. I on se meni otvorio, pricali smo tako iskreno, posteno, nevjerojatno. Covjek kojeg jedva poznam. Svaka mu cast, neka ga Bog cuva, dobar je.

#3 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,233 posts

Posted 08 January 2017 - 01:29

Nisam ali to je jos jedino sto mi je preostalo. Sve sam (osim hipnoze u koju ne verujem, i elektrosokova, koje nece da mi daju) probala i nista ne deluje. Ostalo je da se poriklonim u potpunosti religiji. Ali nikako da napravim taj korak. Nemam strah nego ... ustvari imam strah da se ne razocaram jer sam i pored uzasne ljutnje na Boga ipak duboko u dusi svesna da sam verujuce bice, da pripadam sveopstem planu... ali ako i taj ideal izgubim, razumes... izgubila sam veru u ljubav, porodicu, nauku... jos ovo ako izgibim, gotovo je sasvim. I valjda zato odlazem... Ali znam mnoge kojima je pomoglo vise od bilo cega. To je cista vera i ljubav, nista drugo. Izlecenje je neminovno.

#4 AxlRose

AxlRose

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 08 January 2017 - 01:36

Ja razmisljam da odem negdje u manastir da porazgovaram sa nekim monahom, cuo sam od ljudi sa vjerskih foruma da bas mogu pomoci covjeku. Cuo sam da duhovnici, monasi, mogu biti i pronicljivi, skoro mi je jedna djevojka pricala da je otisla u manastir zbog nekog probleema i prije nego sto je rekla zbog cega je dosla...monah je poceo da prica o njenom problemu.

#5 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,528 posts

Posted 08 January 2017 - 01:44

Ja sam u taj vrt samostana dosao odmoriti nakon duze setnje, bez ikakve namjere. Nisam ni krsten, nemam veze sa tim svijetom da tako kazem. Mislim da sam naisao na covjeka kojem je jednako trebalo da se nekome izvana otvori. Bas nam je Bog pomogao.

#6 AxlRose

AxlRose

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 08 January 2017 - 01:48

View PostMacak, on 08 January 2017 - 01:44 , said:

Ja sam u taj vrt samostana dosao odmoriti nakon duze setnje, bez ikakve namjere. Nisam ni krsten, nemam veze sa tim svijetom da tako kazem. Mislim da sam naisao na covjeka kojem je jednako trebalo da se nekome izvana otvori. Bas nam je Bog pomogao.
Jel se osjecas bolje posle tog raazgovora, Jel bilo kakvih promjena na bolje?

#7 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,528 posts

Posted 08 January 2017 - 01:55

Da, puno mi je pomoglo. Kao da je zamjenjen jedan sklop u glavi. Nosio sam te preteske tajne sa sobom kao ogroman teret. Ne znam sta mi bi da se otvorim nepoznatom covjeku i on meni. Kao da smo se ispovjedili jedan drugom. Tako ljudski.

#8 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,233 posts

Posted 08 January 2017 - 01:59

Axl, iIzvini ali ja ne razumem, ako ti verujes, a izgleda po pisanju da verujes, ne bi li trebao da apsolutno verujes da je duhovnik prva osoba kod koje treba da odes kad imas neki problem? Kako je uopste moguce da pitas dal to pomaze ili ne, ako verujes? Nije mi jasno, casna rec...

#9 AxlRose

AxlRose

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 08 January 2017 - 03:14

Da, vjerujem, vjerujem i da pomaze, posto ja nisam bio...pitanje je vise bilo zbog toga da bih cuo iskustva ljudi koji su bili...ne da bih se ja na neki nacin uvjerio nego samo da cujem pricu, a mozda neko svojom pricom navede i nekoga drugog da ode kod duhovnika...

#10 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,396 posts

Posted 08 January 2017 - 08:27

Ja sam se ispovedao i išao redovno u crkvu. Nije mi pomoglo. Osetim privremeno olakšanje, a onda opet potonem...
Mada manastiri su već nešto drugo. Posetio sam preko 10 manastira u životu i to je toliko uzvišenje duhovno da se ne može opisati, posebno ako zamoliš sveštenika da ti očita molitve pred Moštima Svetaca.
Ali tada nisam imao ni epilepsiju ni paranoidnu shizofreniju, niti sam pio tablete.

#11 Kosta73

Kosta73

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 179 posts

Posted 08 January 2017 - 09:18

Kao što sam u jednom ranijem postu napomenuo, jedno vreme sam redovno išao u crkvu, molio se Bogu, slušao propovedi i ispovedao se. Ali knjige su jedno a realnost drugo. Kada sam se nalazio u nekim odlučujućim za život situacijama (konkretno, kada sam otišao u vojsku), shvatiš da ti neće doći ni Isus (Mohamed, Mojsije, Buddha), ni Supermen, ni Rambo da te izvade iz bule: to moraš sam. Najviše me je od religije odbilo ono kao "kako se svi rađamo u grehu" (što bih ja odgovarao za nešto što je uradio neko drugi a ne ja), kad se desi nešto loše onda su to "čudni putevi gospodnji", kako se za života moramo "mučiti i zlopatiti kako bi smo dobili mesto u raju" (duboku mračnu raku i večiti mir), kad te neko laže, krade i vara "bog nas voli pa nas zato i stavlja na iskušenja", to što neko vozi besna kola i pun je love spaliće ga grom ili zemlja progutati (aha vidim, kako da ne), "ako ti neko udari šamar okreni mu i drugi obraz da te još bije", "ako ti skine ti cipele ti mu skini i pantalone", itd.
Mi ne živimo u mračnom, totalitarnom Srednjem veku. Mi živimo u vremenu svemirskih letova, veštačke inteligencije, genetskog inžinjeringa, elektronskih komunikacija i informacija.
Bez stručne i ozbiljne pomoći nema ozbiljnog napretka, čak se i batinanje zavisnika u Crnoj Reci nije pokazalo kao trajno rešenje: mnogi su se nakon raspuštanja tog klerofašističkog zatvora vratili svojim porocima.
Ako sam ovim postom uvredio nekog, najdublje mu se izvinjavam se uz nadu da mu je njegovo upražnjavanje vere donelo psihičko, a kako to danas Zapadna medicina nerado priznaje, i fizičko zdravlje.

#12 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,528 posts

Posted 08 January 2017 - 09:54

Ja osobno nisam shvatio pitanje strogo u tom smislu niti ja ocekujem da ce se cudo neko dogoditi. Da ce taj covjek meni preko Boga namjestiti zdravlje.
Bilo je lijepo popricati sa tim svecenikom koji se pojavio. Popricati sa pametnim covjekom.

Imao sam sa nekim drugim svecenikom i problema ali to je na njegovu dusu.

#13 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,120 posts

Posted 08 January 2017 - 17:57

View PostMacak, on 08 January 2017 - 09:54 , said:

Ja osobno nisam shvatio pitanje strogo u tom smislu niti ja ocekujem da ce se cudo neko dogoditi. Da ce taj covjek meni preko Boga namjestiti zdravlje.
Bilo je lijepo popricati sa tim svecenikom koji se pojavio. Popricati sa pametnim covjekom.

Imao sam sa nekim drugim svecenikom i problema ali to je na njegovu dusu.

A jesi kada pričao s Poglavnikom?!? :D :D :D

#14 Primal Pain

Primal Pain

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts

Posted 08 January 2017 - 18:44

Duhovnici? Imam u porodici duhovnike, brata i strica, obojica sveštenici, a sin mog brata će da postane sveštenik. A ja ezoteričar hahahaha.... Ne pomažu mi uopšte jer nemamo iste stavove. A imala sam duhovnu učiteljicu, jednog filozofa, pet godina pre prve hospitalizacije. Uz lekove, pomogle su mi i pravoslavne molitve.

#15 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,120 posts

Posted 08 January 2017 - 19:10

View PostPrimal Pain, on 08 January 2017 - 18:44 , said:

Duhovnici? Imam u porodici duhovnike, brata i strica, obojica sveštenici, a sin mog brata će da postane sveštenik. A ja ezoteričar hahahaha.... Ne pomažu mi uopšte jer nemamo iste stavove. A imala sam duhovnu učiteljicu, jednog filozofa, pet godina pre prve hospitalizacije. Uz lekove, pomogle su mi i pravoslavne molitve.

Čuj, tu se slažem apsolutno. Mozak je nevjerojatna stvar i dokazana je moć vjere, ali i ako mozak stvarno vjeruje u to. Nema neke vajde ako se siliš da vjeruješ, ali ako ti profunkcionira "to nešto" rezultati mogu biti nevjerojatni. Imam srednjoškolskog frenda baptistu, ali on doooslovno živi svaki segment vjere. Nenormalno je kako je taj čovjek uvijek sretan, nasmijan, čak i kada je bolestan, jer po njemu Isus je uvijek uz njega i on nikada nije sam ili usamljen. Iskreno, bilo je trenutaka kada sam mu i zavidio na svemu tome, opet, kada sam drugačije programiran, mogu se mučiti i pokušavati da povjerujem, ali kada to kod mene ne ide :/

#16 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,528 posts

Posted 08 January 2017 - 20:16

View Postisolatedpawn, on 08 January 2017 - 17:57 , said:

A jesi kada pričao s Poglavnikom?!? :D :D :D
Nikad.

#17 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,120 posts

Posted 08 January 2017 - 20:23

View PostMacak, on 08 January 2017 - 20:16 , said:

Nikad.

Pa kako to, jeeeebem mu :P Što nikada nisi bio u Madridu :D

#18 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,528 posts

Posted 08 January 2017 - 20:42

Nisam :( Volio bih vidjeti Madrid a poglavnik me bas ne zanima.

#19 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,120 posts

Posted 08 January 2017 - 20:45

View PostMacak, on 08 January 2017 - 20:42 , said:

Nisam :( Volio bih vidjeti Madrid a poglavnik me bas ne zanima.

Hihi, ja bio, ali što ti kažeš, meni su nekako njihove cerveze bile puno, puno zanimljivije od nekog tamo krvoloka ....

#20 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,320 posts

Posted 08 January 2017 - 21:38

Ja nisam mada bih volela, i da porazgovaram sa duhovnikom ili provedem par dana u nekom manastiru.
Iako se ne slazem sa pojedinim ckrveninim stavovima
verujem da vera moze da pomogne..Ne ocekujem cuda (mada su cuda uvek moguca:) )
ali verujem, i probala bih, ali nikako da nacinim prvi korak.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users