Jump to content

Lamotrigin (LAMICTAL)

• Please log in to reply
190 replies to this topic

#1 danica

danica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 24 January 2007 - 08:10

Da li neko ima iskustva sa ovim lekom?

#2 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 17 July 2007 - 21:54

Evo i ovde isto sranje. Žena pita o Lamictalu i svi se prave mutavi.

Sad sam ljuta ko Pospani onih dana.

Mora da sam van-serijski depresivac kad jedina pijem Lamictal.

#3 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 17 July 2007 - 22:01

Lamictal je antiepileptik. Nešto drugo o njemu nisam našla. Jesi sigurna da nemaš možda epilepsiju?

#4 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 17 July 2007 - 22:16

E pa sad,

nemam epilepsiju, imam depresiju već 5 godina, al mi je dr prepisala Lamictal koji izgleda ovdje niko ne pije :crap:

#5 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 17 July 2007 - 22:18

Ups pročitala sam i da je za biopolar,a to ti je manična depresija. Dakle ko što Draga reče možda ti zato ukida ad.

#6 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 17 July 2007 - 22:29

Pa to je ono što me muči. Otkud sad bipolarni, pobogu?

Bojim se jer koliko znam to je neizliječivo. Uz to, ja nemam manične faze i to sve...

Druga stvar koja mi pada na pamet, je da želi da mi uključi možda MAO i zato čeka mjesec dana.

Haubo, hvala na javljanju. Vjerovala ili ne, mnogo mi znači što si se javila na moj post. :srculenca:

#7 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 17 July 2007 - 22:32

Nema na čemu. Pomogao mi je čika Gugl on zna sve.

#8 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 17 July 2007 - 23:22

Evo i ja sam tražila po netu o Lamictalu i pronašla da se Lamictal daje u slučajevima manične depresije ali i kod drugih depresivnih stanja kada uzimanje nekih AD nije imalo učinka, ili ako niste odgovarali na druge stabilizatore raspoloženja.(Ovo je bio kod mene slučaj. Nije mi Rivotril ništa pomogao a ni AD Citalon koji sam uzimala zadnja 4 mjeseca)

Znači, to što mi ga je dr propisala, ne znači da imam BPD. (to me je uplašilo).
On jeste pokazao odlične rezultate u liječenju manične depresije ali ne samo u tim slučajevima.

Sad sam mirnija.   :----:

#9 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 17 July 2007 - 23:24

Moguće ali isto tako i ne mora značit. A zašto ju ne pitaš? Valjda zato jer je na godišnjem. Ne može ona bilo šta skrivat od tebe. Ti to moraš znati.

#10 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 23 July 2007 - 13:21

Ja pijem Lamictal u dozi od 200mg na dan.Liječnica mi ga je propisala zbog toga što on ima iznimno dobro djelovanje na osobe sa BPD-om i stalnim ciklomatičnim promjenama raspoloženja.
Inače,on je antiepileptik ali se koristi i u liječenju bipolarnog poremećaja.Isto tako ima značajno antidepresivno djelovanje.

#11 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 25 July 2007 - 22:12

Alive, koliko je potrebno vremena da se primjeti i osjeti djelovanje Lamictala?

#12 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 26 July 2007 - 07:55

U literaturi piše da je potrebno najmanje 3-4 tjedna da se primjeti djelovanje lamotrigina (Lamictala).Netko može početno djelovanje osjetiti već nakon tjedan dana,dok nekima treba mjesec dana ili više da osjeti djelovanje lijeka.

#13 MoonLight

MoonLight

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 05 September 2007 - 18:09

Cao! I meni je psih. prepisao Lamictal. Pocela sam da ga pijem pre 3 dana i prvih mesec dana cu ga piti sa Ad. Posle treba da pocnem da smanjujem Ad i da ostavim samo Lamictal. Jel ima neko iskustvo na duze staze? Jel pomaze? Kakvi su nezeljeni efekti? Hvala unapred i KISS  :D

#14 MoonLight

MoonLight

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 02 November 2007 - 00:42

Evo da napisem da posle 2 meseca lamiktala nemam nikakvih nuspojava. Pijem ga u kombinaciji sa efeksorom i fizicki sam ok (tj.bez nezeljenih efekata lekova).  :lizalica:

#15 Tashenka

Tashenka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 21 March 2008 - 18:05

Evo, samo da kažem kako pijem Lamictal u dozama 50-0-100 više od 3 mjeseca i da nisam imala apsolutno nikakve nuspojave za razliku od Zolofta kad sam mislila da sam na jaaaako lošim drogama ( a nikada se nisam drogirala ). Lamictal sam dobila kao stabilizator raspoloženja ( epilepsiju hvala Bogu nemam ) jer sam bila u jednom trenutku down a već idući euforična... No, ja ne primjećujem neku osobitu promjenu, napredak. Ok, nisam više totalni crnjak al nisam ni nešto stabilna. Iz tog razloga sam dobila i Zoloft a iskustvo s tim AD sam opisala pod njegovu temu na forumu.

Pozdrav i nadam se da je sve u redu i da će tvoje iskustvo biti barem jednako pozitivno kao i moje, ako ne još bolje

#16 MoonLight

MoonLight

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 25 May 2008 - 21:32

Koliko sam ja shvatila, kao stabilizator raspoloženja se prepisuje osobama sa bipolarnim, i to doze od 100 pa nagore. Ja sam ga pila, pa prestala jer nisam videla nikakvog učinka. Pila sam od 50 mg. Sada sam promenila psihijatra, i pijem ga ponovo jer mi je objasnio da je jaaako dobar i da praktično nema ili ima jako retko neželjenih efekata od kojih je najčešći osip na koži. Trenutno sam u fazi navikavanja, a pijem ga sa abilify-em i efexorom. U poslednje vreme mi je bilo dosta loše i imala sam nekoliko jako depresivnih faza, a manijakalne su bile mnogo izraženije i burnije nego što su to obično. Lamiktal u mom slučaju treba da mi pomogne da ne upadnem u još jednu depr.fazu, dok ne uradim analize i ne počnem sa litijumom.  Posted Image

#17 balthazar

balthazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,177 posts

Posted 30 June 2008 - 13:22

Pio sam ga i nije mi smetao. Dobar je to lek, ali eto meni nije mnogo pomogao.

#18 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 14 July 2008 - 00:07

QUOTE(balthazar @ 30 Jun 2008, 02:22 PM) View Post
Pio sam ga i nije mi smetao. Dobar je to lek, ali eto meni nije mnogo pomogao.

ja pijem 5o mgrama i on sluzi i za promnee raspolozenja ai za fleshbekove...eto

#19 gejl

gejl

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 08 October 2008 - 18:34

Uz dogovor sa psihijatrom,prestala sam s uzimanjem seroxata i edronaxa(naglo,bez smanjivanja doze) i ostala samo na lamictalu,25mg ujutro i 50 navecer.Poprilicno lose sve to podnosim,imam mucnine,povracam,nagli pokreti dovode do vrtoglavice,pomalo nestvaran osjecaj,tesko se skoncetriram,pospana sam stalno...
Ima li netko slicnog iskustva sto se tice ostajanja samo na lamictalu i kako ste to podnijeli (treba izdrzat,jel?smile.gif)Ne znam jel sve to posljedica skidanja s ad ili lamictala...hvala ljudi..

#20 gejl

gejl

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 11 October 2008 - 17:18

evo proslo je vec par dana...cini mi se da su simptomi slabiji,manje i razmisljam o njima,ignoriram ih,jasnije mi je u glavi.Znaci treba malo stisnit zube i izdrzat.Pa prodje,nadam se.Ne nadam se,nego znam:).Eto,pozitivan stav.Pozdrav

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users