Jump to content

Bromazepam (LEXILIUM, LEXAURIN)

• Please log in to reply
101 replies to this topic

#1 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 September 2007 - 11:41

Dobila sam te tablete  jer sam se 4god d rogirala,nisam bila na horsu!
Ali me zanima sve o tim tabletam zasto sluze jel ima tko iskustva i dali stvaraju ovisnost?

#2 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 September 2007 - 11:50

Molim vas zbilja je hitno!

#3 zvrkic

zvrkic

NEPOPRAVLJIVA ROMANTIČARKA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,672 posts

Posted 21 September 2007 - 12:11

Ja sam ga pila godinama.. bilo mi je jako tesko poslije se odviknuti od njega... ali i dan danas kad osjetim da mi treba nesto za smirenje popijem lexilium...

#4 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 September 2007 - 12:15

Ali zasto to uopce sluzi?
Samo za smirenje zar se oni daju ovisnicima?

#5 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 September 2007 - 12:17

I da jos pijem i velafax (od  75mg  2 puta dnevno) i egnolyn (kako se vec pise.
Ne znam da li je ta kombincija o.k. posto sam lexilium nabaviula na crno...a nemam pojma ni sta je to i zasto se daju??

#6 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 21 September 2007 - 12:22

View Postsession, on 21 Sep 2007, 01:15 PM, said:

Ali zasto to uopce sluzi?
Samo za smirenje zar se oni daju ovisnicima?

Lexilium je sedativ, i dosta cesto ga doktori prepisuju.Naravno da ga ne daju samo ovisnicima.

#7 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 21 September 2007 - 12:47

A jel se mogu dobiti u svakoj ljekarnoj i koja im je cijena?

#8 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 21 September 2007 - 12:53

View Postsession, on 21 Sep 2007, 01:47 PM, said:

A jel se mogu dobiti u svakoj ljekarnoj i koja im je cijena?

Ako si dobila recept od dr zasto te zanima cena?
A ako mislis da uzimas Lexilium na svoju ruku, to ti bas nije najpametnija ideja.Posebno jer posle duze upotrebe stvara psihicku i fizicku ovosnost.
Najbolje ti je da o svemu popricas sa svojim lekarom.

#9 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 21 September 2007 - 12:59

View Postsession, on 21 Sep 2007, 01:17 PM, said:

I da jos pijem i velafax (od 75mg 2 puta dnevno) i egnolyn (kako se vec pise.
Ne znam da li je ta kombincija o.k. posto sam lexilium nabaviula na crno...a nemam pojma ni sta je to i zasto se daju??

Ako te bas zanima, daje se recimo i nekim srcanim bolesnicima.

A cim si ih nabavila na crno, znaci da ih pijes na svoju ruku. Bolje nemoj... Pij, samo to sto ti je doktorka prepisala. Ako si bas toliko napeta, ili nemirna, reci doktorki.

#10 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 21 September 2007 - 13:06

Lexillium (genericki ime - bromazepam) spada u grupu anksiolitika, na bazi benzodiazepana. Kod lecenja ovisnosti moze se ukljuciti kao sekundarna terapija zbog svog smirujuceg dejstva. Kao primarna terapija obicno se koristi kod anksioznosti, histerije, hipohondrije, raznih fobija, panicnih poremecaja i tome slicno. Bromazepam (u ovom slucaju Lexillium) se vezuje na odredjene receptore cime se povećava funkcija GABA neurotransmitera i inhibicija u srednjem nervnom sistemu. Rezultat je relaksacija misica i antikonvulzivno delovanje. Zbog jačega djelovanja GABA smanjuje se djelovanje neurotransmitera serotonina i noradrenalina a samim tim se povećava anksiolitičko delovanje. Nakon duze upotrebe dolazi do stvaranja tolerancije a samim tim i ovisnosti.

#11 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 21 September 2007 - 13:11

View PostMajica, on 21 Sep 2007, 01:22 PM, said:

Lexilium je sedativ, i dosta cesto ga doktori prepisuju.Naravno da ga ne daju samo ovisnicima.

Ispravka, napisala sam da je lexilium sedativ a on je anxiolitik.
Zato je tu Draga da ispravi nas laike. :)

#12 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 22 September 2007 - 11:50

Da, nabavila sam na crno i to mi jedan doktor sredio i rekao mi je kako da konzumiram jer zna da mi treba!
Pa poprilicno sam i dobru cijenu platila...
Hvala na vasim odg.

#13 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 22 September 2007 - 13:12

View Postsession, on 22 Sep 2007, 12:50 PM, said:

Da, nabavila sam na crno i to mi jedan doktor sredio i rekao mi je kako da konzumiram jer zna da mi treba!

Zanimljivo. Doktor ti sredio da nabavis na crno? :)

#14 session

session

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 25 September 2007 - 10:05

View Postspirit, on 22 Sep 2007, 02:12 PM, said:

Zanimljivo. Doktor ti sredio da nabavis na crno? :rolleyes:
dobar prijatelj jedne frendice pa mi je ih je dao i zna sto mi treba jer zna cijelu moju pricu...

#15 akasha

akasha

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 03 October 2007 - 10:58

View Postsession, on 25 Sep 2007, 11:05 AM, said:

dobar prijatelj jedne frendice pa mi je ih je dao i zna sto mi treba jer zna cijelu moju pricu...
kod nas ga možeš kupiti u skoro sve i jednoj apoteci za neke 3 marke najviše, ali ne preporučujem da popiješ više od 70-ak na dan onih od 3mg!!!

#16 SAW

SAW

MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPip
  • 295 posts

Posted 02 February 2009 - 23:36

Lexilium će ti pomoći u vrlo maloj mjeri kod tvoga problema,govorim iz ličnog iskustva.
Prijatelji??? neko ti uzima pare,to je gotovo najjeftiniji lijek..
Naravno ne mora biti da sam u pravu.Ipak koristio sam masu lijekova,sve sam prekidao piti,lexilium pijem već 6 godina.Vrlo brzo izaziva ovisnost,a to je nešto što ti najmanje treba.
Bolje idi preko doktora! Izvini ako sam bio grub,ali volim istinu,istina boli... Posted Image

#17 minnie

minnie

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 20 January 2010 - 11:39

QUOTE(SAW @ 2 Feb 2009, 11:36 PM) View Post
Lexilium će ti pomoći u vrlo maloj mjeri kod tvoga problema,govorim iz ličnog iskustva.
Ipak koristio sam masu lijekova,sve sam prekidao piti,lexilium pijem već 6 godina.Vrlo brzo izaziva ovisnost,a to je nešto što ti najmanje treba.

Ne slažem se s tome.  Lječniki znaju : bromazepam je jedan dobar anksiolitik koji ne stvara ovisnosti tako brzo. Možda dože tolerancija u 5 ili 10 godinama, a nema teške ovisnosti kakvu stvara otrov alprazom (xanax, Helex ). Ima slabe i dobre anksiolitice Posted Image

Ako netko zbog bilokakvih razloga (anksiozni poremećaj, nesanica, teška fizička bolest, ) uzme ovaj lek uvijek istim satima i samo jedan ili dva put  dnevno, ne može se stvarati ovisnost kad prestaneš.

Ako počne osoba sa 1'5 mg zbog nesanice, pije samo 1 put prije spavanja, nema nikakvih problema zbog ovisnosti kad prestane. Osim toga da ne spava bez ljeka.  Posted Image

Jer bromazepam u mali dozi nije otrov kao alprazolam, zbog kojeg organizam pati kad se skidaš...

Anksiolitici danas niso popularni i svi se ih boje.  A ne možemo sve baciti u isti koš . A i neki pacienti uvijek forsiraju međuosobno ove rečenice u stilu : 'Nemoj anksiolitice  Posted Image'   Pacienti SAMI stvarajo ovisnost jer kad je neki problem, uzmejo 2 ili 3 tablete , a onda organizam ne razumije ništa i hoće uvijek više ! Nemoj tako. Razumim da nitko nema snage kod Xanaxa, a ima snage kod dobrih anksiolitica !

Poznajem ljudi koje piju bromazepam  20 godina in nemajo nikakvih problema ovisnosti kad prestanu, osim ne spavaju ili su nervozni kad zaborave ali nikakvih poremećaja, mučnine, tremor, to su sve priče za laku noć

PITAM VAS KAKVA JE RAZLIKA AKO UZMETE CELI ŽIVOT ANTIDEPRESIVE ILI DA UZMETE CELI ŽIVOT ANKSIOLITICE U NAJMANJI DOZI ZBOG NERVOZE ILI KAKVIH FOBIJA ILI NESANICE? Nikad nećete biti bez ljeka... Uvijek nek ljek, uvijek  neki antidepresiv, antipsihotic.

Puno ljudi na antidepresivima in antipsihoticama niso prave osobnosti, oni su kao roboti, ne osjećaju ništa ili osjećaju veoma malo...  nema emocije...

A KAD PRESTANEŠ PITI ANTIDEPRESIV DOĐE MUČNINA, GLAVBOLJA, ČAK I POVRAĆAŠ I SVE TAKO : ovo se ne događa kad prestaneš sa malo dozo dobrog ansiolitica  ! Posted Image

Jedini problem je da bromazepam djeluje 10 sati. Previše. 7 sati bi bilo dovoljno.

Moj savjet : ako vam lječnik zbog biločega 3 mg bromazepama, kažite to je previše in počnite sa 1'5 mg.

#18 Spookie

Spookie

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 291 posts

Posted 21 January 2010 - 12:30

QUOTE(minnie @ 20 Jan 2010, 11:39 AM) View Post
A KAD PRESTANEŠ PITI ANTIDEPRESIV Dođe MUČNINA, GLAVBOLJA, ČAK I POVRAĆAŠ I SVE TAKO :

Ma najbolje bi bilo kada ne bih morali da pijemo uopste.
Ali mislim da anksioznost treba ipak leciti antidepresivima.
Anksiolitici su potrebni samo u pocetku terapije...
A licno,smatram da je odvikavanje od anxsiolitika mnogo teze.
I radije bih bio otupelih osecanja i robotizovan,nego da ne smem nigde da se maknem
bez bromazepama,i tako sam sebi podsvesno jos vise stvaram i anxioznost i zavisnost zajedno.
Kada moram da popijem nesto za smirenje,to cinim nerado.

#19 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 21 January 2010 - 14:38

Lexilium je jedan od tri anksiolitika koji razvijaju najjacu zavisnost(tako su mi rekli psihijatri), a i sam sam osetio to kada sam se skidao sa njega i gore je nego sa bilo kod antidepresiva....zato, pazite

#20 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 743 posts

Posted 23 January 2010 - 05:17

Nemoj nikada uzeti anxiolitik na duge staze........... to ti ni dr. nece preporuciti.....ako te interesuje nesto vise pitaj na pp

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users