Jump to content

- - - - -

Borderline Begone! program, knjige.. download

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 December 2012 - 17:09

Nabavila sam sa theborderlinetreatment.com stranice sve knjige i materijale, nekako mi se tip činio kao da valja probati. pa tko hoće da mu pošaljem, mail u PVT.

Lik nudi povrat para ako nakon 60 dana nisi zadovoljan sa tretmanom - ako ne kreneš se oporavljat, be, i 6mj podrške via email
ugl povrat je bez ikakvih objašnjavanja, samo kazes da zeliš pare nazad... tako da sam zato i probala.

Mislim da bi knjige mogle pomoći svim ljudima a ne samo sa BPD, jer svi ljudi imaju na tom spektru bar ponešto problema, samo je stvar intenziteta.

#2 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 26 December 2012 - 18:17

meni se ovo cini kao prevara

http://www.facebook....ichael.weisz.18

lik se predstavlja kao da je iz rumunjske, a zove se michael weisz???

fejsbuk profil otvoren 2011 u 3 mj par dana poslje dodano 3 prijatelja, koji nisu iz rumunjske nego neki amerikanci, veze s vezom nema, a kao priznati je profesor i akademik mos si mislit, jos nabaci i jednu reklamu za svoju knjigu, kome?? 4 prijatelja
cisti fake profil

cim sam vidio stranicu osjetim da tu nesto smrdi nema sumnje
takve stranice su formirane samo tako da kupite njihov proizvod

ta fora s povratom novca, mozes zaboraviti na to jednostavno
ako ti nebude bolje u roku od 6mj? kakav je to proracun, kao top shop

ima 100 stranica i knjiga koje mozes naci na internetu i skinuti o bpd-u i psihickim bolestima, al ljudima prodas pricu i naravno da odma popuse
ima li njegova knjiga zig fakulteta ili nekog znanstvenog instituta? cisto sumnjam

#3 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 December 2012 - 18:33

View Poststurmer, on 26 December 2012 - 18:17 , said:

meni se ovo cini kao prevara

http://www.facebook....ichael.weisz.18

lik se predstavlja kao da je iz rumunjske, a zove se michael weisz???

fejsbuk profil otvoren 2011 u 3 mj par dana poslje dodano 3 prijatelja, koji nisu iz rumunjske nego neki amerikanci, veze s vezom nema, a kao priznati je profesor i akademik mos si mislit, jos nabaci i jednu reklamu za svoju knjigu, kome?? 4 prijatelja
cisti fake profil

cim sam vidio stranicu osjetim da tu nesto smrdi nema sumnje
takve stranice su formirane samo tako da kupite njihov proizvod

ima 100 stranica i knjiga koje mozes naci na internetu i skinuti o bpd-u i psihickim bolestima, al ljudima prodas pricu i naravno da odma popuse
ima li njegova knjiga zig fakulteta ili nekog znanstvenog instituta? cisto sumnjam

isuse koliko negativne energije. :dry: Već sam milijun puta nešto kupovala pa su mi vraćali novce, to nije prevara jer stoji u ugovoru. Kakav žig fakulteta LOL? pa izdaje u vlastitoj nakladi, što fakultet ima s tim.

povrat mogu dobit i danas, ali moraš ga zatrazit unutar 2 mjeseca da bi važio. to je fora. a ovo sa 6mj podrške putem maila nema veze sa povratom.

e da, link na to sam našla na psychologytoday, slučajno :o ne znam, zivo me zaboli dal je fejk, čitam knjigu i ima korisnih stva

#4 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 26 December 2012 - 18:39

hahha oprosti :)

al cuj
taj lik ne postoji lazno se predstavlja, ovo sto je napiso je obicno smece, ili je plagirao neke druge izvore, da si malo istrazila bi skuzila to, ovo gore sam ti napisao samo neke detalje po kojima sam to vidio

http://www.theborder...pb-details.html

jel moram jos nesto reci

#5 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 26 December 2012 - 19:06

View Poststurmer, on 26 December 2012 - 18:39 , said:

hahha oprosti :)

al cuj
taj lik ne postoji lazno se predstavlja, ovo sto je napiso je obicno smece, ili je plagirao neke druge izvore, da si malo istrazila bi skuzila to, ovo gore sam ti napisao samo neke detalje po kojima sam to vidio

http://www.theborder...pb-details.html

jel moram jos nesto reci

pa nije ništa plagirao jer je naveo izvore. ne trebaju meni linkovi, ja sam pročitala pola knjige i sviđa mi se, i probat ću iskoristit što se iskoristit da... ne razumijem čemu potreba da govoriš protiv ovog, nitko te ne tjera da kupiš, možeš besplatno pogledat knjige i probat, zato sam i otvorila thread, pa da pomogne nekome, super, ako nikome, opet nebitno ionak je besplatno

#6 Guest_plavalaguna (Gost)

Guest_plavalaguna (Gost)
  • Guests

Posted 26 December 2012 - 19:09

pozdrav Heidi , mene zanimaju knjige , evo šaljem ti mail .

Sve što je na ovu temu objavljeno smatram korisnim .

#7 Guest_plavalaguna (Gost)

Guest_plavalaguna (Gost)
  • Guests

Posted 27 December 2012 - 21:27

Hvala Heidi , čini mi se da je knjiga super , Počeo sam malo da čitam i vidim da se lik dobro snalazi i prepoznaje sve ono što ga je mučilo a i nudi realna objašnjenja i ima dobre bazične postavke za to šta je normalno .
Samo šteta što mi sporo ide čitanje na engleskom ali šta je tu je .

#8 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 27 December 2012 - 22:07

View Postplavalaguna, on 27 December 2012 - 21:27 , said:

Hvala Heidi , čini mi se da je knjiga super , Počeo sam malo da čitam i vidim da se lik dobro snalazi i prepoznaje sve ono što ga je mučilo a i nudi realna objašnjenja i ima dobre bazične postavke za to šta je normalno .
Samo šteta što mi sporo ide čitanje na engleskom ali šta je tu je .

i meni se sviđa knjiga, i najviše što nešto što se smatra velikim problemom u biti objašnjava i gleda rješenja, bez da umanjuje problem, al nekako ga čini normalnijim. Tek sam na 1/3 glavne knjige pa cemo vidjet :o

#9 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 29 December 2012 - 16:09

View Poststurmer, on 26 December 2012 - 18:17 , said:

ironija ali.. jučer mi je isto tako jedan online guru, nakon preko godine dana od tog što sam pohađala taj tečaj (kao neka grupa je bila 3 mj je trajal 1x tjedno, al sve online..), vratio 600 USD, nije bilo garancije i nije mi morao vratit! Ja sam trazila, prvo je rekao da nece, pa sam naglasila kako sam razočarana jer nisam dobila ono što mi je obećano, i onda mi se nije javio 2tj ja mislila ništa od para, kad odjednom pošalje mi mail da će mi vratit pare
eto toliko o tome kako se to ne dešava. :P
a taj nije ni obečao pare. obećanje njegovog tečaja je bio da mozes pohađati novi tečaj, ako ti taj nije donijeo zeljeni rezultat, i da može s tobom raditi forever dok god ne dobiješ što zelis, i to mi je i nudio, besplatne sate itd.. al ja sam odbila jer mislim da sam dosta probala te njegove metode bez efekta i neda mi se..

#10 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 29 December 2012 - 16:18

cuj svasta ONLINE GURU-i

pa imas psihoterapije bar u zagrebu, KBT il nesto pa odi i probaj, a ne tu neki samoprozvani strucnjaci s interneta kojima das in vise ni manje nego 600$ necija mjesecna placa

uzmi da je sat psihoterapije 250kn 600$ je 3300kn to ti je ni manje ni vise nego 13 seansi kod pravog psihoterapeuta

#11 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 29 December 2012 - 21:03

View Poststurmer, on 29 December 2012 - 16:18 , said:

cuj svasta ONLINE GURU-i

pa imas psihoterapije bar u zagrebu, KBT il nesto pa odi i probaj, a ne tu neki samoprozvani strucnjaci s interneta kojima das in vise ni manje nego 600$ necija mjesecna placa

uzmi da je sat psihoterapije 250kn 600$ je 3300kn to ti je ni manje ni vise nego 13 seansi kod pravog psihoterapeuta

oukej.

idem sad, na psihoanalitičku psihoterapiju, jungian analyst.. završio u Zurichu, institut CG Jung. Zadovoljna sam :)

medutim taj kojem sam dala 600 usd nisam to dala napamet, u početku mi je straaaaaaašno pomogao. Simptomi su na 2 mj nestali. Ja sam zivjela punim plucima. I onda sam platila to, .. al se vratilo. :o Tako da, nisam mogla znat,  a lik ima strašnu reputaciju, strašnuuuu... i k tome to njegovo e varijanta KBT. ono slično

Jbga, KBT sam otkrila tek nedavno. I sviđa mi se. Ali sat je 300kn... i k tome čitala sam studije da je KBT nedovoljno efikasan za bilo koji dugoročni problem. A moji problemi sežu od djetinjstva. Ali eto idem i po onoj knjizu Burns, Feeling good, pionir KBTa, odlična knjiga.

A psihoterapeut mi je fenomenalan, ne bi ga dala za ništa hehehe, extra je tip. Jako mi je drago da idem, makar sam mislila da više u životu na psihoterapiju neću ići jer mi je dopizdilo. Uvijek sam mijenjala stvari čim ne bi bilo to to, a sad sam rekla idem all the way... jer i odnos u terapiji je bitan.

Inače, ne znam otkud si ti ? Meni ful zao što nisam mogla na Schema therapy, koja ima u Beogradu i BiH... eh eh... al ako nema tog, onda mi je jung 2nd choice. DBT i KBT se kao moze i samo po vjezbama :o

#12 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 29 December 2012 - 21:59

ma kbt, jedna od najmodernijih metoda je neefikasna, sad ih omalovazavas, a gurui s skypa su odlicni :)

ja sam iz zg, nisam nikad u zivotu iso na psihoterapiju, a bilo bi dobro

#13 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 29 December 2012 - 22:25

View Poststurmer, on 29 December 2012 - 21:59 , said:

ma kbt, jedna od najmodernijih metoda je neefikasna, sad ih omalovazavas, a gurui s skypa su odlicni :)

ja sam iz zg, nisam nikad u zivotu iso na psihoterapiju, a bilo bi dobro

neefikasna je za dugoročne probleme, studije pokazuju. efikasna je za jednostavnije probleme tipa specifične fobije i OKP itd..
ali pokazala se neefikasna za traume, poremecaje ličnosti i bilo koje dugoročne probleme. Zato su i napravljeni varijacije na temu KBT-a, kao DBT ili Schema therapy (koji oboje spadaju u kog-bih terapije) ali su prilagođene dubljim problemima.
Nisam ja to izmislila, tako studije pokazuju.
Ok... :rolleyes:

i gdje sam molim te rekla da online gurui valjaju? jbte, i ja se sa svakim pokušavam racionalno razgovarat. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

#14 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 29 December 2012 - 22:34

hvala Heidi jako korisne informacije piši..

#15 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 30 December 2012 - 01:40

hvala arika :) ali zbilja to nije ništa što ne nalazis na svim sluzbenim siteovima i studijama.. :) gdje ti ideš na DBT? mislim, gdje zivis?

#16 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 30 December 2012 - 02:06

ne idem ja draga Heidi, jer je u Cro nema koliko znam (u Splitu bar), al eto po netu tražim informacije....idem na "običnu" psihoterapoiju...zato mi je korisno sve na šta mi neko drugi ukaže posebno ako ima kakav koristan link itd...

#17 Heidi

Heidi

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 30 December 2012 - 02:42

ovo je dobar članak o Schema terapiji namijenjenoj baš za BPD

http://www.therapist...kellogyoung.pdf

http://www.davidbric...hemaTherapy.pdf

#18 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 30 December 2012 - 11:27

dobro, priznajem da nemam pojma :)

#19 TPL

TPL

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 714 posts

Posted 30 December 2012 - 12:35

hvala Heidi!

#20 UpAndDown

UpAndDown

disillusionedNoMore

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 30 December 2012 - 22:43

Heidi, i ovde cu ti se zahvaliti sto si sa nama podelila ovo stivo. Pocela sam vec da citam i mogu da kazem da nije rec ni o kakvoj online prevari, vec da covek zna o cemu govori i da moze samo da pomogne, nikako da odmogne. Meni se dopada, vrlo je koncizan i daje slikovite primere, sto je plus.