Jump to content

KOLIKO DANA NISTE IZAŠLI IZ KUĆE?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#1 madonna6

madonna6

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 02 November 2009 - 20:52

Poto patim od agorafobije i jako retko izlazim iz ku?e, palo mi je na pamet da otvorim ovu temu tako da svi koji imaju sli?an problem mogu da do?u ovde da se izjadaju.

Evo, ja nisam izala nekoliko dana i ve? sam samoj sebi dosadila. Koliko vi dugo niste izali, kako se ose?ate, da li vam to smeta...piite...

#2 Lawrence

Lawrence

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 02 November 2009 - 21:09

Nisam izaao par dana, bilo bi verovatno i malo due da nisam student a ina?e izlazim samo kad imam nekog posla a vrlo retko radi etnje i provoda jer imam neki vid socijalne fobije iako to tako ne izgleda mojoj okolini. Dok sam ku?i super mi je, samo dosadi kad ba dugo ne izlazim a najve?i problem u vezi tog neizlaenja je trenutak kad iza?e me?u gomile ljudi posle dueg vremena provedenog u miru...  wacko.gif

#3 madonna6

madonna6

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 02 November 2009 - 21:15

QUOTE(William Blake @ 2 Nov 2009, 09:09 PM) View Post
Nisam izaao par dana, bilo bi verovatno i malo due da nisam student a ina?e izlazim samo kad imam nekog posla a vrlo retko radi etnje i provoda jer imam neki vid socijalne fobije iako to tako ne izgleda mojoj okolini. Dok sam ku?i super mi je, samo dosadi kad ba dugo ne izlazim a najve?i problem u vezi tog neizlaenja je trenutak kad iza?e me?u gomile ljudi posle dueg vremena provedenog u miru...  wacko.gif

I meni je to problem. Kad iza?em posle par dana, kao da sam pala s Marsa...Gledam ljude oko sebe kako normalno etaju i pri?aju i pomislim "O Boe, kakav sam ja debil!"
Svima je to normalno, a meni je najlepe u ku?i... sad.gif
Tek kad mi dosadi to sedenje kod ku?e, onda se trgnem i iza?em negde...

#4 maro

maro

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 posts

Posted 02 November 2009 - 21:45

ja sam imala faza kad iz ku?e ne bih izlazila po mjesec dana.ve?inom je bilo u po?ecima ovihh depresija.i sad imam onih sjeb... faza ali se ipak tjeram da izi?em.npr. uzmem auto i odem baciti ?ir,proetam ve?eri s mamom po naselju (i maloprije sam) i usput ispuim koju.ali mrzim to se stalno moram tjerati na to.a kad dosada u?ini svoje-moram!!!!! ali razumijem u potpunosti tvoje stanje

#5 Lawrence

Lawrence

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 02 November 2009 - 21:45

QUOTE(madonna6 @ 2 Nov 2009, 10:15 PM) View Post
Tek kad mi dosadi to sedenje kod ku?e, onda se trgnem i iza?em negde...

I kod mene je tako samo to kad iza?em ja jednostavno osetim jako nepoverenje prema svim nepoznatim ljudima i zato se trudim da izbegnem razgovore a to nepoverenje je isklju?ivo psihi?ke prirode - verovatno zbog toga to sam prili?no emotivan (ne ekstremno ali ipak...) i zato nije pametno da svakome otvaram "vrata" bez duple procene njegove li?nosti pre toga.  whistling.gif
A mnogi sve to i ne prime?uju ili se ?ude zato ne izlazim kad nemam nikakvih razloga za to... pa ipak nisu svi isti.  wacko.gif

#6 madonna6

madonna6

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 02 November 2009 - 22:27

Jel' pije tablete? Odlazi li na psihoterapiju?

#7 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 02 November 2009 - 22:35

samo ako imam razlog a nemam ga...
jebiga

#8 Lawrence

Lawrence

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 02 November 2009 - 22:59

QUOTE(madonna6 @ 2 Nov 2009, 11:27 PM) View Post
Jel' pije tablete? Odlazi li na psihoterapiju?

Ne nita. Ovu dijagnozu sam sam prepoznao i mislim da za terapije nema potrebe jer nemam neke pani?ne napade, samo unutranje nepoverenje i ponekad malo ve?e znojenje nego to treba.
Samo pokuavam da se reim tih misli i napetosti u meni koje me ko?e da potpuno budem ono to jesam u svakom trenutku i okruenju.  smile.gif

@Karlito
Sude?i po tvojoj slici, samo treba da smra par kilograma, malo smanji alkohol i bi?e definitivno skroz bez potrebe za lekovima.  biggrin.gif

#9 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 03 November 2009 - 00:11

Svaki dan izadjem.Takve su okolnosti!

#10 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 03 November 2009 - 00:22

Da nema posla maltene ne bih ni izlazio iz gajbe. A to mi itekako prija u ovim hladnim jesenjim i zimskim mesecima. smile.gif

#11 alesana

alesana

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 posts

Posted 03 November 2009 - 00:40

i ja isto mnogo retko izlazim jer imam veliki strah kao jedno nemogu vise samostalno da vozim auto nego mora muz da vozi a da setam sama sa sinom nema sanse......ma kakvi....jedino sto odem do komsinice ili mame a oni zivu u ustoj ulici...inace bi se zatupila totalno kuci....jbg

#12 madonna6

madonna6

MEGA-MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 03 November 2009 - 12:17

@ alesana i ja sam skroz zatupila. Kao da su mi vrane popile mozak... lolcina.gif
Ali...nema veze, i svoju pamet ?u jednog dana da vratim, a ako je i ne vratim, bolje da sam luda nego normalna s obzirom na svet u kakvom ivimo... curica.gif

#13 Deleted Profile

Deleted Profile

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 03 November 2009 - 16:06

Maksimum koji sam napravio je je bio nekih 10ak dana konstantnog provodjenja vremena u kuci.
Sad sam malo bolje pa se trudim da svaki drugi treci dan bar do prodavnice odem i dva,tri puta mesecno odem negde s drustvom,ponekad i cesce.Zavisi.
Na fakultet odlazim samo kad moram odnosno kad su kolokvijumi,ispiti,upisi ocena i prijave ispita.

#14 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 03 November 2009 - 16:43

QUOTE(alesana @ 3 Nov 2009, 12:40 AM) View Post
i ja isto mnogo retko izlazim jer imam veliki strah kao jedno nemogu vise samostalno da vozim auto nego mora muz da vozi a da setam sama sa sinom nema sanse......ma kakvi....jedino sto odem do komsinice ili mame a oni zivu u ustoj ulici...inace bi se zatupila totalno kuci....jbg

Moras ici doktoru.Ovo sto pises je zaista zabrinjavajuce.Moras dobiti neki jak anksiolitik.Nije resenje sedeti i pisati na forumu niti ici samo do susedne ulice.Ajde,mrdni,nemoj da se prepustas,to je najgore.Idi doktoru,ako moze jos sutra.Ako imas vec neki anksiolitik dupliraj dozu i u setnju.Setaj,po cenu toga da ti se ruke i noge oduzmu od straha.Nece ti nista biti,poolako,dan za danom i tako sec uveriti sebe da se nista strasno ne desava i otklonices simptome!

#15 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 03 November 2009 - 16:59

U svojoj naje?oj krizi,nisam izala mesec dana..moda i vie...ni na prozor,,ni na terasu...

#16 Betmen

Betmen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 04 November 2009 - 14:30

Dok sam bio u depresiji imao sam takvih problema..Osecao sam nemoc,nezainteresovanost za spoljasnji svet...Kao da sam bio bez EMOCIJA...Samo sam spavao,lezao,krao Bogu dane..Jako teska situacija za sve koji imaju problem sa tim...

#17 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 04 November 2009 - 19:41

Izlazim iz ku?e jer radim, idem u prodavnicu, ali u principu, kad ne moram - ne izlazim. Nekako se najsigurnije ose?am kod ku?e.

A kad je zima pogotovo volim da budem u toploj sobi.

#18 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 04 November 2009 - 22:40

opet izbegavam, nekako sam overdoz ljudskosti dozivela s tim da sam izaasla van evo bice drugi vikend.

#19 Lesaila

Lesaila

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 07 November 2009 - 21:08

pa eto negdje tri dana ne sjecam se zapravo icon_blushing.gif

#20 Gigo

Gigo

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 16 November 2009 - 19:07

Ja nisam ?etiri godine bio u centru svoga grada... ina?e sam znao oti?i do kolega, ali samo autom ako bi doao po mene... i kod psihijatra i do rodbine koja mi je 200 metara od ku?e... ali u gradu, tj. centru grada nisam bio duuuugo vremena... i ne znam kada ?u...