Jump to content

strah od trudnoce

trudnoća

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#21 Majolina

Majolina

Queen of the Wolves

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,980 posts

Posted 19 May 2012 - 22:26

E ovako i ja da se nadovezem na ovu temu, s obzirom da sam se pre godinu dana porodila, a pre trudnoce sam bila na cipralex-u i rivotrilu. Sto se tice same trudnoce, cim sam saznala da sam trudna prekinula sam naglo sa terapijom, sto mi je bio problem do nekog 4-5 meseca, ali kad su hormoni "proradili" sve je dalje bilo lakse. I da, inace moja dijagnoza je bila napadi panike, a uz to operisala sam srce, prelezala koksaki koji je ostavio oziljke na miokardu, a po prirodi imam nizi pritisak koji mi se naravno u trudnoci vratio u normalu. Same trudnoce se nisam plasila, delom me je plasio sam porodjaj, ali vec nekako na pocetku sam znala da ce me poradjaiti carskim rezom, iako sam se ja pred kraj nadala da ce proci prirodno. Od 5-og meseca sam isla mesecno da lezim u bolnici, cisto radi kontrole, od 6-og meseca sam imala blage kontrakcije tako da su mi uveli da pijem hormone da ne bi doslo do prevremenog porodjaja. Ali uz sve to nisam se plasila niti sam citala ista o nekim komplikacijama u trudnoci jer te nepotrebne informacije mogle bi jedino da mi skode. Jedino problem koji je bio jeste porodjaj, jer me je na operacionom stolu uhvatila panika posto sam se probudila na stolu sa tubusom u ustima, i da ne pricam da sam do dana otpusta iz bolnice plakala jer sam zelela da odem iz bolnice.Sve u svemu sada pored sebe imam jedno divno bice koje ispunjava moje srce i moj zivot i za koje je bilo vredno sve proci.

#22 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 20 May 2012 - 00:15

View Postsometimes, on 19 May 2012 - 17:30 , said:

:love:

bila na psihoterapiji...mogu reci da sam bolje, ali to je tek pocetak, tek smo zagrebali po povrsini.
otrov od rivotrila je valjda konacno izasao iz mog oraganizma, pa sam uz terapiju, uspela da skrpim par sati vise sna i naravno da odmah bolje funkcionisem.
ostao bensedin. valjda nece nista naskoditi... :unsure:

drago mi je sto se osecas bolje...bensedin slobodno pij jer mnoge trudnice ga piju i nece ti naskoditi ali naravno sve u dogovoru sa dr-om..pozz

:srce:

#23 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,717 posts

Posted 20 May 2012 - 06:07

Moram na posao a zanosi me na jednu stranu, kao da su mi noge gumene , kako cu danas izgurati, naravno boli me pola glave

#24 sometimes

sometimes

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 20 May 2012 - 16:45

nocas bilo grozno. tacnije, nocas ne postoji. spavala od 6.30h do 9.30h. dalje nije islo.
imam strah da legnem u krevet...panican strah.
pocinje i grlo da me boli, kao da me hvata prehlada.
mislim da sam sama na svetu sa ovim problemom, da mucim svoju bebu, da cu joj svojim nerviranjem samo odmoci...
ne znam vise da li ova tema spada pod strah od trudnoce ili u nesanicu, ali ne znam gde da pisem.

#25 Majolina

Majolina

Queen of the Wolves

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,980 posts

Posted 20 May 2012 - 17:32

Ja mislim da prvo moras da odes kod svog dr-a i da mu kazes kako se zaista osecas i da moras da stanes panici na put... kad sam ja ostala trudna meni je moj dr rekao da ako bude bilo prekle potrebe za ad-om da cu ih piti, jer od lekova je gore tvoje stanje. Koliko sam ja upoznata ad moze da se koristi do treceg trimestra.
Ne znam u kom si mesecu, ali ako si napocetku onda ipak moras da sacekas malo da sve dodje na svoje, kad ti prorade hormoni sve ce biti lakse

#26 milla85

milla85

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 472 posts

Posted 21 May 2012 - 05:29

View Postjelllena, on 18 May 2012 - 12:38 , said:

procice a i psihoterapija ce ti pomoci,vezbe relaksacije obavezno radi i skreni misli koliko god mozes....bices ti debela i srecna

normalan je strah od porodjaja ali danas brate mili ima epidural..sve zivo..nema uopste mucenja veruj mi...porodila bi se i ne bi ni pomislila dal mozes......ja sam se porodila bez epidurala,kad sam usla u salu posle 10 min.sam se porodila iz dva napona....nista strasnoo ne plasite se
Ma nije problem trodnoce kao proces, sami cin radjanja, nego 9 mjeseci... u meni... mislim da bi mi to bio kao da mi je netko dao metak u celo a opet... mozda i ne bi bilo tako strasno. Jos imam emocionalnu blokadu, zamisli da tom djetetu ne pruzim dovoljno ljubavi, sta onda?
Sto da dijete nasljedi panicni od mene, nas dvoje u paru, no krasno haha :)

#27 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 21 May 2012 - 12:32

View Postmilla85, on 21 May 2012 - 05:29 , said:

Ma nije problem trodnoce kao proces, sami cin radjanja, nego 9 mjeseci... u meni... mislim da bi mi to bio kao da mi je netko dao metak u celo a opet... mozda i ne bi bilo tako strasno. Jos imam emocionalnu blokadu, zamisli da tom djetetu ne pruzim dovoljno ljubavi, sta onda?

mnogo razmiljas unapred,to je kod nas anksioznih osnovni problem"sta bi bilo kad bi bilo"kad se toga resimo,zdravi smo...pruzila bi ti detetu mnogo ljubavi,cak ne bi ni razmisljala o anksioznosti,dete ne moze da nasledi anksioznost zato  nemoj da brines i radi na tome da ne mislis unapred...a izdrzala bi trudnocu lepo jer se tad i posloze hormoni i uzivas....

#28 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 662 posts

Posted 21 May 2012 - 19:33

View Postmilla85, on 21 May 2012 - 05:29 , said:

Jos imam emocionalnu blokadu, zamisli da tom djetetu ne pruzim dovoljno ljubavi, sta onda?

Mozda ne bih trebao ovdje komentirati ipak mi se cini da je ovo nekako zenska tema, ali na ovo moram, jer mi se nekako probudio neki ocinski nagon ;) iako nisam otac, prije nego mi se sve ovo dogodilo psihicki ma ja sam bio napet, nervozan pa reagirao na prvu, vise gledao sebe nego druge, ma kad sada pogledam katastrofa od osobe, ovo me je promjenilo jer postujuci svoje osjecaje ja postujem i tudje, tako da mila85 vjeruj mi tvoje iskustvo s panicnim napadima moze samo po mojem misljenju da ti pomogne kod odgoja djeteta, npr. ja ne znam kako ce biti i ako bude jednom da imam djete ali puno drukcije gledam na "ispade" djece sada nego prije ovog svega, sada gledam na to "hladne" glave, svatko se ima pravo osjecati kako hoce dok time ne ometa druge, odnosno dok to ne "pretace" u nepozeljno ponasanje. ;)

#29 velikodijete

velikodijete

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 21 May 2012 - 20:57

Mene je sad prosao strah od trudnoce jer sam shvatila da sam jucer prezivjela najjjjjjaci napad i srcani udar do sada a tlak mi nije skocio...medjutim citav dan imam strah od bolnice.nekoliko puta sam lezala u bolnici i tu su mi ostale traume:komplikacije poslije poroda pa padanje u nesvest pa opet operacije uz napade panike i groznicu koju nisam mogla kontrolisat i naravno padanje u nesvjest. strah me je jos jednom lezat u bolnici i biti sama sa svojim mislima...
sometime meni pomogne kad razmisljam na sljedeci nacin: sad nemam vremena za napade panike to cu odbolovati poslije, sad moram otici na planinu i popraviti zdravlje.kad se vratim onda cu bolovati-tako se nekako natjeram da ne iscekujem  napade. a sto se tice bebe, probaj sto manje stresa i sto vise smijeha. ja sam znala iskriviti usta u grimasu smijeska pa se tjerat na smijeh...ako si vjernica moli se bogu da ti olaksa...

#30 milla85

milla85

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 472 posts

Posted 22 May 2012 - 21:45

View Postjelllena, on 21 May 2012 - 12:32 , said:

mnogo razmiljas unapred,to je kod nas anksioznih osnovni problem"sta bi bilo kad bi bilo"kad se toga resimo,zdravi smo...pruzila bi ti detetu mnogo ljubavi,cak ne bi ni razmisljala o anksioznosti,dete ne moze da nasledi anksioznost zato  nemoj da brines i radi na tome da ne mislis unapred...a izdrzala bi trudnocu lepo jer se tad i posloze hormoni i uzivas....
Vjerovatno si u pravu, tj sigurna sam da jesi. Iako mislim da ako ne razmisljam o tome i samo se desi, bit ce lakse. Ipak imam mnogo divnih ljudi oko sebe, pa valjda ce biti ok. ...kad se desi jel :)

View Postnnnn, on 21 May 2012 - 19:33 , said:

Mozda ne bih trebao ovdje komentirati ipak mi se cini da je ovo nekako zenska tema, ali na ovo moram, jer mi se nekako probudio neki ocinski nagon ;) iako nisam otac, prije nego mi se sve ovo dogodilo psihicki ma ja sam bio napet, nervozan pa reagirao na prvu, vise gledao sebe nego druge, ma kad sada pogledam katastrofa od osobe, ovo me je promjenilo jer postujuci svoje osjecaje ja postujem i tudje, tako da mila85 vjeruj mi tvoje iskustvo s panicnim napadima moze samo po mojem misljenju da ti pomogne kod odgoja djeteta, npr. ja ne znam kako ce biti i ako bude jednom da imam djete ali puno drukcije gledam na "ispade" djece sada nego prije ovog svega, sada gledam na to "hladne" glave, svatko se ima pravo osjecati kako hoce dok time ne ometa druge, odnosno dok to ne "pretace" u nepozeljno ponasanje. ;)
Nisu zenske teme, slobodno se ti pridruzi, nije ni biti otac mala stvar stog... moram reci samo da , nije mi toliko bed oko odgoja koliko da nosim to malo bice u sebi.. a znam da sve treba da bude ok. huh...

#31 sometimes

sometimes

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 25 May 2012 - 23:32

dragi ljudi, dragi moji prijatelji, u ponedeljak u 10h imam zakazano na klinici, jer ovako vise ne ide.
Majolina, 8 nedelja sam, znaci sam pocetak, ali kao sto kazes ovakvo stanje vise steti, nego neki lek.
pisacu vam sta sam dobila. prebacena sam kod neke dr. sto se bavi bas trudnicama, pa cemo videti.
iscrpljena sam, slabo jedem, a kada padne noc, odem u ocaj, strah i nervozu.
telo mi se grci, spavalo bi, trese se, a mozak ne da, jer se boji jos jedne neprospavane noci.
boji se sna.

View Postvelikodijete, on 21 May 2012 - 20:57 , said:

Mene je sad prosao strah od trudnoce jer sam shvatila da sam jucer prezivjela najjjjjjaci napad i srcani udar do sada a tlak mi nije skocio...medjutim citav dan imam strah od bolnice.nekoliko puta sam lezala u bolnici i tu su mi ostale traume:komplikacije poslije poroda pa padanje u nesvest pa opet operacije uz napade panike i groznicu koju nisam mogla kontrolisat i naravno padanje u nesvjest. strah me je jos jednom lezat u bolnici i biti sama sa svojim mislima...
sometime meni pomogne kad razmisljam na sljedeci nacin: sad nemam vremena za napade panike to cu odbolovati poslije, sad moram otici na planinu i popraviti zdravlje.kad se vratim onda cu bolovati-tako se nekako natjeram da ne iscekujem  napade. a sto se tice bebe, probaj sto manje stresa i sto vise smijeha. ja sam znala iskriviti usta u grimasu smijeska pa se tjerat na smijeh...ako si vjernica moli se bogu da ti olaksa...
molim se svaki dan...

#32 sometimes

sometimes

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 31 May 2012 - 23:00

missed ab.
vise srece drugi put.

#33 natalie

natalie

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 posts

Posted 16 August 2012 - 23:03

Nisam shvatila ovo na kraju?
Je li se to desilo ili je to predlozila dr?
Jako mi je zao.
i sama se dvomim i zbog svojih strahova nemam bebu, a to je nesto sto sam cijeli zivot zeljela.

#34 ivanak

ivanak

Baby

• Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 16 June 2013 - 22:47

Drage moje,već neko vrijeme intenzivno razmišljam o majčinstvu s obzirom da sam u vezi već 6 godina i da imam 33 godine ali ja vam ne mogu opisati koliko je mene toga strah.Od prije 2 godine sam jako anksiozna, počelo je s napadima panike koje sam uspjela uz pomoć kbt svest na minimum ali tu je jako i dalje prisutna anksioznost, posebno strah od putovanja. Volim djecu i želim ih ali sumnjam koliko ću biti dobra majka, ne želim da dijete bude zakinuto za neka druženja, izlete, putovanja jer mama je eto anksiozna i ne može to do kraja pobijediti. Kakva su vaša iskustva, dajte mi neki savjet .......

#35 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 16 June 2013 - 22:53

ja ti preporucam da rodis i uz dijete ces pobijedit sve te strahove

mislim da je to upravo ono sto tebi treba

#36 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 16 June 2013 - 23:26

radjaj!!!!

#37 preplaseni

preplaseni

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 269 posts

Posted 17 June 2013 - 00:31

Strumer ti je sve rekao, obicno se anksioza povuce u trudnoci a ako se i vrati vise ces volit to stvorenje nego sto ces se bojat

#38 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,243 posts

Posted 17 June 2013 - 07:11

View Postivanak, on 16 June 2013 - 22:47 , said:

Drage moje,već neko vrijeme intenzivno razmišljam o majčinstvu s obzirom da sam u vezi već 6 godina i da imam 33 godine ali ja vam ne mogu opisati koliko je mene toga strah.Od prije 2 godine sam jako anksiozna, počelo je s napadima panike koje sam uspjela uz pomoć kbt svest na minimum ali tu je jako i dalje prisutna anksioznost, posebno strah od putovanja. Volim djecu i želim ih ali sumnjam koliko ću biti dobra majka, ne želim da dijete bude zakinuto za neka druženja, izlete, putovanja jer mama je eto anksiozna i ne može to do kraja pobijediti. Kakva su vaša iskustva, dajte mi neki savjet .......

draga IvanaK,
volis decu, volis svog decka, zelite da imate porodicu, dakle, samo hrabro napred. Ti nisi Anksioznost, ti si IvanaK, licnost koja sadrzi mnogo vise od anksioznosti. I sve sto dolazi s decom je prirodno, sve naucis brzo, i nekako znas da treba bas tako, narocito kad su deca mala. I ima uzasnih strahova, i stresova ali ima i mnogo lepsih stvari. Pa i da zivite bez putovanja, sta ima veze? Ako volis decu, i zelela bi da ih imas, onda ce ta tvoja ljubav sve da sredi na najbolji moguci nacin. Nece mozda biti savrseno, ali sta je savrseno? Ko postavlja te definicije savrsenosti i idelane majke? Samo hrabro, poslusaj ti svoje srce...

#39 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 17 June 2013 - 09:44

ja sam rodila i to me je spasilo , imam i dalje probleme , ali lakse je jer DETE je neko za KOGA SE BORIS

#40 Nelica

Nelica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 17 June 2013 - 10:41

Cini mi se da knjiga Jedi Voli Moli pocinje da glavnoj junakinji rodjena sestra dobija bebu i ova je pita kako joj se cini majcinstvo:
" To to je kao da hoces da se istetoviras na chelu, ako nisi 100 % siguran nemoj da radis to" :D
Srecno :wub: