Jump to content

Strah od srece

sreća

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 24 October 2012 - 14:14

nekako mi se cini da se uzasno bojim bit sretan i da cinim sve samo da to ne budem .. recimo vec duze vrijeme nisam u nikakvoj vezi bas zbog toga .. pomislim kako ce mi bit lijepo sa nekim bit sa nekim da imam podjelit sve probleme i sretne trenutke ali jednostavno kao da mi netko govori da mi je bolje biti ovakav .. recimo frendica kojoj se uvijek mogu otvorit i koja mi uvijek pomaze me pozove van i zeli da budemo cesce zajedno ja kazem ok i onda kad trebam krenut od doma posaljem joj poruku sa nekom jadnom izlikom zato jer kao da ne zelim bit sretan .. isto mi se konobarica neki dan nabacivala zgodna cura mlada 20ak godina doslovno sam je odjebao .. prijatelji me zovu van na cugu , zezanje ovo ono ja jednostavno ne zelim da zaboravim na probleme .. familija se trudi da mi pomogne oko svega ali se zato i od njih udaljavam .. ne znam zasto , nije lako opisat ..

#2 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,814 posts

Posted 24 October 2012 - 14:37

Znam kako je biti u tom stanju. Ja ne znam ni jedan lek osim psihoterapije i lekova, konkretno antidepresiva, za pocetak.

Meni su pomogli u tom smislu da sam se pokrenula, da sam osetila odjednom priliv energije.

#3 liliputanac

liliputanac

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 24 October 2012 - 15:00

Mene nije strah, ali druge je strah da malo ne budem srecna... preci ce mi u naviku, pa sta onda?

#4 Harisma

Harisma

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 24 October 2012 - 15:14

Ranije sam mislila da je sreća biti sa nekim. Sad više nisam sigurna. Ko nije srećan sam, neće biti ni sa drugim. Ko je srećan sam, drugi mu nisu ni potrebni.

#5 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 24 October 2012 - 15:52

evo bas kao sto je chris mccandless rekao : sreca je jedino stvarna kad je dijelis ... mogu to shvatit jer je tesko bit sretan sam , recimo vidis nesto sto te cini sretnim a nemas nikoga pored sebe da podjelis taj osjecaj.. ali ja kao da bjezim od srece i kad je mogu djelit i kad je vidim brzo se okrenem od nje .. autodestruktivan sam pa mi je testo bilo sto prihvatiti sto bi me cinilo drugacijim nego sto sam sad .

#6 Smijavica

Smijavica

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 posts

Posted 24 October 2012 - 16:00

a kod mene je obratno. ja nista ne pokusavam uraditi, niti uci u neki vezu iz straha da cu biti nesrecna ili povrijedjena, odbacena... ali ni ovako nisam srecna, jer ne usudjujem se nista uraditit, samo tapkam u mjestu. cesto izbjegavam izlaske, kontakte sa ljudima, predavanja na faxu i mnogo sta drugo, samo da me neko ne bi necim uvrijedio i da se ne bih osjecala lose...
mislim da nam moze iskljucivo psihoterapija pomoci..... :)  ja vec sutra idem kod psihologa.

#7 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 24 October 2012 - 16:05

u principu je to isto jer ne zelim bit sretan jer znam da svemu dodje kraj i da ce mi jos gore bit.
ja idem kod psihijatra , ne privatnog jer nemam para , i shvacam da lika boli briga i da sve to radi preko one stvari i idem samo da dobijem ljekove koji mi kako kad pomazu , u zadnje vrijeme sve manje , danas sam trebao ic kod novog il bar da mi da nove ljekove al sam se na sve to jos i prehladio tako da nemogu ni van stana

#8 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 24 October 2012 - 22:30

pa prisili se da to promijenis, kad te nesto tako tjera napravi suprotno, tj. ono sto mislis da bi trebao

#9 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,400 posts

Posted 25 October 2012 - 08:51

View Postdosta, on 24 October 2012 - 14:14 , said:

nekako mi se cini da se uzasno bojim bit sretan i da cinim sve samo da to ne budem .. recimo vec duze vrijeme nisam u nikakvoj vezi bas zbog toga .. pomislim kako ce mi bit lijepo sa nekim bit sa nekim da imam podjelit sve probleme i sretne trenutke ali jednostavno kao da mi netko govori da mi je bolje biti ovakav .. recimo frendica kojoj se uvijek mogu otvorit i koja mi uvijek pomaze me pozove van i zeli da budemo cesce zajedno ja kazem ok i onda kad trebam krenut od doma posaljem joj poruku sa nekom jadnom izlikom zato jer kao da ne zelim bit sretan .. isto mi se konobarica neki dan nabacivala zgodna cura mlada 20ak godina doslovno sam je odjebao .. prijatelji me zovu van na cugu , zezanje ovo ono ja jednostavno ne zelim da zaboravim na probleme .. familija se trudi da mi pomogne oko svega ali se zato i od njih udaljavam .. ne znam zasto , nije lako opisat ..

A da nije možda riječ o nekoj krivnji koja te izjeda, pa podsvijesno sebi želiš uništiti svaku šansu za malo veselja?!? Ne bih ovo što si ti opisao nazvala strahom, jer ne bojiš se ti sreće, jednostavno ju "ne želiš" (namjerno je ovaj dio u navodnim znakovima) za sebe. Da ne duljim, ako želiš podijeli sa nama svoje probleme koje stavljaš ispred malo zadovoljstva, pa da pokušamo svi skupa izmozgat nešto i tako si anoniman ovdje. Više glava znaju više :)

View Postdosta, on 24 October 2012 - 16:05 , said:

u principu je to isto jer ne zelim bit sretan jer znam da svemu dodje kraj i da ce mi jos gore bit.
ja idem kod psihijatra , ne privatnog jer nemam para , i shvacam da lika boli briga i da sve to radi preko one stvari i idem samo da dobijem ljekove koji mi kako kad pomazu , u zadnje vrijeme sve manje , danas sam trebao ic kod novog il bar da mi da nove ljekove al sam se na sve to jos i prehladio tako da nemogu ni van stana

Pardonček :) Ovaj dio vidjeh naknadno. Dakle, ti se ne bojiš sreće, nego misliš da nakon svake automatski po defaultu dolazi neka tuga, razočaranje itd...? Ili (pokušavam skužiti, a zadnjih sam dana malo plava)??

#10 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 25 October 2012 - 11:28

View Postvilagorska, on 24 October 2012 - 16:00 , said:

a kod mene je obratno. ja nista ne pokusavam uraditi, niti uci u neki vezu iz straha da cu biti nesrecna ili povrijedjena, odbacena... ali ni ovako nisam srecna, jer ne usudjujem se nista uraditit, samo tapkam u mjestu. cesto izbjegavam izlaske, kontakte sa ljudima, predavanja na faxu i mnogo sta drugo, samo da me neko ne bi necim uvrijedio i da se ne bih osjecala lose...
mislim da nam moze iskljucivo psihoterapija pomoci..... :)  ja vec sutra idem kod psihologa.

Da, i kod mene je ovako, posebno boldani dio...iako ja ne izbjegavam kontakte s ljudima (ali uvijek sam u glavi na nekoj "distanci", razlažem u glavi šta je drugi reka, šta sam ja rekla....)

#11 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 25 October 2012 - 12:00

View Postpukla_ko_kokica, on 25 October 2012 - 08:51 , said:

...
Pardonček :) Ovaj dio vidjeh naknadno. Dakle, ti se ne bojiš sreće, nego misliš da nakon svake automatski po defaultu dolazi neka tuga, razočaranje itd...? Ili (pokušavam skužiti, a zadnjih sam dana malo plava)??
da bojim se srece iz tog razloga jer znam da kratko traje i da ce mi poslije ostat samo tuga i sjecanje kako sam nekada bio sretan i onda je naravno i ne zelim..
shvati to ovako : ljudi koji se boje zmija boje se jer ih one mogu ubiti svojim otrovom , prema tome se ti ljudi ne boje zmija nego otrova .. ako shvacas sto zelim reci. gledajuci tako ni ja se ne bojim srece , bojim se onog sto sreca donosi , svoj otrov .

#12 Nora1

Nora1

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 21 posts

Posted 25 October 2012 - 17:50

Pažljivo sam vas isčitala i zaista je ovo dobra tema..pokušavam da razumijem strah od sreće na način bijega od čak i njene naznake..da,jesam čitala Selimovića i mogu samo da parafraziram jednu od njegovih misli(a vezano za temu)..kaže kako se moramo odreći ljubavi da je ne izgubimo,kaže da moramo uništiti svoju ljubav prije nego nam je unište drugi..
tužna i gorka teza velikog pisca...i ona me nekako prati već vipe od dvije decenije..nisma ga poslušala..njegove su me riječi natjerale da jurcam za ljubavlju kao čovjek koji žeđa u pustinji za oazom..uinat svima koji su mislili da se treba odricati..
i svjesno ulazila u neke priče od kojih sam bolovala dugo..
poslijje velike ljubavi,slijedi uvijek veliki bol..a sa velikim bolom se boluje dugo i ponekad jedva izvlači živa glava..
imam 4o godina..i sad kad bih mogla ponovno da vratim prošlost..možća bih i ja imala strah od ljubavi koji bi me paralisao..i ne,ne znam da li sam sretnija za kašikice ljepote koju mi je ljubav darivala.. nisam ogorčena i zaista imam prelijepe uspomene..
pitanje je uvijek samo jedno..naime..koliko želimo sačuvati sebe i naći ljubav u sebi..koliko to kome od nas može da bude dovoljno..

#13 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 25 October 2012 - 18:39

View PostNora1, on 25 October 2012 - 17:50 , said:

Pažljivo sam vas isčitala i zaista je ovo dobra tema..pokušavam da razumijem strah od sreće na način bijega od čak i njene naznake..da,jesam čitala Selimovića i mogu samo da parafraziram jednu od njegovih misli(a vezano za temu)..kaže kako se moramo odreći ljubavi da je ne izgubimo,kaže da moramo uništiti svoju ljubav prije nego nam je unište drugi..
tužna i gorka teza velikog pisca...i ona me nekako prati već vipe od dvije decenije..nisma ga poslušala..njegove su me riječi natjerale da jurcam za ljubavlju kao čovjek koji žeđa u pustinji za oazom..uinat svima koji su mislili da se treba odricati..
i svjesno ulazila u neke priče od kojih sam bolovala dugo..
poslijje velike ljubavi,slijedi uvijek veliki bol..a sa velikim bolom se boluje dugo i ponekad jedva izvlači živa glava..
imam 4o godina..i sad kad bih mogla ponovno da vratim prošlost..možća bih i ja imala strah od ljubavi koji bi me paralisao..i ne,ne znam da li sam sretnija za kašikice ljepote koju mi je ljubav darivala.. nisam ogorčena i zaista imam prelijepe uspomene..
pitanje je uvijek samo jedno..naime..koliko želimo sačuvati sebe i naći ljubav u sebi..koliko to kome od nas može da bude dovoljno..

tako i ja dozivljavam ljubav , zato se idem naci ovaj tjedan sa jedinom osobom koja mi nesto znaci da prekinem sve kontakte sa njom jer znam kako ce to inace zavrsiti ..

#14 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 25 October 2012 - 19:05

nemojte bit pizde

kaj ces do kraja zivota bjezat od bilokakvog odnosa, mislim ono

to kako ti dozivljavas ljubav je ocito pod utjecajem bolestine sto se zove depresija, ljudi koji su tako razmisljali nikad nisu nasli ljubav, kao sto i bilokoja druga psihicka bolest iskrivljuje stvarnost tako to cini i depresija
ako vidis da je neka osoba vrijedna tvog povjerenja onda joj to i daj

to sto je mesa selimovic napisao vjerujem da je vrlo mudro ali ja opce ne razumijem sta je on time htio reci, ta knjizevnoumjetnicka naklapanja jesu zgodna i inspirativna, ali koliko sam ja skuzio u praksi nista ne znace, a ti dosta slusaj selimovica potpuno doslovno i unisti to sto imas, mozda kad budes sam ces shvatit
a ja pretpostavljam da ti od toga nece biti nista bolje, nego ces za par tjedana kukati kako si otjerao osobu kojoj je jedinoj bilo stalo do tebe

#15 Babsi

Babsi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 25 October 2012 - 19:21

Sturmer, ukrao si mi rječi iz usta.

tako i ja dozivljavam ljubav , zato se idem naci ovaj tjedan sa jedinom osobom koja mi nesto znaci da prekinem sve kontakte sa njom jer znam kako ce to inace zavrsiti ..

Ne,neznaš kako če završiti. Život je nepredvidiv i nitko od nas ne zna što ga čeka sutra.
Ako imaš nekog pored sebe ko ti paše,ko te voli,ko ti pruža potporu...budi sretan jer imaš nešto što mnogo njih nema-Ljubav.
Svaki se problem može rješit jako jednostavno-govorom.
Ne boj se sreče :) prepusti se...pa i ako ne ispadne kako treba,šta sad...
Bar češ znati da si dao sve od sebe,a ta pomisao vrjedi više od ičeg (vjeruj mi,znam)
Ideš dalje...pokušaš ponovno,spotakneš se-ustaneš...
Život prijatelju,život.

:heart:

#16 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 25 October 2012 - 19:25

@strumer ne mislim ja na to kao da cu sad citav zivot bjezati od ljudi ali sam trenutno u takvoj situaciji da imam osjecaj da ako sad ne izbjegavam takve stvari da ce mi se stanje poorsat , primarno mi je da se rjesim te bolestine a ne mogu je se rjesi ako se i dalje trujem.

@babsi da se mogu tako jednostavno ustat i zaboravit na sve sto mi se lose desi i nastavit dalje samo tako ne bih sada bio ovdje :/

#17 Babsi

Babsi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 25 October 2012 - 19:42

Istina. I ja kad sam došla na forum bila sam skenjana i nitko i ništa me nije moglo oraspoložit...
Mislim si u sebi...čitav život ču patit za vezom koja je završila prije 2god...
Nikad neču nači normalne ljude,kretati se u normalnim krugovima...maknit se od problema...živit zdrav život...
Ma da ne duljim puno...
Oču reči da sve u životu treba probat.
Od ničeg ne odustaj i od ničeg ne bježi.
-Ništa od ovog ne mislimo zlonamjerno,ovdje smo da pomognemo jedni drugima,da se savjetujemo i razgovaramo.
Ja ti iz iskustva govorim da ne napuštaš osobu koja ti znači. Ne zato što češ ostati sam,daleko od tog...
Več zato što češ žaliti poslje...
Da mogu vratit vrijeme nikad mu nebi okrenula leđa,borila bi se do zadnjeg daha,a onim ljudima koji su nas od samog početka pokušali odvojit ljepo bi se kulturno nasmijala u facu i pokazala im srednjak-ništa ekstra,samo mali znak pažnje od mene.
Ne slušaj šta ti zli jezici govore-to ljubomora progovara.
VOLI I DOPUSTI SEBI DA BUDEŠ VOLJEN.

#18 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 25 October 2012 - 19:50

shvacam ja sto vi mene zelite reci i ja nisam bez nade ja zelim biti bolje ja zelin izgradt zivot za sebe ali trenutno sam u takvoj situaciji da se jednostavno moram ogradit od stvari koje su potencijalno opasne jer sto ako si sada dozvolim da nesto ima nesto sto cu cijenit vise od zivota i onda da to izgubim .. mislim da se vise nebih mogao oporavit.. uvijek pisem ono sto trenutno osjecam jer se mijenjam iz dana u dan ali razmisljam uvijek sto bi se moglo dogoditi .. ma previse razmisljam to je sigurno :)
ali nemojte misliti kako ja ne cijenim podrsku i pomoc svi na ovom forumu koji imaju snage da uz svoje probleme pokasavaju rjesiti i tudje.
ne mogu se otvoriti osobama koje znam pa mi je lakse kad pricam strancima

#19 Babsi

Babsi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 25 October 2012 - 19:53

Sta da ti kažem...Supertramp je napustio vlastiti život kako bi sljedio srce...
Njegovo je njega vodilo na Aljasku...
I do zadnjeg daha nije odustao...nije samo sanjao o sreči,negu ju je i živio.

ne mogu se otvoriti osobama koje znam pa mi je lakse kad pricam strancima
U potpunosti te podržavam.

#20 dosta

dosta

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 25 October 2012 - 20:48

otisao je kako bi shvatio zivot jer nije volio materijalizam i na kraju shvatio je da sreca jedino postoji kada je sa nekim djelis , nazalost kada se zelio vratiti u civilizaciju da to podjeli sa drugima nije uspio zbog sada kompliciranih razloga ali mislim da ako netko zeli znati za njegovu pricu moze po internetu potrazit ima jako puno misljenja o njemu cak i roditelji sto su rekli ali to je sada stvarno predugo da pisem i da pisem svoje misljenje to bi bilo jedno 20ak redova teksta :)
ali nadam se da me shvacata , tj cini mi se da me shvacate kad procitam postovo i bas sam sa jednom djevojkom preko chata ovdje pricao i dala mi je motivaciju da se i dalje borim...