Jump to content

Pomoc :(

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 foksfobicarka

foksfobicarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 December 2012 - 11:46

Pozdrav
Nakon dugo vremena napokon sam odlucila da nesto napisem
5 godina se borim sa anksioznoscu ( socijalnom fobijom )
Prvo me bio strah citanja pred razredom , pa busa , kave itd . Ali kad bi usla u bus il otisla na kavu dobila bi blazi napadaj i sve bi proslo i citav dan sam bila mirna
Medutim u zadnjih par mjeseci imam nekakve misli da cu poludjet i da mi nitko nece moc pomoci pa razmisljam da naudim sebi posto mislim da mi nema spasa i to me uzasava ( malo me smiri pomisao da je hitna blizu i da ce me vezat nekako da si nista ne napravim), a kad se to smanji nakon nekoliko tjedana i pocnem izlazit iz kuce strah me da cu srest neku osobu koju poznajem i da cu poludjet pred njom i necu moc pobjec i tako u krug ili da cu samo dok setam poludjet .:/ osjecala bih prije sigurnost doma ali i to je nestalo ..
Idem psihijatru i samo mi ljekove prepisuje
Jel ima netko slicnih iskustva i kako se nosite sa time ?
Hvala unaprijed
Btw psihijatar mi je rekao ako se te misli opet pojave da hitno odem u bolnicu

#2 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 12 December 2012 - 12:56

Nemam socijalnu fobiju, ali mogu samo da pretpostavim koliko ti je teško. Lečenje kod psihijatra treba da sadrži i neku od psihoterapija.

Ne znam koje lekove piješ, ali ako si spomenula i crne misli, krajnje rešenje je hospitalizacija..postoje lekovi koji sprečavaju crne misli..

Crne misli su jedan od simptoma depresije.

Bilo bi dobro da se ovde neko javi ko ima socijalnu fobiju i da sa tobom podeli svoje iskustvo.

Mogu samo da ti pružim podršku ovim postom, a pošto nisam psihijatar ne mogu da dajem predloge za lekove i sl. Iz ličnog iskustva znam da mi je lek koji smanjuje i eliminiše te crne misli pomogao.

Koliko dugo se lečiš kod psih i koliko dugo piješ lekove?

#3 foksfobicarka

foksfobicarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 December 2012 - 13:10

Pocela sam s fevarinom i helexom po potrebi , pa zoloft i xanax po potrebi a sad cipralex xanax i trebala bi antipsihotik zyprexu al od tog ljeka se jos gore osjecam :/
Ali nekako ne mislim da sam u depresiji , dosta sam pozitivna al kad mi se pojave te misli sve padne u vodu , nemogu ih kontrolirat
I hvala ti puno :)

#4 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 12 December 2012 - 13:30

Lek koji ne odgovara uvek može da se zameni. Treba biti strpljiv kada su lekovi za psih.poremećaje u pitanju. Deluju posle 4-6 nedelja, i to je individualno.

Posle određenog perioda korišćenja lekova preporučujem ti da odradiš kompletne lab.analize kako bi se videlo da li neki lek pravi problem..To prenosim savet moje psih.

Sve najbolje i puno sreće u borbi protiv socijalne fobije. :) i najvažnije u borbi protiv tih crnih misli.

#5 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 608 posts

Posted 12 December 2012 - 13:34

Da, taj strah od ludila je klasican simptom anksioznosti... Ne brini, neces poludeti, kad vec za ovih 5 godina nisi.

Imam slicnih problema, ranije sam imao taj strah da ne poludim, i nikad nisam pokusao da naudim sebi. Nemoj ni ti. Nije vredno toga. Par meseci nakon tog prvog napada panike u autobusu sam shvatio da je to ustvari samo farsa i da mi se nece desiti nista strasno. Sad mi je lakse, ali me muci ta soc.fobija, nekako sam suvise asocijalan i pogubljen na javnim mestima, narocito gde je guzva, zatim kad sam u drustvu, ma ludilo totalno...

#6 foksfobicarka

foksfobicarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 December 2012 - 13:45

Obavila sam sve pretrage i sve je u redu
Ali ja sebi ne zelim nauditi i svejsna sam da nije vrijedno toga ali kad se te misli pojave uvijek mislim da se necu moc kontrolirati

Btw Rodja jel pijes ti kakve ljekove ?

#7 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 608 posts

Posted 12 December 2012 - 13:50

Ne pijem... Ranije sam pio neki antidepresiv Elicea koji je navodno dobar i za soc.fobiju, ali sam prestao. Par puta sam i bromazepam uzeo kad je situacija bila nepodnosljiva.

#8 GuestE4

GuestE4

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 12 December 2012 - 17:19

pa klasicna anksioznost/depresija koju dijagnozu su ti tacno postavili?

#9 foksfobicarka

foksfobicarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 December 2012 - 17:28

Prvo je bila socijalna fobija sad je depresivno - anksiozni

#10 GuestE4

GuestE4

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 12 December 2012 - 17:45

http://apps.who.int/.../2010/en#/F41.2

F41.2
Mixed anxiety and depressive disorder
This category should be used when symptoms of anxiety and depression are both present, but neither is clearly predominant, and neither type of symptom is present to the extent that justifies a diagnosis if considered separately. When both anxiety and depressive symptoms are present and severe enough to justify individual diagnoses, both diagnoses should be recorded and this category should not be used.

Anxiety depression (mild or not persistent)

te crne misli i to sto mislis da ces poludjeti su klasika za anksiozno-depresivni poremecaj...
ali btw. ja mislim da si ti troll ali eto..

#11 foksfobicarka

foksfobicarka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 December 2012 - 17:50

Zasto mislis da sam troll ? Samo zelim nac nekog ko ima slican problem meni i podjelit iskustva al hvala svejedno

#12 GuestE4

GuestE4

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 12 December 2012 - 17:58

da citiram alan ford : )

cogito ergo sum

IMHO.. itd itd itd

mozes podijeliti iskustva samnom ja izmedju ostalih dijagnoza imam i anksiozno-depresivni ako bas hoces..

#13 rijad11

rijad11

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Posted 13 December 2012 - 00:15

View PostRodja, on 12 December 2012 - 13:50 , said:

Ne pijem... Ranije sam pio neki antidepresiv Elicea koji je navodno dobar i za soc.fobiju, ali sam prestao. Par puta sam i bromazepam uzeo kad je situacija bila nepodnosljiva.
joj elicea   ma daj i ja sam to je mucenje ja sam imao sve moguce neuspojave sto pise ,,ali ga ne pijem vise i ne treba mi ja licno mislim da bi trebala da pije eglonil_forte _200 i da bi joj pomogao jer je vata i strah a on ide naravno iz zeludca ,samo sto ce je uspavljivati ali nikakve crne misli nece imati ....

#14 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 13 December 2012 - 11:07

Nema razloga da ideš u bolnicu,te misli jesu uznemiravajuce ali to nema veze sa Tobom,ako te boli koleno nece ti otpasti noga,moras nauciti da ignorises te misli i da kako kada živis sa njima i one ce same vremenom nestati ili ces ti sama umanjiti njihovu vaznost,ljudski um je veoma slozen i dinamičan sistem i videces kada dobro sebe odvojis od tih misli da se to moze prevazici,ti si ličnost  a ličnost nekada mora da nauci da se suprotstavlja telesnim osecajima,kada budes uvidela da postoji to veliko TI i pomisao koja ti ne pase bice ti mnogo lakse....
Savko dobro ti želim :)