Jump to content

Rob svoje savjesti

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 Jox

Jox

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 13 January 2013 - 12:51

Imam osjecaj da ludim..znaci svaki dan sve gore..kada ne mislim na negativno onda sam prazan nekako..kao da sam nekako ono glup..kao da iscekujem najgori moguci ishod ne mogu pozitivno da milim nikako kao da imam neki osjecaj da ce nesto lose da se desi konstantno..nemam emocija..isto da imam neki vakum u zelucu dlanovi mi se znoje..nekakav cudan osjecaj..da li je to anks ili depra...

#2 Babsi

Babsi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 13 January 2013 - 13:01

Nisi jedini,vjeruj...na zalost,al tako je :(
Cak i kad ti se nesto ljepo u zivotu desi,ja samo cekam nesto negativno...kao da me samo problemi,depresija,negativa...ispunjavaju.
Vise se ni ne smijem na sretne stvari,ne vidim ih uopce...znam da su tu negdje,al sve sto vidim je zalost...

Nekad ti se cini da ce stvari krenut na bolje...al nece...
Ja sam se uspjela,ni sama ne znam kako,iscupati iz depre na neko vrjeme...cak sam se i budila sretna ujutro
Al evo...opet se osjecam kao u rupi iz koje ne mogu da izađem...
Place mi se...imam potrebu da bacam stvari,da ih razbijem...samo kad vidim kako se nesto komada,kako se djeli na sitne komadice...kako nestaje...osjecam se nekako,ispunjeno...ne sretno,samo jos vise jadno i dijedno...al pase mi...
drzi se...bice bolje,mora.

#3 Sopstveni tovar

Sopstveni tovar

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 13 January 2013 - 13:24

Nekako mi ne ide ovaj naslov za ovu pricu.Ocekivala sam mnogo vise o savjesti,sta je muci,sta je pece,gdje boli?! Jbg ja sam valjda sebicna pa se svugdje pronalazim,pa i ovde,u svakom tudjem odgovoru pokusavam pronaci neko rjesenje za sebe.Samim tim naslov me zainteresovao(iako me je sadrzina opisala ali nista posebno novo rekla od uobicajenih anksiozno-depresivnih simptoma)jer u trazenju kljuca spasa dolazila sam do zakljucka da ima nesto bas u onome kakav nam je odgoj,moralna ,vjerska pravila i kakve su nase zelje.Zapravo kakvi "trebamo bit" i kakvi zapravo jesmo.

#4 Jox

Jox

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 13 January 2013 - 13:26

Od kada sam vidio didu da ga doktori ozivljavaju..tada mi je sve krenulo down..ama bas sve tada sam nekako sve to fasovao..kao neki obruc oko glave zeludac sve to pa je stalo pa nakon mjesec dva opet..

#5 Sopstveni tovar

Sopstveni tovar

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 13 January 2013 - 13:33

Bojis se smrti?

#6 Jox

Jox

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 13 January 2013 - 13:36

Naravno konstant imam taj osjecaj ono..da ce nesto lose da se desi..

#7 Sopstveni tovar

Sopstveni tovar

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 13 January 2013 - 13:51

Ono nesta ?Sta ono nesta?Budi konkretniji.Da ce se desiti tebi,da ce te nesta strefiti tipa srcke,mozdanog,ludila(moji strahovi da ce se nesto dogodit) ili da ce se nesto desiti sa svijetom,planetom generalno?

#8 Jox

Jox

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 13 January 2013 - 13:54

Pa konstantan strah od smrti eto to..da ce da me srcani rukne sve to..nista dobro...

#9 Sopstveni tovar

Sopstveni tovar

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 13 January 2013 - 14:01

View PostJox, on 13 January 2013 - 13:54 , said:

Pa konstantan strah od smrti eto to..da ce da me srcani rukne sve to..nista dobro...
  Moj prvi strah je bio strah od smrti.Sad je pozelim vise nego ove simptome koje prozivljavam svaki dan.Sve ima gore od goreg.Valjda sam promjenila nacin razmisljanja.I mislim umrjecu jednom i kraj,necu imati pojma sta se desava,a ovako se valja patiti svaki dan.Nisam ti ja za utjehu.haha.

#10 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,038 posts

Posted 13 January 2013 - 15:50

Sve sam strahove pobijedila al onaj prvi od prije 6god do sada nisam ..strah od ludila...al non stop

#11 Sopstveni tovar

Sopstveni tovar

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 13 January 2013 - 16:18

View Postmina, on 13 January 2013 - 15:50 , said:

Sve sam strahove pobijedila al onaj prvi od prije 6god do sada nisam ..strah od ludila...al non stop
U onom mom iscekivanju neceg je i to iscekivanje,da cu poludjeti.Strah od toga.Strah da cu samo smaci,da cu poceti ko one lujke iz crtanih filmova vristat i trcat tamo -vamo cupajuci kosu,da cu nekog takva luda povrjedit.Pa zamislim kako su me vezali u bolnici.Ma nigdje kraja tim ludim mislima i strahovima.Plase me moje misli.Razbole me.To je moj jedan od najvecih strahova i strahovi od drugih bolesti,svih redom.Kad me grlo zaboli ja cu pomisliti prije da je rak nego da je upala.Uvidjam da sam postala svjesnija toga cega se bojim.Prije je to bilo zamotano u tisucu ukrasnih papira.

#12 alyx

alyx

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 13 January 2013 - 21:19

Šta reči.koju poruku poslat.tisučama ili hiljadam postova ili objava je bilo na temu strah opčenito od svega ili svačega.Ali samo je jedan odgovor sa pododgovorom :) PRIHVATANJE-SUOČAVANJE.

#13 Jox

Jox

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 14 January 2013 - 10:35

Dijagnoza koju mi je doktor uspostavio blaga anksioznost..et..sta rec...