Jump to content

zasto mi se vracaju strahovi nakon terapije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 velikodijete

velikodijete

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 02 May 2013 - 21:43

Pozdrav svima. imam jedan problem,nakon tretmana kod psih.bilo mi je bolje,ali sada se skoro sve vratilo na staro...najgori mi je panican strah za dijete-cim dodje do bolova stomaka ili sl.ja prestanem funkcionisati i najcrnje misli se jave!!!sta da radim

#2 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 03 May 2013 - 07:35

obrati se ponovo terapeutu

#3 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 03 May 2013 - 12:53

View Postvelikodijete, on 02 May 2013 - 21:43 , said:

Pozdrav svima. imam jedan problem,nakon tretmana kod psih.bilo mi je bolje,ali sada se skoro sve vratilo na staro...najgori mi je panican strah za dijete-cim dodje do bolova stomaka ili sl.ja prestanem funkcionisati i najcrnje misli se jave!!!sta da radim

Sigurno bi te terapija trebala umiriti i pružiti ti podršku (posebno ako si trudna koliko sam razumijela)...možda ti kopa preduboko po prošlosti pa te uznemirava, možda ti ne paše njen/njegov način, taj tip osobe ili energija....reci joj/mu to slijedeći put kako se osjećaš, pa ako te još uznemirava možda da razmisliš da potražiš nekog drugog...

#4 velikodijete

velikodijete

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 03 May 2013 - 16:37

Nisam trudn-imam strah od nove trudnoce-vec me je strah za postojece dijete...uopste ne kopamo po proslosti. pokusavamo da rjesavamo probleme od danas. morat cu da kazem dr.za to...

#5 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 03 May 2013 - 21:19

promena leka, razgovor sa psihologom/psihijatrom. i sve je to normlano. ja sam imala hormonsko ludilo nakon prestanka dojenja. ja sam bila neprepoznatljiva i totalno posesivna i vezana za dete, umislila sam da me ne voli ako zeli kod nekog drugog, posebno kad su joj rasli zubi. recimo bilo mi je JAKO bitno da je bas ja smirim, uspavam, nahranim i niko drugi jer ce me dete (koje je tad imalo 10 meseci) zamrzeti jelte. na kraju sam toliko bila luda od hormona da sam otisla kod psihijatra jer to nisam bila ja, plakala sam stalno, nervirala se, paranoisala.. haos.
sad sam mnogo smirenija i bake, tetke, dede... svi su oni odlicna pomoc i njima to dete ulepsava dane koji su im preostali, a nama mladim mamama je to odlicno da se malo odmorimo jer previse brige i posvecenosti opterecuje pa smo samim tim i nervozni. a preterana briga moze da ostavi lose posledice i na dete

recimo imala sam mini nervi slom bacajuci se po sobi jer je dete plakalo da zeli kod bake, moje svekrve.
kao tipa dete nece mene, ja sam losa mama, a ona je samo malo htela promenu ambijenta, naravno da sam ja glavna i da moje misljenje sad najvise ceni i da je ja uspavam i da sa mnom najvise voli.
ali trebadati detetu da sa svima bude i da svi uzivaju u detetu.
samo sam zabranila nezdavu hranu i to je to.
za sada su svi kul, pr puta je pala i nista strasno, deca padaju. sve ce da bude ok. potreban ti je odmor i malo opustanja. pojesce te preterana briga.

#6 Mirooljub

Mirooljub

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 04 May 2013 - 10:50

prepoznajte prihvatite vaše strahove i nastavite da živite

#7 daninoc

daninoc

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 04 May 2013 - 15:32

View PostMirooljub, on 04 May 2013 - 10:50 , said:

View PostMirooljub, on 04 May 2013 - 10:50 , said:

Ja moje strahove vise ne zelim da prepoznajem niti da im se povladjujem.....pa bogamu poljubim dosta je bilo.....

#8 velikodijete

velikodijete

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 05 May 2013 - 21:57

Pokusavam da jw nw vezem za sebe...danas je bila kod bake citav dan i samo sam sva puta nazvala...alu svo vrijeme sam bila u grcu,zybi.su mi bili stisnuti i bila sam placljiva.

#9 ciplica

ciplica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 06 May 2013 - 10:47

View Postdaninoc, on 04 May 2013 - 15:32 , said:

Ja moje strahove vise ne zelim da prepoznajem niti da im se povladjujem.....pa bogamu poljubim dosta je bilo.....

Moje mišljenje je da se čovjek lakše riješi straha ako prepozna čega ga je strah. To ne znači da mu povlađuješ. Uostalom, lakše je pobijediti neprijatelja ako znaš tko je on.