Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
564 replies to this topic

#61 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 13 July 2007 - 13:03

Ljudi nemojte se tripovati bez veze... pricamo o smijesno malim dozama.... do 4mg skoro pa ni ne moze imati nezeljne efekte, a kamo li stvoriti ovisnost.
Samo je bitno da se ne pije na svoju ruku, tj. po potrebi. Ili ga pijes ili ne, nema ja cu sad 05, sad cu 1, pa cu malo prestati pa kad ufati frka onda cu opet. To je nedopustivo.

Znate sta je navlacenje... dizepam 10 mg dnevno svaki dan 10 godina....e to je navlecenje, i to bas ono ja cu da ga popijem kad ja mislim da mi treba.

#62 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 04 August 2007 - 09:03

pijem xanax sr 3x1mg i nemogu re?i da mi nije smanjio unutarnju tjeskobu ali jednostavno to nije bilo dovoljno pa sam sad i na prazinama (100mg)

#63 asentar

asentar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 16 August 2007 - 16:05

dosad sam pio obicni xanax 0.5 pa mi je psih povecala dozu i dala mi onaj od 1mg,ali tek kad sam ga uzeo u apoteci vidio sam da je to neki xanax SR odnosno neki s postupnim otpustanjem.
Moze mi netko reci koja je razlika izmedu ovog obicnog i ovog SR
Hvala

#64 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 18 August 2007 - 12:50

neznam kako vama al meni trebaju 2 da mi pomognu i da se smirim ,prije sam pila jedan,sada sam već mjesecima na 2 ,ne pijem uvijek al pijem često .....

#65 asentar

asentar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 18 August 2007 - 12:55

ja vec dva dana pijem 2mg SR dnevno,a prije toga sam oko 20 dana pio 3 x 0.5 mg obicnog, ta mi doza vise nije bila dovoljna pa mi je psih dala ovaj od 1mg SR dvaput dnevno, pa cemo vidjeti hoce li bit bolje,a ako ne  Posted Image

#66 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 18 August 2007 - 12:57

View Postasentar, on 16 Aug 2007, 04:05 PM, said:

dosad sam pio obicni xanax 0.5 pa mi je psih povecala dozu i dala mi onaj od 1mg,ali tek kad sam ga uzeo u apoteci vidio sam da je to neki xanax SR odnosno neki s postupnim otpustanjem.
Moze mi netko reci koja je razlika izmedu ovog obicnog i ovog SR
Hvala

Obican Xanax djeluje brze i jace,ali dijelovanje lijeka traje krace nego kod SR-a.
SR te smiri lagano,ali te duze drzi smirenim...po nekoliko sati.
I sam po potrebi pijem Xanax 2 mg SR,ali ga nikako ne volim.Predugo me drzi uljuljanog.
Dva puta sam napravio glupost i navecer popio dva komada...spavao sam po 14 sati u komadu,a nakon sto sam se probudio jos sam satima bio usporen i nikakav.
xanax(helex) 0.5 je za mene puno bolji izbor.

#67 asentar

asentar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 18 August 2007 - 13:04

View PostPospani, on 18 Aug 2007, 01:57 PM, said:

Obican Xanax djeluje brze i jace,ali dijelovanje lijeka traje krace nego kod SR-a.
SR te smiri lagano,ali te duze drzi smirenim...po nekoliko sati.
I sam po potrebi pijem Xanax 2 mg SR,ali ga nikako ne volim.Predugo me drzi uljuljanog.
Dva puta sam napravio glupost i navecer popio dva komada...spavao sam po 14 sati u komadu,a nakon sto sam se probudio jos sam satima bio usporen i nikakav.
xanax(helex) 0.5 je za mene puno bolji izbor.

ok hvala na info...0.5 je i meni prije bio ok,stvarno mi pomagao prvih par dana,a onda poceo sve krace djelovati.
Uzimao sam ga triput dnevno ali drzao bi me sat,dva i opet bi postao tjeskoban,napet,preplasen.....

#68 leticia

leticia

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 412 posts

Posted 18 August 2007 - 21:59

View Postasentar, on 18 Aug 2007, 02:04 PM, said:

ok hvala na info...0.5 je i meni prije bio ok,stvarno mi pomagao prvih par dana,a onda poceo sve krace djelovati.
Uzimao sam ga triput dnevno ali drzao bi me sat,dva i opet bi postao tjeskoban,napet,preplasen.....
Opet ću ja uskočiti sa svojim savjetom, kao što sam to napravila na topicu "Strah od pijenja Xanaxa", tamo si se malo ljutio na mene što nisam opravdavala tvoje povećavanje doza Xanaxa na svoju ruku, ali vjeruj mi sve što ti pišem je dobronamjerno, i ja sam slično razmišljala kao ti prije godinu dana, dok se nisam odvela u propast.
Ovo što ovdje navodiš je klasičan primjer razvijanja tolerancije, a to znači da ceš sa vremenom trebati sve veće i veće dozice a to nije dobro. Pokušaj se posavjetovati sa liječnicom o vježbama opuštanja, o autogenom treningu, autosugestiji...
Nisam 100% upoznata sa tvojom dijagnozom ali mislim da bi ti ove alternativne stvari mogle pomoći.  :clapping:

#69 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 03 September 2007 - 07:30

eto ja sam od jucer pa do danas popila nekih 7 mg xanaxa, ovaj put jer su mi stvarno bili potrebni osjecala sam uzasnu aknsioznost i nekakvu depresiju, ono pritisak u grudima i ko da nisam na sekunde mogla disati...nisam spavala cijelu noc jer sam jucer prespavala cijeli dan no svejedno popila sam puno i previse tableta, vise niti ne brojim  :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: i ne mogu vjerovati da mi se jos ne spava?? ono vec bi svaki drugi na mom mjestu srusio se od toliko lijekova i spavao dva dana a ja jedva da zaspim ako se nasilim i to po 6-8 sati...jel moguce da sam razvila toliku toleranciju na njega??? znam da to nikako nije dobro, postala sam jebeno ovisna o tim tabletama, cak sam rekla decku da prije no sto ode da mi ih sakrije da  ne bi opet dosla u napast da popijem...ne mogu se jednostavno kontrolirati, ako nisam na tim tabletama osjecam se jos gore nego sto inace .... osjecam se uzasno, a kamoli kada me uhvati kriza kad ne pijem dan dva pocnem se sva tresti, zivcana sam, uplasena...derealizacija depersonalizacija, pa jel moguce???  Posted Image Posted Image Posted Image :cry:

#70 asentar

asentar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 03 September 2007 - 11:59

View Postkia, on 3 Sep 2007, 08:30 AM, said:

eto ja sam od jucer pa do danas popila nekih 7 mg xanaxa, ovaj put jer su mi stvarno bili potrebni osjecala sam uzasnu aknsioznost i nekakvu depresiju, ono pritisak u grudima i ko da nisam na sekunde mogla disati...nisam spavala cijelu noc jer sam jucer prespavala cijeli dan no svejedno popila sam puno i previse tableta, vise niti ne brojim  :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: i ne mogu vjerovati da mi se jos ne spava?? ono vec bi svaki drugi na mom mjestu srusio se od toliko lijekova i spavao dva dana a ja jedva da zaspim ako se nasilim i to po 6-8 sati...jel moguce da sam razvila toliku toleranciju na njega??? znam da to nikako nije dobro, postala sam jebeno ovisna o tim tabletama, cak sam rekla decku da prije no sto ode da mi ih sakrije da  ne bi opet dosla u napast da popijem...ne mogu se jednostavno kontrolirati, ako nisam na tim tabletama osjecam se jos gore nego sto inace .... osjecam se uzasno, a kamoli kada me uhvati kriza kad ne pijem dan dva pocnem se sva tresti, zivcana sam, uplasena...derealizacija depersonalizacija, pa jel moguce???  Posted Image Posted Image Posted Image :cry:

join the club.. pitam se tko izmisli ove anksiolitike uopce, nista ti dugorocno ne rjesavaju, samo se navuces na njih i ne mozes funkcionirati bez njih.. ja sam jos na ad i antipsihotiku ali ako ne popijem svoje doze xanaxa koje su,budi receno,svaki dan sve vece,osjecam se uzasno- preplaseno,napeto,panicno, cak i gore nego prije sto sam ih poceo uzimati.
Smrt xanaxu..

#71 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 03 September 2007 - 12:19

Svaki lijek pomaže, a u prevelikim količinama odmaže. Ne znam jesi li čitala u uputstvima što piše o nuspojavama, kontraindikacijama i predoziranju? Možda tamo pronađeš odgovor na svoje pitanje. Mislim da je vrijeme, naravno ako imaš volje, da potražiš pomoć i riješiš se te ovisnosti. Ako si pobijedila ovisnost o narkoticima, zašto ne bi i o običnom Xanaxu?

#72 Daydreamer

Daydreamer

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 03 September 2007 - 15:26

Pa pazi ja sam koristio po nalogu lekara Rivotril oko 10 meseci 3x1/4 sto je doza za malu decu, gotovo norodjencad.
I evo proslo je 6 meseci kako ga ne koristim a tolerancija je jos tu.
Uzmem 1/4 nista, 1/2 nista, celu nista. Da bih ga uopste osetio treba mi dve tablete to jest oko 4mg odjednom sto je cak i vise nego dozvoljena doza. I to mi ne prija vec me zakuca. No taj eksperiment sam probao samo 2 puta.
Znaci cak posle 6 meseci tolerancija se nije povukla.
E sad generalno svi lekovi za smirenje nisu resenje.
Pomocu njih treba da naucis kako da iskontrolises strahove, odnosno da ih prevazidjes i steknes iskustvo. A onda ti vise nisu ni potrebni.
A realno bi bilo u tvojoj situaciji da se skines sa xanaxa i predjes privremeno na neki drugi sedativ dok ne razresis te svoje probleme. Ali ako ti je cilj da se njima drogiras a ne da resavas sopstvene probleme i sebe pomognes onda ni nemas prava da se zalis da ti lek ne pomaze. :batine:

#73 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 04 September 2007 - 11:58

View Postkia, on 3 Sep 2007, 08:30 AM, said:

ne mogu se jednostavno kontrolirati, ako nisam na tim tabletama osjecam se jos gore nego sto inace ....

Kia, počni brojati tablete, ako treba piši koliko si točno popila svaki dan. I počni sa polaganim skidanjem, npr. 0,25 mg manje svaka dva tjedna.
Znam kako ti je  Posted Image, i ja to prolazim

#74 Prometheus

Prometheus

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 04 September 2007 - 18:05

Jeste Kia, tvoj organizam sasvim fino podnosi sve lekove, a sa obzirom da se xanax vezuje za plazmu u organizmu + znajući tvoje stanje, ti si ovisnik o lekovima.

Naravno da pod tom dozom koju si uzela da nisi mogla da zaspiš jer tolika doza na toliki imunitet prema xanaxu izaziva baš suprotan efekat - nema odmora i spavanja, opuštanja, šta god, nego te "diže", so to speak.

E da mi je da vidim makar jedan korak napred kod tebe, makar za jedan milimetar da si pošla napred (bez hemije ili sa normalnim dozama), bio bi srećan narednih mesec dana.

#75 Ina

Ina

Zvončica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 06 September 2007 - 15:33

prošla sam to, sa 12mg bromazepama došla sam do 1,5mg sama. sa 8 ili više mg rivotrila na dva. mislim da ću i to da prepolovim i posle da bacim. da li mi pomažu? NE, razvila sam toleranciju prema svim sedativima. smanjuj ih, kako je neko gore napisao, svakih par dana po malo i obavezno zapisuj to.

#76 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 07 September 2007 - 08:02

View PostPrometheus, on 4 Sep 2007, 01:05 PM, said:

Jeste Kia, tvoj organizam sasvim fino podnosi sve lekove, a sa obzirom da se xanax vezuje za plazmu u organizmu + znajući tvoje stanje, ti si ovisnik o lekovima.

Naravno da pod tom dozom koju si uzela da nisi mogla da zaspiš jer tolika doza na toliki imunitet prema xanaxu izaziva baš suprotan efekat - nema odmora i spavanja, opuštanja, šta god, nego te "diže", so to speak.

E da mi je da vidim makar jedan korak napred kod tebe, makar za jedan milimetar da si pošla napred (bez hemije ili sa normalnim dozama), bio bi srećan narednih mesec dana.

ma joooj zgadili mi se svi xanaxi, moj doktor na godisnjem pa mi je prijateljica dala par prazina od 100 mg to sam vec rekla ne?  :hm: i uglavnom odlicno su mi, puno bolji nego xanax tako da kad doktor dodje sa godisnjeg reci cu mu da me prebaci na prazine! samo da se na to ne navucem jos... :wtf:
:ludilo: :ludilo: :ludilo:

#77 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 30 October 2007 - 13:15

Rješavam se xanaxa u životu, uzimao sam preduuuugoooo 0.5mg navečer i sad kad ga ne uzimam poslije dva dana mi je malo loše.
Uzmem onda recimo 0.25 navečer pa prođe noć.
Jel ima još nešto osim postupnog smanjivanja doze kao pomoć u odvikavanju?
Naravno volio bi da opet ne bude neka kemija, ili možda nek bude malo blaža?

#78 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 13 November 2007 - 11:21

i ja se evo skidam sa xanaxa..od ljetos pijem po 0.5 i to bas svaki dan ..evo nekoliko dana pijem 0.25 i za par dana cu ga izbaciti potpuno..nema neke zesce krize sem sto me ponekad drmne nelagoda no ko zna je li zbog toga..

sto se tice skidanja dr kazu da se obicno predje na nesto blaze..meni su ranije dali ansilan mite kapsule al su one toliko blage da ih skoro i ne osjecas..

#79 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 13 November 2007 - 15:16

View PostNenad, on 13 Nov 2007, 12:21 PM, said:

i ja se evo skidam sa xanaxa..od ljetos pijem po 0.5 i to bas svaki dan ..evo nekoliko dana pijem 0.25 i za par dana cu ga izbaciti potpuno..nema neke zesce krize sem sto me ponekad drmne nelagoda no ko zna je li zbog toga..

sto se tice skidanja dr kazu da se obicno predje na nesto blaze..meni su ranije dali ansilan mite kapsule al su one toliko blage da ih skoro i ne osjecas..

Tako nekako sam i ja radio, i bilo je ok, no kad sam ga izbacio potpuno, skoro tjedan dana je bilo dobro, a onda pomalo tjeskoba svaki dan navečer.
Sad svaki drugi - treći dan uzmem po 0.25, izgleda da treba baš skroz postepeno ići.

#80 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 13 November 2007 - 16:13

Lekarka mi je rekla da u slucaju naglog skidanja sa ovog leka moze doci do epilepticnog napada.
Dakle...oprezno.
Mene je Ksalol onako lepo ususkivao i davao mi osecaj zasticenosti i sigurnosti. Zamenila sam ga (a posle su i lekari prihvatili, pa mi isto prepisali) bensedinom (diazepam) od 5 mg. triput dnevno.
Naglo sam prestala i nisam imala nikakve nuspojave u fizickom smislu (imala sam srece, izgleda), ali posle ovoga sto mi je lekarka rekla (neuropsihijatar), preporucila bih oprez pri skidanju i konsultaciju sa lekarom.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users