Jump to content

- - - - -

Narcisoidni poremecaj licnosti (NPD)

narcizam

• Please log in to reply
148 replies to this topic

#141 maza

maza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 592 posts

Posted 21 March 2018 - 18:39

Jesu i sami laki za manipulaciju jer misle da oni ne mogu biti izmanipulisani. Oni jednostavno misle da su prepametni za to. Ima još razloga...

#142 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 21 March 2018 - 18:45

View Postmaza, on 21 March 2018 - 18:39 , said:

Jesu i sami laki za manipulaciju jer misle da oni ne mogu biti izmanipulisani. Oni jednostavno misle da su prepametni za to. Ima još razloga...

Bas tako nekako.
Ima ih raznih.
Hvalospevci dobrocinitelji... oni se tek lako obrlate pa cesto ispadnu zrtve.

#143 Eveline

Eveline

popcorn.gif

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts

Posted 21 March 2018 - 19:40

To se na kraju svede samo na ono da misle da imaju uticaj na tudje zivote. Ako se smatraju manipulatorima onda misle da citaju sve ljude i da ih mogu navesti na bilo sto. A opet ne znam kako neko opsjednut sobom moze citati druge narocito ako polude kad im se ne podvladjuje. Ta pricica o manipulaciji je samo bajkica koju si pricaju da ne bi pali u ocaj.

Mislim da su psihopate vjerovatno mnogo vjestiji u manipulaciji, narocito jer se neki od njih ne otkrivaju. Narcis se uvijek hvali o svojim postignucima a psihopate to bas ne rade tako. Mogu uraditi toliko toga za sto se nikad i ne sazna ali sam taj osjecaj da su orkestrirali sve to im daje zadovoljstvo. Narcis prvi trci da se hvali i eksponira drugima.

#144 Riot

Riot

Let's find road to Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,289 posts

Posted 21 March 2018 - 19:43

View Postalexa66, on 21 March 2018 - 18:33 , said:

Evo jedan primer, tj. vise pokazatelj nego primer koji ne treba uzeti zdravo za gotovo...tj, nije neki sto procentni indikator da imate posla sa narcisom...oni cesto kazu na nesto sto kazete ili uradite sledece: "...nemoj da mi vredjas inteligenciju..." u mom iskustvu sa ovim gnusobama, kad ovo cujem postajem oprezniji nego inace...oni od svih osobina najvise isticu bitnosti intelekta...To naravno ne znaci da ja licno potcenjujem znacaj intelekta i inteligencije...to je nesto sto sam naprosto primetio...i za mene je to indikator da vrlo verovatno imam posla sa narcisom...

Sta fali tom izrazu? Meni je bas cool
DANGER ! DANGER ! Euforija je narcis ! :wacko:

#145 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 21 March 2018 - 21:36

pa ok, ako ti je ok...ja samo kazem da mi je ta pojedinost, naravno pored i ostalih, zapala za oko... :)

#146 visitor

visitor

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,060 posts

Posted 04 June 2018 - 10:51

Ovaj kratki dokumentarac je iz prosle godine, ima hrvatske titlove. Titlove izaberite klikom na zupcanik, pa Subtitles i izaberite Croatian.

#147 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts

Posted 04 June 2018 - 13:32

Nijesam bio narcis ni kad sam bio najljepsi i najuspjesniji, a ne sam kad sam sjenka od covjeka i bolesna osoba.

#148 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 04 June 2018 - 21:12

Nisam ovo do sad gledao, ali nije los dokumentarac, recimo da je informativan za onoga ko se nije u iskustvu susretao sa ovom tematikom...Smeta mi kod takvih filmova sto se svi redom bave fenomenom na uopsten nacin, umesto na konkretno iskustven...

#149 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 279 posts

Posted 16 June 2018 - 19:07

Ja realno jesam lep ali su me ubili u pojam jos u detinjstvu sa pohvalama narocito zena, tipa lepsi si od devojcice i kasnije su mi se stvorili kompleksi,
onda jedan period od porocnog zivota sam poruzneo, tj. imao sam neku satansku privlacnost, pa kad sam se razboleo bio sam tragicno propalo lep.
Ali nekako shvatam sa godinama da lepota nije najbitnija bitnije je biti plemenite duse, tako ce ljudi videti tvoju lepotu i ako nisi toliko fizicki privlacan.

Also tagged with narcizam

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users