Jump to content

- - - - -

Difuzija identiteta

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Suncica0011

Suncica0011

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 05 January 2018 - 16:35

Da li neko moze da mi objasni sta ovo znaci?

#2 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,530 posts

Posted 05 January 2018 - 17:47

http://www.psihijatr...hr/site/?p=2254

#3 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 05 January 2018 - 20:16

Izgleda da prave informacije možemo dobiti samo od stručnjaka a oni moraju platiti da bi ih čuli.
Elem , pošto sam u toj zoni dijagnoze ukratko mogao bih da kažem moje iskustvo.
U susretu sa drugima da bih se prilagodio razgovoru često odmah procjenjujem ko su i odakle su po načinu govora i izgledu  te i ja odmah pokušavam biti na tom nivou.Ovo mi se dešava nesvjesno/svjesno ,
Problem se javlja što osjećam nelagodu ako sam prilagođen jer nisam svoj i što osjećam nelagodu ako nisam prilagođen jer nemam komunikaciju.
Rezultat ;osjećaj napetosti , gušenja ,anksioznost , sjebane misli , gomila preispitivanja jednako uzaludno utrošeno vrijeme na iste stvari svaki put .Nerješvi problem osim da se nađem sa zemljacima pa da budemo na istom nivou ali živim u drugoj zemlji pa nisam u mogućnosti.
Ukratko to bi bio moj prikaz slučaja difuzija identiteta iz mog ličnog iskustva .Mislim da je to koliko  sam istraživao.
Difuzan identitet je takođe krut jer je neuhvatljiv tj neprilagodljiv do kraja , ne može se nadgrađivati tj prilagođavati tako da ostane svoj a da ipak primi nadgradnju u vidu klasične nadgradnje identiteta jer je promjenio sredinu npr .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users