Jump to content

(Hlor)Promazin (LARGAKTIL)

• Please log in to reply
63 replies to this topic

#1 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 22:31

Promazin je antipsihotik iz skupine fenotiazinskih antipsihotika. Smatra se slabim antipsihotikom. Promazin djeluje na sinapse blokadom dopaminskih (D1, D2) i noradrenalinskih, a u manjoj mjeri i muskarinskih receptora. Blokada dopaminskih receptora u dopaminergičnom sustavu je temelj antipsihotičkog učinka, a blokada dopaminergičkog prijenosa uzrok je i pojavi simptoma Parkinsonove bolesti (ekstrapiramidni poremećaj). Sedativno djelovanje je posljedica antagonističkog djelovanja na H1-histaminske receptore.
Njegovo djelovanje se očituje u psihomotornoj i afektivnoj sferi. Koristi se za liječenje shizofrenije, manično-depresivne psihoze, ali i za smirenje kada uobičajni anksiolitici ne mogu pomoći.

#2 dRiFtEr

dRiFtEr

sEnTiNeL

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,766 posts

Posted 30 November 2005 - 19:27

od 1.1.2006 prazine ce se sluzbeno klasificirati kao anksiolitik

#3 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 01 December 2005 - 11:41

meni je od prazina bilo toliko muka, da sam i to morala  baciti u smeće...
inače, jedna psihijatrica iz švicarske mi je rekal da je put preko prazina najlakši u odvikavanju od sedativa..
ima netko takvo iskustvo?

#4 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 01 December 2005 - 12:17

View PostdRiFtEr, on 30 Nov 2005, 07:27 PM, said:

od 1.1.2006 prazine ce se sluzbeno klasificirati kao anksiolitik

...a zasto? :hmmm:

View Postdemilucie, on 1 Dec 2005, 11:41 AM, said:

meni je od prazina bilo toliko muka, da sam i to morala  baciti u smeće...
inače, jedna psihijatrica iz švicarske mi je rekal da je put preko prazina najlakši u odvikavanju od sedativa..
ima netko takvo iskustvo?

...od koliko si ih pila? Jako je velika razlika u dozama: imas od 5 mg i od 100 mg...nista izmedju. Ja pijem one od 5 i  ok su...ali ne kuzim kako skidaju ovisnost kad i same stvaraju ludu ovisnost???

#5 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 01 December 2005 - 12:26

baš zgodno..znači, logika je da jednu ovisnost zamijenim drugom..ne znam onda u čemu je štos ?????

pila sam one najmanje žute dražejice, mislim da je najmanja doza -_-

#6 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 01 December 2005 - 12:30

View Postdemilucie, on 1 Dec 2005, 12:26 PM, said:

baš zgodno..znači, logika je da jednu ovisnost zamijenim drugom..ne znam onda u čemu je štos ?????

pila sam one najmanje žute dražejice, mislim da je najmanja doza -_-

.... mislim da su to te..od 5 mg...jer i ja pijem takve...ali u bolnici su i jednom dali jednu, isto zutu...pa sam spavala 12 sati...

...hej, farmaceutska industrija mora od neceg zivjeti...sta bi oni kad bi se ti skinula sa tableta i otkantala ovisnost?..jadniceki maji...tako mi ih je zao... :)

#7 laufer

laufer

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 14 January 2006 - 13:27

View PostAngel Heart, on 1 Dec 2005, 12:30 PM, said:

.... mislim da su to te..od 5 mg...jer i ja pijem takve...ali u bolnici su i jednom dali jednu, isto zutu...pa sam spavala 12 sati...

...hej, farmaceutska industrija mora od neceg zivjeti...sta bi oni kad bi se ti skinula sa tableta i otkantala ovisnost?..jadniceki maji...tako mi ih je zao... :wacko:

Prazine ima od 25 i 100 mg. Moram dati malu ispravku, naime ti lijekovi ne stvaraju ovisnost.
Ja ga pijem navecer uz zoloft.

#8 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 17 January 2006 - 00:51

View Postlaufer, on 14 Jan 2006, 01:27 PM, said:

Prazine ima od 25 i 100 mg. Moram dati malu ispravku, naime ti lijekovi ne stvaraju ovisnost.
Ja ga pijem navecer uz zoloft.

...imas pravo...Prazine postoje od 0,25 i 100mg...a sad, dali stvaraju ovisnost ili ne...tu se bas nebi slozila sa tobom... Ja sam sad na 3 x 100 mg...jer se stvorila rezistencija...a ne smijem ih prestatipiti odjednom, sto uostalom pise  u popratnom papiricu. Ja jos nisam cula za nijedan antipdihotik koji ne stvara ovisnost. Voljela bi da si u pravu...

#9 invisible

invisible

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 25 August 2006 - 18:05

Pila sam jedno vrijeme prazine,3*1, ili po potrebi, i to vise mjeseci, nisam osjetila nikakvu ovisnost

#10 tišina

tišina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 993 posts

Posted 14 February 2007 - 14:33

psihićka je rekla da će mi dat Prazine za spavanje.
sanval, cerson, dormicum ne djeluju.

jel to šta pomaže za nesanicu?

#11 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 03 August 2007 - 14:17

View Posttišina, on 14 Feb 2007, 03:33 PM, said:

psihićka je rekla da će mi dat Prazine za spavanje.
sanval, cerson, dormicum ne djeluju.

jel to šta pomaže za nesanicu?

Prazine je iznimno dobar za liječenje nesanice.Ja sam ispobao Sanval,Dormicum,Zan,Cerson,ali ništa mi nije djelovalo.Tada sam počeo piti prazine 50mg navečer i odmah nakon 20 minuta od uzimanja lijeka sam zaspao.
Inače prazine je fenotiazinski tipični anitipsihotik.Zajedno sa klorpromazinom (Largactil) pripada prvoj skupini neuroleptika koji su se počeli proizvoditi 1954. (klorpromazin),1957. (prazine odnosno promazinum).
Koristi se u većim dozama 300-800 mg kao antipsihotik (pošto pripada prvoj skupini tipi?nih niskopotentnih neuroleptika u većim dozama izaziva ekstrapiramidalne nuspojave)
U manjim dozama se koristi kao anksiolitik/sedativ/hipnotik te je znatno manja mogućnost izazivanja ovisnosti od klasičnih anksiolitika (alprazolam,diazepam,bromazepam,lorazepam,oksazepam...).
Inače dolazi u dvjema dozama :
25mg - žute dražeji
100mg - crveni dražeji
Proizvodi ga Pliva.

#12 tornado

tornado

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 14 November 2007 - 09:01

posto zbog opijatske karijere ne podnosim sedative, anksiolitike, hipnotike, pijem Prazine vec 7 meseci za spavanje, prema potrebi 2-4 od po 25 mg i zaspim ko top u roku 10 minuta. san mi je jako kvalitetan, ni psi me ne probude, i ono sto mi je najvaznije je se ne budim sa agresivnim i crnim mislima.
uz to pijem i Efectin ER 2 x 150 mg, ujutru i popodne.
za sada mi ta kombinacija deluje, najvaznije je da se mogu kretati medju ljudima, mada socialne kontakte i dalje jako tezko realizujem, nisam agresivna, u konfliktnoj situaciji se znam smiriti i okrenuti, a i misli me vise toliko ne opsedaju...
isto tako setam dosta sa mojim psima, po 2 sata ujutru i uvece, plus njihovi treninzi, i to mi vise nije muka obaveze, vec mi se vratila ona istinska radost uzgoja pasa i to me pokrece...

#13 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 14 November 2007 - 13:10

Ja sam pila Prazine po potrebi. Možda sam ih popila 5-6 ukupno. Na mene su strašno loše djelovale, toliko su me umrtvile i uspavale da nisam mogla niti govoriti, mogla bih zaspati u najbučnijem društvu. Osim toga, jednom kada sam je stavila pod jezik da je otopim, skoro sam se otrovala, od tada nisam niti jednu okusila. Kažu da su one jako dobar lijek, ali meni su bile kooooma.

#14 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 23 May 2008 - 04:10

ja sam u ŠOOOKUUUU !!!!! tražila sam kod starog u ormaru cigarete i našla .-.... JEBENE PRAZINE OD 1000 JEBENOH MG ..I U ŠOKU SM I NAŠLA SAM I XANAXE OD 1MH SR !!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JOŠ NENAM KOJE TABLETE ..ANTI PSIHOTIKE ..I JOŠŠŠ PRAZINA .. I HELEXE III XANAXE--- I NORMABELEI ...I PORTAL I CERSON ..I STRAŠNO .. !!!!!!!!!!!!

STRAVIČNO SE OSJEĆAM ... !!!!!!

#15 Marsovac

Marsovac

svemirski otkačena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 23 May 2008 - 19:45

Hartera, zašto si zbog toga u takvom šoku?

#16 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 23 May 2008 - 19:49

Zato što misli da on to pije.

#17 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 23 May 2008 - 19:59

View PostMarsovac, on 23 May 2008, 08:45 PM, said:

Hartera, zašto si zbog toga u takvom šoku?

nisam znala da se kljuka toooolkim tabletama .... al mi je seka poslije objasnilada on to ne pije .. samo normabele ... da mulja psihijatricu da ode u mirovinu .... nemam pojma kaj on njoj govori ali po količini lijekova zaista je dobar glumac ... strašno !!!! neki gume a neki se pate .. ma bla ...

#18 Marsovac

Marsovac

svemirski otkačena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 23 May 2008 - 20:15

Ako je, kao što sam shvatila, bio branitelj i vjerojatno boluje od PTSPa, onda ne mislim da treba išta glumiti. Nemoj se ljutiti, ali vjerujem da je prošao gora sranja nego ti, samo možda nije toliko sklon pričati o tome.

#19 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 23 May 2008 - 21:19

View PostMarsovac, on 23 May 2008, 09:15 PM, said:

Ako je, kao što sam shvatila, bio branitelj i vjerojatno boluje od PTSPa, onda ne mislim da treba išta glumiti. Nemoj se ljutiti, ali vjerujem da je prošao gora sranja nego ti, samo možda nije toliko sklon pri?ati o tome.

ma sigurno je to užasno utjecalo na njega .. znam kad se vratio iz rata da je prvih tjedan dana samo ležao i buljio u strop ... skroz je osjedio ..postarao se za deset godina ... puko na živce u smislu da je užasno razdražljiv .. ali ne boluje od ptsp-a to znam ..... to da je zaslužio mirovinu apsolutno stoji ali ju je on odbio kad se vratio iz rata dok drugi koji ni dana nisu bili dobivaju pare ... i sad je ipak odlučio ju uzeti ali je to sad teže jer i ima puuuno koji seru sam da izmuzu novce ..... tako on sad mora malo preuveličati svoje stanje da bi dobio nešto što mu u biti i pripada ....

.... svaka osoba je biljka za sebe ... nekoga neke potpuno banalne stvari unište dok drugi npr. takve stvari ni ne doživljavaju .....  bila a sam tužna jučer jer sam prvo misla da sve to pije a ima 6,7 vrsta lijekova ..on mi je tata volim ga ..... ali sam odahnula kad mije seka rekla o čemu se radi ... znam da pije anksilitike za smirenje ali ovo drugo ne pije ... ništa nije potrošeno .... drago mi je što ga nije tolko uništilo to užasno iskustvo  Posted Image

#20 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 23 May 2008 - 21:49

A jesi sigurna da ti mama ne pije nešto od toga?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users