Jump to content

(Hlor)Promazin (LARGAKTIL)

• Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 25 December 2013 - 15:32

Pozz svima.
Da ne duzim,dr mi je jos prije 2 mjeseca propisao Prazine,kao za spavanje ali ja taj lijek nikad nisam pio.
Sad,interesuje me razlika izmedju Prazine-a i Chlorpromazine-a ako je uopste ima posto vidim da su obadva stari kao Grcka i koje je djelovanje,odnosno,radi li taj lijek sta pozitivno ili pravi od covjeka grogija poput Chlorpromazine-a?

#42 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 26 December 2013 - 06:37

Sličan je Hlorpromazinu ali manje jak i više je namenjen za spavanje taj Prazine. Toliko ti mogu reći.

#43 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 26 December 2013 - 09:29

Hvala Apollon na odgovoru,tako sam i mislio i ipak ga necu uzimati,dr mi je prepisao sanval za spavanje posto jedva zaspim a cujem svaki sum s'tim sto mi je ovo jedno 20. put da pijem sanval a od njega nikad nisam zaspao.
BTW,koja je najjaca tableta za spavanje?

#44 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 26 December 2013 - 15:16

Nema na čemu. To za najjaču tabletu za spavanje ti ne bih znao reći jer to sve varira od organizma do organizma i sa druge strane od mehanizma dejstva određene tablete...
Po mom izboru, a probao sam sve, evo ovih dana i Trodon (Tramadol), najbolji za uspavljivanje je Leponex, od kog prosto nestaneš sa postojanjem kad popiješ tabletu, mada i taj efekat brzo isčezne inače sa Leponexom ne bi bilo moguće funkcionisati kroz dan.

#45 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 26 December 2013 - 18:13

Hvala jos jednom druze.

#46 demijan

demijan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 15 January 2014 - 15:16

Mene largactil nekako uspavljuje, umrtvljuje, iako ga pijem u malim dozama

#47 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 16 January 2014 - 11:21

Mene je Largactil uspavljivao i kad budem budan osećao bih se neopisivo, kao da sam u nekom tunelu, sve što doživljavam mi je bilo kao u usporenom filmu.

#48 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 16 January 2014 - 17:23

I mene Largactil skroz osamuti pa se gegam kao pijan a prepisan mi je za nesanicu,jednom sam to smece popio i vise nikad.

#49 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 618 posts

Posted 16 January 2014 - 17:29

Od Largactila sam bila kao jebeni zombi.Ne mozes ni do wc-a da odes,gegas se , udaras sa strane...jednom i nikad vise.

#50 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 12 February 2014 - 23:37

Uvek uz hlorpromazine (largactil,thorazine) i neki laksativ jer pravi ostipacije.Da dobar je za migrene,profesor Bokonjic je pisao o tome.Moze se koristiti i kod odredjenih encelofaliticnih infekcija.Kakav god bio,hlorpromazin je otac psihofarmacije uz jos stariji sodium bromid i njemu dugujemo zahvalnost za proterivanje varvarskih metoda u psihijatriji...

#51 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 13 February 2014 - 06:26

Ma to je zlo od lijeka,ja stvarno ne znam kako ljudi koji ga moraju piti dnevno funkcionisu sa njim.

#52 shemhamphorasch

shemhamphorasch

Član

• Banned
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 20 February 2014 - 13:01

ima iskustva.

pio sam 75 mg dnevno, a nekad 100 mg po potrebi, uglavnom me ne pipa, a da ja to svesno osecam, kao npr sto te leponex pokida (zabodes ga uvece, a ujutru kad se probudis osecas se kao da si preziveo nuklearnu katastrofu - pravo voskresenie, dok se ne naviknes, a za to treba da prodje vremena...). znaci, malo me je ispravljao sto se tice nekih stvari i to je to. fin lekic. laganini! barem meni jbga, a vas kako radi, to sami znate.

pa to je stari lek sirokog dejstva (ujedno i prvi neuroleptik), a tako je dobio i ime largaktil od large action. moze da se koristi u manjim dozama i za lecenje hronicnog stucanja, kojekakvih glavobolja, anksioznosti i raznih drugih čiča miča...
s obzirom na to da je stari lek, da su s njim lecili PTSP partizanima, jasenovackim i drugim logorasima, a koristi se i dan danas, dakle daje dobre rezultate u sirokom spektru, sto mu je i u opisu posla tako da - CISTA PETICA! :green1:

#53 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 20 February 2014 - 20:09

Nisko potentan neuroleptik,slabo u primeni u modernoj klinickoj praxi....

#54 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 November 2014 - 16:27

Dobila sam recept za 25mg ovoga, da odlucim sama da li da ga uzimam.

#55 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 03 November 2014 - 18:24

View Postempire-of-dirt, on 03 November 2014 - 16:27 , said:

Dobila sam recept za 25mg ovoga, da odlucim sama da li da ga uzimam.

Ja ti ne preporučujem.
Taj lek jako uspavljuje i ima negativne efekte na kognitivne sposobnosti, kao što je učenje.
A ti, vidi sama da li ćeš ga uzeti. Možda tebi bude odličan?
I da, smanji alkohol, vreme je.

#56 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 November 2014 - 18:33

Uf pa svakako necu piti ako budem ovo uzimala a ni inace neko vreme. Ali nisam ga uopste nasla u apotekama, nemaju ga ni u onim registrima.

#57 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,739 posts

Posted 03 November 2014 - 18:39

Promazin je tesko naci, mislim da ga nase farmaceutske kuce ni ne proizvode, za razliku od hlorpromazina. Pokusaj u Sveti Sava, ako vec nisi bila...

#58 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 03 November 2014 - 23:34

Pila sam ga... Ja ne znam cemu to sluzi, nista nisam osetila od njega..... (Odlican za samoubice trebalo mi je 7 dana da naucim da govorim :dry: )

#59 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 04 November 2014 - 21:04

Nemaju u sv savi :(
Kad si ga ti pila EditYourLife? Koliko davno?

I za sta si ga pila?

#60 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 618 posts

Posted 04 November 2014 - 21:34

Ja ga opet pijem vec nekoliko meseci - 100 mg i ne osecam sad nikakve nuspojave,ponekad mi se spava ali nije toliko strasno kao prvi put kad sam ga pila i to manje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users