Jump to content

Flufenazin (MODITEN, METOTEN)

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 20 June 2016 - 14:31

Ja ga uzimam 5mg x 3. Ja se liječim od depresije i GPL (granični, tj.emotivni poremečaj ličnosti). Stalno uzimam 2 ADa i pokušavala sam sa Seroquelom i Zyprexom neko dulje vrijeme. Sada sam na ADovima i moditen+Akineton i Xanax po potrebi. Dugo sam bila podnošljivo,  a sada od kad uzimam Moditen ponovo me napada panični i tjeskoba. Valjda se bojim i novog lijeka i zato me zanima što i kako radi. Moja psihička kaže da ta tjeskoba nije od Moditena već da on smanjuje tjeskobu. Zato sam pitala jer uzimam ga 6 dana.  Nisam pospana već imam nesigurnost u nogama. Ma sva sam u panici ������������

View Postmadame Seroxat, on 20 June 2016 - 14:20 , said:

Ja ga uzimam 5mg x 3. Ja se liječim od depresije i GPL (granični, tj.emotivni poremečaj ličnosti). Stalno uzimam 2 ADa i pokušavala sam sa Seroquelom i Zyprexom neko dulje vrijeme. Sada sam na ADovima i moditen+Akineton i Xanax po potrebi. Dugo sam bila podnošljivo,  a sada od kad uzimam Moditen ponovo me napada panični i tjeskoba. Valjda se bojim i novog lijeka i zato me zanima što i kako radi. Moja psihička kaže da ta tjeskoba nije od Moditena već da on smanjuje tjeskobu. Zato sam pitala jer uzimam ga 6 dana.  Nisam pospana već imam nesigurnost u nogama. Ma sva sam u panici ������������

#22 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 21 June 2016 - 18:52

Ne znam, Moditen treba da spreci paniku i da deluje sedativno.

Ja u odnosu na tebe pijem baas male doze, svega 3 mg dnevno.

Ovo je dobar lek, mozda malo da se opustis ti licno. Nema potrebe da se bojis lekova, tu su da pomognu.

#23 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 21 June 2016 - 19:31

Tako mi je uvijek kad mijenjam terapiju. Svaka promjena me izludi :( ovaj puta sam prešla sa Seroquela zbog debljanja ali ne osjećam se nikako dobro. Psih kaže da moram piti Moditen,  a ja bih se vratila na Seroquel što ona ne odobrava. Dođe mi da sama vratim Seroquel  :(

#24 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 22 June 2016 - 09:45

View Postmadame Seroxat, on 21 June 2016 - 19:31 , said:

Tako mi je uvijek kad mijenjam terapiju. Svaka promjena me izludi :( ovaj puta sam prešla sa Seroquela zbog debljanja ali ne osjećam se nikako dobro. Psih kaže da moram piti Moditen,  a ja bih se vratila na Seroquel što ona ne odobrava. Dođe mi da sama vratim Seroquel  :(

Nemoj se vraćati na Seroquel na svoju ruku. Metoten (Moditen) meni apsolutno ništa nije radio dok  mi ga dr nije prepisao u ogromnoj dozi.
Jedini lek koji je uspeo da mi ugasi psihozu, i to još uvek ne apsolutno, treba mu vremena.
Tako i ti, pokušaj se boriti protiv teških adaptacija pri promeni leka, i mislim da se nećeš pokajati..
Dat ti je Akineton da se ne bi tresla od Moditena jer je stariji lek i sklon trešenju i ukočivanju bez Akinetona.
Svako dobro. :)

#25 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 22 June 2016 - 12:13

View PostApoptosis, on 22 June 2016 - 09:45 , said:

Nemoj se vraćati na Seroquel na svoju ruku. Metoten (Moditen) meni apsolutno ništa nije radio dok  mi ga dr nije prepisao u ogromnoj dozi.
Jedini lek koji je uspeo da mi ugasi psihozu, i to još uvek ne apsolutno, treba mu vremena.
Tako i ti, pokušaj se boriti protiv teških adaptacija pri promeni leka, i mislim da se nećeš pokajati..
Dat ti je Akineton da se ne bi tresla od Moditena jer je stariji lek i sklon trešenju i ukočivanju bez Akinetona.
Svako dobro. :)
Hvala na podršci!

#26 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 26 June 2016 - 17:58

Nakon 16 dana uzimanja Moditena s Akinetonom prestajem i prelazim opet na Seroquel. Od moditena sam očekivala više,  a jedino mi je pobudio nanovo panične napadaje.

#27 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 22 June 2017 - 20:18

Dobar lek. Skroz mibje ukinuo paranoju.
Jedini problem sto mi je xesce oslabljen vid i sve vidim duplo.
Stalno.
Je l se ovo nekom desavalo i je lbprolazno. Meni ovo trake vec mesecima.

#28 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,373 posts

Posted 22 June 2017 - 20:19

Koliku dozu Metotena piješ,Veronika? Je li 10 mg?

#29 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 22 June 2017 - 20:21

View Postarchaic_tiger, on 22 June 2017 - 20:19 , said:

Koliku dozu Metotena piješ,Veronika? Je li 10 mg?
Da

#30 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 22 June 2017 - 20:26

Ja sam pila, koliko se dobro secam, isto 10 mg i meni ovaj lek nista nije pomagao. Ali nisam nikakve negativne nuspojave imala. Sve je bilo ok, osim sumanutosti koja nije prestala.

#31 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 22 June 2017 - 20:29

View Postsecerlema, on 22 June 2017 - 20:26 , said:

Ja sam pila, koliko se dobro secam, isto 10 mg i meni ovaj lek nista nije pomagao. Ali nisam nikakve negativne nuspojave imala. Sve je bilo ok, osim sumanutosti koja nije prestala.

Au koliko negativnih iskustava :o

#32 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 23 June 2017 - 06:14

Ima nešto sa tim tipinim antipsihoticima, NEUROLEPTICIMA...

Jeste me Largactil (Hlorpromazin) uspavljivao ali to je sve.

I Haldol prvi put u životu 2 mg kad sam popio onesvestio se koliko mi je oborio pritisak.

Ali poenta je da mi njesu izazivali parkinsonizam, niti poboljšanje niti pogoršanje stanja itd.

Derao sam jedno vrijeme 90 mg Haloperidola, i sve što sam uočio, a ne sjećam se 3/4 stvari jeste da mi je mozak bio prazan, da njesam prepoznavao tatu, nego sam mislio da je veterinar, njesam znao kad mi je rođendan, da se obrijem, istuširam (to je mama radila), njesam mogao stajati na nogama itd...

Ne vidim smisao u liječenju pacijenata neurolepticima posebno ne u većim dozama.

Naprimjer, Metoten. Moditen (Flufenazin) sam pio maksimalno 30 mg.

I nije bilo neželjenih dejstava, međutim, ako bi ga ukombinovao sa bilo čime, odmah mi se jave "okulogirične krize".

To se dešavalo i sa Haloperidolom.

To je kad ti očne jabučice idu na gore, u stranu, nekontrolisano, ne možeš gledati, grčevi u očima, ne pomaže nijedna injekcija, a sve vreme dok grčeva jabučica nema, imaš zamućenje vida.

To neželjeno dejstvo je prisutno SAMO kod neuroleptika i kod G20 - morbus Parkinson.

Ovi takozvani ATIPIČNI antipsihotici jeste da goje, i Leponex je pošast i kuga za krvnu belu lozu, ali ipak nemaju te nezamislivo strašne motoričke smetnje...

Na kraju krajeva, ja sam u poslednju tešku maniju sa psihotičnim simptomima "flipnuo" baš iz th sa 10 mg Metotena i 12 mg Rispolepta...

#33 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 23 June 2017 - 06:33

View PostApoptosis, on 23 June 2017 - 06:14 , said:

Ima nešto sa tim tipinim antipsihoticima, NEUROLEPTICIMA...

Jeste me Largactil (Hlorpromazin) uspavljivao ali to je sve.

I Haldol prvi put u životu 2 mg kad sam popio onesvestio se koliko mi je oborio pritisak.

Ali poenta je da mi njesu izazivali parkinsonizam, niti poboljšanje niti pogoršanje stanja itd.

Derao sam jedno vrijeme 90 mg Haloperidola, i sve što sam uočio, a ne sjećam se 3/4 stvari jeste da mi je mozak bio prazan, da njesam prepoznavao tatu, nego sam mislio da je veterinar, njesam znao kad mi je rođendan, da se obrijem, istuširam (to je mama radila), njesam mogao stajati na nogama itd...

Ne vidim smisao u liječenju pacijenata neurolepticima posebno ne u većim dozama.

Naprimjer, Metoten. Moditen (Flufenazin) sam pio maksimalno 30 mg.

I nije bilo neželjenih dejstava, međutim, ako bi ga ukombinovao sa bilo čime, odmah mi se jave "okulogirične krize".

To se dešavalo i sa Haloperidolom.

To je kad ti očne jabučice idu na gore, u stranu, nekontrolisano, ne možeš gledati, grčevi u očima, ne pomaže nijedna injekcija, a sve vreme dok grčeva jabučica nema, imaš zamućenje vida.

To neželjeno dejstvo je prisutno SAMO kod neuroleptika i kod G20 - morbus Parkinson.

Ovi takozvani ATIPIČNI antipsihotici jeste da goje, i Leponex je pošast i kuga za krvnu belu lozu, ali ipak nemaju te nezamislivo strašne motoričke smetnje...

Na kraju krajeva, ja sam u poslednju tešku maniju sa psihotičnim simptomima "flipnuo" baš iz th sa 10 mg Metotena i 12 mg Rispolepta...

Imala sam kocenje ociju ali vrlo blago i kratko he trajalo.

#34 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 29 July 2017 - 15:13

Pijem već nekih nedelju dana Metoten (Moditen) od 5 mg 3 x 2 - 30 mg na dan.

#35 merion

merion

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

Posted 22 September 2017 - 01:58

Pijem metoten 3mg dnevno.Da li on goji ili zadrzava vodu u organizmu?Letos su mi noge bile bile jako otecene sve do kolena,ne znam da li je to od metotena,elorike ili tolvona ili largaktila.Jedno vreme sam sve prekinula i noge su mi splasle.
Pre metotena sam pila haloperidol imala sam ocajne nus pojave od njega,pa me interesuje hoce li i od metotena da se tresu ruke jer mi se to desava?

#36 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 22 September 2017 - 05:33

View Postmerion, on 22 September 2017 - 01:58 , said:

Pijem metoten 3mg dnevno.Da li on goji ili zadrzava vodu u organizmu?Letos su mi noge bile bile jako otecene sve do kolena,ne znam da li je to od metotena,elorike ili tolvona ili largaktila.Jedno vreme sam sve prekinula i noge su mi splasle.
Pre metotena sam pila haloperidol imala sam ocajne nus pojave od njega,pa me interesuje hoce li i od metotena da se tresu ruke jer mi se to desava?

Mojoj mami su se tresle, ali imaš beta-blokator Tenormin (Atenolol) koji fenomenalno otklanja drhtanje ruku. Meni je isto super pomogao u par navrata.
Za debljinu i noge nemam pojma ;)

#37 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 23 September 2017 - 08:59

View PostSnowPeach, on 22 June 2017 - 20:26 , said:

View PostSnowPeach, on 21 June 2016 - 18:52 , said:

Ne znam, Moditen treba da spreci paniku i da deluje sedativno.

Ja u odnosu na tebe pijem baas male doze, svega 3 mg dnevno.

Ovo je dobar lek, mozda malo da se opustis ti licno. Nema potrebe da se bojis lekova, tu su da pomognu.

I sta je sad od ovoga tacno? Ahahah

Delovao je lek jedno mesec dana, posle nije i morala sam u bolnicu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users