Jump to content

Sulpirid (EGLONYL, SULPIRID, BOSNYL)

• Please log in to reply
181 replies to this topic

#21 JEREMIJA

JEREMIJA

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 10 posts

Posted 29 April 2006 - 19:01

e ovako trebam neke informacije...pocheo sam <piti sulpirid 2 puta po jednu od 50 miligrama, shta je to...imal ko iskustva...uvalio sam se u jedan odvratan krug tjeskobe, zeluchanih bolova i napetosti i crnila u razmishljanju, u biti mi treba samo neshto da na par mjeseci se odmorim jer sam anksioznoshchu se iscrpio pravo pa mi se penik atekovi vratili i palo mi samopuzdanje i misli su mi ko munja...eto daj mio recite neshto o sulpiridu al bez nekih profi izraza molim vas...hvalaaa

#22 maxim666

maxim666

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 29 April 2006 - 22:07

View PostJEREMIJA, on 29 Apr 2006, 08:01 PM, said:

e ovako trebam neke informacije...pocheo sam <piti sulpirid 2 puta po jednu od 50 miligrama, shta je to...imal ko iskustva...uvalio sam se u jedan odvratan krug tjeskobe, zeluchanih bolova i napetosti i crnila u razmishljanju, u biti mi treba samo neshto da na par mjeseci se odmorim jer sam anksioznoshchu se iscrpio pravo pa mi se penik atekovi vratili i palo mi samopuzdanje i misli su mi ko munja...eto daj mio recite neshto o sulpiridu al bez nekih profi izraza molim vas...hvalaaa
ja sam dobila sulpirid prošli mjesec po 1 ujutro...
dr kaže da je to za poboljšanje raspoloženja,smirivanje tokom dana.
ina?e pijem i 1 fevarin nave?er

#23 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 29 April 2006 - 23:23

Ja pojma nemam o tim lekovima...samo sam htela da te pozdravim :P

Jeremija legendo...gde si, sta se radi,nema te? :P

#24 Adnan

Adnan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 886 posts

Posted 30 April 2006 - 00:18

ja sam dobio eglonyl to je vjerovatno isto to za smirenje unutranje nervoze zeludca i to

#25 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 30 April 2006 - 10:24

Evo ovako Sulpirid se inace daje za razlicite vrste psihickih stanja.U malim kolicinama(kao sto je kod tebe slucaj, inace velike kolicine mogu biti i do pola ili cela kutija dnevno) se daje obicno za reaktivne depresije,anksioznosti i slicna stanja.

Inace Sulpirid spada u staru grupu antidepresiva i trebao bih na krace staze da brze reaguje od novijih antidepresiva, tj . da ti pre umanji paniku, anksioznost i da ti omoguci da se opustis.

Pozdrav!

#26 Irreversible

Irreversible

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Posted 30 April 2006 - 12:44

Sulpirit sluzi za umirivanje fizickih simptoma koji nastaju
od panike,depresije...,ja sam ga jednom pio kad sam bio
napet pa mi je bilo tesko jesti,uglavnom on opusta tijelo,
ali ne lijeci paniku ili depresiju ,zato trebaju drugi ljekovi
u kombinaciji s njim

#27 maxim666

maxim666

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 30 April 2006 - 19:05

da,tako nešto...
pošto me po?ela hvatat neka nervoza tokom dana,dala mi sulpirid za smirivanje tog..možda i je malo bolje...osim kad ne izbiju druga sranja...

#28 merdzola

merdzola

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 15 May 2006 - 12:59

View Posttonka, on 16 Mar 2006, 10:22 PM, said:

Ma ne brini Max,

sjećaš se mojih nuspojava od Eglonyla.....e svi su se smijali.....na kraju stvarno je i bilo smiješno.
Ako bude nekih loših nuspojava,prekinuti ćeš,kao i ja.
Ma svašta smi mi prošli i probali,još koji  Posted Image bombonÄŤić....maaaaaa.
DrĹľi se i javljaj kako ide.

ja sam odskora na ovom forumu pa ne znam kakve su to nuspojave bile molim te da mi kaĹľeš ja sam dana s poÄŤeo sa korištenjem  Posted Image

#29 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 15 May 2006 - 13:20

U poÄŤetku je sve bilo super.Stvarno mi je Eglonyl puno pomogao,pogotovo kod muÄŤnina.
Ali poslije nekih 3 tjedna izgubila sam menstruaciju,grudi su mi narasle i dobila sam mlijeko.
Išla sam hitno na pretrage i prolaktin mi se upeterostručio.
Tako da sam morala odmah s upotrebom Eglonyla.
Ne mora biti kod svakog tako,kod mene je bilo.
Nemoj se opterećivati s nuspojavama,ako se nešto desi obratiti ćeš se liječniku i kada presateš koristiti lijek,nuspojave odmah nestaju.

#30 maxim666

maxim666

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 17 May 2006 - 22:43

bo...ja ne osjećam nikakve promjene od sulpirida

#31 max

max

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 17 August 2006 - 21:14

Koje su maksimalne doze eglonyla kao,antidepresiva.Zar on nije u stvari antipsihotik

#32 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 28 October 2006 - 08:09

uf....nema lidije da mi sada odgovori....ali valjda imamo jos korisnih ljudi ovde. sve nuspojave sam procitala, pola nisam shvatila. prosli mesec sam dobila menstruaciju 10 dana ranije koja je bila kratka.....ovaj mesec isto....ali ne prestaje ceo mesec curi, bolje receno kaplje kao pred kraj menstruacije. ici cu ja kod ginekologa ali ovaj sulpirid mi je sumnjiv....bojim se da je problem on izazvao a nisam sigurna. znam da moze doci do lucenja mleka iz grudi, izostanka menstruacije.....pa mi je i ovo nekako u istom kosu sa tim. ne znam sta da mislim.

#33 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 28 October 2006 - 10:06

Ina,

ja sam pila Eglonil i meni je izostala menstruacija,prsa narasla i dobila sam mlijeko.Zbog prolaktina koji se upeterostru?io.
Mislim da bi trebala provjeriti razinu hormona,jer su o?igledno se poremetili.
Prestankom uzimanja sulpirida,nestati ?e i sve te nuspojave i sve se vratiti u normalu.

#34 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 28 October 2006 - 11:08

Meni je zbog Sulpirida izostala menstruacija i nisam ju imala 6 mjeseci, sve dok nisam prestala to piti..
Odmah se vratila idu?i mjesec...
Naravno, pametni ginekolog me vozao po Zagrebu ispituju?i uzrok..Napatila sam se hodaju?i od laboratorija do laboratorija, od ginekologije do ginekologije...

#35 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 28 October 2006 - 13:26

Tebi nije potreban ginekološki,ve? testovi hormona.
Ovo kažem da ne šetaš kao Demi,jer definitivno stoji da Sulpirid i sl. mijenjaju razine hormona.

#36 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 01 November 2006 - 10:59

a sta ce mi testovi hormona ako mi ih je poremetio sulpirid? znaci kada prestanem s njim oni ce se vratiti u normalu....ovako mogu samo da ignorisem nuspojave....uf....kako ignorisati kada stalno imas menstruaciju kao zadnji dan???

#37 Lina

Lina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 01 November 2006 - 15:26

ja mislim da ti je najbolje pitati psihijatra za mišljenje.ja sam pila sulpirid 2 i pol mjeseca zbog mucnina uzrokovanih nervozom,i dobivala sam stvari cesce nego inace,a i nekad su mi bile tako slabe da mi ni uložak skoro nije trebao.prestala sam ga pit jer sam dobila mlijeko,a i zato sta mi se psihicko stanje poboljsalo.koliko sam ja skuzila,psihijatar je taj koji odlucuje da li je korist veca od stete,odnosno da li ti je bas neophodno piti sulpirid s obzirom na nuspojave,ili bi mogla i bez njega.

#38 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 02 November 2006 - 09:00

ma idem utorak kod novog psihijatra. nego osecam se grozno....mislim ne mogu se ni sexati :icon_blushing: kad ovo samo kapljuca.....pricacu prvo sa psihijatrom pa ako treba kod ginekologa....mada papa test sam radila nedavno....bio ok....uz isto ok....ne verujem da se nesto drasticno ginekoloski moglo promeniti....

#39 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 02 November 2006 - 09:01

Ma nije s te strane sigurno nikakav problem.
Odi psihi?u,i reci mu svoj problem,siguna sam da je u Sulpiridu problem.
Ne brini....
kiss

#40 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 02 November 2006 - 10:12

hvala :kiss:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users