Jump to content

Sulpirid (EGLONYL, SULPIRID, BOSNYL)

• Please log in to reply
183 replies to this topic

#41 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 02 November 2006 - 11:21

Dobro si rekla Ina..?im prestaneÜ sa Sulpiridom, stanje se vra?a na normalu...
Mislim da je ve?a korist uvesti drugi lijek, nego trpjeti ovaj poreme?aj uzrokovan Sulpiridom..

#42 Ina

Ina

Zvon─Źica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 06 November 2006 - 00:09

polako pocinje da me hvata hipohondrija zbog ovoga :smrk: popiz*eti cuuuuuuuuuuu :smrk:

#43 Ina

Ina

Zvon─Źica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 09 November 2006 - 15:49

diligenski mi kaze da nije problem u sulpiridu nego u flunirinu. svasta, pojma nisam imala.....

#44 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 09 November 2006 - 16:02

1000 ×ena je imalo takvih problema zbog Sulpirida i sad on tvrdi da nije..SvaÜta...

#45 Ina

Ina

Zvon─Źica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 09 November 2006 - 23:41

a odkud znam, svi pri?aju da je on super. Üta re?i? on ka×e da flunirin(prozac) izaziva takve nuspojave. i ?ak ka×e da nema potrebe i?i ginekologu mada ?u ja oti?i ?isto na pregled i UZ u ponedeljak. sulpirid mi je izbacio, ako ne prestane, zna?i da stvarno nije od njega.

#46 Kuca

Kuca

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 02 March 2007 - 16:35

Ja od danas pijem i sulpirid pored zolofta i lorazepama. Pijem ga 2 puta,ujutru i u podne.Zoloft takodje,lorazepam 1+1+2 uvece. Koliko sam ja zapravo nervozna,depresivna,agorofobicna,sociofobicna???Ma,ja kuliram,sedim kuci i uzivam,nekad placem,nekad se veselim...I samo zelim da budem smirenija nego ranije.

#47 Yvonne

Yvonne

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 03 March 2007 - 16:14

I ja sam na Eglonylu opet, ve─ç nekih tjedan dana. On zna jako zdrmati ciklus, no meni nije bad jer pijem Yasmine. Znatno sam bolje, a bila sam na dnu...skroz...toliko da nisam bila u stanju zatra┼żiti pomo─ç...sad opet kao da imam krila!

#48 deadend

deadend

Napredni ─Źlan

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Posted 03 March 2007 - 22:12

ja isto pijem eglonyil forte i bolji mi je od prozaca.nisam dobil nikakve nuspojave.eglonyl mi je dobar ba┼í zato ┼íto dosta brzo osjetim njegovo djelovanje,a ne uspavljuje i ne remeti mi koncentraciju.ja pijem 2 dnevno.jedini problem je kaj ih ima samo 12 u bo─Źici pa mi se desi da ostanem bez njega jer mi doktorica prepi┼íe samo dvije kutije.to mi je za 12 dana pa moram stalno kod doktora po recept.ina─Źe sam zadovoljan sa njim jer dosta brzo djeluje.

#49 duh

duh

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 06 July 2007 - 16:16

Ja pijem Eglonyl 50mg i Cipralex 10mg, od tad mi se pove─çao prolaktin na 75, normala 4-18 ┼íto prouzrokuje nedostatak libida i frigidnost ┼íto mi u┼żasno smeta i jedva ─Źekam da ga izbacim zbog toga i da, zato ┼íto u┼żasno djeluje na alkohol, od eglonila me kad cugnem ujutru glava boli.

#50 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 07 July 2007 - 14:50

duh, on 6 Jul 2007, 05:16 PM, said:

Ja pijem Eglonyl 50mg i Cipralex 10mg, od tad mi se pove─çao prolaktin na 75, normala 4-18 ┼íto prouzrokuje nedostatak libida i frigidnost ┼íto mi u┼żasno smeta i jedva ─Źekam da ga izbacim zbog toga i da, zato ┼íto u┼żasno djeluje na alkohol, od eglonila me kad cugnem ujutru glava boli.

Ja sam pila eglonyl jednu uvece zbog vrtoglavica i jako me je uspavljivao i poremetio ciklus.Po meni je eglonyl sranje, ima strasne nuspojave. I u pravu si sto jedva cekas da ga izbacis, a ako vec i pijes alkohol moze ti biti samo jos gore sa eglonyilom, ja nikad nista ne pijem za smirenje, nije mi potrebno, pa cak i kad imam najace napade, tahikardije, vrtoglavice nekako to pobedim sama, samo sam na ad.

#51 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 10 July 2007 - 10:34

Eglonyl ili Sulpirid je antipsihotik i nije ni malo bezazlena tableta.... ja sam ga pio kratko, zbog "senzacija" u stomaku, on navodno umiruje tu napetost stomaka, ali kako mi za 15ak dana nije nista pomogao doktor mi ga je izbacio jer to nije "navodno" bas pozeljna terapija. Sulpirid je zestok. Samo vi spominjete Ehlonyl kao tablete, zar to nisu kapsule od 50mg?
Ljudi cesto uzimaju Eglonyl (sulpirid) za smirenje, umjesto diazepama... cak i neupuceni u apotekama ce vam to potvrditi da mozete da ga koristite kao anksiolitik.... a to nema veze sa pamecu. Sulpiridom se lijeci shizofrenija! :clapping:

#52 Lina

Lina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 10 July 2007 - 18:54

istina je da je sulpirid svrstan u antipsihotike,ali doze koje se upotrebljavaju za tu namjenu su puno vece od ovih koje su nama potrebne.krecu se od 600 mg nadalje.
meni osobno je jako pomogao kad sam imala mucnine zbog nervoze,a mislim da mi je i antidepresivno djelovao,s tim da nisam imala nikakve nuspojave prva dva mjeseca dok nisam dobila mlijeko,tada sam ga prestala uzimati.zapravo lazem, imala sam problema sa menstrualnim ciklusom.skratio mi ga je i imala sam slabije krvarenje.trebalo je neko vrijeme da se te stvari normaliziraju,ali ja mu dajem 4 za djelovanje,ispunio je ono sta se od njega ocekivalo,mucnine su mi skroz nestale.

#53 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 11 July 2007 - 17:08

jedan_sasha, on 10 Jul 2007, 10:34 AM, said:

Eglonyl ili Sulpirid je antipsihotik i nije ni malo bezazlena tableta.... ja sam ga pio kratko, zbog "senzacija" u stomaku, on navodno umiruje tu napetost stomaka, ali kako mi za 15ak dana nije nista pomogao doktor mi ga je izbacio jer to nije "navodno" bas pozeljna terapija. Sulpirid je zestok. Samo vi spominjete Ehlonyl kao tablete, zar to nisu kapsule od 50mg?
Ljudi cesto uzimaju Eglonyl (sulpirid) za smirenje, umjesto diazepama... cak i neupuceni u apotekama ce vam to potvrditi da mozete da ga koristite kao anksiolitik.... a to nema veze sa pamecu. Sulpiridom se lijeci shizofrenija! :clapping:

Eglonyl ili Sulpirid (sto je identicna stvar samo drugi proizvodjac) u prvom redu je antipsihotik,ali bas kao sto je i Lina napisala- tek u visokim dozama (ako se dobro sijecam psihijatrica mi je objasnila tek od 800 mg nadalje).

Sto se tice zeluca preporucuju ga ljudima koji imaju cir,jer ne nadrazuje zeludac,a smiruje nervozu.

U dozama u kojima ga uobicajeno pijemo(50-200 mg) ima uglavnom Antidepresivno djelovanje a ujedno i na vrlo pristojan nacin smiri covijeka.

Netko je napisao jos ranije da mu kao i drugim AD-ima treba nekoliko tjedana da prodjeluje - to nije tocno.

Posebno je pogresan boldani dio.

Eglonyl (forte) je tableta od 200 mg koja izgleda kao malo manji andol-doslovno tako.

Po vlastitom iskustvu (a pijem ga preko godinu dana uz druge dvije vrste AD-a) djeluje vec nakon 40tak minuta i to umirujuce.

Ne na nacin na koji djeluju anksiolitici poput xanaxa (koji nas prilicno uspore) nego sasvim fino rijesava psihicku napetost dok fizicke sposobnosti ostanu na boljoj razini nego kod anxiolitika.

Najgora nuspojava koja se moze i ne mora dogoditi je povecanje prolaktina (rastu grudi,a nerijetko zene dobiju i mlijeko).

Buduci da mlijeko nisam dobio,a od 4 vrste lijekova koje pijem (Fevarin,Anafranil,Eglonyl i po potrebi Xanax),Eglonyl za MENE ima najblagotvorniji ucinak ja mu dajem cistu i apsolutnu PETICU.

#54 crma

crma

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 11 July 2007 - 19:25

do danas sam i ja pila eglonyl, ali mi se desilo upravo to o cemu vi pisete, dobila ja mlekeco pa ga odlucila izbaciti! pila sam cetvrtinu od 200 mg ujutro i nisam bas uocila neko poboljsanje, osim kaj su mi cice narasle! pila sam ih par mjeseci! danas sam bila kod psihicke i uz fevarin koji pijem vec skoro 1 god, mi je dala normabele, 2 mg ujutro!
jel ima ko iskustva sa tim normabelima?  :clapping:

#55 djole

djole

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 16 July 2007 - 12:56

Evo i ja uzima Sulpirid ovih dana i mogu vam reci da sam zadovoljan. Inace sam depresivan, sociofobicar, eritrofobicar, ne izlazim cesto iz kuce, cesto cutim. Pijem obicno jednu kapsulu od 50 mg ujutru, ali ne svaki dan, samo kad moram negde da idem. Problem je sto ga uzimam na svoju ruku, pa se toga plasim. Slucajno sam ga uzeo, a kasnije sam procitao cemu sluzi.
Zanima me da li ovakav nacin uzimanja Sulpirida, moze izazvati jos vece probleme? Da li ce vremenom biti potrebno povecanje dnevne doze ovog leka? Koje su vase preporuke?
Inace nemam overenu knjizicu i ne mogu ga uzimati na recept, moram da molim drugog. Problem je i to sto ne zelim da sazna svako da ja to uzimam. Imam jos pet kapsula, ne znam sta cu posle!

#56 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts

Posted 06 October 2007 - 13:41

deadend, on 3 Mar 2007, 11:12 PM, said:

eglonyl mi je dobar baš zato što dosta brzo osjetim njegovo djelovanje
sad me zanima jel stvarno djeluje odmah ili se mora cekati par tjedana kako neki kazu Posted Image

#57 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 06 October 2007 - 16:13

e ovako ja znam za sulpirid kapsule koje sam poceo da pijem..
one djeluju odmah..znaci rekao mi je dr opste prakse i psihijatrica...dali su mi ga zbog te neke treme u stomaku nelagode i nesto kao mucnina ne znam da objasnim...sve mi nekako krece iz stomaka..
e sad pijem ga evo drugi dan a meni je losije nego sto je bilo...e sad mozda zato sto su me direktno sa seroxata prebacili na sulpirid pa osjecam nuspojave zbog seroxata..bas se osjecam nekako cudno i uzasno..
upravo pokusavam da ga dobijem na mobilni jer ne radi zbog vikenda ...rekao mi je 7 dana pa da vidimo kako ce biti al bojim se da cu ga baciti i vratiti se na seroxat koliko je sjutra..

#58 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 06 October 2007 - 16:14

i jos da dodam da mi je stomak u grzu ne mogu da ga opustim nema sanse ...opusteniji je sa seroxatom..

#59 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 07 October 2007 - 13:10

dobih sinoc mog dr-a na mobilni...taj covjek je stvarno car a i nekako me zgotivio od samog pocetka..ja u dz mogu kod njega i bez knjizice..kad mi treba recept ceka me na salteru..vise ni jedan dr nece da te saslusa ni kad dodjes u ordinaciju a on se isprica sa mnom u sred vikenda preko mobilnog..
objasnio sam mu sve sto osjecam al mi je rekao da izdrzim samo jos par dana i da ne prekidam sa sulpiridom..kaze ako je bas lose da idem sa ksalolom 3 puta na dan ili otprilike na 8 sati a da mogu i sulpirid da pijem isto 3 puta..

mislim da je ovo sto osjecam sada isti onaj osjecaj kad sam se prvi put skidao sa seroxata..
no eto uradicu kao sto je on rekao dacu sansu sulpiridu par dana pa da vidimo...na seroxat se mogu uvijek vratiti..
e sad mi bas nije jasno zasto potencira toliko sulpirid kad mi je seroxat vec jednom pomogao i odlican je ad..
zasto mu je draze da ostanem na sulpiridu pitanje je sad..

moze li neko da bar nasluti odgovor rado bih ga cuo..

#60 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 07 October 2007 - 13:13

i jos nesto da napisem zbog ostalih clanova mada je pospani napisao...sulpirid kapsule djeluju odmah sto mi je dr jos jednom potvrdio ali mu ipak treba dati sansu par dana pogotovo u mom slucaju kad sam direktno sa seroxata presao na sulpirid..

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users